Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-10-12, 10:05 am

Szanowny kol. August - Pana wpis dotyczy moich sugestii - przypomnÄ™ Panu
tylko fakty gdyby nie Pan Baczynski, Pan Tochel i Pan Adamczy - senior
tego Klubu by nie było na mapie Polski.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez michaelus 2018-10-12, 10:21 am

Piotrek34 napisał(a):Trener został zwolniony a nowego jak nie było tak nie ma pomimo deklaracji, że będzie najpóźniej w czwartek.


Przecież mamy trenera Roberta. Szukamy tylko figuranta z odpowiednim papierkiem.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez wojtaszko 2018-10-12, 10:29 am

Jak to nie ma przecież jest nasz omnibus nasza skarbnica nasz skarb nasze słońce
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2018-10-12, 10:42 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny kol. August - Pana wpis dotyczy moich sugestii - przypomnę Panu
tylko fakty gdyby nie Pan Baczynski, Pan Tochel i Pan Adamczy - senior
tego Klubu by nie było na mapie Polski.
Pozdrawiam
Tadeusz

Ponowne zaistnienie Zagłębia na piłkarskiej mapie Polski to przede wszystkim zasługa Baczyńskiego. Choć uważam, ze życie nie znosi próżni i wcześniej czy później ktoś Zagłębiem by się zajął. Ale to oczywiście tylko dywagacje. A co do samego Tochela polecam dla odświeżenia pamięci:
http://www.sport.pl/sport/1,65025,4352102.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Piotrek34 2018-10-12, 10:48 am

michaelus napisał(a):
Piotrek34 napisał(a):Trener został zwolniony a nowego jak nie było tak nie ma pomimo deklaracji, że będzie najpóźniej w czwartek.


Przecież mamy trenera Roberta. Szukamy tylko figuranta z odpowiednim papierkiem.


No to jutro zobaczymy jego "trenerski fach" w sparingu
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Åšl./Sosnowiec

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-10-12, 11:01 am

To co Kol podsunął - to akurat mam w pamięci - Należę do osób
tak myślę które potrafią przebaczyć, zrozumieć popełnić błąd to ludzka
rzecz - to na tyle - a tak nawiasem vide Dariusz Wdowczyk.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2018-10-12, 11:21 am

Nasza dyskusja jest czysto akademicka. Wdowczyk wrócił do zawodu ma odpowiednia licencję. Tochel jest na zmywaku we Francji, licencji zapewne nie ma, w zawodzie od lat już nie pracuje i zapewne do niego już nie wróci. Chyba, że na poziomie klasy A.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Blajpios 2018-10-12, 11:30 am

Przy próbie wysłania na serwer zobaczyłem - system wyświetlił - że jeszcze dwa głosy w tej kwestii zostały w czasie mojego pisania umieszczone. Niemniej, jakkolwiek w korespondencji są one z moim wpisem - to wysyłam wpis taki, jak napisałem nie znając tych dwóch wypowiedzie Kolegów Tadeusz Wisniewski i August; mój wpis koresponduje, jakkolwiek nie musi być w tym świetle zmieniony, choć może brzmiałby trochę inaczej. Ponadto - trochę szerzej sprawę ujmuję. Tak więc, napisałem uprzednio:
Ja tylko w kwestii jednej, co do K. Tochela. Oczywiście, że nie jestem - przy całym szacunku dla postulujących takie rozwiązanie - za przywróceniem do trenerki K. Tochela. Dlatego, że prócz kwestii moralnej, która jest co najmniej dyskusyjna, z racji wpadki korupcyjnej - to naprawdę to jest już kilkanaście lat, zakładając prawdziwość dochodzących głosów, gdy nie pracuje w zawodzie. To nie był zaś, gdy odchodził - trener z czołówki światowej, jakiś Fergusson czy ktoś tego typu, czyli taki, który po kilkunastu latach poza piłką byłby w stanie w polskiej Ekstraklasie jeszcze coś pokazać startując "z marszu". Może i mógłby się rozwinąć, gdyby nie przerwa - ale kiedy odchodził z piłki, to był na razie sprawdzony w niższych ligach trener, nawet nie polska wtedy czołówka. Sprawa zaś moralna, jak napisałem, dyskusyjna w chwili, gdy mamy sytuację - zupełnie poprawną - gdy trener odbył zasądzoną karę, czyli D. Wdowczyk, do którego za to mam pewien szacunek, że z otwartą przyłbicą skonfrontował, co nawarzył, w odróżnieniu od paru innych. W każdym razie - legalnie teraz może pełnić ten zawód. Dalej - szermowanie hasłami "czystościowymi" w Sosnowcu, gdzie zawodnik skorumpowany grał potem i wciąż był bożyszczem, choć uczestniczył w tej samej aferze: to jednak trochę przestrzegałbym przed takim absolutyzowaniem, że zawodnik umoczony może grać a trener nie może prowadzić zespołu, nawet jeżeli oczywistym jest, że trener ma większą odpowiedzialność. To zresztą powoduje, że moja odpowiedź jest, że raczej lepiej by było, by nie wracał. Niemniej - nie absolutyzowałbym tego aż do punktu, że ohyda, won, zgnilec - a jednocześnie zawodnik cacy. Moje stanowisko jest takie, że raczej nie głosowałbym za tym rozwiązaniem, jakkolwiek "po odbyciu kary" człowiek ma prawo wrócić do społeczności, więc rozważać można.
Właśnie - i "po odbyciu kary ma prawo wrócić" i inna jeszcze kwestia. Nie da się powiedzieć, że formalną karę odbył K. Tochel. Nie wiem jednak, czy sam świadomie nie wybrał swojej banicji z racji odruchu uczciwości. Z tego co wiem, człowiek ten nie miał za wielkiego wykształcenia poza piłką. Nie wybrał jednak drogi "przycupnięcia gdzieś tu i koledzy pomogą", jak zdaje się próbowali w Polsce nawet skazani na zakaz pracy w piłce. Wygląda na to, że nie próbował też wyjechać do Francji i tam skorzystać ze starych znajomości i na obczyźnie (co już byłoby formą kary, jeżeli w niższych ligach) pracować w zawodzie. Oczywiście, nie są to sprawy jakoś pewne, zweryfikowane, że nie próbował jednak gdzieś chyłkiem a nie wyszło - czy że na pewno z takich racji jednoznacznie pozytywnych podjął decyzję o wyjeździe, choćby dlatego, że czuł niesmak wobec samego siebie i chciał ponieść jakieś konsekwencje. Nie jest to jednak wykluczone - a fakty są takie, że nie poszedł drogą zaparcia się faktów i udawania niewiniątka czekając, ile zdołają mu w sądzie udowodnić. Choćby więc po to, by kiedyś przy Sądzie Ostatecznym nie być niemile zdziwionym, że okaże się iż wyzywałem kogoś, poniżałem, przekraczając słuszną miarę - to jednak wstrzymywałbym się z rzucaniem przesądzających wyzwisk. Dodatkowo - bo być może jeszcze będzie trzeba okazać szacunek za postawę "samoosądzenia się".
Tu dochodzimy zaś do szerszego aspektu. W gruncie rzeczy bowiem - poza może ostatnim zdaniem, odnoszącym się do szacunku za samoosądzenie - to wcześniejsze przestrogi jakoś też odnoszą się do całokształtu sytuacji obecnie gorącej w Zagłębiu. Już pomijając fakt, że momentami Koledzy przy okazji zdają się zapędzać do sformułowań, którymi mogą narobić kłopotów nie atakowanym przez Kolegów ludziom, jakby Koledzy chcieli - tylko właśnie Kolegom... Z racji właśnie własnej godności, by nie popchnąć się do czegoś, co jest przekroczeniem norm własnej godności, że nie poniżam, wyzywam, osądzam niesprawiedliwie, ponad miarę - warto się i tu zastanowić. Także i dla skuteczności samego działania, by "para nie poszła w gwizdek", jako że w "emocjach się wyszczekam" - to już mniej mam sił do realnego zaangażowania. Gdzie uważamy należy dążyć do zmiany, gdzie uważamy, że jest szansa na "skok jakościowy" - tam należy skorzystać z okazji i zadziałać skutecznie. Poniżanie, niesprawiedliwe sądy i inne tym podobne - absolutnie nie są do tego konieczne a czasem nawet z tą skutecznością są sprzeczne: przede wszystkim zaś, jak pisałem, z własną godnością się kłócą, nie warto jej nadwyrężać.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2018-10-12, 12:19 pm

Zapomnialbym. Żeby uciąć spekulacje skąd cyfra "13 od Webera", to Wam wytłumaczę, jak to działa w Zagłębiu. Istotnie tylko 4 zawodników jest ze stajni Webera, a pozostałych 11 ma podpisane umowy z innymi agencjami menadżerskimi. Ale kontrakty w Zagłębiu załatwił im nie kto inny jak Pan Weber, który po prostu działał w imieniu tych menadżerów.

Taki prosty przykład: wyobraźcie sobie, że jakiś menadżer mieszka np. w Anglii i dzwoni do niego współpracujący z nim kupę lat Pan X., który mówi, ze ma zapotrzebowanie na obrońcę, pomocnika i napastnika. Ów "Anglik" daje mu propozycje piłkarzyn ze swojej stajni a Pan X. ma już za zadanie upchnąć to w jakimś polskim klubie. Jak zainteresuje jakiś klub zatrudnieniem takiego delikwenta to, upoważniony przez "Anglika", załatwia w jego imieniu wszelkie formalności na linii agencja "Anglika" - klub w Polsce, bo chyba nie myślicie, że ktoś będzie specjalnie leciał z Anglii żeby dogadywać szczegóły transferu jakiegoś sieroty?

Teraz rozumiecie co to znaczy, że jest 13 "od Webera"?... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2018-10-12, 12:21 pm

Co do hotelu w Gdańsku, podobno jest to TEN 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez slawekchicago 2018-10-12, 12:25 pm

Jaroszewski ty QRWO TLUMACZ SIE !!!!!!! :czerwona: :czerwona: :czerwona:
STANEK PROKURATURA JUZ CZEKA :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez wojtaszko 2018-10-12, 12:31 pm

Ty kurwo zasrana będziesz siedział dziadu :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez slawekchicago 2018-10-12, 12:33 pm

Az zaluje ze nie bedzie mnie na Miedzi :twisted:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez slawekchicago 2018-10-12, 12:41 pm

Pozwolilem sobie wyslac maila do Superwizjera .Dostalem odpowiedz ze moj wcale nie byl pierwszy :brawo: :brawo: :brawo:

Trenerze Dudek , zapewniales ze czytasz forum . Wejdz i napusz jak bylo
Ostatnio edytowano 2018-10-12, 12:45 pm przez slawekchicago, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez wojtaszko 2018-10-12, 12:42 pm

slawekchicago napisał(a):Az zaluje ze nie bedzie mnie na Miedzi :twisted:

a ja będę i to z pokaznym gronem osob i będę go jebal od ciebie tak że ten dach na krytej będzie latać
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników