Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez Tomcjo 2013-10-22, 2:48 pm

Hm. I co tu komentowac. Zamienil stryjek Kmiecia na Smyle .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez Adam1906 2013-10-22, 3:20 pm

Nie za bardzo rozumiem co poniektórych szanownych kolegów. Jak Zagłębie gra na jesieni piach to leciały chu je muje na Kmiecia. Jak go zwolnili to nagle zaczyna się psioczenie po co na co oraz dlaczego akurat Smyła. Ja też bym chciał za trenera Guardiolę czy innego Mourinho, też bym do ataku chciał Messiego lub chociaż Lewandowskiego, ale... Właśnie. Ale Nas NIE STAĆ na dobrego trenera i dobrych piłkarzy :redface: Dajmy więc szansę nowemu treneiro.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez Tomcjo 2013-10-22, 4:16 pm

Zmiana Kmiecia miala sens w zimie lub na koniec sezonu . Dopuszczalna tez jest w tragicznej sytuacji . A wtedy kazdy trener dobry . Obecna zmiana jest na trenera innego a nie lepszego . W ciagu kilku ostatnich lat mielismy karuzele trenerow i dlatego wciaz tkwimy w III lidze . Baczynski wzial Kmiecia celowo liczac na dluga wspolprace . Nie stac nas na dobrego to wzial mlokosa ale za to kibola calym sercem . Kto liczyl na to ze nie bedzie popelnial bledow mogl sie dorzucic z kasa na Lenczyka czy Fornalika . Mysle ze nieoficjalnie LB byl w tym czasie nadtrenerem i podpowiadal i korygowal bledy mlodego . Jak tylko podziekowano LB od razu pojawila sie seria kontuzji i bledow w tworzeniu zespolu . Kontuzje nie sa dzielem przypadku . Jedna czy dwie tak . Ale seria to zly trening . Nieodpowiedni dobor srodkow brak gietkosci i rozciagniecia . Miesien jak kazdy material strzeli jak nierozgrzany i sztywny . A kto mial Kmieciowi to pokazac nie mamy specow od treningu bo ani Stanek ani Derbin . Za szybko go pogrzebano choc gra i wyniki doprowadzaly do rozpaczy . Przed chwila ogladalem ponownie na nc+ material o odbudowie QPR . Ci ludzie z wielka kasa dopiero po kilku latach awansowali . A czego nie ma w filmie po roku spadli . My nie mamy nawet procenta takiej kasy wiec jedynie mozemy nadrobic swietna atmosfera w klubie . Ale czeste zmiany ja niszcza . Wiec co zostawic Kmiecia az spadniemy . Oczywiscie nie . Ale najpierw powinien otrzymac pomoc moze wymienic asystentow , moze ponownie zatrudnic LB . Nie wiem . Nie jestem do cholery prezesem i nie biore za to kasy . Ale gdybym byl to bym sie staral .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez django 2013-10-22, 7:00 pm

- To był plan B, który tak naprawdę mógł nigdy nie zostać wprowadzony w życie. Trenera Smyłę znam dobrze, bo gramy razem w piłkę w drużynie oldbojów. To oczywiście nie miało znaczenia przy podpisywaniu umowy. Po prostu podoba mi się styl jego pracy, warsztat, pomysły, systematyczność. To, że krok po kroku budował Rozwój Katowice, aż poprowadził ten zespół do awansu. Życzyłbym sobie, żeby to było rozwiązanie na lata. Prawda jest bowiem taka, że możemy dużo opowiadać o projektach, o współpracy z Legią, o szkoleniu młodzieży. Jeżeli jednak nie będzie najważniejszej składowej sukcesu, czyli zwycięstw pierwszej drużyny, to wszyscy będziemy przegrani - uzasadnia prezes.

http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... ezeli.html
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez pyla 2013-10-22, 9:11 pm

No to mamy trenera wyrazistego, który ma bogaty warsztat i wogóle jest cacy , prowadził takie potęgi jak Tychy i Rozwój z ktorym awansował. Jeżeli będziemy szli tą drogą myślenia to Kmieć awansował z okregówki do 3 ligi z Beskidem. Taniej byloby na asystenta Kmiecia zatrudnić Baczyńskiego byłoby to bardziej racjonalne i ZAGŁĘBIOWSKIE . Zgadzam się z tym co napisał Tomcjo , ale mam też takie wrażenie że od czasu zmian i rozpoczęcia niby współpracy z Legią coś zlego dzieje się z Klubem - jest to moje odczucie i nie każdy musi się z nim zgadzać. Zobaczymy w najbliższym czasie czy decyzja była słuszna i nowa miotła coś zmieni. Bo to ze w Zielonej Górze 3 pkt. są obowiązkowe nie podlega żadnej dyskusji.Panie Prezesie jeżeli nie będzie sukcesu pierwszej drużyny to będzie przegrany Pan a nie jak Pan mowi wszyscy.
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez lesław1 2013-10-22, 9:34 pm

Adam1906 napisał(a):Nie za bardzo rozumiem co poniektórych szanownych kolegów. Jak Zagłębie gra na jesieni piach to leciały chu je muje na Kmiecia. Jak go zwolnili to nagle zaczyna się psioczenie po co na co oraz dlaczego akurat Smyła. Ja też bym chciał za trenera Guardiolę czy innego Mourinho, też bym do ataku chciał Messiego lub chociaż Lewandowskiego, ale... Właśnie. Ale Nas NIE STAĆ na dobrego trenera i dobrych piłkarzy :redface: Dajmy więc szansę nowemu treneiro.


zgadzam się z tobą, ale spora część ludzi tutaj chyba zatrzymała się na roku 1972 i myśli, że każdy trener o którym słyszą w TV pali się aby objąć utytułowany klub z Sosnowca. Bytów to wyjątek od reguły bo Janasa sponsoruje pewnie bardzo porządnie Drutex, więc to inna bajka
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez gregor 2013-10-24, 6:37 pm

Oj tam , oj tam 72' :-) nie był wcale taki zły vice- Mistrzostwo POLSKI - to boły pjekne dni ... Ech życie dziś tułaczka po pierdziszewach bez obrazy . Nie widzę nic niepoprawnego w szukaniu najlepszych czy szkoleiowców , graczy wszelakiej pozycji czy tez całego zaplecza koło piłkarskiego .Kasa to jedno , a zaangażowanie w robocie to drugie . Pozdrawiam Wiernych z Najwierniejszych .
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez August 2013-10-26, 11:12 am

Adam1906 napisał(a):Nie za bardzo rozumiem co poniektórych szanownych kolegów. Jak Zagłębie gra na jesieni piach to leciały chu je muje na Kmiecia. Jak go zwolnili to nagle zaczyna się psioczenie po co na co oraz dlaczego akurat Smyła.

Nie o to chodzi. Po wiosnie oczekiwania były nieco inne. Poza tym nie było tak, ze Kmieć został zwolniony po serii iluśtam porazek pod rząd, a Zagłębie nie zajmuje miejsca w tabeli jak np. za Stacha. Ale nie ma co już dywagować - decyzja została podjęta. Pójdzie Smyle dobrze, wszyscy bedą o poprzedniku pamiętali tak jak pod koniec rundy wiosennej o Lachowskim. A jeśli nie znów pojawi się staropolskie "w.pier.alaj". Z tą różnicą, że zapewne również w stosunku do Prezesa. Póki co, trzymajmy kciuki za Smyłę bo jest trenerem drużyny Naszego klubu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2013-10-27, 8:47 am

Nowy trener Pan Smyła - nie należy przeszkadzać w pracy z Zagłębiem, w przeszłości
w tym Klubie pracowali trenerzy "z tamtej strony rzeki" i musze powiedzieć, że
odnosili sukcesy. Myślę ze bardzo pomocny może być Daniel Wojtasz - przeczytałem
to krótkie CV tego Pana - myślę ze jest OK - staże w polskich klubach ligowych plus
Wolfsburg no i licencja.
Nie wypowiadam się bo to za krótki czas na ocenę sztabu szkoleniowców, pierwsze
wrażenie- ustawienie drużyny w Zielonej Górze wg mnie OK.
Życzę nowemu trenerowi spokojnej pracy z Zagłębiem i oczywiście wyników na
które My wierni czekamy.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez novack 2013-10-27, 8:54 am

Wygląda na to, że w porównaniu z Kmieciem, Smyła będzie dużo mniej gadał, a więcej i to sensownie robił.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez August 2013-10-27, 4:02 pm

novack napisał(a):Wygląda na to, że w porównaniu z Kmieciem, Smyła będzie dużo mniej gadał, a więcej i to sensownie robił.

Ciekawe jak można porównać człowieka po roku pracy i człowieka po jednym meczu. A jakby porównywać debiuty to ten Kmiecia był o wiele okazalszy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez novack 2013-10-27, 6:25 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Wygląda na to, że w porównaniu z Kmieciem, Smyła będzie dużo mniej gadał, a więcej i to sensownie robił.

Ciekawe jak można porównać człowieka po roku pracy i człowieka po jednym meczu. A jakby porównywać debiuty to ten Kmiecia był o wiele okazalszy.

Wygląda na to, że nie potrafisz pogodzić się z tą zmianą. Wyluzuj, będziemy się martwić jak Smyła zrobi 8 remisów z rzędu. Sądzę, że jednak można porównać to co trener mówi na konferencji , nawet po jednym meczu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez django 2013-10-28, 1:07 am

Ja myślę, że nie ma co porównywać trenerów przez ich wypowiedzi po meczach. Smyła ma tą przewagę nad Kmieciem, że jest bardziej doświadczonym trenerem, więc może nie popełni tych błędów, które popełnił jego poprzednik. Pozostaje nam mieć nadzieję, że Smyła potwierdzi swoją opinię solidnego drugoligowego trenera i uda nam się w tym sezonie spokojnie utrzymać. W przeciwnym wypadku nie powinno być taryfy ulgowej. Skoro w Zagłębiu nie ma miejsca dla trenera na dorobku, który popełnia błędy, to tym bardziej nie powinno go być dla prezesa na dorobku, który popełnia błędy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez Anakin 2013-10-28, 9:16 am

novack napisał(a):Wygląda na to, że w porównaniu z Kmieciem, Smyła będzie dużo mniej gadał, a więcej i to sensownie robił.


Najlepszym porównaniem będzie wynik na koniec sezonu.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Miroslaw Smyla trenerem Zaglebia

Postprzez August 2013-10-28, 9:41 pm

django napisał(a):Pozostaje nam mieć nadzieję, że Smyła potwierdzi swoją opinię solidnego drugoligowego trenera i uda nam się w tym sezonie spokojnie utrzymać. W przeciwnym wypadku nie powinno być taryfy ulgowej. Skoro w Zagłębiu nie ma miejsca dla trenera na dorobku, który popełnia błędy, to tym bardziej nie powinno go być dla prezesa na dorobku, który popełnia błędy.


I to jest ryzyko nawet nie tyle Smyy co własnie Prezesa. Zastanawia mnie jedno. W przerwie klub bedzie potrzebował wzmocnień. Jak słyszę z kasa jest krucho, oszczędza sie np. na kosztasch ochrony. Z drugiej strony mamy niezle rozudowany sztab trenerski. Jestem ciekaw co Prezes wymyśli. A mam obawy czy aby nie nastąpi wzrost zobowiązań związanych z kontraktowaniem nowych zawodników. Tym bardziej, że Prezes zapewne jest świadom ryzyka, jakie popełnił i w przerwie letniej kontraktując miernoty i zwalniając Kmiecia, ktoóy i popełnił błędy ale też nie osiągnął nie wadomo jak beznadziejnych rezultatów (vide: Stach czy Kudyba) a potrafił też przyznac sie do błędów, nie zwalał jak "Obrączka" na niedożywienie grajków i jak wynikało z wypowiedzi miał jakiś plan działania. Niemniej trzymam kciuki za Smyłę aby się okazło, że to w Sosnwcu eksploduje na dobre jego talent trenerski.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack