II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Adam1906 2013-06-21, 6:54 pm

Z uwagi na fakt, iż nasza dyskusja trwa m.in. w dziale odnoszącym się do minionego już sezonu 2012/13, proponuję skupić się na nowym temacie odnoszącym się ściśle do nowego sezonu 2013/14 który (któż to tak naprawdę wie) powinien być decydujący o przyszłości Naszego Zagłębia. Jak na razie wiemy o tym, że: nastąpiła zmiana Prezesa, będziemy ściśle współpracować z Legią Warszawa oraz... no właśnie oraz.... patrząc na wstępną zapowiedź Marcina Jaroszewskiego o tym, że będziemy walczyć o awans, pozbyto się podstawowego bramkarza - Dawida Kudły...
Zapraszam do dyskusji :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2013-06-21, 7:33 pm

Napewno szkoda Dawida Kudły to jest pewnik, ja mysle ze szkoda Pana Adamczyka równiez
człowiek ktorego nie widzielismy, ale robił duzo dla druzyny, mysle ze chociazby transfery.
Ja nie wiem jaki jest status Waisa i Grundzika - czy Oni byli tylko wypozyczeni z Polonii ?
Orientacja będzie w sprawie bramkarza i innych zawodników jak sie zaczna sparingi.

W zapowiedzi Prezesa jest sporo racji mam na mysli AWANS - bo i sztab szkoleniowy
tez bedzie chciał aby druzyna awansowała a i mysle ze druzyna tez. Trudne zadanie
przed Prezesem stoi to nie ulega wątpliwosci - chociazby sprawy finansowe.

Jestem przekonany ze do tego tematu wrócę jak sie zacznie przygotowanie do sezonu.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez August 2013-06-21, 10:07 pm

Jaroszewski może deklarować. Będzie finansowa stabilizacja, będzie gra o awans. Nie będzie kasy, gry o awans też nie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2013-06-22, 12:49 pm

Szanowny Kol. - jakas tam KASA będzie przeciez gmina zapodała ze oprócz pieniędzy
na pilkę kopana Klub moze dosdtanie częśc z hokeja - to w sumie moze dac pozytywna
wizje na przyszłość. No kiedy jak nie teraz - nalezy nam sie AWANS jak psu gnat.
Jest sztab, jest druzyna i jest klimat w tej druzynie - jestem optymistas i mysle ze
2014 bedzie nasz.

Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Tomcjo 2013-06-22, 3:27 pm

No to ja widze bardziej czarno . Mamy takie same szanse na awans jak i na spadek . Wystarczy kiepski poczatek i zacznie sie sypac . A bramkarz w meczu z Jarota pokazal ze za wysokie progi jak dla niego . Obrona tez wielokrotnie miala wpadki . Jeszcze nie mamy druzyny na awans a juz znaczaco ja osłabiliśmy. Na plus mozna zaliczyc spadkowiczow . Warta chyba nie przystapi do rozgrywek a Polonia wciaz kuleje i bedzie marzyc o ósemce. Druzyna potrzebuje wzmocnien na poziomie I ligi a na to nie ma kasy . Z Legii raczej przyjda na nauke a nie wzmocnienia. Nasza jedyna siłą będzie słabość rywali . I w nowym sezonie kazdy bedzie tracił punkty bo jesli połowa spada to walka bedzie na noże . Idealem bedzie ostry start bez porazek zeby juz na poczatku odskoczyc rywalom ale tu potrzeba bedzie duzo szczescia . To przeciez ci sami ludzie zagrali rewelacyjna runde i runde tragiczna .
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez STACH PL 2013-06-22, 3:32 pm

Kol.Tadeuszu obyś miał rację, moim zdaniem nie będzie łatwo już każdy w tej lidze wie jak gramy i będą się spinać na maksa a to my będziemy musieli grać atakiem pozycyjnym i ta reforma rozgrywek myślę że większość drużyn będzie się musiała solidnie wzmocnić żeby nie spaść klasę niżej.
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Anakin 2013-06-24, 10:27 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Kol. - jakas tam KASA będzie przeciez gmina zapodała ze oprócz pieniędzy
na pilkę kopana Klub moze dosdtanie częśc z hokeja - to w sumie moze dac pozytywna
wizje na przyszłość. No kiedy jak nie teraz - nalezy nam sie AWANS jak psu gnat.
Jest sztab, jest druzyna i jest klimat w tej druzynie - jestem optymistas i mysle ze
2014 bedzie nasz.

Pozdrawiam
tadeusz


Ja nie jestem optymistas. Ja jestem realistas. Fajnie się pisze o publicznych pieniądzach. Nie swoich. Nawet jeśli Górski opchnie hokej jakiemuś dzianemu gościowi (i to też zalezy na jak długo). To ile z hokejowych pieniędzy zostanie ? Ile zostało już wykorzystanych z puli na ten rok ? A nawet jeśli sporo zostanie. To co dalej ? Czy na kolejny rok Miasto przeznaczy jakieś fundusze ? Gołym okiem widać że opór do tego jest coraz większy bo wywalono przez ostatnie lata sporo publicznej kasy właściwie bez żadnego efektu sportowego. Chyba że uznać to że klub jeszcze istnieje.Coraz mniej czasu do wyborów i lokalni politycy bedą coraz bradziej kalkulować czy bardzie się będzie oplacało wesprzeć finansowo klub czy też nie. A to wcale nie takie oczywiste. Nierzadko można usłyszeć w Sosnowcu głosy niezadowolenia z powodu łądowania miliony w marnych grajków gdzie jest wiele innych potrzeb. I trudno się z tym nie zgodzić. System ratowania i utrzymywania przez polskie gminy piłkarskich klubów zawodowych to właściwie patologia. Nie słyszałem aby w bogatszych krajach Europy zachodniej ratowania za publiczne klubów piłkarskich. A przecież tam też się coś dzieje. Wszak bakrutowały takie klub jak G.Rangers, Napoli czy Fiorentina. Przypadków jest zresztą więcej. I jak pamiętam nie było zmiłuj się. Bez względu na zasługi. Dlatego myślę że taki czas i u nas jest coraz bliższy
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Anakin 2013-07-12, 6:28 am

Za Kudłę pewnie Zagłębie jakichś kokosów nie zgarnęło wszak Pogoń to nie krezus. Może cokolwiek więcej za Grunta coś skapnie. Plus do tego pieniądze które miały być dla bankrutującego hokeja. Bo nie sądzę żeby gmina dała to co zostalo z tegorocznej puli na klub który trzeba już tylko postawić w stan upadłości i zapewne na jakiś czas trochę stabilizacji będzie. A tym samym i walki o awans.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez novack 2013-07-12, 3:31 pm

Kudła poszedł za free, taki miał zapis w kontrakcie. Przyszedł za free i za tyle samo poszedł.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Adam1906 2013-07-20, 2:52 pm

Bramki z dzisiejszego sparingu z GKS Katowice -> http://www.youtube.com/watch?v=y2aCO1u1-R8
Oby w lidze (oraz Pucharze Polski) nie robili takich baboli w obronie jak przy drugim golu dla Katowic :zolta:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Adam1906 2013-07-21, 2:12 pm

Może ktoś wypierdolic tego Jureczka z miasta Łodzi z forum? Każdy jego post to czerwone kartki i buźki... Moderatorze - do akcji. Ps. Mój post oczywiście też do śmietnika ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2013-07-24, 4:57 pm

Przed sekundą przeczytałem na 90 minut - Warta Poznań zgłosiła dwóch
pomocników z Miedzi i Motoru Lublin - Co ta piękna Pani wyczynia - Ona
chce przeskoczyć I ligę i awansować bezpośrednio do Extraklasy.
Uzupelniam : Michał Ciarkowski - powrót do Warty z Motoru
Artur Marciniak - powrót do Warty z Miedzi
doświadczonych dwóch pomocników i natychmiast w składzie na Ludowym
w meczu z Zagłębiem.
Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Adam1906 2013-07-24, 8:58 pm

I nic to Warcie Poznań nie pomogło :-) Oby tak w lidze a wreszcie na Ludowym będą tłumy!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Qcu20 2013-07-24, 9:49 pm

No gra mogła się podobać, ale początek niemrawy, sporo błędów i niedokładności.

Warta jak dla mnie grała dojrzalsza i spokojniejszą piłkę, mniej było nerwowości. My po prostu ich wypunktowaliśmy. Zagłębie strzeliło wszystko, co miało. Przy wyniku 2:1 Warta miała poprzeczkę. Różnie mogłoby być gdyby padł wyrównujący gol. Cieszy fakt, że drużyna wykorzystuje wreszcie sytuacje. Żadna bramka nie padła przypadkowo, każda akcja, po której padł gol była wypracowana.

Jak tak dalej będą grać, widowiskowo i skutecznie, to faktycznie przychodzić będzie więcej kibiców i to będzie się nakręcać. Jestem ciekaw kogo nam jutro przydzielą w PP. Pod względem marketingowym fajnie byłoby "dostać' drużynę z ekstraklasy. Z drugiej strony jeżeli chcemy daleko zajść fajnie byłoby trafić na kogoś w naszym zasięgu i dopiero w 1/8 trafić klasowego przeciwnika, który przyciągnąłby tłumy na mecz. Nie ukrywajmy, że gdyby Zagłębie grało np ze Startem Otwock ( tak tylko piszę ) na trybunach nie byłoby tylu zajętych miejsc. To Warta przyciągnęła kibiców, a może nawet wyśmiewany przez wszystkich Grzegorz Rasiak?

Zobaczymy co będzie dalej. Odnośnie soboty, sądzę że Warta będzie faworytem.
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: II LIGA 2013/14 - DECYDUJĄCE STARCIE

Postprzez Adamek182 2013-07-25, 5:39 pm

Napisze tak:
Jak co sezon, tak i tym razem, z ogromnym uśmiechem czekam na mecze. Tak grających naszych jak w poprzedniej rundzie nie widziałem już dawno, a skoro niewiele się zmieniło w kadrze to awans murowany.
Dodam jeszcze tak:
Jak zobaczyłem mecz z Wartą i naszego nowego napastnika to jeszcze utwierdziłem się w tym przekonaniu. A na lewej stronie jednak Paweł Domański - i bardzo dobrze.
Zakończe tak:
Dzisiaj w "Obozie Pracy" znajdującym się na śląskiej ziemi, stałem się uczestnikiem zakładu, o zawrotną kwotę 200PLNów o awans naszego Zagłębia. Po drugiej stronie stał uradowany Hanys - gdyby choć raz widział naszych grajków ostatnio to by się przestał uśmiechac.

Co do PP to po Rasiaku teraz przywitamy Franciszka Smude i Patryka Małeckiego.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników