Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-07-13, 1:38 pm

Ja też nie przewiduję, żeby ktokolwiek był w stanie zagrozić Chęcińskiemu, natomiast różne cuda się zdarzają, co pokazały choćby ostatnie ogólnopolskie wybory prezydenckie. W każdym razie niezależnie kto by nie był kontrkandydatem i na ile miałby realne szanse, to pewnie sprawę stadionu będzie grzał. Zastanawia mnie tylko cały czas parcie na budowę wyłącznie ze środków miejskich, tym bardziej, że choćby przykład Rakowa potencjalnie pokazuje inne możliwości. Niewątpliwie Chęciński idzie po najmniejszej linii oporu, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że podnóżki z RM podniosą rękę za wszystkim co im nakaże. Wygląda na to, że cała ta spółka powołana do budowy stadionu ma być tylko środkiem do transferu miejskich pieniędzy, a szkoda bo chyba powinna się też zająć poszukiwaniem współinwestorów, ewentualnie innych pomysłów na pozyskanie środków.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-20, 10:45 am

Mocny artykuł Winiarskiego na sosnowieckiej odsłonie "Głosu Tel Awiwu. Wkleję tylko wstęp bo z przeglądarki reszta jest dla prenumeratorów. Czytałem wszystko z aplikacji na IOS-ie ale, jak pisałem wielokrotnie, nie jestem w stanie przekopiować. Jeśli ktoś ma taką możliwość to niechaj ją wklei. Niezaleznie kto i co sądzi, uważam, że warto:

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest sztandarowym projektem obecnego prezydenta Sosnowca. Trudno w tym przypadku zarzucić Arkadiuszowi Chęcińskiemu koniunkturalizm czy populizm. Obecny włodarz naszego miasta jest zagorzałym kibicem, co bezpośrednio wpływa na jego emocjonalne zaangażowanie w realizację tej koncepcji. To niestety ogranicza jego zdolność racjonalnego myślenia i obiektywnego przeanalizowania wszystkich argumentów przemawiających za tą inwestycją i przeciw niej.
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110

Widzę tez, że Winiarski przedstawia się jako kandydat w wyborach czyli informacje o rzekomej rezygnacji nie były prawdziwe.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-20, 11:36 am

August napisał(a):Mocny artykuł Winiarskiego na sosnowieckiej odsłonie.....

Ja dodam tylko aby Pana Winiarskiego "bardziej zgłębić" ;-) człowiek który tak bardzo martwi się o finanse ,budżet miasta i racjonalizm finansowy cechujący się nie zadłużaniem miasta i życiem ponad stan ? Nie wiem czy ja mam tylko takie odczucie ale pozwoliłem sobie przeczytać oświadczenie majątkowe Pana radnego (udostępnione publiczne ) i mam wrażenie że gospodarz miasta z niego raczej byłby kiepski ;-)
Pobawiłem się trochę i zrobiłem na własny użytek taki test ,podałem wszystkie dane zawarte w bip-ie radnego (bez podawania nazwiska) kilku osobom, co sądzą o człowieku z taką "historią majątkową " ? może ja mam takich znajomych ;-) , ale każda z osób stwierdziła że dziwny człowiek pod względem gospodarności i księgowości domowej .Pytanie ,czy ten człowiek może krytykować wydatki miasta ? a może już zaczął kampanie i jeżeli by wygrał wybory swoje doświadczenia domowe odstawiłby na bok ?czy może zrobiłby to samo co Biedroń ,mało zadłużył Słupsk bo praktycznie nie zrobił żadnych inwestycji w mieście a także nie zatrzymał ucieczki mieszkańców ?(nie dostał absolutorium z wykonania budżetu ) Według mnie cytowanie Winiarskiego(przez prasę) jako guru sosnowieckiego życia jest przesadzone ,gość za pośrednictwem mediów zabiera głos w wielu sprawach a podczas głosowań (według czytelników komentujących jego wypowiedzi ) wstrzymuje się od głosu .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-07-20, 11:45 am

To kolejny kandydat po Niedzieli, który w swoim programie wyborczym, ma zapisane w zasadzie wycofanie Zagłębia z ekstraklasy, bo od przyszłego sezonu wymogi licencyjne nie pozwolą wynajmować stadionu w innym mieście, a w trakcie remontu Ludowy nie zostanie dopuszczony.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-20, 12:05 pm

novack napisał(a):To kolejny kandydat po Niedzieli, który w swoim programie wyborczym, ma zapisane w zasadzie wycofanie Zagłębia z ekstraklasy, bo od przyszłego sezonu wymogi licencyjne nie pozwolą wynajmować stadionu w innym mieście, a w trakcie remontu Ludowy nie zostanie dopuszczony.

:brawo:
Bo tylko tym chcą zdobyć "wielbicieli nowych chodników" ,dla nich sport to ścieżki rowerowe .Gościu kandydujący na Prezydenta miasta używa argumentu że "stadion buduje się dla zawodowego klubu " jest śmieszny (według mnie) nie może pojąć że zawodowy piłkarz ma boisko ,szatnie itp a nowy stadion jest dla ludzi aby mogli w normalnych warunkach oglądać widowisko .Ciekawe czy gdyby był prezydentem kilka/kilkanaście lat temu postawiłby w całym Sosnowcu np tylko aule koncertowe (tzw "muszle" ) podgrzewane ,z dobrymi szatniami a ludzie siedzieliby na deszczu i mrozie pod gołym niebem ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-07-20, 12:14 pm

"Pomysłami" Winiarskiego na sport nie należy się przejmować. Kiedyś "wymyślił" żeby w Sosnowcu stworzyć nowy klub piłkarski, przez połączenie Zagłębia z Niwką. Takie bzdury może opowiadać tylko ktoś, kto nie wie co znaczy "od maleńkości" być kibicem swojego klubu, bo on nie rozumie, że zmienić można żonę, zmienić można wiarę, ale matki i klubu któremu się kibicuje zmienić nie można!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-20, 12:20 pm

RUDI napisał(a):mam wrażenie że gospodarz miasta z niego raczej byłby kiepski Pobawiłem się trochę i zrobiłem na własny użytek taki test ,podałem wszystkie dane zawarte w bip-ie radnego (bez podawania nazwiska) kilku osobom, co sądzą o człowieku z taką "historią majątkową " może ja mam takich znajomych , ale każda z osób stwierdziła że dziwny człowiek pod względem gospodarności i księgowości domowej

Tak z ciekawości podpytam co takiego dziwnego w oświadczeniu Winiarskiego w zakresie "gospodarności" bo specjalnie nic takiego nie zobaczyłem. Ot, kilka kredytów i pożyczek. Mnie co najwyżej rozbawiło określenie w stosunku do jakichś woluminów - "bezcenne". Widzę, że masz stosunek do Karolusa mocno negatywny jakby Ci twoją dziewczynę kiedyś odbił ;-) . Dla mnie przynajmniej przed wyborami nie będzie zbyt nudno. A prawda jest taka, że każdemu można cos wytknąć. Taka polityka. Mnie np. bardzo razi u Checińskiego jego sposób zachowania się publicznie, dress code itd. Pełnienie funkcji Prezydenta Miasta Sosnowca nie musi co prawda oznaczać bycia sztywnym jak pal Azji ale jednak powaga urzędu powinna obowiązywać. Komuś jeszcze może przeszkadzać, że gość hajtnął się z koleżanką swojej córki itd. itp.
novack napisał(a):To kolejny kandydat po Niedzieli, który w swoim programie wyborczym, ma zapisane w zasadzie wycofanie Zagłębia z ekstraklasy, bo od przyszłego sezonu wymogi licencyjne nie pozwolą wynajmować stadionu w innym mieście, a w trakcie remontu Ludowy nie zostanie dopuszczony.

tylko z ciekawości zadaję sobie pytanie o to, jak się dało budować i jednocześnie grać w Zabrzu, Poznaniu czy w stolicy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-07-20, 12:24 pm

Dało się też grać w Wodzisławiu, a Krakusy w Sosnowcu, a od przyszłego sezonu już się nie da.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-20, 12:40 pm

Cały czas powtarzam, że za sprawę obietnic bez pokrycia i totalnych zaniechań sprawy nowego stadionu (i nie tylko) niezależnie czy miałby to być przebudowany Ludowy czy też nowy stadion na Górce czy choćby na Ostrowach, powieszony za jaja na którymś z jupiterów powinien być Sprawdzony Kazimierz ewentualnie razem ze swoim kumplem Ryszardem-wicegospodarzem. Bo czas kiedy był bardzo dobry okres na zrobienie czegokolwiek, został przepieprzony. Byłyby inne koszty, możliwości uzyskania dofinansowania itd. A tak teraz mamy to co mamy. Chęciński wygra, a przynajmniej stadion zacznie być budowany. Ale zarówno bardzo dużym własnym kosztem finansowym jak i polaryzacji wśród mieszkańców Sosnowca. Co - i tego się bardzo obawiam - może się odbić nie tylko na samej jako takiej sytuacji finansowej Miasta ale i samego klubu, który wciąż nie ma wystarczających podstaw finansowych.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-20, 1:04 pm

August napisał(a):Ot, kilka kredytów i pożyczek.

No, wziętych pewnie na rozbudowę 25 metrowego mieszkania ? a co on tam zaznaczył przy swojej działalności gospodarczej ? (aha ,nie odbił ;-) ) Ja przedstawiłem zarys sytuacji finansowe (w swoim teście) min ,wiek, dochód roczny(jego +ewentualnie żony), stan posiadania i wzięte kredyty i każdy odpowiadał (z pytanych) to dziwne że gościu bierze kredyt przy takich dochodach ,kredyt którego efektu jakoś nie widać w zeznaniach co znaczy że go skonsumował albo dosadnie "rozpie..ł" .Auguście nie czarujmy się przy dochodach pana radnego kredyt na "nic" wydaje się zbędny (jeszcze w takiej sumie) oczywiście że mógł być wzięty na jakiś wypadek losowy ale nie wygląda na to że był ,w prostych słowach według mnie facet nie jest "gospodarny" w swoim budżecie to może nie być gospodarny w miejskim .
A czy mam stosunek negatywny ? tak mam od kiedy na pewnym portalu przekonywał że miasto musi oszczędzać a zareagował dość dziwnie na sugestię obniżenia diet (gdzie przecież radni jako główne źródło dochodu podają swoje etaty ) gdzie jako sukces ogłosił stworzenie nowych miejsc pracy ....w UM ,stworzone kosztem podwyżki opłat za wywóz śmieci (jakiś wydział do spraw śmieci czy coś takiego) i ostatnio, gdzie na pytanie czytelnika gazety która go chyba promuje po prostu palił "głupa" i zamilkł (a rzucał tam poważne oskarżenia w stosunku do władz miasta względem gospodarności) i tyle :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-20, 1:55 pm

Chyba się trochę czepiasz bo chłop nie wskazał przeznaczenia wziętych kredytów. ja jeśli miałbym mieć "ale" to bardziej do trudnego charakteru i niekiedy okazywanej bufonady Winiarskiego. Ale ok, przyjmuje argumenty, wszak mnie również nie każdy musi lubić. A dla jasności, nie jestem ani za Winiarskim czy Chęcińskim. W omawianych aspektach jestem za Zagłębiem Sosnowiec.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez zag23 2018-07-21, 12:46 am

Cos czuje że nie powstanie nowy stadion z powodów finansowych...projekt jest szczytny Zagłebiowski Park Sportowy (hala, stadion i lodowisko)..szkoda bo tyle kasy wywalono na projekty i inne sprawy zwiazane z dokumentacją na marne. Zamiast robic trybuna po trybunie nowy Ludowy to sie rzucona z motyka na księżyc...przypuszczam że Dabrowe Górniczą w której mieszkam by nie było stac na taka inwestycja w sumie trzy w jednym a co dopiero Sosnowiec, który jest mocno zaniedbany w wielu aspektach. Jak dzis wyczytałem w tym roku nie bedzie wbita nawet jedna łopata przy Górce Środulskiej...czyzby z powodu wyborów samorządowych?! Prezydent obiecal jak Górski i zawsze jakoś to sie wiąze z wyborami na prezydenta miasta...nie wygra Chęciński projekt upadnie na stówe w sumie jesli wygra to bedzie przedluzanie wbicia łopaty i bedzie sie ciagnelo latami z klopotami jesli dojdzie do budowy tego kompleksu...wspomnicie moje słowa. 200 mln ma kosztować Zagłębiowski Park Sportowy oceńcie sami czy stac realnie na tą inwestycje miasto.

polecam zerknac na link ze strony stadiony.net
http://stadiony.net/aktualnosci/2018/07 ... e_stadionu
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez gregor 2018-07-21, 5:16 pm

przestancie pieprzyc jak ten bajkowy "maruda" nie uda siÄ™ , ni ma kasy i takie tam bandolenie .
Jeden budował vizualizacje , wcześniej chodzono po zagłębiowskich powiatach z prośbą dla poparcia
ideii budowy stadionu dla klubu regionu, wielkie GOOVno z tego wylazło .Liczy się polityka na szczeblu regionalnym , każdy hooy na swój strój . Arkadio ani mi brat , ani swat , a'le zapłacił za projekt , wykonał czynności geodezyjne coś czyni , kompleks sportowy no środulskiej górce bedzie może kosztował więcej niz szacowane 200 baniek , lecz niech wreszcie do cholery powstanie . Mały facet w brylach od zawsze
był " za , a nawet przeciw " . Ten łon nie rozumie kibica masowego .Grywa pewnie w szachy , a
może i nie .Kłopoty finansowe okularnika mam w poważaniu , kazdy za nas dzwiga swój KRZYŻ
bardziej lub mniej udanie .A stadion musi powstać dlatego wspierajmy wszelkimi sposobami budowę stadionu . sapsze z długami i zbudowali nowy stadion nie bali się my tylko zaś trzęsiemy
DOOPAMI ....
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-07-21, 5:36 pm

gregor napisał(a):przestancie pieprzyc jak ten bajkowy "maruda" nie uda się , ni ma kasy i takie tam bandolenie .
Jeden budował vizualizacje , wcześniej chodzono po zagłębiowskich powiatach z prośbą dla poparcia
ideii budowy stadionu dla klubu regionu, wielkie GOOVno z tego wylazło .Liczy się polityka na szczeblu regionalnym , każdy hooy na swój strój . Arkadio ani mi brat , ani swat , a'le zapłacił za projekt , wykonał czynności geodezyjne coś czyni , kompleks sportowy no środulskiej górce bedzie może kosztował więcej niz szacowane 200 baniek , lecz niech wreszcie do cholery powstanie . Mały facet w brylach od zawsze
był " za , a nawet przeciw " . Ten łon nie rozumie kibica masowego .Grywa pewnie w szachy , a
może i nie .Kłopoty finansowe okularnika mam w poważaniu , kazdy za nas dzwiga swój KRZYŻ
bardziej lub mniej udanie .A stadion musi powstać dlatego wspierajmy wszelkimi sposobami budowę stadionu . sapsze z długami i zbudowali nowy stadion nie bali się my tylko zaś trzęsiemy
DOOPAMI ....

Wszystko na temat :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-21, 6:26 pm

gregor napisał(a):przestancie pieprzyc jak ten bajkowy.....

I ja też podzielam Twoje zdanie ,gdzie byli ci wszyscy przeciwnicy budowy ZPS (decydenci,radni, kandydaci na prezydenta) gdy władza woj wyp....ła kasę na Stadion Śląski ?(800/900 mln) przecież to była kasa z budżetu wojewódzkiego na który też składa się Sosnowiec ,a owi dwaj przeciwnicy (najgłośniej protestujący)w urzędzie miejskim są ukorzenieni jak palmy w Egzotarium .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zbych