Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2015-05-24, 9:48 am

Na Kresową prowadzi jeden mały mostek przez Brynicę i nawet wybudowanie 5 parkingów przy stadionie nie zmieni koszmaru jakim jest wyjazd po meczu, i to przy frekwencji 3 tysiące. Nawet nie chce wyobrażać sobie, co by się działo przy komplecie na nowym stadionie. Prócz sentymentów za Kresową nie przemawia NIC!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez comitam 2015-05-24, 9:52 am

dodam jeszcze, że pracowałem przy budowie stadionu w Gdańsku, który też jest zbudowany na terenach podmokłych, poszło kupę kasy na wywózkę ziemi i oczyszczenia jej do twardego podłoża, do tego poszło sporo kasy na drenaż pod stadionem,zeby nie podmywało fundamentów same te prace trwały pół roku, stadion Ludowy jest zrobiony na nasypów gruzu itd więc budowa nowego na tym terenie skończy się tymi samymi problemami.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez comitam 2015-05-24, 10:31 am

podam linki jak to wygląda gdzie indziej i kto to sponsoruje pomieszczenia stadionu http://pgearena.gdansk.pl/rozrywka-i-us ... -sportowe/ a w tym linku kto to sfinansował http://pitstop-gdansk.pl/halowy-tor-kar ... ektryczne/ więc projektanci stadionu powinni tak zaplanowc,żeby była mozliwa działalnośc komercyjna przez 12 miesięcy w roku. jeden tor jest w środku drugi przed stadionem.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-05-24, 2:13 pm

comitam napisał(a):dodam jeszcze, że pracowałem przy budowie stadionu w Gdańsku, który też jest zbudowany na terenach podmokłych, poszło kupę kasy na wywózkę ziemi i oczyszczenia jej do twardego podłoża, do tego poszło sporo kasy na drenaż pod stadionem,zeby nie podmywało fundamentów same te prace trwały pół roku, stadion Ludowy jest zrobiony na nasypów gruzu itd więc budowa nowego na tym terenie skończy się tymi samymi problemami.

To jest konkretny argument przeciw Kresowej. Jestem ciekaw jakie byłyby różnice w kosztach. Natomiast co do Gdańska to o ile wiem to nadal stadion nie zarabia na siebie. Mnie sie wydaje że u nas szanse na samofinansowanie będą jeszcze mniejsze. Po pierwsze społeczność u nas jest mniej zamożna niż w Gdańsku po drugie Sosnowiec nie jest atrakcyjnym miastem jak. Gdańsk gdzierzez sporą cżesc sezonu kręcą sie turyści, którzy zawsze tam jaka kasę zostawią.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2015-05-24, 6:24 pm

Poziom płyty Ludowego jest 30 cm poniżej tafli okolicznych wód. Już tylko to pokazuje , że czas na nową lokalizację, na Nowy Ludowy :)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez bbartek 2015-05-24, 7:06 pm

Oczywiście sentyment do Ludowego , szczególnie dla kibiców w moim wieku , jest rzecza bezcenna, ale argumenty na rzecz innej lokalizacji mnie przekonują.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-05-24, 9:22 pm

OK argumenty argumenty rozsądne. Jest jeszcze jedno "ale". Oby ze strony Miasta odpowiedzialne za budowę osoby kompetentne a nie bracia po szału partyjnym. I żeby nie okazało się żeby budowa na górce nie okazała się droższa niż na Kresowej bo ktoś okazał się niekompetentny. No i żeby budowa ruszyła.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-05-26, 8:58 am

To już pewne – stadion, hala sportowa i lodowisko powstaną na Środuli!

Mamy już pewność, że Wielofunkcyjne Centrum Sportowe w Sosnowcu powstanie na Górce Środulskiej. Badania pokazały, że inwestycja na Kresowej będzie zbyt droga.

Wielofunkcyjne Centrum Sportowe – taką nazwę będzie nosił nowoczesny kompleks sportowy, który ma powstać w Sosnowcu w ciągu kilku lat. W skład centrum miałby wejść stadion na 12 tysięcy osób, hala widowiskowo-sportowa o pojemności 3 tysięcy osób i lodowisko na 2,5 tysiąca widzów.

Od początku inwestycja była łączona z Górką Środulską, ale możliwości budowy obiektu w miejscu Stadionu Ludowego nie wykluczał prezydent Sosnowca. – Ja nie ukrywam, że jestem zwolennikiem ulicy Kresowej, ale nic za wszelką cenę. Jeśli koszty będą zbyt duże, to Środula będzie miejscem docelowym – mówi Arkadiusz Chęciński.

Na początku maja wystartował przetarg na przeprowadzenie badań na Kresowej. Dziś już znamy ich wynik. Jak udało nam się dowiedzieć, inwestycja w tym miejscu podniosłaby i tak duży koszty o ok. 20-30%. Biorąc pod uwagę, że w magistracie szacują, że WCS kosztowałby w sumie ok. 150 milionów złotych, to cena budowy tego samego obiektu na Kresowej wzrosłaby do nawet 195 mln.

– Zwiększenie kosztów to nie tylko kwestia podmokłego terenu, ale także wyburzania Stadionu Ludowego oraz wywiezienia gruzu – tłumaczy nam prezydent i dodaje, że obiekt powstanie na Górce Środulskiej. – Teren na Górce jest bardzo dobry pod wieloma względami. Kresowa pozostanie więc centrum treningowym – mówi.

To również doskonała informacja dla piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Budowa nowego stadionu nie będzie wiązała się z przenosinami klubu na inny obiekt – sosnowiczanie do samego końca będą mogli grać na Stadionie Ludowym.

Miasto jest w trakcie wyboru podmiotu, który zorganizuje konkurs na koncepcję budowy centrum. Jak zapowiadał niedawno Chęciński, konkurs zostanie zorganizowany przez podmiot zewnętrzny i będzie miał zasięg międzynarodowy.

http://www.twojezaglebie.pl/stadion-na- ... owcu-84444
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-05-26, 9:10 am

Bardzo wszystko fajnie, że na Górce, tylko chciałbym się w końcu dowiedzieć skąd pan prezydent zamierza wziąć te 150 baniek.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez patrios91 2015-05-26, 9:17 am

Zmieni pracę i weźmie kredyt :) To chyba proste.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez hellboyek 2015-05-26, 9:23 am

Kredyt, obligacje, być może dofinansowanie z ministerstwa sportu, bo inne zewnętrzne środki raczej nie wchodzą w grę...
hellboyek
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008-07-12, 11:37 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-05-26, 9:40 am

patrios91 napisał(a):Zmieni pracę i weźmie kredyt :) To chyba proste.


Boję się tego, że najpierw weźmie kredyt, później zmieni pracę, a spłacać będziemy wszyscy i to bardzo długo.

hellboyek napisał(a):Kredyt, obligacje, być może dofinansowanie z ministerstwa sportu, bo inne zewnętrzne środki raczej nie wchodzą w grę...


No właśnie. Jeżeli tak to będzie wyglądać, to ja jestem przeciwny budowie stadionu, podobnie jak zapewne 95% sosnowiczan. Sosnowiec nie jest bogatym miastem i podobno nie ma pieniędzy na zapewnienie wielu podstawowych rzeczy, które powinna zapewniać gmina. Najpierw chleb, później igrzyska ;-) Może dopytaj pana prezydenta, czy to po prostu pójście na łatwiznę, czy jakaś awersja do prywatnego kapitału. Są tereny, jest stadion, także mamy co zaoferować inwestorom. Akceptowalny dla mnie udział miasta w takiej inwestycji, to maks 20%, no może trochę więcej, ale to już np. w postaci ewentualnych ulg podatkowych.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez hellboyek 2015-05-26, 9:49 am

Przyjdzie na to pora. Jestem tego samego zdania, że to ogromna dla miasta inwestycje, ale póki co nikt nie chce rozmawiać o kosztach. 150 mln to mocno szacunkowy koszt, nie wiadomo nawet czy zaniżony czy zawyżony - słyszałem opinię, że zawyżony biorąc pod uwagę ewentualny udział ms i pzhl przy lodowisku.

W tym roku będzie konkurs na projekt, po nim poznamy cenę i stosunek władz do finansowania - tak powiedział m.in. prezydent, bo juz o to pytałem.
hellboyek
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008-07-12, 11:37 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-05-26, 10:41 am

hellboyek napisał(a):150 mln to mocno szacunkowy koszt, nie wiadomo nawet czy zaniżony czy zawyżony .


Jaki by ten koszt w rzeczywistości nie był, to znając jakość ekipy zasiadającej na Zwycięstwa, jestem przekonany, że koszty okażą się większe niż będzie zakładał plan. To kolejny argument za tym, że nie można tej inwestycji finansować z budżetu miasta. Jak ktoś wykłada z prywatnej kieszeni, to będzie bardziej pilnował kosztów, niż Arek bawiący się za publiczne pieniądze.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-05-26, 11:08 am

Przede wszystkim mam wątpliwości czy taką Gminę jak nasza stać na budowanie całego kompleksu.
Z kolei gdyby miało się to odbywać wieloetapowo może to oznaczać, że okolice Górki będą rozgrzebane na całe lata. W każdym razie powinny być jasno określone źródła finansowania w tym te bezpośrednio z budżetu Gminy. Swoja drogą taka inwestycja powinna zostać poddana konsultacjom społecznym. Podejrzewam jednak, że tak nie będzie bo ryzyko odrzucenia byłoby zbyt duże. Uważam też, że jeśli bezpośrednie finansowanie z budżetu gminy będzie wyższe niż 1/4 całości będzie oznaczać wejście na dużą minę przez obecnie panującego i jego ekipę. Musimy zdawać sobie sprawę że ogółu społeczeństwa Miasta takie inwestycje nie będą interesować. Jeszcze inna sprawą jest to aby zastępstwem inwestorskim zajmował się ktoś kompetentny aby potem nie wychodziły różne afery. Generalnie, z oceną trzeba poczekać aż wszystko wyjdzie poza sferę gadania.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron