Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-05-26, 11:28 am

Rozumiem Wasze obawy, lecz idąc tokiem rozumowania, że "miasta na to nie stać" po co w ogóle gadać o nowym stadionie? Grajmy dalej na trupie przy Kresowej a nie tylko nie zobaczymy nigdy ekstraklasy, ale również ewentualnych sponsorów (nowych właścicieli) Zagłębia. Powtórzę - oczywiście, że rozumiem i podzielam Wasze obawy, ale nowy stadion to nowe możliwości dla Zagłębia Sosnowiec. Bez nowego "Ludowego" tak naprawdę gowno będziemy znaczyć...
Amen.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez comitam 2015-05-26, 11:42 am

Anakin napisał(a): Po pierwsze społeczność u nas jest mniej zamożna niż w Gdańsku po drugie Sosnowiec nie jest atrakcyjnym miastem jak. Gdańsk gdzierzez sporą cżesc sezonu kręcą sie turyści, którzy zawsze tam jaka kasę zostawią.

turystów jest jak na lekarstwo, za to centrum rozrywkowe na stadionie jest rentowne,do tego jest PUB, muzeum i takie tam, stadion nie zarabia na siebie w całości bo zwyczajnie jest za wielki,trochę zmniejszyło koszty podział ligi na dwie strefy, spadkową i mistrzowską to są dodatkowe pieniądze.w Sosnowcu wystarczy stadion na 12-15 tyś ale musi to być stadion funkcyjny i każde pomieszczenie musi być wykorzystane do komercyjnego zarobku.na Kresowe zrobić bazę treningową i jakiś Aqua park resztę sprzedać .z tego co pamiętam to kosztorys przez te podmokłe tereny wzrósł o jakieś 20%.,a cała budowa o 90% ale to normalne na polskie reali,zeby było śmieszniej to stadion do dzisiaj nie jest odebrany do użytku tak samo jak narodowy, siedzi spółka Bieg 2012 i robi "poprawki"...
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2015-05-26, 11:44 am

Górski przespał czas , kiedy do takich inwestycji można było uzyskać znaczące dofinansowanie z ue. I teraz przyjdzie nam za to zapłacić, ale zapłacić trzeba bo w innym przypadku nic nie będziemy znaczyć na sportowej i rozrywkowej mapie kraju. Ani teraz ani w dającej się przewidzieć przyszłości.Wiem i rozumiem, że niektórych, może nawet większość obywateli miasta niewiele albo zgoła nic to nie obchodzi. Na obecną chwilę. Ale o sale koncertowe mnie też nikt nie pytał - a jakoś cieszę się że są.Każdy rok utrzymywania istniejących obiektów, szczególnie Zimowego i Żeroma to nawet 10 baniek wyrzuconych w błoto ( zasłyszane na panelu sportowym w Humanitasie) - więc, reasumując - nie ma się na co oglądać, bo już i tak jest mocno za późno.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-05-26, 12:15 pm

Przy zakładanym koszcie 150 milionów złotych sfinansowanie stadionu w całości ze środków miasta pochodzących z kredytów, bądź emisji obligacji oznaczałoby praktycznie podwojenie zadłużenia Sosnowca. Nawet gdyby RM okazała się na tyle szalona, żeby coś takiego przegłosować, to mamy na szczęście RIO, która do tego nie dopuści. Reasumując - albo Arek zbuduje stadion na zasadach PPP, albo zwyczajnie nowa ekipa robi nas wszystkich w chuja obietnicami, tak samo jak stara. Przecież prezydent musi zdawać sobie sprawę z tego, że coś takiego jest niemożliwe, a jak choćby rzuci taką propozycję do poważnej debaty, to obywatele wywiozą go z gabinetu na taczce.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-05-26, 1:03 pm

Adam1906 napisał(a):Rozumiem Wasze obawy, lecz idąc tokiem rozumowania, że "miasta na to nie stać" po co w ogóle gadać o nowym stadionie? Grajmy dalej na trupie przy Kresowej a nie tylko nie zobaczymy nigdy ekstraklasy, ale również ewentualnych sponsorów (nowych właścicieli) Zagłębia. Powtórzę - oczywiście, że rozumiem i podzielam Wasze obawy, ale nowy stadion to nowe możliwości dla Zagłębia Sosnowiec. Bez nowego "Ludowego" tak naprawdę gowno będziemy znaczyć...
Amen.

Myślę, że nie ma nikogo na forum kto nie chciałby nowego stadionu dla Zagłębia. Chcąc nie chcąc musimy jednak patrzeć na sprawę przynajmniej dwojako. Po pierwsze i najważniejsze to koszty budowy i źródła finansowania. Chęciński mówił coś o budowie stadionu m.in. ze zwrotu podatku należnego VAT. I że tak robią w Tychach. Nie znam się na tym ale wydaje mi się że coś takiego tez należy uznać za finansowanie bezpośrednie z budżetu Gminy. Nawet jak Gmina odzyska VAT z budowy samych obiektów. W każdym razie potrzebne będą jasne informacje w tym zakresie. Myślę, że sfinansowanie ewentualnej inwestycji w większości z publicznych pieniędzy może spowodować falę dużego niezadowolenia w Mieście. I tu, po drugie, musimy mieć świadomość, ze nie każdy w Sosnowcu i Zagłębiu będzie zainteresowany budowa stadionu. Nie każdy jest kibicem i lubi piłkę nożną. Trzeba tez pamiętać, że budowa takich obiektów i utrzymywanie klubu nie jest de facto podstawowym zadaniem Gminy. Zwłaszcza, że słyszy się o niedoinwestowaniu oświaty, infrastruktury miejskiej, słowem, innych sfer życia codziennego. Dlatego mam nadzieję na racjonalne i zdroworzosądkowe podejście do idei budowy obiektów na górce. A przede wszystkim na to, że Miasto postara się o pozyskanie jak największej kwoty środków zewnętrznych.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2015-05-26, 2:36 pm

Słuchajcie a jak to było możliwe aby w Białymstoku zbudowano
Stadion z Funduszy Unijnych ? Tam można a w Sosnowcu NIE
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez comitam 2015-05-26, 2:48 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Słuchajcie a jak to było możliwe aby w Białymstoku zbudowano
Stadion z Funduszy Unijnych ? Tam można a w Sosnowcu NIE
Pozdrawiam
Tadeusz

250 milionów złotych netto. Warto jednak pamiętać, że 107 milionów złotych będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej,
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2015-05-26, 3:15 pm

W tej chwili wszedłem stronę Katowicki sport - podają kwotę na Górce - 150 min
a na Kresowej 200 mln.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-05-27, 6:20 am

Po dyskusji widać że sprawa budowy kompleksu będzie wzbudzała spory. Zapewne pytań będzie przybywało nie tylko o kasę. Ale też o usytuowanie poszczególnych obiektów, czy będzie dość miejsca czy też o to co się stanie z samą górką. Trzeba poczekać na szczegóły a wtedy zobaczymy.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2015-06-07, 6:37 pm

Skoro zapadla decyzja o budowie na gorce srodulskiej to naturalne bedzie ze z Ludowego przeprowadzimy sie na stadion o nazwie Wednesday's Hill . Badz bardziej nobliwie na Wednesday's Hill Park bedziemy grac w football :-)
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez zag23 2015-06-07, 6:49 pm

Wiecie czy w 1 lidze maxymalnie na nasz stadion wejdzie 5000 tys osob czy wiecej? Czy będa wymagane karty kibica czy obejdzie sie bez nich?
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Bizoniasty 2015-06-07, 6:57 pm

zag23 napisał(a):Wiecie czy w 1 lidze maxymalnie na nasz stadion wejdzie 5000 tys osob czy wiecej? Czy będa wymagane karty kibica czy obejdzie sie bez nich?

Jak dobudują więcej krzesełek to będzie więcej ludzi:) Co do kart to wątpię, że klub zrezygnuje z czegoś w co już zainwestowali sporo pracy, czasu i nerwów a dwa to niw wiem czy przypadkiem w pierwszej lidze systemy z kartami nie są wymogiem odgórnym tak jak w ekstraklasie
Bizoniasty
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2006-07-25, 2:28 pm
Lokalizacja: Sosnowiec | Pogoń

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Qcu20 2015-06-07, 7:12 pm

Bizoniasty napisał(a):
zag23 napisał(a):Wiecie czy w 1 lidze maxymalnie na nasz stadion wejdzie 5000 tys osob czy wiecej? Czy będa wymagane karty kibica czy obejdzie sie bez nich?

Jak dobudują więcej krzesełek to będzie więcej ludzi:) Co do kart to wątpię, że klub zrezygnuje z czegoś w co już zainwestowali sporo pracy, czasu i nerwów a dwa to niw wiem czy przypadkiem w pierwszej lidze systemy z kartami nie są wymogiem odgórnym tak jak w ekstraklasie


Nie jestem pewny ale w ekstraklasie chyba już nie trzeba kart kibica.
Nawet np na Legii jest baner "Stadion otwarty, wchodzisz bez karty".

Co do pojemności stadionu - jak zagrają tak, jak dzisiaj to nie wróżę tłumów...
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez zag23 2015-06-07, 7:14 pm

Bizoniasty napisał(a):
zag23 napisał(a):Wiecie czy w 1 lidze maxymalnie na nasz stadion wejdzie 5000 tys osob czy wiecej? Czy będa wymagane karty kibica czy obejdzie sie bez nich?

Jak dobudują więcej krzesełek to będzie więcej ludzi:) Co do kart to wątpię, że klub zrezygnuje z czegoś w co już zainwestowali sporo pracy, czasu i nerwów a dwa to niw wiem czy przypadkiem w pierwszej lidze systemy z kartami nie są wymogiem odgórnym tak jak w ekstraklasie


kiedys to pamietam ze karty kibica były obowiazkowe na 1 lige ale ostatnio czytałem ze sa plany by kart kibica zrezygnowac ale klub w ostatnim czasie sporo w to inwestuje wiec zostana pewnie. co do trybun mozna za bramką ustawic tego typu rozwiazanie :)

http://www.phuwamet.com.pl/galeria/phu- ... wa-039.jpg

ogolnie to sie dziwie bo nie wiem co sie stalo że jak klub był w Ekstraklasie to ok 10 tys na stadionie bylo z Legią a teraz nagle mamy 5000 tylko pojemnosci.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2015-06-07, 7:21 pm

zag23 napisał(a):ogolnie to sie dziwie bo nie wiem co sie stalo że jak klub był w Ekstraklasie to ok 10 tys na stadionie bylo z Legią a teraz nagle mamy 5000 tylko pojemnosci.

Może zmieniły się przepisy, albo są dosadniej egzekwowane. Kiedyś były tzw. miejsca stojące, teraz każdy musi mieć swoje krzesełko.
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack