Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-06-16, 5:03 pm

Co Ty o tym Będzinie? Banimex chce się wycofać ze sponsorowania siatkówki więc chyba logiczne, że Komoniewskiemu mina zrzedła w sprawie hali.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-06-17, 6:44 am

Będzin jako Miasto ma ponoć duże kłopoty finansowe. Vide szopka z Teatrem. Miało być wybudowane ekstra muzeum w podziemiach pod zamkiem i też cisza. Dlatego wątpię aby powstała hala. Poza tym Będzin nie ma takich tradycji sportowych. Dlatego jak siatkówka padnie to nikt nie będzie płakał.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez STACH PL 2015-06-17, 2:41 pm

Anakin napisał(a):Będzin jako Miasto ma ponoć duże kłopoty finansowe. Vide szopka z Teatrem. Miało być wybudowane ekstra muzeum w podziemiach pod zamkiem i też cisza. Dlatego wątpię aby powstała hala. Poza tym Będzin nie ma takich tradycji sportowych. Dlatego jak siatkówka padnie to nikt nie będzie płakał.


Takich tradycji jak miał nasz Płomień jeszcze długo nikt nie będzie miał w Polsce ( zdobyli jako jedyna drużyna Puchar Europy na marginesie ciekawe co się z stało z tym trofeum) i aż dziw bierze że Miasto Sosnowiec nie ma 150tyś na awans do I-ligi.
Tak jak kol.Anakin napisał:Jeśli w Będzinie siatkówka padnie to nikt nie będzie płakał.
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez bartekk2 2015-06-28, 8:14 am

No moze nikt ale zawsze pozostają jakieś wspomnienia.No i puste miejsce .
bartekk2
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-06-18, 3:53 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2015-07-19, 1:16 pm

Po takich pozytywnych opiniach na temat Stadionu w Tychach nie sposób
przypomnieć iż nasze miasto w niedalekiej przyszłości będzie realizowało
inwestycje gdzie jednym z elementów będzie Stadion Piłkarski. Myślę, iż
większość Kibiców życzyłaby sobie aby to był objekt o pojemności 15.000
nie mniejszy nie większy.
Dobrze będzie jeśli nie będzie ustępował pięknem i funkcjonalnością od
Tyskiego a po zakończeniu w Polsce mówiło się NAJŁADNIEJSZY STADION
no i aby nie zabrakło w nazwie miejsca a mianowicie Zagłębie Dąbrowskie
co by wiedziano że Sosnowiec to Zagłębie a nie Śląsk i jadąc do Sosnowca
nie potrzebujemy PASZPOPORTU jak to sugerują nasi sąsiedzi z za Brynicy.

Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez KoValoo 2015-07-22, 7:55 pm

Witam po przerwie:)

Stadion 14-16 tys bylby chyba najbardziej rozsadna propozycja. Podoba mi sie stadion w Tychach natomiast chcialbym uniknac stadionu na wzor Piasta (taki najtanszym kosztem zrobiony). Fajny byl tez projekt przebudowy Ludowego chyba z 2009 roku ale to juz nie aktualne. Stadion w tamtym projekcie wygladal sympatycznie. Natomiast nie przemawia do mnie pozniejsza propozycja ta w ksztalcie wegla. Jedno jest pewne - Potrzeba dobrego projektu i w miare rozsadnego cenowo.

Pozdrawiam
KoValoo
Żółta kartka
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2005-09-05, 11:31 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Edinburgh

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2015-07-22, 8:08 pm

A mnie mocno niepokoją tzw. "konsultację społeczne" które zapowiedział Arkadiusz. To znakomity pretekst do wycofania się z powodu "ja chciałem, ale wiekszośc mieszkańców nie chce".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-07-24, 9:30 pm

A wyobrażasz sobie przeprowadzenie najdroższej inwestycji w "nowożytniej" historii Sosnowca bez skonsultowania jej z tymi, którzy będą się na nią składać?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2015-07-24, 10:13 pm

django napisał(a):A wyobrażasz sobie przeprowadzenie najdroższej inwestycji w "nowożytniej" historii Sosnowca bez skonsultowania jej z tymi, którzy będą się na nią składać?

Nikt mnie nie pytał o przebudowę patelni, o budowę dwóch sal koncertowych, o kolektor Bobrek, a jednak ktoś zadecydował, zeby powstały...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez lesław1 2015-07-25, 12:13 am

prezydent to zarządca i to on powinien podejmować decyzje oparte co najwyżej o swoich doradców, czy uważacie, że Geronimo pyta jak ustawiać towar na pułkach kasjerek ?
gdyby pytać mieszkańców nic by nie powstało, bo zawsze będą przeciwnicy- teoretycznie plus byłby taki że może oddłużył by się Sosnowiec, ale znając życie i podejście przejedli by kasę w inny sposób.

mnie na przykład nikt nie pytał czy chcę przebudowy przestarzałej technologii jaką jest tramwaj jebiąc w to gigantyczne środki, a zarazem rozjebując cały Sosnowiec, pomijając że drogi przyległe cierpią kilkakrotnie bardziej niż normalnie

novack przybliżysz co to za kolektor? nic o tym nie słyszalem...
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-07-25, 12:36 am

Jeżeli Wam nie przeszkadza, że nikt Was nie pyta o zdanie, to ja już nic nie poradzę. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna mieć trochę inne podejście do takich tematów. Poza tym trudno porównywać budowy sal koncertowych, czy kolektora Bobrek, które w większości zostały sfinansowane ze środków zewnętrznych, do budowy stadionu, który najprawdopodobniej ma zostać sfinansowany ze środków miejskich, których miasto nie ma, a więc z pożyczek. Czasy stawiania aquaparków i stadionów z pieniędzy europejskich już minęły.

Postrzeganie roli władzy wykonawczej na szczeblu samorządowym przez kolegę lesława rodem z głębokiego feudalizmu. Dobrze, że nie dodał, że Arek ma prawo deflorowania świeżo poślubionych kobiet na swoich włościach.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez lesław1 2015-07-25, 3:44 pm

django napisał(a):Jeżeli Wam nie przeszkadza, że nikt Was nie pyta o zdanie, to ja już nic nie poradzę. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna mieć trochę inne podejście do takich tematów. Poza tym trudno porównywać budowy sal koncertowych, czy kolektora Bobrek, które w większości zostały sfinansowane ze środków zewnętrznych, do budowy stadionu, który najprawdopodobniej ma zostać sfinansowany ze środków miejskich, których miasto nie ma, a więc z pożyczek. Czasy stawiania aquaparków i stadionów z pieniędzy europejskich już minęły.

Postrzeganie roli władzy wykonawczej na szczeblu samorządowym przez kolegę lesława rodem z głębokiego feudalizmu. Dobrze, że nie dodał, że Arek ma prawo deflorowania świeżo poślubionych kobiet na swoich włościach.



ale to że zadłuża Sosnowiec znacznie bardziej niż Kazio Ci już nie przeszkadza?
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2015-07-25, 4:39 pm

django napisał(a):Jeżeli Wam nie przeszkadza, że nikt Was nie pyta o zdanie, to ja już nic nie poradzę. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna mieć trochę inne podejście do takich tematów. Poza tym trudno porównywać budowy sal koncertowych, czy kolektora Bobrek, które w większości zostały sfinansowane ze środków zewnętrznych, do budowy stadionu, który najprawdopodobniej ma zostać sfinansowany ze środków miejskich, których miasto nie ma, a więc z pożyczek. Czasy stawiania aquaparków i stadionów z pieniędzy europejskich już minęły.

Postrzeganie roli władzy wykonawczej na szczeblu samorządowym przez kolegę lesława rodem z głębokiego feudalizmu. Dobrze, że nie dodał, że Arek ma prawo deflorowania świeżo poślubionych kobiet na swoich włościach.


Piotrek, że zapytam , bo chyba czegoś nie kumam: Ty jesteś przeciwnikiem budowy nowego stadionu?
Mam nadzieję że nie , bo jeśli tak oddani Zagłębiu jak Ty mają wątpliwości, to ja już tracę wszelkie nadzieje.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-07-26, 12:21 am

Jarku, żeby nie było wątpliwości - całym sercem jestem za nowym stadionem dla Zagłębia. Natomiast uważam, że ulegliśmy wszyscy pewnej iluzji. Oficjalna propaganda prezydencko- prezesowska przedstawia nam wszystkim nowy stadion jako receptę na wszystkie problemy klubu. Nieważne, że mamy prezesa dziennikarza, który nie ma pojęcia o znaczeniu marketingu we współczesnym sporcie. Nieważne, że ten sam prezes nie jest w stanie wykorzystać w żaden sposób potencjału Ludowego, jaki mamy w tym momencie. Nieważne, że władzę w mieście przejęła opcja pro-zagłębiowska. Będzie nowy stadion, to według propagandy pojawią się potężni sponsorzy i przyszłość Zagłębia od razu się odmieni. Jest tylko jeden problem - to wszystko nieprawda.

Jest wiele nowych stadionów w Polsce i sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy same w sobie stały się impulsem do rozwoju klubów. Czy może było tak, że tam gdzie byli kumaci ludzie udało się maksymalnie wyzyskać ten potencjał,a tam gdzie byli leszcze stadiony świecą pustkami i trzeba do nich dokładać. Wreszcie trzeba sobie odpowiedzieć nz pytanie - czy realne jest, by miasto z 800-milionowym budżetem zbudowało stadion za minimum 150 baniek bez sprzeciwu radnych, mieszkańców, czy ostatecznie RIO.

Pomijam już w tym wszystkim unikalność na skalę polską projektu łączącego stadion z lodowiskiem i innymi funkcjonalnościami. dopóki nie poznamy sposobu finansowania całego przedsięwzięcia uważam, że jesteśmy wszyscy robieni w chuva przez nową władzę, tylko w nieco inny sposób niż przez starą, "wicie, rozumicie, bo by my chcieli, ale się nie da..."

Dopóki nie poznamy planu finansowania nowego stadionu, obietnice Arka mają dla mnie takie samo znaczenie jak obietnice Kazia. Nadają się co najwyżej na papier toaletowy. Naprawdę zaskakująca dla mnie jest bezkrytycznosć niektórych forumowiczów wobec tego, że 150-200 milionów jest w stanie wyłożyć miasto, które nie może znaleźć 3 baniek na połatanie drogi na Kraków.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2015-07-26, 9:18 am

Iluzja... hmmm, dobrze napisane. Mnie martwi tempo tej inwestycji. Zapowiedziano chęć budowy stadionu, chwilę potem zapowiedziano konsultacje społeczne. Kiedy one się mają odbyć? Jest jakiś termin? Skoro nie ma nawet terminu konsultacji to znaczy, że projekt stoi w miejscu, a Arek ma ważniejsze sprawy na głowie.

Sporo było euforii po tym gdy udało się obalić Kazia Blaszaka, ale nowy król wydaje się wilkiem podszyty. Ma duży kredyt zaufania, słowa płynące z jego ust to miód na serca kibiców, ale niektórzy już orientują się, że coś tu zdaje się nie grać...
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników