Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-09-26, 7:30 am

Czysta kalkulacja polityczna. Nikt przed przed wyborami nie zacznie procedury budowy, która budzi emocje. Chęciński w ten sposób dałby potężny oręż Ulubieńcowi Rudiego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-09-26, 8:28 am

August napisał(a): Ulubieńcowi Rudiego.

:niezle: :-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez STACH PL 2018-09-26, 10:49 am

kanciak napisał(a):A wg mnie nie ma się właśnie co tak spieszyć. Rynek budowlany jest rozgrzany do czerwoności i napompowany na maxa. W zasadzie już dochodzi do przegrzania.
Trochę się w tym środowisko obracam i wg mnie na przełomie roku może być wielkie buum na tym rynku. Może ale nie musi. I jest szansa że ceny materiałów spadną co pociągnie za sobą niższe oferty na przetargach...


Tu się z kolegą nie zgodzę. Moim skromnym zdaniem będzie tylko drożej według prognoz fachowców przez najbliższe 5 lat.Złych informacji na rynku jest zbyt dużo aby liczyć na spadki cen mianowicie ( rosnąca cena ropy ma to związek z polityką USA wobec Chin,brak pracowników co w konsekwencji powinien skutkować wzrostem płac bo Ukraińcy żądają coraz więcej a co mądrzejsi już są w Niemczech.

Następnie mam pytanie jakbyśmy się utrzymali na którym stadionie byś chciał żeby Zagłębie było gospodarzem w następnych sezonach Zabrze,Śląski, Kraków czy kurw. masz jakąś inną wizję.....

Ps. Nowy stadion miał powstać w 2010 jak było dofinansowanie z Unii Europejskiej,ale sprawdzony Gospodarz jakoś przespał szansę.
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-09-26, 11:06 am

Od przyszłego sezonu nie będzie możliwości grania na wynajmowanym stadionie, czyli jeśli nie masz obiektu spełniającego licencyjne wymogi, to nie dostaniesz licencji na ekstraklasę i "wą". Nawet jeśli budowa ruszy natychmiast, to trzeba drżeć żeby do czasu oddania nowego stadionu, nasz staruszek spełniał wymogi.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez motovideo 2018-09-26, 11:16 am

August napisał(a):Czysta kalkulacja polityczna. Nikt przed przed wyborami nie zacznie procedury budowy, która budzi emocje. Chęciński w ten sposób dałby potężny oręż Ulubieńcowi Rudiego.


Ok. to jest sprawa oczywista, ale tu chyba nikt nie bierze pod uwagę opcji, że Arkadio może tych wyborów jednak nie wygrać i co wtedy? Zostaniemy w czarnej d...? Ale za to z projektem na który poszła gruba kasa.
Czy "ulubieniec Rudiego" wybuduje stadion?
Ostatnio edytowano 2018-09-26, 5:56 pm przez motovideo, łącznie edytowano 1 raz
motovideo
 
Posty: 183
Dołączył(a): 2006-05-07, 8:25 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-09-26, 12:56 pm

motovideo napisał(a):chyba nikt nie bierze pod uwagę opcji, że Arkadio może tych wyborów jednak nie wygrać i co wtedy? Zostaniemy w czarnej d...? Ale za to z projektem na który poszła gruba kasa.
Czy ulubieniec Rudiego wybuduje stadion?

Ja tam sobie wyobrażam bo na Chęcińskim świat się nie kończy. A kwestia budowy ZPS nie jest dla mnie jedynym kryterium przy ocenie kandydata. Jak zresztą jak wygra np. Ulubieniec Rudiego to np. może z czasem rozpocząć się modernizacja Ludowego. W razie czego w I lidze będzie łatwiej a ja scenariusz spadku po prostu zakładam. A co do wyborów to tylko ta dwójka się liczy. Komuch z Pisuarową kandydatką to tylko folklor. W każdym razie nawet jeżeli inwestycja jest realna to przy hasłach typu miliony nie na stadiony nawet będąc faworytem nie rozpocząłbym choćby ogłoszenia przetargu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-09-26, 1:40 pm

Proponuje 2 transparenty skierowane do prezydenta

" Stanek musi odejsc , poki mamy cierpliwosc .Lepsza jest Nasza jednosc i niz jego fachowosc"
"Co ze stadionem ? Kiedy rusza budowa ? Proste pytania a odpowiedz nie gotowa "
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-09-26, 4:46 pm

Panowie prośba ,bierzcie w cudzysłów "ulubieniec Rudiego" bo jeszcze gościu się dowie i będzie mnie namawiał do roznoszenia ulotek z jego facjatą ;-)
Ps Może nie wszyscy kojarzą moje posty gdzie wyrażałem swoje "uwielbienie" dla tego kandydata :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-09-26, 6:05 pm

RUDI napisał(a):jeszcze gościu się dowie i będzie mnie namawiał do roznoszenia ulotek z jego facjatą ;-)

Gorzej jakby Cię zaczął namawiać do czegoś innego ;-) :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez pyla 2018-09-26, 8:55 pm

novack napisał(a):Od przyszłego sezonu nie będzie możliwości grania na wynajmowanym stadionie, czyli jeśli nie masz obiektu spełniającego licencyjne wymogi, to nie dostaniesz licencji na ekstraklasę i "wą". Nawet jeśli budowa ruszy natychmiast, to trzeba drżeć żeby do czasu oddania nowego stadionu, nasz staruszek spełniał wymogi.

A co się ma stać żeby przestał spełniać wymogi , chyba że o czymś nie wiem :-)
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-09-28, 12:51 pm

Wiem ze to wyborcze bla bla bla ale w materiale dla wyborczej Chęciński nawet się nie zająknął o stadionie .
„Jak będzie wyglądało moje miasto za 10 lat? Będą tu odnowione parki, powstaną też nowe. Będzie piękne Egzotarium, kolej lokalna, miasto będzie wolne od smogu i oplecie je sieć dróg rowerowych z nowymi miejscami do spędzania wolnego czasu. To miasto ze zmodernizowanymi liniami tramwajowymi i siecią dróg krajowych. A przede wszystkim miasto uśmiechniętych i szczęśliwych ludzi.”
A przecież miał to być sztandarowy sukces
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-04, 8:15 am

W Szczecinie właśnie unieważniono pierwszy przetarg na budowę nowego stadionu. Za jakiś czas ma podobno być ogłoszony nowy. Co prawda nie sposób tego porównać do ZPS niemniej warto zwrócić uwagę na dysproporcje pomiędzy kwotą jaką Miasto miało zamiar przeznaczyć na realizację inwestycji a kwotami oferentów:
(…)
Ile ma kosztować nowy stadion w Szczecinie? Kwadrans przed 12 w pełnej gotowości była już komisja, o 12 zakończył się termin zbierania ofert. Kwadrans po 12 ogłoszono wyniki: 1 oferta (w kolejności wpłynięcia) - Mosty Łódź S.A. - kwota brutto 417 mln 2 oferta - konsorcjum HOCHTIEF Polska S.A. (lider) i Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. (partner) - kwota brutto 549 mln 3 oferta - DORACO Sp. z o.o. (lider) i PBG S.A. (partner) - 388 mln Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 284,9 mln zł.

Czytaj więcej: https://gs24.pl/przetarg-na-nowy-stadio ... r/13531278

Jak w innym artykule stwierdza Prezes Pogoni: w tej chwili ceny za materiały budowlane i za robociznę są wyższe niż chwilę temu o jakieś 30-40 proc.

Czytaj więcej: https://gol24.pl/przetarg-na-stadion-w- ... r/13544893
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-10-04, 9:30 am

Właśnie w radio komentują wycofanie się włoskiej firmy z budowy lini kolejowych z powodu gwałtownego skoku sen materiałów budowlanych .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-04, 9:41 am

Jeśli ceny rzeczywiście podrożały 30-40% to jest bardzo dużo. Szczecin mimo wszystko brnie dalej. tyle, że zdaje się modyfikują projekt aby zbić kosztorys. Ciekawe jak u nas się sprawa potoczy. Swoją drogą równie ciekawe jest to, że nowy obiekt ma powstać w miejsce dotychczasowego. Czyli tam zakładają, że będą tam grali niezależnie od budowy. Chyba, że na czas inwestycji Pogoń zamierza spaść z ekstraklasy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-10-04, 10:04 am

August, nie wiem czy wziąłeś pod uwagę, że nowy stadion Pogoni Szczecin ma mieć minimum 21.000 miejsc (nasz tylko 12.000), ponadto w Szczecinie plan zakłada budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), a u nas nic takiego nie budujemy, bo już to mamy przy Kresowej, więc nie mamy za bardzo porównania co do obydwóch obiektów, bo są całkowicie od siebie różne.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron