Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez STACH PL 2015-06-07, 7:49 pm

MirosławaSmyła napisał(a):
zag23 napisał(a):ogolnie to sie dziwie bo nie wiem co sie stalo że jak klub był w Ekstraklasie to ok 10 tys na stadionie bylo z Legią a teraz nagle mamy 5000 tylko pojemnosci.

Może zmieniły się przepisy, albo są dosadniej egzekwowane. Kiedyś były tzw. miejsca stojące, teraz każdy musi mieć swoje krzesełko.


Ciekawa sprawa z ta pojemnością,liczę że na mecz z Gieksą ilość tych miejsc troszkę wzrośnie.
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-06-12, 6:42 am

GrubyPerez napisał(a):Poza kuluarowymi wątpliwościami radnego Nitwinki o zasadności budowy "pomnika pychy" ( nowego kompleksu sportowego na Górce Środulce) większych kontrowersji nie było.

Może się wydawać że atrakcyjny Wojciech głupio gada ale wbrew pozorom to może być niebezpieczne bo świadczy że budowa kompleksu będzie kartą polityczną na ugranie punktów wobec przeciwników budowy a takich w Sosnowcu nie będzie brakowało.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez comitam 2015-06-12, 7:04 am

to przy wyborach na jesieni zrobic referendum czy chcemy stadion i po temacie. w Sosnowcu mieszka 200 tyś ludzi i nowy stadion to żadna łaska do tego w regionie nie ma zadnego klubu z takimi tradycjami i na szczeblu rozgrywek. wystarczy popatrzeć na Mielec. dojdzie do tego, że Nieciecza będzie miala lepszy stadion niż my.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-06-12, 7:28 am

comitam napisał(a):to przy wyborach na jesieni zrobic referendum czy chcemy stadion i po temacie

Nie wiem czy to nie ryzykowny pomysł. A nuż nie przejdzie. tak naprawdę nie wiemy jaka część społeczności jest przeciwna budowie.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2015-06-12, 10:23 am

Anakin napisał(a):
comitam napisał(a):to przy wyborach na jesieni zrobic referendum czy chcemy stadion i po temacie

Nie wiem czy to nie ryzykowny pomysł. A nuż nie przejdzie. tak naprawdę nie wiemy jaka część społeczności jest przeciwna budowie.


Może się powtórzę - mnie o budowę dwóch sal koncertowych nikt nie pytał - a powstały. Żeby było jasne - nic do nich nie mam. Ale stadion , a właściwie kompleks sportowy to nie fanaberia tylko konieczność.Jeśli nie teraz to już nigdy. Ciężkie czasy są zawsze, zwłaszcza w Zagłębiu.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2015-06-12, 10:47 am

Referendum to byłby gwóźdź do trumny dla budowy stadionu. Ja bym poczekał na szczegółową informację na temat sposobu finansowania. Powtarzam, że jeśli tym pomysłem będzie sfinansowanie ze środków gminy budowy w 100 %, to jesteśmy po raz kolejni robieni w bambuko, tym razem przez nową władzę.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2015-06-12, 11:31 am

Jakie referendum, co wy gadacie. Poparcie dla budowy stadionu nie jest za duże i mogłoby się to przerodzić w spektakularną porażkę i kartę przetargową dla władz miasta, aby jednak stadionu nie budować.

Wczoraj byłem świadkiem takiej rozmowy...
Kilka starszych osób spacerowało w parku w okolicach górki środulskiej. Rozmowa między nimi:
"Słyszeliście, że chcą tutaj stadion budować?"
"Tak, wszystko chcą zabetonować, pewnie jeszcze jakiś parking będą budować pod tym stadionem, ciekawe gdzie"
"Pewnie garaże nam zabiorą i pod garażami ten parking" (chodziło pewnie o garaże przy Bora-Komorowskiego)
"Kto to widział, żeby zaraz przy osiedlu taki stadion, będą potem bandyci rozrabiać tutaj, strach będzie wyjść z domu"
"Jeden stadion rozwalili to teraz drugi chcą budować, żeby hołota miała co niszczyć, a co zrobią z tym starym?"
"Ja coś słyszałam, że też mają ten stary odnowić"
"Ciekawe skąd na to pieniądze będą..."

Obawiam się, że myślących podobnie jest dużo więcej, w końcu w Sosnowcu przeważają starsi ludzie. Jeszcze jakąś pikietę zorganizują, albo zbieranie podpisów i w urzędzie będą mieli problem.
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-06-12, 11:56 am

GrubyPerez napisał(a):Może się powtórzę - mnie o budowę dwóch sal koncertowych nikt nie pytał - a powstały. Żeby było jasne - nic do nich nie mam. Ale stadion , a właściwie kompleks sportowy to nie fanaberia tylko konieczność.Jeśli nie teraz to już nigdy.

Mnie przekonywać nie musisz. Natomiast przypomniałem sobie, że powtórzyłem niedawno Twój argument z tym salami. A miałem do czynienia z osobami przeciwnymi zarówno finansowaniu klubu jak i budowie stadionu. Kontrargument był taki, że sale są przede wszystkim dla szkoły muzycznej i gdyby iść takim torem myślenia to nie można by budować czy remontować sal gimnastycznych, boisk szkolnych itd...
I z tego rodzaju argumentami będziemy się spotykać o tyle więcej o ile będzie do budowy kompleksu. I na odpowiedzi na tego typ kwestie trzeba być przygotowanym.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-06-12, 12:46 pm

Anakin, sale są dla szkoły muzycznej? A spytałeś, gdzie sale budują za kilkadziesiąt milionów? ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2015-06-12, 12:57 pm

Adam1906 napisał(a):A spytałeś, gdzie sale budują za kilkadziesiąt milionów?

Nie bo nie wiedziałem ze aż za tyle. W środku też nie byłem i pewnie prędko nie będę. Ciekawe co tam jest skoro kosztowało tyle forsy. Ale argument dobry. Musze zapamiętać na przyszłość.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-06-12, 3:52 pm

Ta sala, jak to Ci określono "dla szkoły muzycznej", kosztowała 35,7 mln. zł. Ale wracając do tematu: zdaję sobie sprawę, że będzie dużo przeciwników budowy stadionu dla Zagłębia, lecz weźmy pod uwagę to, że: czy sfinansowanie będzie w 100% po stronie miasta, czy tylko w 50%, a hipotetycznie nawet w 5%, to osoby które sportu po prostu nie lubią i tak będą na nie. Przeciwnicy takich inwestycji byli, są i będą zawsze. Ja trzymam się tego, co napisał wcześniej Perez:
Może się powtórzę - mnie o budowę dwóch sal koncertowych nikt nie pytał - a powstały. Żeby było jasne - nic do nich nie mam. Ale stadion , a właściwie kompleks sportowy to nie fanaberia tylko konieczność.Jeśli nie teraz to już nigdy. Ciężkie czasy są zawsze, zwłaszcza w Zagłębiu.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2015-06-16, 2:06 pm

Kolejne fakty, które wzmacniają moje czarnowidztwo. Ktoś tu rzucił hasło referendum w sprawie stadionu. Może to nie referendum, ale oceny mogą być miażdżące. Czyżby Chęciński szukał pretekstu, aby wycofać się z budowy stadionu?
http://www.twojezaglebie.pl/mieszkancy- ... -sie-86126
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-06-16, 2:24 pm

Przestań siać propagandę na temat Chęcińskiego. Akurat jest to ostatni człowiek w tym mieście, który nie chce nowego stadionu dla Zagłębia. Co innego szanowni radni spod znaku sierpa i młota w postaci Nitwinki i reszty komuchów Górskiego. O tak, tym to pasowałoby uwalić sprawę nowego stadionu i jest pewne w 100% że będą do tego dążyć. Co do konsultacji społecznych, to w Będzinie też takowe przeprowadzono w sprawie budowy nowej hali i mieszkańcy wypowiedzieli się za budową.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2015-06-16, 2:51 pm

Notabene wchodzimy TUTAJ i głosujemy :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2015-06-16, 4:42 pm

Nie sieję propagandy na temat Chęcińskiego, wisi mi on oraz poprzednicy, których zastąpił. Zwyczajnie mam obawy, że znowu skończy się na obiecankach. W Będzinie muszą znaleźć 25 mln na halę, my potrzebujemy 150 mln. W Będzinie były konsultacje, a kiedy wystartuje budowa? Nie ma żadnych dat, szacunkowo chcieliby ukończyć budowę do końca... 2018 roku. Kiedy następne wybory są?
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników