Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2016-03-25, 5:27 pm

mason napisał(a):Dlaczego w ogóle nie bierze się pod uwagę budowy nowego stadionu etapami ?
Rozłożyć to na 4 etapy, na każdą trybunę osobno. Zachowane będzie miejsce, możliwość gry na własnym obiekcie i dla finansów miasta to nie będzie aż takie kosztowne.

Wałkowane to juz było ze sto razy. Ze wzgledu na podmokły teren wyliczono, że koszt budowy na Kresowej jest wyższy jesli dobrze pamietam o jakies 30% niz w innym miejscu. Do tego doszedłby koszt rozbiorki i wywóz wałów ziemnych z Kresowej. Na nowym miejscu raczej nie mozna budowac etapami, co rok jednej trybuny.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2016-03-25, 5:53 pm

novack napisał(a):Wałkowane to juz było ze sto razy. Ze wzgledu na podmokły teren wyliczono, że koszt budowy na Kresowej jest wyższy jesli dobrze pamietam o jakies 30% niz w innym miejscu. Do tego doszedłby koszt rozbiorki i wywóz wałów ziemnych z Kresowej. Na nowym miejscu raczej nie mozna budowac etapami, co rok jednej trybuny.

To było tylko gadanie bez - jak mi się wydaje - żadnej analizy dot. kosztów. Tak samo jak dzisiaj możemy gadać o tym, że koszty budowy Parku nie przekroczą 150 mln zł. A przekroczą i to wiele. Nie wiem w te chwili ile szacunkowo (o ile w ogóle na dzisiaj wiadomo) pochłonie budowa samego stadionu. Ale jezeli przyjąć kwotę min. 100 mln zł i to przy takiej kwocie jak mniemam p budowa podobnego obiektu wzrosłaby o 30% tj. o 30 mln zł Czyli osuszanie terenu i wywóz wałów to min. 30 baniek więcej. Nie jestem budowlańcem ale moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Chociaż w Sosnowcu wszystko jest możliwe.
Poza tym z Ludowym i tak coś trzeba będzie zrobić. Albo zburzyć albo zostawić nie wiadomo po co i utrzymywać i remontować. I to też są koszty, które będą związane z budową Parku.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez werty2 2016-03-25, 9:40 pm

August, nie chodzi o osuszanie terenu bo to nic nie da. W tym miejscu trzeba by wykonać tzw. palowanie pod fundamenty, co zwiększyło by bardzo istotnie koszt inwestycji.

Ktoś wspomniał o budowie etapami. Najgorszy, najdroższy sposób, przykładów jest mnóstwo...

Jeśli nowy obiekt ma powstać to Środula jest miejscem najlepszym z możliwych.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez pyla 2016-03-25, 10:33 pm

Naprawde wierzycie że budowa kompleksu sportowego /stadion, lodowisko, hala sportowa/ mogą kosztować tak małe pieniądze jak 15o melonów.Nie jestem ani budowlancem ani ekonomistą ale nie jestem też absolwentem zerówki i w takie bajki nie wierze. Nie chce krakac ale wg. mnie jeżeli zamkniemy się w sumie 2 razy wiekszej będzie sukcesem.
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2016-03-25, 10:58 pm

werty2 napisał(a):August, nie chodzi o osuszanie terenu bo to nic nie da. W tym miejscu trzeba by wykonać tzw. palowanie pod fundamenty, co zwiększyło by bardzo istotnie koszt inwestycji.

I to już jest bardziej konkretny argument , który do mnie trafia. Ale czy rzeczywiście koszty inwestycji z takim palowaniem mogą podrożyć takową nawet o 30 % ? Pytam już czystej ciekawości
No a etapami to raczej i tak będzie budować. Tylko pytanie czy całość etapami czy poszczególne obiekty
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez werty2 2016-03-26, 11:25 am

August napisał(a):
werty2 napisał(a):August, nie chodzi o osuszanie terenu bo to nic nie da. W tym miejscu trzeba by wykonać tzw. palowanie pod fundamenty, co zwiększyło by bardzo istotnie koszt inwestycji.

I to już jest bardziej konkretny argument , który do mnie trafia. Ale czy rzeczywiście koszty inwestycji z takim palowaniem mogą podrożyć takową nawet o 30 % ? Pytam już czystej ciekawości
No a etapami to raczej i tak będzie budować. Tylko pytanie czy całość etapami czy poszczególne obiekty


Może, wszystko zależy od gruntu. Biorąc pod uwagę położenie Ludowego, gdzie wody jest tyle, że ciężko o dobry drenaż murawy to budowa w tym miejscu mija się z celem.Co do etapów to na razie ciężko cokolwiek powiedzieć, myślę, że raczej ta druga opcja.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2016-03-27, 6:50 pm

Dziękuję Werty.Właśnie tego rodzaju informacji brakuje ze strony Miasta jak również takich spokojnych i cierpliwych wyjaśnień, tu na forum.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez werty2 2016-03-27, 8:17 pm

August napisał(a):Dziękuję Werty.Właśnie tego rodzaju informacji brakuje ze strony Miasta jak również takich spokojnych i cierpliwych wyjaśnień, tu na forum.


Nie ma problemu. Czynnie uczestniczę w konwersacji na temat ZPS i merytorycznego szału nie ma...A pytania trudne nie są. Przeciwnicy punktują urzędników jak Kliczko Adamka...
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2016-03-28, 10:04 am

werty2 napisał(a):Czynnie uczestniczę w konwersacji na temat ZPS i merytorycznego szału nie ma...A pytania trudne nie są. Przeciwnicy punktują urzędników jak Kliczko Adamka...

Miasto swoją drogą. Chęciński przy nijak uzasadnionej potrzebie budowy kompleksu i zbyt wcześnie przeprowadzanych konsultacjach robi sobie znakomitą dupokrywkę. Bowiem (w co raczej wątpię) ma pretekst do zaniechania do ryzykownej pod względem finansowym inwestycji. Jak konsultacje będą na "tak" no to ma argument, że społeczeństwo bardzo tego chciało. A w najgorszym dla siebie przypadku czyli przegranych wyborach i upadku politycznym, znajdzie miękkie lądowanie w zarządzie spółki komunalnej jakiegoś zaprzyjaźnionego miasta. Natomiast gorsz w tej chwili dla mnie jest to, że ludzie, którzy bezkrytycznie patrzą na inwestycję nie potrafią czy nie chcą uzasadniać swojego stanowiska merytorycznie, ani podać podać choć jednego uzasadnienia. A zamiast tego przyjmowane jest dość agresywne stanowisko wobec osób próbujących podejmować jakąkolwiek dyskusję i stawiających jakiekolwiek pytania. Choćby tu na forum.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2016-03-29, 8:01 am

Wy tu sobie o jakichś kosztach i innych pierdołach gadacie, a klub przeprowadził właśnie spektakularną akcję market(ing)ową:

W akcję włączyło się także Zagłębie Sosnowiec. Hostessy klubu pojawiły się w piątek przed marketem Kaufland przy Mireckiego. Każdy mieszkaniec może od nich pobrać ankietę, wypełnić i wrzucić do urny.
-> http://www.twojezaglebie.pl/trwaja-kons ... ionu-99438
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2016-03-29, 8:17 am

django napisał(a):Wy tu sobie o jakichś kosztach i innych pierdołach gadacie, a klub przeprowadził właśnie spektakularną akcję market(ing)ową:

W akcję włączyło się także Zagłębie Sosnowiec. Hostessy klubu pojawiły się w piątek przed marketem Kaufland przy Mireckiego. Każdy mieszkaniec może od nich pobrać ankietę, wypełnić i wrzucić do urny.
-> http://www.twojezaglebie.pl/trwaja-kons ... ionu-99438

Ciekawe w jaki godzinach i na jak długo. W piątek widziałem jedynie harcerki przy kasach
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2016-03-29, 8:42 am

A ja czekam na słynną "burze mózgów" w sprawie nowego stadionu, która zapowiadał Prezes
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez werty2 2016-03-29, 9:54 am

Anakin napisał(a):A ja czekam na słynną "burze mózgów" w sprawie nowego stadionu, która zapowiadał Prezes


Dziwne, prawda? Oprócz przekazania dokumentów licencyjnych PZPN w wytycznych dla projektantów,nie zauważyłem aktywności. Ba nawet nie stwierdziłem obecności prezesa podczas ogłoszenia wyników konkursu. Ponoć klub aktywnie zaczął działać teraz, podczas konsultacji. Aktywność polegała na umieszczeniu hostess rozdających ankiety w marketach. Informacja podana przez "Twoje Zagłębie". Na oficjalnej stronie klubu cisza.

Burza mózgów, uściślając, dwóch mózgów to już chyba za nami. Już jakiś czas temu widać było zgodę zarówno prezydenta, jak i prezesa co do pojemności stadionu i miejsca jego budowy (materiały dostępne w prasie).

August, masz rację. też mnie to irytuje "chcemy stadion" bo "chcemy stadion" to nie jest argument.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2016-03-29, 3:29 pm

Anakin napisał(a):A ja czekam na słynną "burze mózgów" w sprawie nowego stadionu, która zapowiadał Prezes


Burzę mózgów to powinni zrobić jak zapełnić ten stadion chociaż w 1/3, a póki co pozostaje im modlitwa o cud jego powstania.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Anakin 2016-03-30, 8:17 am

django napisał(a):
Anakin napisał(a):A ja czekam na słynną "burze mózgów" w sprawie nowego stadionu, która zapowiadał Prezes


Burzę mózgów to powinni zrobić jak zapełnić ten stadion chociaż w 1/3, a póki co pozostaje im modlitwa o cud jego powstania.

Na początku będzie na pewno efekt nowego stadionu. Pytanie jak długo on będzie trwał. Tak naprawdę wiele będzie zależeć od tego w jakiej lidze będzie grało Zagłębie, o co będzie grało jak również to w jaki sposób – o ile w ogóle – klub będzie zachęcał do przyjścia na stadion. Jeśli już porównywać to np. w Tychach otwarcie zbiegło się ze spadkiem do 3 ligi. I jak na tę ligę efekt jak mi się wydaje był naprawdę przyzwoity. Ale widać tendencje spadkową. O ile na pierwszym meczu było ok. 5,4 tys. ludzi tak na ostatnim ok. 3,6 tys. Biorąc pod uwagę, że ostatnim przeciwnikiem były Niepołomice i fakt, że Tychy mają niewielkie szanse na bezpośredni awans to i tak nieźle, a na pewno lepiej niż u nas gdzie do przedostatniej niedzieli poważnie liczyliśmy się w walce o awans w wyższej klasie rozgrywkowej i to po awansie po wielu latach kiblowania w 3 lidze. W każdym razie biorąc pod uwagę właśnie to, że u nas powinien mieć miejsce efekt awansu i dobrej gry to wydaje mi się, ze frekwencja – poza paroma meczami – nie jest taka jaka powinna być nawet na starym stadionie i o stosunkowo niskiej pojemności. Dlatego to także powinno dać do myślenia w kontekście nowego obiektu. W każdym razie są ci, którzy i tak przyjdą, ale z pewnością liczba takich kibiców nie da w dłuższej perspektywie nawet takiej 1/3 pojemności dwunastotysięcznego stadionu. Dlatego wpływ na frekwencję będzie miało wiele czynników związanych nie tylko z grą zespołu ale i działaniami klubu.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników