Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-06-05, 6:43 pm

Wzrosło zainteresowanie budową hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Ale ceny...

Obrazek

Na budowę lodowiska i hali sportowej na Górce Środulskiej w Sosnowcu spółka Zagłębiowski Park Sportowy zamierza przeznaczyć prawie 70 mln zł brutto. W środę okazało się, że najtańsza oferta opiewa na prawie 138 mln zł. To jednak nie koniec postępowania, bo przed zainteresowanymi firmami jeszcze elektroniczna aukcja.

Pierwszy przetarg na budowę hali sportowej i stadionu zimowego został unieważniony, gdy okazało się, że zainteresowanie firm jest niewielkie, a złożone oferty znacznie przekraczają kwoty, którymi może dysponować Zagłębiowski Park Sportowy.

W drugim przetargu, ogłoszonym w połowie marca 2019, inwestor złagodził wymagania wobec potencjalnych wykonawców hali i lodowiska. Efektem miała być większa konkurencja i niższe ceny. W środę okazało się, iż cel udało się osiągnąć połowicznie: swoje oferty przedstawiło więcej firm, jednak ceny są wyższe niż za pierwszym razem. Ale po kolei.

Pięć ofert na budowę lodowiska i sześć ofert na budowę hali

Na budowę lodowiska wpłynęło pięć ofert, z czego najtańszą złożył skierniewicki Mirbud: 71 584 376,45 zł brutto. Przypomnijmy, że na inwestycję ZPS przeznaczył 35 333 690,59 zł brutto.

Na budowę hali wpłynęło sześć ofert. Najniższą cenę w wysokości 66 409 950,00 zł brutto zaoferowało konsorcjum złożone z Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego i dąbrowskiego MZUiM.PL. W tym przypadku ZPS planował wydać na inwestycję 34 189 333,10 zł brutto.

Jak pokazało postępowanie na budowę stadionu piłkarskiego na Górce Środulskiej, na tym etapie oferty firm mają charakter poglądowy. Decyzja o ewentualnym wyborze wykonawców hali i lodowiska zapadnie po elektronicznej aukcji, podczas której firmy mogą znacznie zejść z ceny. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, z którym prezes ZPS Karina Skowronek podpisała umowę na budowę stadionu, właśnie podczas aukcji obniżyło cenę ze 183 270 000,00 zł brutto do 147 900 000,00 zł.

Przypomnijmy, że planowana na 36 miesięcy budowa stadionu zawiera również zagospodarowanie terenu oraz przygotowanie przyłączy pod halę sportową i stadion zimowy. Budowa hali i lodowiska planowana jest na 24 miesiące.

Tak jak za pierwszym razem, tak i teraz planowana jest aukcja elektroniczna. Miasto liczy, że firmy, które poznają nawzajem swoje oferty, w rywalizacji o zlecenie obniżą ceny właśnie podczas aukcji.

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... skiej.html
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-08-23, 1:52 pm

Budowa stadionu w Sosnowcu utknęła. Powód? Ptaki założyły nowe gniazda na placu budowy

Obrazek

To już kolejny miesiąc, kiedy na placu budowy sosnowieckiego stadionu na Górce Środulskiej nic się nie dzieje. Stadion, będący częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego miał powstawać już od maja, kiedy to prezes zarządu spółki Zagłębiowski Park Sportowy, podpisała umowę z wykonawcą - Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego. Powodem opóźnień są nowe siedliska ptaków w drzewostanie na placu budowy. Ich znalezienie spowodowało zawieszenie decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o wycince w tamtym miejscu. Budowa stanęła, a właściwie nie zdążyła się rozpocząć.


Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego to firma, która wybudowała już stadion piłkarski w Bielsku-Białej, a obecnie buduje w Sosnowcu nową siedzibę policji. Stadion ma wybudować w 36 miesięcy.

- Będziemy się starali skrócić ten czas - zadeklarowała wówczas Ewelina Walkowicz, prezes BPBP SA.

Plac budowy ogrodzono, ale ptaki założyły tam nowe gniazda

Niestety, nie wszystko poszło po myśli inwestora i wykonawcy. Od maja zdołano jedynie ogrodzić plac budowy. Nie rozpoczęły się żadne prace, bo nie rozpoczęto wycinki około pięciu tysięcy drzew i krzewów w tamtym miejscu.

Dlaczego wszystko tak się ślimaczy? Okazało się, że na przeznaczonych do wycinki drzewach znaleziono nowe siedliska ptaków. To spowodowało, że wstrzymano decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska zezwalającą na wycinkę.

- Decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska zezwalająca na usunięcie gniazd i siedlisk ptaków w związku z planowaną wycinką drzew dla I etapu została wydana 30 lipca 2019 r. Decyzja ta została przesłana do Urzędu Marszałkowskiego - poinformowała nas Karina Skowronek, prezes spółki ZPS w Sosnowcu. - W wyniku oględzin drzew, wymagających zezwolenia na wycinkę z etapu II, stwierdzono kilka dodatkowych siedlisk i gniazd ptaków, w związku z czym spółka złożyła stosowny wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o wydanie zezwolenia na usunięcie siedlisk i gniazd ptaków dla planowanej wycinki drzew etapu II. Obecnie, oczekujemy na decyzję w tym zakresie. Niezwłocznie po jej uzyskaniu, zostanie ona przesłana do Urzędu Marszałkowskiego w celu ostatecznego zakończenia procedury zezwalającej na wycinkę - dodaje pani prezes.

Będzie opóźnienie budowy stadionu?

Czy to oznacza, że budowa stadionu już na wstępie jest zagrożona opóźnieniami? Według nieoficjalnych źródeł, do których dotarliśmy, prace na placu budowy mają ruszyć dopiero jesienią, w połowie października.

- Nie ma powodu, dla którego prace miałyby się rozpocząć w połowie października -dementuje te informacje prezes Skowronek. - Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych przesłanek, do zakładania, że planowany termin zakończenia inwestycji jest zagrożony - uspokaja.

Nowoczesny obiekt dla 12 tys. widzów

Przypomnijmy, że nowy stadion w Sosnowcu, który ma powstać w 36 miesięcy na Górce Środulskiej ma być bardzo nowoczesnym obiektem. Będzie spełniał wszelkie normy dotyczące ewentualnych rozgrywek ekstraklasowych w tym miejscu. Pomieści ponad 12 tysięcy widzów. Będzie go charakteryzowała świetna dostępność, odpowiednie zaplecza techniczne. Koszt budowy nowoczesnego obiektu sportowego na Górce Środulskiej w Sosnowcu to 148 mln zł brutto (120 mln netto).

Wszystkie obiekty wchodzące w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego, czyli oprócz stadionu także hala sportowa i stadion zimowy - będą funkcjonalne i ładne. Nie zabraknie w nich też miejsc ekskluzywnych, przeznaczonych na klientów bardziej wymagających, skłonnych wydać na bilety więcej.

Wciąż nie ma wykonawców hali spotrowej i lodowiska

Tymczasem, mimo tego że wszystkie trzy inwestycje, czyli budowa stadionu, hali sportowej i krytego lodowiska miały się odbywać równocześnie, w dwóch ostatnich nawet nie udało się jeszcze wyłonić wykonawców. Pod koniec sierpnia ma się dopiero odbyć internetowa aukcja. Potwierdza to prezes ZPS.

- Wyłonienie wykonawców budowy stadionu zimowego i hali sportowej nastąpi w konsekwencji przeprowadzonej licytacji, która odbędzie się 29 sierpnia br. Wówczas będziemy mogli przystąpić do wyboru wykonawcy, który będzie miał 24 miesiące na budowę obiektów.

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego to oczko w głowie prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, który obiecał powstanie kompleksu sportowego mieszkańcom w czasie wyborów samorządowych. Prezydent zapewniał też w ostatniej rozmowie z DZ, że będzie to miejsce nie tylko do zmagań sportowych.

- Mam nadzieję, ze oprócz imprez sportowych będziemy tam mogli organizować także inne wydarzenia na przykład koncerty. Takiego miejsca w Sosnowcu brakuje - mówi Arkadiusz Chęciński.

https://gol24.pl/budowa-stadionu-w-sosn ... 1-14369941
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2019-08-24, 8:28 am

A tymczasem w Szczecinie...
https://youtu.be/jy9lck7iWdM
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 3824
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-08-24, 8:37 am

novack napisał(a):A tymczasem w Szczecinie...

Widocznie żadnych ptaków nie było... :)
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-09-05, 4:10 pm

Rozpoczyna się budowa stadionu! W piątek na Górkę Środulską wchodzą pilarze!

Zagłębiowski Park Sportowy dysponuje prawomocnym pozwoleniem na wycinkę ponad 2 tys. drzew na Górce Środulskiej w Sosnowcu. W piątek rano teren inwestycji zostanie ogrodzony, potem do pracy przystąpią pilarze.

Obrazek

Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, któremu Zagłębiowski Park Sportowy zlecił budowę stadionu, czekało z rozpoczęciem prac od 27 maja, gdy podpisano wartą 148 mln zł brutto umowę.

Prawomocne pozwolenie na wycinkę Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wydał 4 września. Już następnego dnia BPBP przeprowadziło szkolenia bhp dla pracowników, a wynajęci przez firmę pilarze mają przystąpić do pracy w piątek, 6 września, po wcześniejszym ogrodzeniu terenu inwestycji.

Pisaliśmy kilka miesięcy temu, że ZPS początkowo wnioskował o pozwolenie na wycinkę 880 drzew. Ostatecznie – po przeprowadzonych w czerwcu pięciodniowych oględzinach terenu inwestycji – wniosek został poprawiony. Decyzja Urzędu Marszałkowskiego obejmuje ponad 2 tys. drzew, więc do podobnej liczby nasadzeń zastępczych został zobligowany ZPS. - Nasadzimy 2700 drzew - precyzuje Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

W rzeczywistości wycinka obejmie znacznie większą liczbę drzew niż 2 tys. Ponieważ wiele z nich to jednak samosiejki, ZPS nie musiał występować o pozwolenie.

Karina Skowronek powiedziała nam, że na nasadzenia zastępcze spółka będzie miała czas do końca grudnia 2021 r. Wiadomo, że zgodnie z planem ponad 1,1 tys. drzew zostanie posadzonych w rejonie ul. Gwiezdnej, gdzie ma powstać miejski park. Ponad tysiąc kolejnych drzew ZPS zamierza zasadzić w parku Harcerskim przy ul. Ostrogórskiej. Rezerwową lokalizacją pozostaje ul. Wiązowa.

Według pozwolenia wydanego przez urząd marszałkowski ZPS ma czas na wycinkę do końca lutego 2020. – Harmonogram przygotowany przez BPBP zakłada, że stanie się to szybciej, bo w terminie czterech-sześciu tygodni – mówi Karina Skowronek.

Oczywiście drzewa zostaną wycięte z terenu, na którym ma powstać nie tylko stadion, ale również hala i lodowiska.W sprawie hali i lodowiska nie zapadła jeszcze decyzja, czy miasto przystanie na oferty firm, które nieco spuściły z ceny podczas niedawnej aukcji elektronicznej. Jak informowaliśmy, prezydent Sosnowca sygnalizował, że w tej sprawie możliwe są trzy scenariusze. Przypomnijmy, że najtańsza oferta opiewa na 66,7 mln zł (Mirbud), za 57,6 mln zł halę chce natomiast wybudować BPBP.

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... ulska.html
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-09-05, 7:21 pm

W końcu. Oby nie było przeszkód. Tym bardziej że w przypadku pozostałych obiektów sprawa nie poruszyła się naprzód
Ostatnio edytowano 2019-09-05, 7:39 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 12859
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-09-05, 7:36 pm

August napisał(a):W końcu. Oby nie było przeszkód. Tym bardziej że w przypadku pozostałych obiektów sprawa nie poruszyła suę balrzód

Było coś? ;-) Bój się Boga. W czwartek? Przecież jutro do pracy... :)

Obrazek
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-09-05, 7:42 pm

Adam1906 napisał(a):Było coś? Bój się Boga. W czwartek?

Czepiasz się. :twisted: To jest jak się pisze na szybko na smartfonie. A nie mam maszyny za 3 tys. Ale dobrze że zwróciłeś. uwagę . Poprawione.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 12859
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2019-09-11, 10:59 am

Budowa stadionu rozpoczęta ,jest moc ;-) dobre i to :-)
->
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
>O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE<
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1723
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-09-11, 4:32 pm

Zagłębiowski Park Sportowy rośnie w siłę. Znamy wykonawcę hali sportowej.

Obrazek

W środę rozstrzygnięto postępowanie dotyczące budowy hali sportowej. Podobnie jak w przypadku stadionu przetarg był dwustopniowy. Po otwarciu ofert nastąpiła aukcja internetowa. Potencjalni wykonawcy mocno walczyli o możliwość budowy hali sportowej, czego efektem było aż 11 dogrywek. Ostatecznie najlepszą ofertę złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które swoją ofertę z otwarcia 53.991.829 przebiło do kwoty 46,829,268,29 zł netto. Wywodząca się z Bielska-Białej firma jest również odpowiedzialna za budowę stadionu (...)

(...) Ostatnim elementem Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie kryte lodowisko. W tym przypadku także znamy potencjalne kwoty wykonawców przedstawione w aukcji elektronicznej, które wahają się od 54 do 55 milionów złotych netto. - W tej sprawie jeszcze nie podjęliśmy decyzji. To kwestia najbliższych tygodni – wyjaśnia prezes Skowronek.

http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualno ... towej.html
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4433
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2019-09-11, 8:04 pm

Nie wiem czy jest budynek w okolicy z którego widać plac budowy jak na dłoni . Jeśli tak to można robiąc co tydzień zdjęcie nakręcić fajny filmik jak powstał stadion .
Tomcjo
 
Posty: 4778
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-09-11, 10:05 pm

Ciekawe że rozstrzygnięto przetarg na halę sportową a nie na lodowisko. Z tego dwojga to chyba to drugie bardziej krzydatne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 12859
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-09-11, 10:05 pm

Ciekawe że rozstrzygnięto przetarg na halę sportową a nie na lodowisko. Z tego dwojga to chyba to drugie bardziej krzydatne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 12859
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tom 2019-09-12, 9:44 am

Zgadzam się że bardziej potrzebne lodowisko. Hala jest w DG , buduje się w Będzinie a u nas są 3 stare i w pełni nie wykorzystane. Pzdr
Tom
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez STACH PL 2019-09-19, 9:35 am

RUDI napisał(a):Budowa stadionu rozpoczęta ,jest moc ;-) dobre i to :-)
->

Super poprosimy o więcej zdjęć :brawo: :niezle:
STACH PL
 
Posty: 693
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników