Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2019-06-05, 6:43 pm

Wzrosło zainteresowanie budową hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Ale ceny...

Obrazek

Na budowę lodowiska i hali sportowej na Górce Środulskiej w Sosnowcu spółka Zagłębiowski Park Sportowy zamierza przeznaczyć prawie 70 mln zł brutto. W środę okazało się, że najtańsza oferta opiewa na prawie 138 mln zł. To jednak nie koniec postępowania, bo przed zainteresowanymi firmami jeszcze elektroniczna aukcja.

Pierwszy przetarg na budowę hali sportowej i stadionu zimowego został unieważniony, gdy okazało się, że zainteresowanie firm jest niewielkie, a złożone oferty znacznie przekraczają kwoty, którymi może dysponować Zagłębiowski Park Sportowy.

W drugim przetargu, ogłoszonym w połowie marca 2019, inwestor złagodził wymagania wobec potencjalnych wykonawców hali i lodowiska. Efektem miała być większa konkurencja i niższe ceny. W środę okazało się, iż cel udało się osiągnąć połowicznie: swoje oferty przedstawiło więcej firm, jednak ceny są wyższe niż za pierwszym razem. Ale po kolei.

Pięć ofert na budowę lodowiska i sześć ofert na budowę hali

Na budowę lodowiska wpłynęło pięć ofert, z czego najtańszą złożył skierniewicki Mirbud: 71 584 376,45 zł brutto. Przypomnijmy, że na inwestycję ZPS przeznaczył 35 333 690,59 zł brutto.

Na budowę hali wpłynęło sześć ofert. Najniższą cenę w wysokości 66 409 950,00 zł brutto zaoferowało konsorcjum złożone z Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego i dąbrowskiego MZUiM.PL. W tym przypadku ZPS planował wydać na inwestycję 34 189 333,10 zł brutto.

Jak pokazało postępowanie na budowę stadionu piłkarskiego na Górce Środulskiej, na tym etapie oferty firm mają charakter poglądowy. Decyzja o ewentualnym wyborze wykonawców hali i lodowiska zapadnie po elektronicznej aukcji, podczas której firmy mogą znacznie zejść z ceny. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, z którym prezes ZPS Karina Skowronek podpisała umowę na budowę stadionu, właśnie podczas aukcji obniżyło cenę ze 183 270 000,00 zł brutto do 147 900 000,00 zł.

Przypomnijmy, że planowana na 36 miesięcy budowa stadionu zawiera również zagospodarowanie terenu oraz przygotowanie przyłączy pod halę sportową i stadion zimowy. Budowa hali i lodowiska planowana jest na 24 miesiące.

Tak jak za pierwszym razem, tak i teraz planowana jest aukcja elektroniczna. Miasto liczy, że firmy, które poznają nawzajem swoje oferty, w rywalizacji o zlecenie obniżą ceny właśnie podczas aukcji.

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... skiej.html
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 4151
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Banan