Jak rozumieć ten przepis?

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Jak rozumieć ten przepis?

Postprzez krzysiu 2003-05-29, 10:40 pm

Cytuje jeden z punktow regulaminu rozgrywek III ligi:
"7. Kara dyskwalifikacji wymierzona ilością meczów lub czasowo, musi być wykonana w tej klasie rozgrywek w której została wymierzona (III liga). Do wykonania kary wliczane są tylko zawody mistrzowskie III ligi. Do czasu wykonania tej kary zawodnik nie może uczestniczyć w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w żadnej klasie rozgrywkowej (wyższej czy niższej w danym klubie)."

Mam pytanie jak to rozumiecie? Czy uwazacie ze w tym przepisie jest wszystko w porzadku?
Ja dopatrzylem sie powaznego bledu. Na razie nie napisze jakiego zeby nic nie sugerowac.
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez kwachu 2003-05-30, 7:48 am

"Do wykonania kary wliczane są tylko zawody mistrzowskie III ligi. Do czasu wykonania tej kary zawodnik nie może uczestniczyć w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w żadnej klasie rozgrywkowej (wyższej czy niższej w danym klubie)."

To znaczy ze jak klub awansuje do wyższej ligi (spadnie do niższej) a zawodnik w w ostatniej kolejce dostanie czerwoną kartkę i karę "pauzowania" przez dwa mecze, to w II lidze (lub IV) chyba sobie nie pogra... No chyba że na koniec sezonu wszystkie kartki są anulowane - nie wiem jak z tym jest. Nie jestem prawnikiem, ale faktycznie coś w tym jest nie tak.
kwachu
 
Posty: 916
Dołączył(a): 2003-04-24, 8:44 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2003-05-30, 9:07 am

zrozumialem to dokladnie tak samo. a tak naprawde to problem bedzie dopiero jak taki przypadek zajdzie w praktyce, i ktos niezadowolony z wyniku zlozy protest do PZPN.
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rozumieć ten przepis?

Postprzez fabian 2003-05-30, 9:53 am

krzysiu napisał(a):Cytuje jeden z punktow regulaminu rozgrywek III ligi:
"7. Kara dyskwalifikacji wymierzona ilością meczów lub czasowo, musi być wykonana w tej klasie rozgrywek w której została wymierzona (III liga). Do wykonania kary wliczane są tylko zawody mistrzowskie III ligi. Do czasu wykonania tej kary zawodnik nie może uczestniczyć w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w żadnej klasie rozgrywkowej (wyższej czy niższej w danym klubie)."

Mam pytanie jak to rozumiecie? Czy uwazacie ze w tym przepisie jest wszystko w porzadku?
Ja dopatrzylem sie powaznego bledu. Na razie nie napisze jakiego zeby nic nie sugerowac.


Fakt, chyba pisali go nieźle nastukani goście. Ale mi się wydaje, że o to chodzi, że:
Zawodnik ma kartke nie może wystepować przez trzy mecze w III lidze i dopóki nie skończy się dyskwalifikacja nie może też grać w rezerwach w niższej lidze i odwrotnie, jeśli dostanie kartke w rezerwch nie może grać w pierwszym składzie.
Amen
fabian
 
Posty: 890
Dołączył(a): 2003-04-24, 12:24 pm
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2003-05-30, 11:10 am

:o To by mi nigdy do glowy nie przyszlo. Pewnie dla tego ze Zagłębie nie ma rezerw.
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników