Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-07-11, 10:56 pm

"Piłkarze Legii Warszawa świętowali zdobycie tytułu na… statku, którym w sobotę późnym wieczorem odbyli rejs po Wiśle. Na bulwarach czekali na nich kibice, którzy głośnymi śpiewami i racami fetowali mistrzów Polski."

Czy Brynica pomieści okręt podwodny w którym skryją się wszyscy nasi "działacze oddani klubowi " (po spadku)?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-07-15, 8:19 pm

SPORT
Żeby plusy nie przesłoniły minusów
15 lipca 2020 Krzysztof Polaczkiewicz Chojniczanka Chojnice, I liga, Krzysztof Dębek, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec
Zryw w ostatnim kwadransie meczu z Chojniczanką najpewniej zapewnił Zagłębiu utrzymanie w I lidze.

Najważniejsze, aby pościg zakończony zdobyczą trzech punktów nie przesłonił faktycznego stanu rzeczy, który niestety nie napawa optymizmem. Po wyprawie do Chojnic wnioski nasuwają się dwa – Zagłębie po raz kolejny pokazało, że na wyjazdach spisuje się lepiej niż u siebie, co nie zmienia faktu, że po zakończeniu sezonu w zespole musi dojść do zmian.

Mało pozytywnych myśli
Trener Krzysztof Dębek rotuje składem, zmienia graczom pozycje. Szuka optymalnego rozwiązania, które zapewni Zagłębiu utrzymanie. To cel doraźny i trudno się dziwić szkoleniowcowi, że szuka złotego środka.

– Przede wszystkim cieszymy się z tych trzech punktów, wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, jak wygląda tabela. Panuje duży ścisk i różnice są niewielkie. Po pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wielu pozytywnych myśli, jednak uważam, że w po przerwie odmieniliśmy nieco naszą grę i odwróciliśmy wynik.



Wracając do pierwszych 45 minut, to chyba Chojnice już mają taka przypadłość, że stwarzają sobie wiele sytuacji, bo mogły zdobyć więcej bramek. My także mieliśmy swoje okazje, jak na przykład Quentina Seedorfa przy stanie 0:0, czy później niestrzelony rzut karny. W drugiej połowie wprowadziliśmy pewne korekty, przeprowadziliśmy w szatni merytoryczną rozmowę – powiedział po meczu trener sosnowiczan.

Chęci nie brakuje
Dębek w Chojnicach miał nosa, wpuszczając na boisko Patryka Mularczyka. Pomocnik Zagłębia świetnie włączył się w akcję, która zapewniła ekipie z Sosnowca wyrównującą bramkę. „Mular” idealnie dograł piłkę do Fabiana Piaseckiego, który zrehabilitował się za przestrzelony rzut karny i zdobył wyrównującą bramkę.

To był kluczowy moment tego meczu. Wspominany Mularczyk od momentu wejścia na boisko szarpał, walczył, nie unikał gry. To chłopak, który przeszedł w Sosnowcu wszystkie szczeble futbolowego abecadła, podobnie jak Dawid Ryndak, któremu czasem braknie umiejętności, nigdy jednak nie braknie mu chęci do gry do końca o dobry wynik.



Na pierwszą ligę to wystarczy. Problem, skąd brać takich chłopaków, skoro Akademia Zagłębia to wciąż melodia przyszłości…

Odblokowani?
Z obecnych młodzieżowców także jest jednak pożytek. To właśnie jeden z nich wystąpił w roli głównej przy akcji, po której padł gol na 2:1 dla Zagłębia. Mowa o Kacprze Łopacie, który w minionym tygodniu po kontraktowych perturbacjach ponownie został uprawiony do gry w Sosnowcu.

– Kilka tygodni temu byliśmy o krok od gry w barażach o awans, a teraz gramy o utrzymanie. Ta sytuacja nie jest łatwa ani dla nas, ani kibiców. Bramka, która padła na 2:1? Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego dotknąłem piłkę, ale co się stało potem – nie wiem. Gdzie i od kogo się odbiła – nie widziałem, widziałem tylko, że wpadła do siatki.

Czytaj jeszcze: Wrócili z dalekiej podróży
To jest jednak teraz najmniej ważne. Wygraliśmy, mamy trzy punkty i to się liczy. W piątek przeciwko Stali będziemy chcieli ostatecznie przypieczętować ligowy byt. Liczę, że wreszcie się odblokowaliśmy – nie kryje Łopata.

Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-07-15, 9:36 pm

Tomcjo napisał(a):Żeby plusy nie przesłoniły minusów
(...) co nie zmienia faktu, że po zakończeniu sezonu w zespole musi dojść do zmian.

I to jest dokładnie to o co mi chodzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-07-17, 12:44 pm

Analiza I ligi za 90 minut -(po 32 kolejce)

Fortuna I liga

W Fortuna I lidze wciąż DZIEWIĘĆ zespołów pozostaje w walce o awans, SIEDEM broni się przed spadkiem, w tym ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC walczy o obydwa cele. Wiadomo, że drużyna z 16. miejsca na koniec sezonu będzie miała dorobek maksymalnie 43 pkt., co oznacza, że zdobycie 44 pkt. w każdym przypadku chroni przed relegacją.

W poprzedniej kolejce PODBESKIDZIE awansowało do PKO Ekstraklasy, a szanse na awans straciły ODRA, OLIMPIA GRUDZIĄDZ, BEŁCHATÓW, GKS 1962, STOMIL i SANDECJA.

Z kolei BRUK-BET TERMALICA, PUSZCZA, TYCHY i CHROBRY zapewniły sobie co najmniej utrzymanie w lidze, a CHOJNICZANKA spadła.

Dodatkowo RADOMIAK zapewnił sobie baraże o PKO Ekstraklasę.

STAL MIELEC zapewni sobie bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeżeli:

- wygra
LUB
- Warta nie wygra

WARTA zapewni sobie udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeżeli:

- nie wygra
LUB
- Stal Mielec wygra

MIEDŹ zapewni sobie udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeżeli:

- nie przegra
LUB
- Bruk-Bet Termalica przegra
LUB
- Tychy nie wygrają

BRUK-BET TERMALICA zapewni sobie udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeżeli:

- wygra, a Puszcza i Tychy nie wygrają

Szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy

Podbeskidzie - 100%
Stal Mielec - 95,36%
Warta - 4,64%

Szanse na miejsca 3-6 (barażowe)

Radomiak - 100%
Miedź - 98,41%
Warta - 95,36%
Bruk-Bet Termalica - 75,77%
Tychy - 18,59%
Puszcza - 6,56%
Stal Mielec - 4,64%
Chrobry - 0,64%
Zagłębie Sosnowiec - 0,04%

Ryzyko spadku z Fortuna I ligi

Wigry, Chojniczanka - po 100%
Bełchatów - 27,44%
GKS 1962 - 22,07%
Olimpia Grudziądz - 22,19%
Odra - 20,56%
Stomil - 4,01%
Sandecja - 3,36%
Zagłębie Sosnowiec - 0,36%
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-07-20, 9:32 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-07-22, 11:10 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-07-24, 3:22 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez tork 2020-07-24, 7:23 pm

A prezes Zagłębia nie złoży, bo kasa z miasta płynie szerszym strumieniem niż ścieki w Brynicy.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-07-25, 5:08 am

Od sezonu 2021/22 w rozgrywkach Ekstraklasy uczestniczyć będzie 18 drużyn - po zakończeniu sezonu 2020/21 z Ekstraklasy spadnie więc jedna drużyna, z I ligi spadnie jedna drużyna, a z II ligi spadną trzy drużyny.

http://www.90minut.pl/news/305/news3052 ... -2021.html

No i stało się to, co zapowiadano wcześniej. Aktualni beniaminkowie Ekstraklasy mają się z czego cieszyć, bo w nadchodzącym sezonie spada tylko jedna drużyna. Nie wejść teraz do Ekstraklasy było grzechem ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-07-25, 7:11 am

Adam1906 napisał(a):
Od sezonu 2021/22 w rozgrywkach Ekstraklasy uczestniczyć będzie 18 drużyn - po zakończeniu sezonu 2020/21 z Ekstraklasy spadnie więc jedna drużyna, z I ligi spadnie jedna drużyna, a z II ligi spadną trzy drużyny.

http://www.90minut.pl/news/305/news3052 ... -2021.html

No i stało się to, co zapowiadano wcześniej. Aktualni beniaminkowie Ekstraklasy mają się z czego cieszyć, bo w nadchodzącym sezonie spada tylko jedna drużyna. Nie wejść teraz do Ekstraklasy było grzechem ;-)


A o czym ja cały czas pisałem , no ale dla dziada z Kresowej ważniejsze było zatrudnienie obserwowanego przez 5 lat nieudacznika.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-07-25, 8:16 am

Zagłębie Sosnowiec. Ostrzeżenie przed Wigrami
24 lipca 2020 Krzysztof Polaczkiewicz I liga, Patryk Małecki, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec
Piłkarze z Sosnowca utrzymanie w lidze mają zapewnić sobie w Suwałkach.
Mimo że Wigry już spadły z I ligi, Zagłębie czeka trudna walka o punkty. Trudną przeprawę zapowiada Patryk Małecki, pomocnik sosnowiczan urodzony i wychowany w Suwałkach.

„Mały” to jeden z nielicznych rutyniarzy Zagłębia, który w tym sezonie nie zawodzi. W Sosnowcu liczą, że w ostatnim meczu sezonu to właśnie 32-latek poprowadzi zespół Krzysztofa Dębka do zwycięstwa i zapewnienia sobie utrzymania, bez oglądania się na rywali.

– Wigry przez 6 lat grały w I lidze i radziły sobie całkiem nieźle. Teraz nie mają szans na utrzymanie, ale to wcale nie znaczy, że czeka nas łatwe spotkanie. Na to bym nie liczył. Szczerze mówiąc, nie patrzymy na Wigry, nie zwracamy uwagi na to, co się tam teraz dzieje. Jesteśmy skupieni wyłącznie na sobie, wiemy doskonale, jaki mecz nas czeka, jaka jest jego stawka i co chcemy osiągnąć. Mimo tego, że jestem z Suwałk, to jadę tam po to, by wygrać i utrzymać Zagłębie w I lidze. Tylko to dla mnie i zespołu się liczy – podkreśla piłkarz, który poprowadził już w tym sezonie sosnowiczan do wygranej nad Wigrami. Jesienią ekipa ze Stadionu Ludowego wygrała u siebie 2:0, a pierwszą bramkę zdobył właśnie Małecki. Powtórka tamtego wydarzenia w Sosnowcu na pewno byłaby mile widziana.

Przeczytaj jeszcze: Zagłębie Sosnowiec straci Piaseckiego i Nawotkę?
– Nasz cel to zwycięstwo. Musimy być od początku skoncentrowani. Wigry to dziś walcząca młodzież, która w kilku meczach pokazała, że jest nieobliczalna. Dwa ostatnie pojedynki u siebie wygrała, nie straciła w nich gola, więc w żadnym wypadku nie możemy zlekceważyć rywali. Mimo że ci chłopcy są już w II lidze, będą chcieli z nami powalczyć i godnie się pożegnać z rozgrywkami. Oni na pewno nie przejdą obok meczu, będą walczyć na „maksa” do ostatniej minuty. Na taką walkę musimy być więc przygotowani – dodaje Małecki. Pomocnik Zagłębia podkreśla, że ważniejsze od tego jak i w jakim składzie zagra rywal jest to, jak zagra ekipa z Sosnowca.

– Wszystko będzie zależało od tego, jak my podejdziemy do meczu, z jakim skutkiem go zakończymy. Po prostu wszystko jest w naszych głowach i nogach. Na pewno w Wigrach jest spora grupa zdolnych piłkarzy; jest Denis Gojko, jest Robert Bartczak, który grał kiedyś w Sosnowcu. Są też gracze doświadczeni. Ale zamiast skupiać się na rywalach, musimy patrzeć na siebie, a konkretnie na to, jak mamy ten mecz rozegrać – dodaje były reprezentant Polski.
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-07-25, 9:59 am

https://youtu.be/1RGljmmw4Ig
Fajnie jadą po Koronie tylko mam jakieś zakłócenia na łączach bo mówią Korona ja słyszę Zagłębie , mówią ze prezes Zając nie nadaje się na żadna ligę a ja słyszę prezes Jaroszewski .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-07-29, 9:09 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-07-29, 11:05 am

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/dawid-ryndak-wygrany-przegranego-sezonu/


– Miałem sobie szukać nowego klubu, ale jednocześnie ostro pracowałem. Ostatecznie władze klubu wraz z trenerem podjęli decyzję o przedłużeniu umowy. Raz jeszcze okazało się, że ciężka praca popłaca. Miałem rywalizować o miejsce w składzie z Litwinem Benetą – mówi „Sportowi” piłkarz, który wiosną wygryzł reprezentanta Litwy ze składu.

hmm , a to ciekawe . czy naprawde wzgledy sportowe zadecydowaly ? 8)
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2020-07-30, 4:53 pm

Ciekawy fragment nt akademii Stali Rzeszów, dający odpowiedź na pytanie co w Sosnowcu z akademią poszło nie tak.

https://www.onet.pl/sport/onetsport/jak ... 8,d87b6cc4
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników