Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-01-08, 4:18 pm

Blajpios napisał(a):Legia jednak ;-) "lubi Zagłębie", fajnie im to brzmi? https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ebia-lubin
Tylko, czy Zagłębie Sosnowiec na tym skorzysta, by budować się w sposób suwerenny, czy raczej to znak, że w mentalności "po PRLu", to potrzebuje pewnych układów, pogodziło się z tym w światem, w którym nie ma prawa mieć większych ambicji, więc to znak tylko nowego układu zależności w klubie?

Trudno raczej oczekiwać aby mieć do wyboru choćby przeciętny klub ekstraklasowy wypożyczać grajka do przeciętnego klubu I-ligowego
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-01-08, 10:20 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Legia jednak ;-) "lubi Zagłębie", fajnie im to brzmi? https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ebia-lubin
Tylko, czy Zagłębie Sosnowiec na tym skorzysta, by budować się w sposób suwerenny, czy raczej to znak, że w mentalności "po PRLu", to potrzebuje pewnych układów, pogodziło się z tym w światem, w którym nie ma prawa mieć większych ambicji, więc to znak tylko nowego układu zależności w klubie?

Trudno raczej oczekiwać aby mieć do wyboru choćby przeciętny klub ekstraklasowy wypożyczać grajka do przeciętnego klubu I-ligowego
Zaznaczę przy okazji, że w tym artykule też jest wspomniane to, co i w wątku o byłych piłkarzach Kol. jls przytoczył z innego źródła: że i R. Pietrzak lubi nazwę Zagłębie. Jakiś czas temu pisałem, że może by mu pomóc do odbudowania się w Zagłębiu - ciekw jestem, czy tylko to z Lubina mu więc tę odbudowę zaproponowało? Natomiast co do tego wyboru Legii - nie o to mi chodzi, żebym miał do nich pretensje, myślenie mojo szło w stronę innego klubu, Zagłębia i to nie tego z Lubina. To, że Legia postępuje logicznie - jej rzecz, ale uznaję za jakiś pozytyw z ich punktu widzenia. Jednak mnie głównie chodziło o to - czy ze strony Zagłębia Sosnowiec można oczekiwać porównywalnej logiki postępowania na rzecz rozwoju klubu, by niedługo stał się najpierw klubem przynajmniej na miarę średniaka ekstraligowego? Awans nawet może przyjść później, byle Zagłębie jako całość rozwinęło się, nie tylko korzystając z okazji rozluźniających się więzów, ale wręcz tworząc dalsze rozluźnienie a nade wszystko: dbając sensownie o stopniowy rozwój Klubu, dla przywrócenia dawnej pozycji.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-01-15, 6:31 pm

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html

Dudek pod wpływem prezesa i dajrektora gada głupoty ze wystarczy sprowadzić zawodnika do środka i ma juz kompletny skład . To kolejny po Banasiku ktory opowiada bajki ze ma idealny skład i jak na wiosnę zaczniemy seria słabych meczy to dostanie wilczy bilet i bedzie mocno zdziwiony utratą pracy . Przecież powtarza głupoty po szefach ale winny bedzie Dudek a nie prezes . Oby przynajmniej fizycznie potrafił przygotować zawodnikow bo ostatnio co runda to słabo z kondycja .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-01-15, 6:49 pm

Niestety, ale po wielu latach totalnego olewania defensywy mamy odcinek nr 2968 serialu pt. "Mamy zajebistą obronę więc kupimy sobie 15 pomocnika". Zgadzam się z Tomcjo, że Dudek zachowuje się jakby przystąpił do sekty, gdzie guru twierdzi, że obrona jest monolitem więc i on powtarza te bzdury.

Ja pierdolee. Przecież z tymi obrońcami to nawet Barcelona zleciałaby z Primera Division... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2018-01-15, 7:18 pm

No niestety wszystko na to wskazuje . wpadl w sidla .Panie trenerze , RATUJ SIE !!! a Stanek wy....
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-01-15, 9:10 pm

Tomcjo napisał(a): To kolejny po Banasiku ktory opowiada bajki ze ma idealny skład i jak na wiosnę zaczniemy seria słabych meczy to dostanie wilczy bilet i bedzie mocno zdziwiony utratą pracy .


Tak to do tej pory działało, ale Dudek jest z ekipy grillowej, więc musiałoby być chyba 10 pierwszych meczów w palnik, żeby go zwolnili.

Tomcjo napisał(a): Oby przynajmniej fizycznie potrafił przygotować zawodnikow bo ostatnio co runda to słabo z kondycja .


Apropos przygotowania to bardzo dobry ruch zrobiły cygany zatrudniając Paszulewicza. To jest trener, który słynie z tego, że potrafi zimą bardzo dobrze przygotować drużynę, co pokazał w dwóch ostatnich sezonach. Nic dziwnego, że jak tylko pojawiła się okazja na jego zatrudnienie, to wywalili Mandrysza. Moim zdaniem jak zrobią 2-3 mocne transfery to po przygotowaniach z Paszulewiczem będą walczyli o awans. Tutaj ciekawy wywiad wywiad, w którym Paszulewicz opowiada o swoich metodach treningowych:

-> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12475.html
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-01-16, 11:10 am

django napisał(a):ale Dudek jest z ekipy grillowej

Ciekawe ilu ich tam wspólnie "grilluje" ? Jose Arkadio, Prezes Wszechczasów, Dajrektor, Atrakcyjny Dariusz, ktoś jeszcze ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-01-16, 11:21 am

To już musi być ruszt murowany, no i trzeba pomyśleć o stajni dla królewskiego wierzchowca, najlepiej w ramach projektu obywatelskiego. Ziomale z królewskiej dzielnicy do roboty!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-01-16, 11:36 am

Nie zdziwiłbym się gdyby jednym z warunków nabycia akcji klubu była obowiązkowa organizacja grilla dwa razy w miesiącu dla grupy trzymającej władzę. Coś cicho w temacie zmiany właściciela.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-01-16, 6:42 pm

Nie chciał grillować :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-01-16, 9:41 pm

Po treściach bardzo smutnych i o takim kontekście (czyli to, co pisałem dzisiaj w wątku o Nice Lidze przezywanej Pierwszą - oraz to, co pisałem przed chwilą w wątku o prasie w dziale hokejowym): to akurat znalazłem do wklejenia coś ciekawszego. Pewien sukces człowieka - Sebastiana Freja - wywodzącego się z Sosnowca. Coś się udało, w dodatku na niezłym poziomie, edytorskim, może i międzynarodowym (jakkowliek wyjeżdżający z Sosnowca prezentował klasę dyletancką w dziedzinie fotografii, ale umiał to zobaczyć, przyznać się i wyciągnąć wnioski). Naprawdę cieszy, że polski pasjona z Sosnowca, znalazłszy się na emigracjii - zapalił się pasją i do argentyńskiej piłki, stadionów i do fotografowania tego fenomentu, tak że obecnie wydał poświęcony tej tematyce album. Opisał to w sosnowieckiej gazecie P.Czado.
Paweł Czado, 16 stycznia 2018 o 11:02 napisał(a):Futbolowy raj. Sosnowiczanin o pasji fotografowania piłkarskiego Buenos Aires
To dziwne uczucie, kiedy stadion do ciebie macha. Atmosfera sprawia, że trudno nie kochać piłkarskiego Buenos Aires - mówi Sebastian Frej.
Frej, fotoreporter pochodzący z Sosnowca, wydał właśnie fantastyczny album piłkarski o piłce nożnej w stolicy Argentyny. Jego zdjęcia udowadniają, że to futbolowy raj na ziemi.

Paweł Czado: Skąd zainteresowanie argentyńskim futbolem?
Sebastian Frej: Kiedy byłem dzieckiem, bardzo podobały mi się koszulki tamtej reprezentacji [moim zdaniem najpiękniejsze na świecie, przyp. red.]. Pamiętam jeszcze migawki z mundialu w 1978 roku, te tony papierków rzucane przez kibiców... A potem pojawił się Diego Maradona. To wszystko zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Zacząłem o Argentynie myśleć, zastanawiać się, jak wyglądają tam mecze. Pomyślałem, że kiedyś muszę zobaczyć to na własne oczy.

I udało się!
– W 2012 roku pojechałem do Buenos Aires pierwszy raz. Mieszkałem już w Anglii, z Polski wyjechałem w 1999 roku. Moje dzieci urodziły się już na Wyspach. Przed wyjazdem do Argentyny powiedziałem żonie, że to ten jeden, jedyny raz, ale później oczywiście okazało się, że raz to o wiele za mało. Za pierwszym razem miałem ze sobą amatorski aparat i właściwie nie umiałem fotografować. Z tamtej wyprawy do albumu nadawało się może jedno zdjęcie... Kiedy zobaczyłem te fotki, byłem na siebie wściekły. Uznałem, że do Buenos wrócę, ale muszę się lepiej przygotować. Zacząłem podglądać innych. Zdobyłem akredytacje na mecze Premier League. Byłem zawzięty, chciałem się uczyć. Chyba zaczęło mi iść coraz lepiej.

W 2015 roku wróciłem do Buenos, już z lepszym sprzętem. Robiłem te zdjęcie, robiłem i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że mógłby z tego powstać album. Byłem w tym mieście już cztery razy i zawsze chciałbym tam wracać.

Masz jakiś ulubiony stadion w Buenos?
– Kocham je wszystkie, nie wybiorę więc jednego. Zapewniam, że atmosfera na każdym jest niezwykła. Tam ludzie rzeczywiście żyją futbolem. Fajny jest „Cylinder” Racing Club de Avellaneda – także z powodu istotnego dla fotoreportera. Tam nie ma bowiem siatek oddzielających murawę od trybun. Zastępuje je głęboka fosa z wodą... Fajne są też obiekty niższych lig, ale one z reguły nie mają sztucznego oświetlenia, co dla fotoreportera jest przecież istotne. Dlatego żeby fotografować futbol w Argentynie, warto się tam wybrać choćby w listopadzie, kiedy jest dobre światło.

Fotografujesz nie tylko, co dzieje się na boisku, ale i na trybunach. Argentyńscy fani znani są ze swej żywiołowości. Nie czułeś się niepewnie?
– Zauważyłem w Argentynie dwa typy kibiców, dwa rodzaje osobowości. Zdarzało mi się odwrócić do trybun, strzelić fotkę i wtedy od razu pół stadionu do mnie machało, że też chce (uśmiech). Tyle że nie było w tym naturalności. Oczywiście są grupy kibiców, którzy nie życzą sobie żadnych zdjęć i od razu są wrogo nastawieni. Źli chłopcy. Można wtedy zrobić zdjęcie z zaskoczenia i... przejść na drugą stronę boiska (uśmiech).

Ale czujesz się w Buenos bezpiecznie?
– Początkowo podróżowałem na stadiony komunikacją miejską. Ale kiedy dowiedzieli się o tym miejscowi fotoreporterzy, zaczęli mi to odradzać. Plecak czy torba z drogim sprzętem mogą być łatwym celem. Teraz poruszam się na mecze razem z nimi.

Nauczyłeś się robić dobre piłkarskie zdjęcia i są tego wymierne efekty? Ostatnio twoje zdjęcie znalazło się w popularnym argentyńskim dzienniku „La Nación”.
– To rzeczywiście była dla mnie satysfakcja. Ciekawe, że nie było to jednak wcale zdjęcie z Argentyny... Kupili fotkę świętującego Sergia Aguero z Manchesteru City w półfinale Pucharu Anglii.

I co, wracasz do Argentyny?
– Chciałbym. Zobaczymy, co powie żona.

Album możecie zamówić u autora – sebastian_frej@sportimages.net
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-01-21, 4:13 pm

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html

W zasadzie to popieram i chwale . Byleby tylko chłopaki nie dobierali koloru torebki do koloru szpilek :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-01-21, 4:19 pm

Brakuje jeszcze manikiurzystki i fryzjerki. Ja pierdolę. Dietetyka rozumię, bo to podstawa, ale w tym klubie głównym masażystą jest facet, którego wiedza zatrzymała się na późnym Gierku a oni zamiast tu zainwestować to salon urody sobie robią :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-01-21, 4:25 pm

U nas "odnowiciel stóp", a w Częstochowie "gumofilce" to pewnie i żółte pięty ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-01-21, 4:30 pm

Proponuję jeszcze alergologa, bo wiosną drzewa pylą, a jak wiemy wtedy rozstrzygają się losy awansu. No i jeszcze stylistę dla prezydenta.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack