Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2017-12-01, 10:40 am

August napisał(a):
pete_zs napisał(a):Zgadzam się z p. Tadeuszem, dla zawodnika to żaden wydatek. Będąc zawodnikiem dopłaciłbym te kilka stówek, mając do wyboru Wodzisław, albo Las Palmas.

Ja jestem ciekaw mądralo czy normalnie w swojej robocie dopłacasz ze swoich na przejazdy służbowe jeśli czegoś takiego nie masz zapisanego w umowie o pracę. To ile grajki zarabiają to zupełnie inna sprawa. Skoro dwie strony podpisały umowę to znaczy, że się zgodziły na ustalone na warunki to powinno się je respektować. I jeśli istnieje w kontrakcie każdego zawodnika tego typu zapis, że grajek np. raz do roku opłaca sobie przelot samolotem na zgrupowanie to nie ma sprawy natomiast jeśli klub "proponuje" coś takiego jak opłacanie sobie przelotu, a czego w kontraktach nie ma to ten kolejny dowód "profesjonalizmu" może wzbudzać uczucie politowania niezależnie od tego czy cały team się zgadza czy nie. ja jestem ciekaw czy taki Messi też sobie przy swoich zarobkach opłaca przeloty drużyny czy nie.

A ja myślę, że nie ma co się podniecać plotkami z Fb.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am


Re: Przegląd prasy

Postprzez maniek-75-75 2017-12-01, 2:00 pm

Ja dojeżdżam 30km w jedną stronę do pracy i nikt mi za paliwo nie zwraca. A z drugiej strony dokładnie jak przedmówcą pisze... :)
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-12-01, 5:28 pm

maniek-75-75 napisał(a):Ja dojeżdżam 30km w jedną stronę do pracy i nikt mi za paliwo nie zwraca.

A koszty uzyskania przychodów? ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2017-12-01, 7:04 pm

maniek-75-75 napisał(a):Ja dojeżdżam 30km w jedną stronę do pracy i nikt mi za paliwo nie zwraca. A z drugiej strony dokładnie jak przedmówcą pisze... :)


No raczej zaden z Naszych zawodników nie mieszka ns Ludowym. Tez musza dojeżdżać
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez maniek-75-75 2017-12-02, 9:14 am

RUDI napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):Ja dojeżdżam 30km w jedną stronę do pracy i nikt mi za paliwo nie zwraca.

A koszty uzyskania przychodów? ;-)

Całe 1 % z rocznego rozliczenia. Pozdro w UJ. Normalnie zabawie się i wyjedziesz z kraju.... A miesięcznie czy on jeżdżę czy LPG 500 idzie w powietrze...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-12-02, 11:01 am

HISZPANIA NA HORYZONCIE. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC WYJEDZIE NA ZAGRANICZNE ZGRUPOWANIE

Po raz pierwszy po awansie na zaplecze ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec wybiera się na zagraniczne zgrupowanie. W dniach 5-14 lutego podopieczni Dariusza Dudka sposobić się będą do rundy rewanżowej w hiszpańskim Alicante.

Dla obecnego trenera sosnowiczan to dobrze znane miejsce – przebywał tam już na obozie przygotowawczym jako członek sztabu szkoleniowego Piasta Gliwice.

Wyjazd przynajmniej w połowie finansowany będzie przez zaprzyjaźnionych z klubem sponsorów. W zamian będą oni mogli udać się na zgrupowanie z rodzinami i codziennie z bliska oglądać zajęcia pierwszej drużyny. Jednocześnie nieprawdziwe okazały się pogłoski, jakoby koszty podróży zawodnicy musieli pokryć z własnej kieszeni. Bilety lotnicze zostały już zakupione przez klub.

Wczoraj piłkarze Zagłębia odbyli ostatni trening i spotkali się na uroczystym obiedzie, będącym zwieńczeniem tegorocznej fazy rozgrywek. Na czas zimowego odpoczynku dostali szczegółowe rozpiski treningowe. Przy Kresowej ponownie spotkają się 8 stycznia.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2017-12-04, 6:56 pm

August napisał(a):Na działaniu fundacji to się nie znam natomiast wydaje mi się, że nawet nie chodzi o stratę, która - jak to ładnie ujęto w sprawozdaniu - jest wynikiem nadwyżki kosztów działania fundacji nad jej przychodami a poza tym celem fundacji nie jest osiąganie zysku. Zaciekawiły mnie natomiast inne kwestie. Jak się popatrzy na koszty ponoszone na realizację zadań statutowych to wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowy-zlecenia stanowią ok. 90% tych kosztów. A zatem można spokojnie przyjąć, że fundacja praktycznie realizuje jeden ce, tj. trenowanie dzieci i młodzieży. Ponadto, jeśliby przyjąć za całoroczną średnią liczbę osób zatrudnionych na zlecenie na koniec roku, tj. 26 to średnia zarobków takiej osoby miesięcznie wynosi ok. 1480 zł brutto. Czyli np. dla każdego takiego trenera zatrudnienie w Akademii jest dodatkową fuchą po robocie. Podkreślam, nie znam się na działaniu tego typu Akademii ale nasuwa mi się takie pytanie czy dla kilku choćby trenerów nie powinno to być podstawowe miejsce pracy ? Jeśli dobrze przy tym policzyłem to 8 grup jest prowadzonych przez 14 trenerów. No i pytanie czy to są wszyscy trenerzy. Jeśli tak, to kim są pozostałe osoby. Rad Fundacji ? Księgowy ? Zarząd ponoć działa społecznie.

Poza tym w sprawozdaniu napisano, że przychody Fundacji stanowią wpłaty od Fundacji w kwocie 535.933, 48 zł. Ze sprawozdania spółki wiadomo, że w 2016r. przekazano fundacji w formie darowizny pół bańki. Moje pytanie czy pozostała kwota pochodzi od partnerów czy też opłat ponoszony przez rodziców. Jeśli tak, to kwota 35 tys. zł byłaby cokolwiek mała.Ze strony Zagłębia wynika, że w Akademii jest 8 grup i ok. 190 dzieci, nie pamiętam co prawda wysokości miesięcznych opłat, ale chodzi mi po głowie coś w granicach 80-100 zł miesięcznie. Jeśliby przyjąć średnią nawet 60 zł to przy takiej liczbie powinno to dać ok. 138000 zł rocznie. Podkreślam, nie znam się na funkcjonowaniu Akademii ale na logikę wpłaty od rodziców na konto Akademii powinny stanowić jej przychód. Dochodzą do tego partnerzy Akademii, których obecnie jest czworo i nawet jeśli przekazują po 10 kg marchewek miesięcznie te marchewki też stanowią jakąś wartość.
W każdym razie o szczegółach ponoszonych opłat mógłby napisać jakiś rodzic.
Natomiast patrząc na całość trudno do końca miarodajnie się wypowiedzieć jak np brakuje jakiegoś dokumentu sprawozdania. W każdym razie brakuje mi szczegółowej i rzetelnej informacji ile otrzymała Fundacja od fundatora, ile z opłat rodziców, a ile partnerów. Natomiast patrząc na całokształt i patrząc na lekturę artykułu o Miedzi nawet bez szczegółów finansowych to można odnieść wrażenie, że szumnie zapowiadany projekt Akademii to w porównaniu z Legnicą kiosk z warzywami przy Kauflandzie.

Z uwagi na fakt, że na drugim forum kibicowskim zaczęła się gorącą dyskusja na temat Akademii Zagłębia wrócę do tego tematu.

Rodzice obecnie płacą 120 zł. miesięcznie za dziecko trenujące w Akademii, chyba że mają niskie dochody itp., to jak dostarczą odpowiednie dokumenty płacą połowę lub nic. To "nic" dotyczy jednak paru jednostek. Przypomnę, że w grupach dziecięcych i młodzieżowych jest około 400 dzieciaków. Plus minus klub zdziera więc z rodziców około 40.000 zł. miesięcznie, czyli prawie pół miliona rocznie. Za powyższe wpłaty dzieci nic od klubu nie otrzymują. Rodzice płacą za wszystkie stroje, dresy, buty, wyjazdy na mecze i za zgrupowania. Przykładowo mój kolega płacił m.in. za 6-dniowe zgrupowanie u kolegi Prezesa i Dajrektora w Wodzisławiu Śląskim (bo ZAWSZE tam jeżdżą wszystkie grupy młodzieżowe) około 1.150 zł., za dres (komplet z koszulką) firmy Patrick około 360 zł., za 3 pary butów około 450 zł. itd. itp. Tak jest cały sezon, bo przecież nowa odzież i obuwie jest wymagana przez klub co sezon a nawet kupno związane bywa z porą roku. Co do wyjazdów, to klub zapewnia 1-2 razy w roku autokar gdzieś dalej a tak na wszystkie mecze wyjazdowe rodzice jeżdżą na własny koszt swoimi samochodami.

Jezeli chodzi o słynną firmę Patrick, to zacytuję kolegę z drugiego forum:
W ramach anegdoty przytoczę jakie były pierwsze negocjacje w sprawie Patricka. Cały komplet sprzętu (oczywiście bez butów i chyba bez torby piłkarskiej jak pamiętam) wyceniono na 920 zł. Identyczny komplet Adidasa od czeskiego dystrybutora mogliśmy wyjąć za niecałe 700. Kolega, który jest dystrybutorem VIGO, był gotów rozmawiać o kwocie ok. 500 zł. Klub powiedział - no passaran. Może przez te kilka lat jakość Patricka się radykalnie poprawiła jakoś, ale wtedy to było na poziomie chińskiego marketu.


Ciekawe więc za co miasto płaci Zagłębiu "na szkolenie dzieci w Akademii", skoro za wszystko i tak płacą rodzice??? Sport dla bogatych :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-12-04, 7:09 pm

No to jak to możliwe że Miasto via klub przekazuje darowiznę w wysokości 500000 zł rocznie drugie tyle pochodzi z opłat a przychody Akademii wynoszą niewiele ponad 500 tys. zł przy czym rodzice za wiele rzeczy i tak muszą płacić? Ciekawe
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-12-04, 7:18 pm

A nie jest tak że kasa wychodząca z miasta pod nazwą ,,akademia,, i tak lądują w ,,dorosłym,, Zagłębiu a akademia jest tylko ,,przykrywką,, czyli maszynką do zwiększania sumy dofinansowania klubu przez miasto?
Ostatnio edytowano 2017-12-04, 8:33 pm przez RUDI, łącznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-12-04, 7:36 pm

RUDI napisał(a):A nie jest tak że kasa wychodząca z miasta pod nazwą ,,akademia,, i tak lądują w ,,dorosłym,, Zagłębiu a akademia jest tylko ,,przykrywką,,?

No właśnie w sprawozdaniu finansowym klubu biegły wyraźnie napisał że na fundację przekazano darowiznę w wysokości 500 tys. zł. Chyba że chodziło o inną fundację.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2017-12-04, 7:40 pm

ale tak jest we wszystkich klubach, rodzice są dojeni na maksa, a czy coś z tego wyjdzie to tak pewne jak 6 w totka.Lepiej wysłać dziecko na sport, który rozszerza u dziecka sprawność fizyczną bo piłka niestety tego nie daje.
xenon
 
Posty: 1072
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2017-12-04, 7:47 pm

Cała ta wielka akademia to obozy po zawyżonej cenie u zaprzyjaźnionych "biznesmenów" i ubrania po zawyżonej cenie u innych zaprzyjaźnionych "biznesmeów". Czemu ci rodzice dają się tak doić? Kwestia pseudoprestiżu, że dziecko kopie w Zagłębiu?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-12-04, 8:44 pm

xenon napisał(a):ale tak jest we wszystkich klubach, rodzice są dojeni na maksa, a czy coś z tego wyjdzie to tak pewne jak 6 w totka.Lepiej wysłać dziecko na sport, który rozszerza u dziecka sprawność fizyczną bo piłka niestety tego nie daje.

Dlatego w ogóle nie brałem pod uwagę ukierunkowania swoich dzieci na bycie drugim Lewandowskim. A w kwestii sportu wolałem szkółkę pływacką a z bardziej kosztownych - narty.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-12-05, 3:56 pm

Wklejam z gratulacjami "serducha", o którymi piłkarz mówi: tego zaangażowania, które go wyróżniało i które dawał dużo, jakby w zamian za te niedostatki techniczne, których miał świadomość cały czhas, nie tylko bowiem w tym wywiadzie tak mówił, czego też gratuluję. Za ten wkładany trud dzięki - i życzenia powodzenia dla całej,
powiększającej się rodziny i w nowej pracy!
ŁUKASZ ŻUREK w katowickimsporcie.pl 04.12.2017 o 21:42 napisał(a):Kiedy latem 2016 roku Wojciech Łuczak podpisywał przy Kresowej kontrakt, mówił w prywatnych rozmowach, że czas na stabilizację. Zamierzał kupić w okolicy mieszkanie i osiąść tu na stałe. Cel zrealizował połowicznie. Nabył lokum w Katowicach z myślą o dłuższym zamieszkaniu, ale niewykluczone, że niebawem będzie się musiał przeprowadzić w inny rejon kraju. Taka perspektywa uśmiecha mu się średnio. Jego małżonka spodziewa się dziecka. W kwietniu po raz pierwszy zostaną rodzicami.

- Mogli zaczekać chociaż do czerwca – mówi zawodnik z lekkim rozgoryczeniem, ale momentalnie się rozpromienia. – To będzie chłopczyk. Pewnie piłkarz. Od razu zaczniemy pracować nad techniką. Żeby miał to, co u taty szwankuje.

Norma, czyli 200 procent
Łuczak znalazł się w gronie pięciu zawodników, z którymi Zagłębie postanowiło się rozstać po pierwszej części rozgrywek. Nie będzie to pożegnanie z automatu, bo umowa piłkarza zachowuje ważność do połowy 2019 roku. Trzeba będzie zatem precyzyjnie dopracować warunki rozwiązania kontraktu. Negocjuje je menedżer zawodnika, Piotr Tyszkiewicz.

– Zawsze byłem wobec Zagłębia fair – podkreśla Łuczak. – Mam nadzieję, że teraz klub zachowa się w porządku w stosunku do mnie. Jestem profesjonalistą. Zawsze dawałem z siebie 200 procent - na meczach i na treningach. Na murawie mogło mi zabraknąć umiejętności, ale nie serducha. Najważniejsze, żeby mieć czyste sumienie wobec samego siebie. Ja mam.

Zawsze sobie poradzi
O wszystkim dowiedział się w piątek przed ostatnim treningiem. Na rozmowę zaprosili go trener Dariusz Dudek i dyrektor sportowy Robert Stanek. – Usłyszałem, że jestem dobrym piłkarzem i bardzo pozytywną postacią w szatni, że nikt nie ma najmniejszych zastrzeżeń do mojego zaangażowania, ale… grał nie będę.
Zapytano go, czy chce wyjść na trening. Mógł wrócić do domu, ale bez zastanowienia przystąpił do zajęć, a potem wziął udział w klubowej wigilii. To była jego ostatnia wieczerza w Sosnowcu. Bolało, ale niedługo.

- Jestem facetem z krwi i kości, który zawsze sobie poradzi – zapewnia Łuczak. – Nie mam 18 lat, żeby siąść i się załamać. Wręcz przeciwnie – będę teraz pracował jeszcze ciężej. Taka jest piłka, niejedno już w futbolu widziałem. To decyzja trenera i ja ją szanuję. On odpowiada za wyniki i ma prawo dobierać wykonawców do swojej wizji zespołu.

Dzwonią i pytają
Przez półtora sezonu Łuczak rozegrał dla Zagłębia w sumie 49 spotkań, zdobył cztery bramki w lidze i dwie w Pucharze Polski. Nigdy jednak nie stał się żelaznym ogniwem wyjściowej jedenastki.

- Mam trochę żalu, że na boisku byłem rzucany po kilku pozycjach – przyznaje 28-letni zawodnik. – Mogłem się poczuć jak zapchajdziura. To odbijało się negatywnie na mojej dyspozycji. Szkoda, że tak się stało. Gdy zacząłem regularnie grać na środku pomocy, to wszystko dobrze się układało i w końcu zabrakło nam tylko punktu, by awansować do ekstraklasy. Nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczony komunikatem o zakończeniu współpracy. Zresztą nie tylko ja. Od początku tygodnia dzwonią do mnie wszyscy znajomi i pytają, co się dzieje.

Na to pytanie przy Kresowej odpowiadają krótko: „wzmacniamy się przed rundą wiosenną”. Na razie wiadomo tylko tyle, że odstawiono na bok niezłomnego wojownika. Kto przyjdzie w jego miejsce? Na odkrycie kart trzeba jeszcze moment zaczekać…

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez bbartek 2017-12-05, 5:13 pm

Też podziękowania Łukaszowi za pełne zaangażowanie i godne pożegnanie( bez złości,obrazy...) się z Zagłębiem.
Życze dobrego wyboru co do nowego klubu i mam nadzieje ,że kiedy awansujemy tacy piłkarze jak Łukasz zostana zaproszeni na kolacje ( nie pożegnalna , ale powitalna w Ekstraklasie).
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników