Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-06-24, 9:09 pm

Szanowny kolega wierzy ze piłkarz to taki twór ktory zależy tylko od siebie . Otóż nie . Ani Messi ani Ronaldo nic nie zrobią bez drużyny . A ta drużyna niewiele osiągnie jak ciosy beda wychodzić z rodzinnego gniazda . Dlatego ponawiam bez końca pytanie . Dlaczego ci sami piłkarze u Magiery miażdżyli rywali a po szopkach prezesa z Mandryszem i Dudkiem u Banasika byli tylko cieniem . Dla mnie piłka nożna to taka gra ze drużyna prowadząca marnując kilka prostych sytuacji na strzelenie gola przegrywa mecz z kretesem . A klub ktory wraz z trenerem stworzył zespół do wygrywania ligi na życzenie prezesa pozbywa sie trenera , zatrudnia pajaca , zmienia go na fachowca zeby zwolnić na życzenie emerytów do zwolnienia , przyznaje racje fachowcowi wywalając emerytów i rozbijając drużyne , zatrudnia trenera juniorów , obraża piłkarzy i przegrywa awans o jeden punkt . Zagłębie przez działania prezesa zasłużyło sobie na to upokorzenie i piłkarze nie zawinili nawet w jednym procencie . Gdy twój własny prezes rzuca ci kłody i poniewiera to ja na ich miejscu odwaliłbym znacznie gorszy numer . Niestety ludzie rządzący Zagłębiem nie rozumieją zasad rządzących piłka w stopniu minimalnym a śmiem twierdzić ze nawet nie lubią . Oni tylko lubią sie pławic w blichtrze cudzych pieniędzy ktore krążą wokół futbolu . I to mnie boli najbardziej .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2017-06-24, 9:17 pm

Tomcjo mylisz się.
Oni się wciąż uczą dlatego błędy.
Mieliśmy Górskiego i jego premadytacje w likwidacji Zagłebia i mamy Chęcińskiego, który kocha Zagłębie niezależnie od tego, jaką funkcję pełni. Uczy się.
Też mnie wkurwia, ale lepiej niech będzie uczeń wyciągający wnioski, który kocha jak my ten klub niż komuch zabójca. I takie jest moje zdanie.
W najbliższym sezonie osiągniemy nic, bo dalej sie uczymy...a jedynym naszm pomysłem jest Legia. Trudno, jest jak jest, będzie lepiej! bo będzie stadion, będzie zaplecze lepsze niż teraz w Tychach. Troche obiektywizmu i zarazem wiary!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2017-06-24, 9:29 pm

http://www.90minut.pl/news/278/news2785 ... omilu.html

ale bomba
brawo, Artur, nasz ziomek, zostaje na szczeblu I ligi!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-06-25, 9:30 am

OK niech sie uczą . Tylko czemu wciąż błędy jak u początkujących . Ja naprawdę jestem kiepskim kandydatem na prezesa tylko czemu ten co nim jest popełnia błędy których nie popełniłbym ja ani większość osób z tego forum . Twórca wielkiego Widzewa to tez był taki cwaniaczek krętacz . Duzo obiecywał i ta tradycja była potem przyczyna upadku ale Sobiesiak chyba tak mu było potrafił wynajdować mądrzejszych od siebie w danej dziedzinie . Znalazł ludzi ktorzy byli pozytywnymi wariatami i ciągnęli ten wózek . Nasz prezes tego daru nie ma . Wymyśla Smyłe czy teraz obrońce Ruchu ktory zagrał 7 meczy i nie łapał sie do składu . I przy pomocy takich Kursów mamy zawojować ligę armia zaciężna . Przecież to wszystko zrobi wielkie pierdut po pierwszej serii porażek . Obiecuje jak to wypali i zameldujemy sie w szóstce to przestane jęczeć i marudzić . Piłka czasem wymyka sie racjonalnemu myśleniu . Ale tylko czasem . A wszystkim ktorzy wierzą i beda chodzić na mecze w nowym sezonie szczerze gratuluje i podziwiam . Sam pewnie tez bym sie pojawił na inauguracji bo to moj nałóg . Nie bede sie wypierał jak żaba błota .
PS . Ja wiedząc teraz to co wiem o Magierze i tak bym go nie zatrudnił . Wolałbym słabszego ktory przyszedłby w poprzednim sezonie by mieć czas na przebudowę i nie porzuciły nas w trakcie sezonu . Jestem pewien ze nawet Banasik awansowałby gdyby zaczął zamiast Magiery bo moze by tylu meczy nie wygrał ale tez nie byłoby tylu porażek przez ciagłe szopki z trenerami .
PS 2. Pamiętacie tego gnojka ktory wyrwał sie zeby strzelać karnego Odrze Opole i nie strzelił a potem brakło punktów i spadliśmy z zaplecza ekstraklasy ? Ja właśnie mam takie uczucie po tym sezonie i boli jak cholera
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-06-29, 5:23 pm

W ZAGŁĘBIU PODPISUJĄ TYLKO ZNAJOMI
Dwuletnie kontrakty parafowali przy Kresowej Arkadiusz Najemski i Matko Perdijić. Ten pierwszy stał się tym samym zawodnikiem klubu z Sosnowca, ten drugi wraca tu po roku nieobecności…

Matko Perdijić pamiętany jest na Stadionie Ludowym doskonale. Nie tylko dlatego, że grał tu całkiem niedawno. To on w ostatnim meczu sezonu 2015/16 obronił rzut karny, dzięki czemu sosnowiczanie pokonali Zawiszę Bydgoszcz i zamiast w środku tabeli wylądowali na wysokiej trzeciej lokacie…

Człowiek na lata
Miniony rok chorwacki golkiper spędził w Polonii Bytom. Na II-ligowych boiskach rozegrał 21 spotkań. W tej chwili ma już 35 lat. Niby jak na bramkarza nie jest to wiek podeszły, ale mimo wszystko jego rówieśnicy rzadko podpisują kontrakty dwuletnie.
- Arkadiusz Malarz ma 37 lat i ciągle znajduje się w wysokiej formie – zauważa prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Poza tym Matko chce się szkolić jako trener z myślą o pracy w naszej akademii. Wiążemy z nim przyszłość nie tylko na boisku.
Sezon 2017/18 jako jedynka rozpocznie Dawid Kudła, pozyskany z Pogoni Szczecin. Jego pierwszym dublerem będzie Perdijić. Tercet bramkarzy uzupełni natomiast młody Aleksander Kłosek. Wygasający jutro kontrakt Wojciecha Skaby nie zostanie prolongowany.

„Boguś” w Tychach
Zamknięty jest również temat stoperów. Kwartet środkowych obrońców w nowym sezonie tworzyć będą pozyskani w tym miesiącu Arkadiusz Jędrych (Pogoń Siedlce) i Mateusz Cichocki (Ruch Chorzów) oraz Igor Krzykowski i Arkadiusz Najemski. Ten ostatni podpisał wczoraj dwuletnia umowę, stając się formalnie piłkarzem Zagłębia. Do tej pory przebywał na wypożyczeniu ze stołecznej Legii.
Wobec sfinalizowania angażu Najemskiego z zespołu mógł odejść Łukasz Bogusławski, od jakiegoś czasu będący w orbicie zainteresowań GKS-u Tychy. On również podpisał tam dwuletni kontrakt. Zimą tego roku przybył na Kresową z Górnika Łęczna na wypożyczenie. Wiosną zaliczył 14 ligowych występów.
Alleoni pożegnany
Po wczorajszym sparingu z Tychami sosnowiczanie pożegnali brazylijskiego napastnika Gabriela Alleoniego. Na testach pozostają czterej inni zawodnicy – Niemiec Bienvenue Basala-Mazana, Portugalczyk Nuno Malheiro, Brazylijczyk Giacomo Mello i młodzian Eryk Borczyński. Decyzja w ich sprawie zapadnie po sobotnim testmeczu z Karpatami Lwów.
Podczas potyczki z Ukraińcami w zespole Zagłębia zobaczymy 2-3 kolejne nowe twarze. Chodzi o dwóch napastników i pomocnika. Pozyskanie wartościowego snajpera to w tej chwili absolutny priorytet ekipy z Kresowej…

-> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/sl ... 12778.html
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-06-29, 9:11 pm

patrios91 napisał(a):Podczas potyczki z Ukraińcami w zespole Zagłębia zobaczymy 2-3 kolejne nowe twarze. Chodzi o dwóch napastników i pomocnika

Wygląda na dramatyczne poszukiwania zwłaszcza napastników. Sekulski, Arak odmówili, Fidziukiewcz chciał za dużo, Sekulski ponoć też, z Górskim też zapewne sprawa nieaktualna, Makengo nie wiadomo nawet czy jeszcze żyje, Może Sanogo - ale ze słów i Magiery i Banasika wynika, że nie będzie zdatny do gry na pełnych obrotach przynajmniej na początku. A jeśli nawet znów sie wyrobi to po rundzie pójdzie z powrotem do W-wy. No i jak tu nie ocenić sytuacji inaczej aniżeli kiepską. A sezon coraz bliżej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-06-30, 6:07 am

August napisał(a):Wygląda na dramatyczne poszukiwania zwłaszcza napastników

U nas zawsze musi czegoś brakować. Albo dobrych obrońców albo napastników. mam nadzieję, że jednak Stanek się o jakąs niespodziankę postara. Problem w tym, że potrzebujemy na już dwóch napastników.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-06-30, 10:45 am

Anakin napisał(a):
August napisał(a):Wygląda na dramatyczne poszukiwania zwłaszcza napastników

U nas zawsze musi czegoś brakować. Albo dobrych obrońców albo napastników. mam nadzieję, że jednak Stanek się o jakąs niespodziankę postara. Problem w tym, że potrzebujemy na już dwóch napastników.

Z tym problemem mamy do czynienia od czasów II ligi. Zawsze jedna formacja była niekompletna bądź niekompetentna. Zwykle tylko linia pomocy wyglądała solidnie. Patrząc na cięcia budżetowe i budowę linii defensywnej, łapię się kolejny raz za głowę. Dlaczego choć raz, nie zbudujemy solidnej linii defensywnej? k***a, raz. Tylko raz. Jaroszewski please. Za twojej kadencji, choć raz.

Co do napastników. Mam wrażenie, że szukamy frajera, który za darmo strzeli nam kilkanaście bramek w sezonie. Jeśli taki się nie znajdzie, brzemię tę przypadnie na biednego Sanogo, wracającego do formy. Po zakończeniu sezonu, Jaroszewski stwierdził,że idziemy w jakość, a nie w ilość. A tu znów mamy konkurs na największy strzał sezonu. Albo ktoś się trafi z łapanki polskiej lub zagranicznej albo nie. Czepiam się,znowu. Tak wiem. Marcin z Robertem tak bardzo się starają,a ja znów się czepiam. Jestem beznadziejny.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2017-06-30, 1:39 pm

Oby nikt chłopaków nie podkupił, bo już swoje lata mają ;)

http://weszlo.com/2017/06/18/po-posilki ... jsc-wyzej/

ZARKO UDOVICIĆ (29 lat) – lewy obrońca, Zagłębie Sosnowiec
Może i sprowadzanie 29-latka z I ligi nie wyglądałoby na papierze na wielkie wzmocnienie na lata, ale też mało który klub myśli trzy-cztery lata do przodu, skoro głównym celem większości ligowców jest po prostu spokojne utrzymanie. A Udovicić to gwarancja przyzwoitej jakości na newralgicznej pozycji. W Sosnowcu jest od dwóch sezonów, wcześniej doświadczenie w najwyższej lidze zdobywał w Serbii, gdzie należał do najskuteczniejszych defensorów. Zdarzył mu się nawet sezon (jeszcze na zapleczu serbskiej SuperLigi), kiedy zdobył siedem bramek. Jego atutem jest wszechstronność, bo może grać i w obronie, jak i wyżej. Mało który skrajny defensor w I lidze ma taką wizję gry, tak dużo potrafi dać w ofensywie, przy tym nie nawalając w tyłach. Według współczynnika InStat Index – piąty najlepszy zawodnik całych rozgrywek, za Małkowskim (awans), Nowakiem, Kurzawą (awans) i Kądziorem (transfer do Cracovii). Czyli w tym momencie to – przynajmniej według tego współczynnika – drugi najlepszy zawodnik I ligi.

TOMASZ NOWAK (31 lat) – środkowy pomocnik, Zagłębie Sosnowiec

Pierwszym jest bowiem Tomasz Nowak, co do którego już rok temu pukaliśmy się w czoło, dlaczego przechodzi na zaplecze, skoro w Ekstraklasie dopiero co rozegrał liczbowo najlepszy sezon w karierze.

W Sosnowcu swoje osiągi tylko poprawił, mając bezpośredni udział przy 21 bramkach Zagłębia. Wzmocnienie dla ekipy walczącej o puchary? Raczej nie. Ale w arsenale zespołu grającego o spokojny ligowy byt – naprawdę spory handicap.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-07-01, 10:11 am

Plotka z 90minut.pl
melon - 1 lipca 2017, 9:16:39 - ip-79-175-226-202.cable.smsnet.pl
Może trochę nie na temat, ale w dzisiejszym katowickim sporcie niejaki Pan red Żurek pisze że w jednym z lipcowych wydań gazety ukaże się artykuł o tym co się działo w noc poprzedzającą mecz Chrobry- Zagłębie.Podobno będą nazwiska i kupa wstydu. Może już coś ktoś się?
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-07-01, 6:29 pm

DARIUSZ BANASIK: CZEKAM NA EGZEKUTORA!
Mógłbym powiedzieć, że jestem zadowolony z ruchów kadrowych, gdyby był już z nami napastnik. Pozyskanie snajpera to w tej chwili absolutny priorytet - mówi trener Zagłębia Sosnowiec.

Powody do irytacji na mecie poprzednich rozgrywek i troski przed startem nowego sezonu. Realia okresu przygotowawczego nie rysują się na razie różowo. Trener Dariusz Banasik konsekwentnie buduje jednak drużynę, której w nadchodzących miesiącach ponownie przyświecać mają najwyższe cele. Dziś sosnowiczanie rozpoczynają tygodniowe zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim.

ŁUKASZ ŻUREK: Jest pan zadowolony z dotychczasowych łowów transferowych?
DARIUSZ BANASIK: - Trudno na tę chwilę jednoznacznie to ocenić, bo jak zwykle wszystko zweryfikuje liga. Cały czas jesteśmy w trakcie budowy zespołu. Ruchy kadrowe z ostatnich tygodni śmiało można nazwać rewolucją. Na razie jest nas za mało. Mógłbym powiedzieć, że jestem zadowolony, gdyby był już z nami napastnik. Na razie, nie ma żadnego. A potrzebujemy nie jednego, a przynajmniej dwóch. Nie muszę przypominać, że skuteczność w ataku była naszą bolączką w poprzednim sezonie. Pozyskanie snajpera to w tej chwili absolutny priorytet.

W sobotnim sparingu przeciwko Karpatom Lwów ma pan obserwować dwóch nowych napastników - Francuza i Słowaka…
DARIUSZ BANASIK: - Na razie pojawiają się kandydaci na testy. Do angażu droga daleka. Trzeba ich sprawdzić, przebadać i podjąć decyzję - w oparciu przede wszystkim o ich mentalność, jakość tego co prezentują, ale również pod kątem przypasowania do naszej wizji gry. Testować można i 30 graczy naraz, ale wszystkie ważne aspekty muszą się jeszcze ułożyć w jedną całość. Myślałem, że na obóz wyjedziemy już z napastnikiem. Realia są jednak takie, że ci zawodnicy na pozycję numer „9”, którzy są naprawdę dobrzy, wysoko się cenią i chcą grać w ekstraklasie.

Na obóz jadą z wami legioniści?
DARIUSZ BANASIK: - Będą Tomasz Nawotka i Rafał Makowski. Nie wiemy jeszcze, jak ułoży się sprawa z wypożyczeniem Vamary Sanogo. Wydawało się na początku, że wszystko potoczy się po naszej myśli, ale później decyzja została wstrzymana. ]Być może ma to związek z tym, że po kontuzji i okresie rehabilitacji zawodnik nie jest jeszcze w pełni sił. Może w Legii obawiają się, że przyjdzie do nas i od razu non stop będzie grał, skoro mamy kłopot z napastnikiem. Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do porozumienia. Cały czas utrzymuję kontakt z trenerem Jackiem Magierą. Jestem dobrej myśli.

Prezes Marcin Jaroszewski poinformował tymczasem, że zamknięty jest już temat obsady bramki i środka defensywy…
DARIUSZ BANASIK: - Generalnie z bramkarzy byliśmy w zeszłym sezonie zadowoleni. Już wcześniej zapadła jednak decyzja, że zatrudnimy na tę pozycję zawodników nieco bardziej charakternych - takich, którzy potrafią krzyknąć i poustawiać partnerów. Tym bardziej że formacja obronna będzie niemal w całości nowa. Piłkarzy, którzy ją stworzą, będziemy mogli miarodajnie ocenić dopiero w meczach o stawkę. Na razie fajnie prezentują się w sparingach. Ale czekamy na ligę.

Większość zawodników, których w czerwcu testowaliście, została odesłana do domu. Nie ten poziom?
DARIUSZ BANASIK: - Może i oni byli nieźli, ale mieli braki w przygotowaniu fizycznym. Nie podjąłem się dołączenia do zespołu piłkarza, który ostatni mecz zagrał w kwietniu lub marcu, a potem nie miał klubu albo leczył kontuzję. Po przejściach z Terencem Makengo jesteśmy ostrożniejsi w tym względzie. Pozyskiwany piłkarz ma stanowić wzmocnienie drużyny. Jeśli się wahamy, to o podpisaniu kontraktu nie ma mowy. Spośród graczy, którzy pojawili się u nas przed paroma dniami, nie mieliśmy wątpliwości co do Portugalczyka Nuno Malheiro. Jest silny, bardzo szybki i świetny technicznie. Dlatego zostaje z nami.

-> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html

O ile mi wiadomo,wraz z objęciem sterów przez Banasika, brakowało nam nie tylko skuteczności,ale i sytuacji. Nie mówiąc o jakiejkolwiek pomysłowości i koncepcji taktycznej.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-07-01, 9:14 pm

Tomcjo napisał(a):Plotka z 90minut.pl
melon - 1 lipca 2017, 9:16:39 - ip-79-175-226-202.cable.smsnet.pl
Może trochę nie na temat, ale w dzisiejszym katowickim sporcie niejaki Pan red Żurek pisze że w jednym z lipcowych wydań gazety ukaże się artykuł o tym co się działo w noc poprzedzającą mecz Chrobry- Zagłębie.Podobno będą nazwiska i kupa wstydu. Może już coś ktoś się?

Może przy okazji potwierdzi lub zdementuje pojawiające sie od jakiegoś czasu ploty o tym, że ekipa rzekomo porządnie balowała przed meczem z Chrobrym czy też Matusiak już od dość dawna miał być dogadany z Tychami. Ale znając komitywę red. Żurka z Prezesem to cokolwiek by się nie pojawiło można traktować jak materiał z inspiracji Prezesa Tysiąclecia
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-07-03, 2:58 pm

W wątku "kogo kupić a kogo sprzedać" komentuję poniższe wieści na tematy transferowe, niemniej poniżej jest całość, co na ten temat napisał W. Todur. Nadto - tu ciekawy wątek - i ciekawe jest odgrzanie teraz tematu, choć to może być tak po prostu, że autor wybrał się na miejsce zgrupowania, to skorzystał z okazji, by jeszcze "news" mieć na tematy, powiedzmy, związane z prywatnym współwłaścicielem, D. Kozielskim... Może to jednak znaczyć,
że i te, również przeze mnie nieraz opatrzone komentarzem "podejrzliwym", więzy z D. Kozielskim są jednak jakoś znaczące i bardzo silne, podobnie jak te "prolegijne" (choć te prolegijne oczywiście są innego, znaczniejszego kalibrru).
W.Todur na sosnowieckich stronach Wyborczej napisał(a):Zagłębie Sosnowiec buduje formę podczas zgrupowania w Wodzisławiu. Priorytetem na najbliższe tygodnie jest pozyskanie napastnika, a już najlepiej dwóch.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
W Sosnowcu powoli kompletują kadrę drużyny, która w nadchodzącym sezonie po raz kolejny będzie reprezentowała Zagłębie w pierwszej lidze. Na razie na Stadionie Ludowym najmocniej udało się wzmocnić defensywę. Do tej formacji dołączyli Mateusz Cichocki (ostatnio Ruch Chorzów), Arkadiusz Jędrych i Konrad Wrzesiński (obaj Pogoń Siedlce) oraz Nuno Malheiro (Vitoria de Sernache).

– Portugalczyk dobrze prezentuje się na treningach i podczas wewnętrznych gierek. To głodny gry, szybki i dobrze wyszkolony technicznie zawodnik – chwali Robert Stanek, dyrektor sportowy klubu.

W Sosnowcu skończyły się też poszukiwania zawodników na pozycję bramkarza. Po tym jak drużynę opuścili Jakub Szumski i Wojciech Fabisiak, wydawało się, że o pozycję zawodnika numer jeden na tej pozycji powalczy Wojciech Skaba.

Były zawodnik Legii jednak również rozstał się z klubem. Do Zagłębia wrócili natomiast Dawid Kudła (ostatnio Pogoń Szczecin) i Matko Perdijić (Polonia Bytom). – Na zgrupowaniu pracują jeszcze młodzi Adrian Czaplak (Soła Oświęcim) i Aleksander Kłosek (wychowanek) – dodaje Stanek.

Złoty strzał na Ludowym
W ostatnich dniach do drużyny dołączył też pomocnik Adam Banasiak (ostatnio Olimpia Grudziądz). – Można powiedzieć, że jesteśmy w połowie budowy drużyny na nowy sezon. Szukamy jeszcze środkowego pomocnika, prawoskrzydłowego oraz dwóch napastników – wylicza Stanek.

Te miejsca mogą zająć Patryk Mikita (Chojniczanka Chojnice) oraz Filip Szewczyk (Jarota Jarocin), który jest młodzieżowcem. – Nie ukrywam, że czekamy jeszcze na ruchy kadrowe Legii. Od decyzji trenera Jacka Magiery też zależą nasze potencjalne wzmocnienia – dodaje dyrektor.

Priorytetem jest pozyskanie bramkostrzelnego napastnika, którego tak bardzo brakowało Zagłębiu wiosną. Piłkarzem zespołu z Sosnowca jest co prawda Terence Makengo, ale Francuz stracił całą rundę wiosenną z powodu urazu ścięgna.

– Rehabilitacja przebiega dobrze. Za dwa tygodnie Terence ma przyjechać do Sosnowca. Wtedy przekonamy się, kiedy będzie gotowy do gry. Jeżeli ten czas będzie się przedłużał, to prawdopodobnie rozwiążemy z nim kontrakt – zaznacza Stanek, który nie wyklucza, że na koniec okna transferowego Zagłębie zdecyduje się jeszcze na „złoty strzał”, czyli pozyskanie zawodnika o znanym nazwisku.

Kozielski wciąż z Zagłębiem Sosnowiec
Zagłębie pracuje obecnie nad formą w Wodzisławiu, gdzie trenuje na obiektach Gosława Jedłownik. Kompleksem zarządza Dariusz Kozielski, który wciąż pozostaje akcjonariuszem klubu z Sosnowcu.

– Mało kto o tym pamięta, ale razem z moim wspólnikiem Grzegorzem Książkiem mamy około 10 procent akcji. Nie potrafię teraz powiedzieć ile dokładnie, bo to się wciąż zmienia. Miasto podnosi liczbę swoich udziałów, więc nasze automatycznie maleją. Klub jest dobrze zarządzany, więc nie widzę powodów, żeby się wtrącać. Gdy podejmowane są ważne decyzje, to przekazuje swoje pełnomocnictwo władzom miasta - mówi Dariusz Kozielski.

- Trwam w Sosnowcu, bo wszystko co jest związane z piłką nożną sprawia mi przyjemność. Koncentruje się przede wszystkim na rozwoju firmy, która zajmuje się pielęgnacją boisk [Kozielski nadzorował ostatnio wymianę murawy na stadionie w Tychach – przyp. red.]. Myślę też o rozbudowie bazy w Jedłowniku. W Gosławiu zajmujemy się ostatnio tylko szkoleniem młodzieży. Nie wykluczam jednak, że z czasem to się zmieni – dodaje Kozielski.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2017-07-03, 8:56 pm

.
W.Todur na sosnowieckich stronach Wyborczej napisał(a):Klub jest dobrze zarządzany, więc nie widzę powodów, żeby się wtrącać. Gdy podejmowane są ważne decyzje, to przekazuje swoje pełnomocnictwo władzom miasta - mówi Dariusz Kozielski.]


Ludzki pan :lol:
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-07-04, 8:36 am

NAPASTNIK REPREZENTACJI ANGOLI DOŁĄCZYŁ DO ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC
Do zespołu dołączył środkowy napastnik reprezentacji Angoli i uczestnik Pucharu Narodów Afryki. Jutro zagra w sparingu przeciwko MFK Karvina.

Trwa zakrojona na szeroką skalę operacja pozyskania klasowego snajpera. Tym razem swoją szansę otrzyma Alexander Christovao. To 24-letni snajper z Angoli, uczestnik Pucharu Narodów Afryki. Legitymuje się również paszportem holenderskim. W minionym sezonie występował w ekstraklasie Serbii, reprezentując barwy Javora Ivanjica (dwa gole w 19 potyczkach). W swoim CV ma również występy w Holandii - jako zawodnik FC Groningen i SC Cambuur-Leeuwarden. W Eredivisie, najwyższej klasie rozgrywkowej, zaliczył 10 meczów.
Christovao zaprezentuje swoje walory w jutrzejszym sparingu z MFK Karvina. Będzie to drugi testmecz sosnowiczan podczas zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim. W sobotę ulegli Karpatom Lwów 0:2. W spotkaniu tym brał udział inny snajper - Patryk Mikita. Dopiero dzisiaj zapadnie decyzja, czy trener Dariusz Banasik będzie chciał zobaczyć tego zawodnika również w starciu z Czechami.
Środowy sparing zza linii bocznej obejrzy natomiast kolejny obcokrajowiec, kandydat do gry w ataku Zagłębia. Na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach wyląduje dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Debiut w sosnowieckim zespole zaliczy w piątek – na ten dzień zaplanowano konfrontację z Wisłą Kraków.
Do domu odesłany został tymczasem młodzieżowiec z Korony Kielce, Eryk Borczyński. W jego miejsce pojawić się ma dzisiaj pierwszy z awizowanych legionistów – Tomasz Nawotka. Być może nieco później do Wodzisławia dotrze również Rafał Makowski. Kibice z Kresowej najżywotniej zainteresowani są wypożyczeniem z ekipy mistrza Polski dobrze im znanego Vamary Sanogo, ale – jak informowaliśmy – szanse na taki scenariusz są w tej chwili bardzo nikłe.

-> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/sl ... 12778.html
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników