Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez STACH PL 2018-08-02, 8:40 am

[quote="August"]Człowiek za kamienną tarczą

Postronni obserwatorzy nie mają litości dla Piotra Polczaka, który dwóch pierwszych występów w barwach Zagłębia Sosnowiec nie może zaliczyć do udanych. Przy Kresowej stoją jednak za nim murem…


– Jeżeli ktoś obwinia tego zawodnika za nasze dwie porażki, to albo jest idiotą, albo nie ma pojęcia, co ogląda – bezceremonialnie oznajmia prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. I nie jest to głos odosobniony.
[size=15
:!:
Ostatnio edytowano 2018-08-03, 4:28 pm przez STACH PL, łącznie edytowano 1 raz
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-08-02, 8:58 am

Jak było naprawdę z Lewickim to my się zapewne nigdy nie dowiemy. Nie można wykluczyć, że Lewicki czymś mógł sobie komuś w kubie nagrabić. Wszak jest to dziwne, że praktycznie te same osoby (poza trenerem) Lewickiego sprowadziły a po niezłym sezonie pozbywają się gościa lekką rączką. Patrząc z innej strony można sobie zadać retoryczne pytanie czy rzeczywiście jakiekolwiek powstałe przyczyny były na tyle nie do przeskoczenia, że nie można było ich rozwiązać na linii klub – zawodnik. Trudno bowiem wierzyć w to, że 30-letni napastnik, który dość późno zaistniał na szczeblu centralnym, staje przed kolejną szansą aby spróbować swoich sił w ekstraklasie nagle po zakończeniu sezonu wymięka po czym idzie do kolejnego kandydata do awansu do ekstraklasy w kolejnym sezonie. To by oznaczało, że Lewicki ma jakiś mocny odchył a w to po prostu nie wierzę. Bardziej ze słów Szymona
w wywiadzie dla weszlo wynika, że gość jest mocno zdeterminowany aby zagrać na najwyższym szczeblu a jednocześnie rozżalony, że taka szansa została mu zmarnowana.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-08-02, 10:13 am

ojcieczawodnika napisał(a):Lewicki ze swoją szybkością przegrywa rywalizację z Sanogo ?

No chyba żartujesz? Oczywiście że tak. Po pierwsze: Lewicki nie ma szybkości. Po drugie: nie potrafi grać jeden na jeden. Po trzecie: robił w Zagłębiu fochy jak obrażona panienka.

Wklejam wpis z drugiego forum kolegi będącego bardzo blisko klubu:

Jedni próbują być dyplomatyczni drugi nie chce przesadzić. Prawda jest taka że przynajmniej 2 razy Lewicki bez grania meczu w danym tygodniu na kolejny nie wychodził przez rzekomą kontuzje pleców. Dziwny zbieg okoliczności ? Tak samo dziwny, że Arka po kupieniu go wypożyczyła jeszcze w tym samym okienku. Jak do kogoś nie przemawiają tak oczywiste argumenty to musi bardzo lubić a może nawet podkochiwać się w Szymonie
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-08-02, 10:25 am

Akurat argument o plecach nie jest taki oczywisty. Jeśli grajek zgłasza uraz to zdaje się w klubie są zatrudnieni lekarze, którzy powinni wiedzieć co robić. A w każdym razie dziwnie brzmi insynuacja jakiejś symulki a z drugiej oczywistym pozostaje fakt, że gość trochę bramek nastukał w sezonie w tym w najważniejszych, końcowych meczach. No ale może to być taki specyficzny człowiek, któremu raz się chce a raz nie. W każdym razie chłop to już przeszłość na Kresowej. Zobaczymy kogo wynajdzie na jego miejsce nasz Dajrektor. Byle nie z Holandii bo ten kierunek dla Don Roberto jest cokolwiek pechowy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Piotrek34 2018-08-02, 10:32 am

August napisał(a):Byle nie z Holandii bo ten kierunek dla Don Roberto jest cokolwiek pechowy.


Dla klubu pechowy na pewno, ale może chłop mam w tym interes? Niektóre jego transfery wyglądają na takie jakby czegoś za dużo wziął :)
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-08-02, 11:37 am

Ale dlaczego zakładamy, że te plecy na pewno go nie bolały? Może jakieś badania trzeba było zrobić? Ja bym w każdym razie nie wierzył we wszystko co usłyszę w klubie.

Nie jestem jakimś wielkim fanem Lewickiego. Gość jest drewniany, w dodatku w żaden sposób nie potrafi przełożyć swoich dobrych warunków fizycznych na boisko. Ma za to jakiś instynkt, który pozwala mu się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie i dołożyć nogę albo głowę, co udowodnił w poprzednim sezonie 14 razy. Charakter faktycznie ma trudny, ale też nie miał wpływów w szatni, które mogłyby się jakoś negatywnie przenieść na zespół tak jak wcześniej Seba czy Lachowski. Generalnie taka szatnia to nie musi być kółko wzajemnej adoracji i chyba nawet zdrowiej żeby nie było.

Bez goli Lewickiego awansu by nie było i jak już koniecznie postanowili się go pozbyć, to mogli to chociaż zrobić z większą klasą.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-08-02, 11:39 am

Nie wierzę w kontuzję Lewego, bo Raków mimo tego co niektórzy mówili, to wcale nie frajerzy i gumofilce, i kontuzjowanego zawodnika by nie brali.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-08-02, 12:00 pm

Myślałem, że po odpaleniu Lewickiego klub jest z kimś dogadany. A tu ani widu ani słychu. Nawet żadnych plotek. Moim zdaniem prawda jest taka, że jeśli znajdą kogoś sensownego i bramkostrzelnego bądź też Junior tak odpali, że strzeli w ekstraklasie przynajmniej tyle goli ile Lewicki w I lidze to nikt odejścia tego drugiego nie będzie żałował.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-08-02, 12:12 pm

Lewicki to typ sępa . Podaj mu idealnie to dobije . Swietny jak drużyna gra na niego ale sam niewiele zrobi . Niemniej jednak potrzebujemy go choćby na zmiany . Jeszcze jeden napastnik to konieczność a nie fanaberia . Tymczasem Ko ko ( szka ) euro spoko to efekt transferowej paniki . Na dwoje babka wróżyła moze trafia a moze nie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez ojcieczawodnika 2018-08-02, 12:45 pm

Adam1906 napisał(a):
ojcieczawodnika napisał(a):Lewicki ze swoją szybkością przegrywa rywalizację z Sanogo ?

No chyba żartujesz? Oczywiście że tak. Po pierwsze: Lewicki nie ma szybkości. Po drugie: nie potrafi grać jeden na jeden. Po trzecie: robił w Zagłębiu fochy jak obrażona panienka.
Nie pamiętam kiedy ostatnio Sanogo wygrał rywalizację 1 na 1. Podaj mi przynajmniej jeden ostatnio przykład że Sanogo zawinął się z piłką i zostawił przeciwnika na plecach. Ja pamiętam mecz z Podbeskidziem i długo długo nic. Przypomnij mi od kiedy nie gra Lewicki, ile bramek zdobyliśmy z gry głową ? Miał chłop nosa do piłek w polu karnym i często dochodził do pozycji strzeleckich.
A fochy jak obrażona panienka to akurat w Zagłębiu robią wszyscy począwszy od Prezesa skończywszy na Dudku.
ojcieczawodnika
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2014-11-09, 7:02 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-08-02, 1:03 pm

Ja myślę, że naprawdę czas skończyć akademicką już w tej chwili dyskusję na temat Lewickiego. Jego odejście może być widoczne przede wszystkim w sytuacji, w której klub nie pozyska w jego miejsce konkretnego napastnika a Sanogo z Juniorem będą cieniować. A na razie gra żadnego z nich tyłka nie urywa. Zresztą Lewicki to też jedna wielka niewiadoma bo chłop już lat 30 a doświadczenia na tym poziomie nie ma żadnego. Jeśli w tej materii miałbym się do czegoś odwoływać to do wspomnień gdy w dość analogicznej sytuacji gdy walczyliśmy pod koniec lat 80 o awans pozyskaliśmy bodajże z Radomiaka fajnego napastnika Mirosława Wnuka. W ówczesnej II lidze naprawdę zajebisty snajper i sporo bramek na koncie. Po awansie gościu przestał w ogóle cokolwiek strzelać. Nie wiem czy rąbnął chociaż bramkę. Stracił miejsce w składzie chociaż w lidze graliśmy już bez Waliczka, który odszedł do Widzewa (z którym spadł z ligi). Natomiast w tym samym sezonie 1989/90 prawdziwe wejście smoka miał Rysiek Czerwiec. Trzy pierwsze mecze – trzy bramki. „Gówniarz” z Jaworzna bez doświadczenia ale i bez kompleksów w pierwszym meczu strzelił wyrównująca bramkę w inauguracyjnym meczu z Jagiellonią potem dobił Wisłę na Reymonta strzelając na 2-0 a w trzecim meczu u nas z megamocnym Lechem, gdzie bodajże do 70 czy 80 min. Przegrywaliśmy 0-2 w ostatniej akcji meczu pierdyknął bodajże z przewrotki taką bramę Jankowskiemu, że ten, jak podejrzewam, bardzo długo nie mógł dojść do siebie. I to było wzmocnienie. Ale Rysiek, prócz umiejętności, miał jaja. Zresztą wtedy dość dobry początek sezonu uratował nam tyłki bo potem było gorzej. Ale takiego rodzaju wzmocnienia a la Czerwiec oczekuję.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-08-02, 1:11 pm

Widzę jednego zakochanego w Lewickim :) Szczerze? Lewicki jest drewnem i zdania nie zmienię ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-08-02, 1:12 pm

STACH PL napisał(a):
August napisał(a):Człowiek za kamienną tarczą

Postronni obserwatorzy nie mają litości dla Piotra Polczaka, który dwóch pierwszych występów w barwach Zagłębia Sosnowiec nie może zaliczyć do udanych. Przy Kresowej stoją jednak za nim murem…


– Jeżeli ktoś obwinia tego zawodnika za nasze dwie porażki, to albo jest idiotą, albo nie ma pojęcia, co ogląda – bezceremonialnie oznajmia prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. I nie jest to głos odosobniony.

Sam kur.. jesteś idiotą Panie Jaroszewski i Stanek i mam pojęcie co oglądam

:!:


Kol. Stach, akurat na naszych forach komentarze odnośnie Piotrka był praktycznie zawsze wyważone - typu babol oczywisty, ale cała gra na plus. Ja myślę, że to bardziej do dziennikarzy typu Weszlo, którzy jadą po Piotrku od pierwszego meczu, jak po łysej kobyle... oraz wsparcie dla zawodnika, po zakupie Kokoszki. Ci sami znawcy z Weszlo wyśmiewali się najpierw z Rymaniaka, a jakoś ich skleiło jak został czołowym obrońcą ligi. Mam nadzieję, że Piotrek swoją grą również zmusi ich do odszczekania.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-08-02, 3:40 pm

Dariusz Dudek: Ciśnienie coraz większe

Trzy pytania do trenera Zagłębia Sosnowiec
Krzysztof BROMMER: Jak to u beniaminków bywa od początku tryskała od was pozytywna energia. Czy dwa przegrane mecze nieco nie zmąciły tej optymistycznej atmosfery?

Dariusz DUDEK: – Było pozytywnie i… jest tak nadal. Patrząc na dwa przegrane spotkania, nie mamy się czego wstydzić. Oba przegraliśmy różnicą tylko jednego gola i w tu jest problem. W skuteczności i w pewnym braku doświadczenia. Pod względem motorycznym jesteśmy dobrze przygotowani. Na razie o naszych porażkach decydują detale. Trener Zagłębia Lubin dokonał zmiany i zaraz strzelili gola. Ja też zrobiłem zmianę i… straciliśmy bramkę…

Zmieniliście ligę, zmienia się drużyna. Może trudno wam się przystosować do nowych warunków?

Dariusz DUDEK: To prawda. Różnica w I lidzie i w ekstraklasie widoczna jest gołym okiem. Dokonaliśmy kilku transferów. Wszyscy krytykują Piotra Polczaka, ale ja to biorę na siebie. Piotrek zrobi dla nas dużo dobrego. Teraz dołączył do nas Adam Kokoszka. Początki zawsze są trudne a mu potrzebujemy spokoju. Pierwsze jedenastka potrzebuje trochę luzu i czas, a może go dać nam upragnione zwycięstwo. Każdy oczekuje wreszcie punktów. Z drugiej strony wiem, że nie ma czasu, wyniki trzeba mieć natychmiast. Powtarzamy sobie ze musimy zagrać jakby to był ostatni mecz w ekstraklasie. Na pewno towarzyszy nam większe ciśnienie. Proszę spojrzeć na Piasta, jak wygrywasz to od razu idzie. Może potrzebujemy więcej szczęścia?

Pogoń przyjedzie do Sosnowcu równie zdeterminowana, bo także ma na swoim koncie 0 punktów. Szykuje się walka na noże?

Dariusz DUDEK: – Pogoń również przed sezonem się wzmocniła i również nie odpalili w tym sezonie. Bardzo ich szanujemy, wiemy, że będą zmobilizowani. Terminarz mamy, jaki mamy. Po meczu z Pogonią czekają nas dwa trudne wyjazdy na Lecha i Legię. Nikt jednak nie wybiega w przyszłość. W piątek chcemy dać trochę radości kibicom, który po meczu w Lubinie, mimo porażki dziękowali nam za walkę i grę.
http://sportdziennik.pl/dariusz-dudek-c ... z-wieksze/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-08-03, 3:22 pm

wojtaszko napisał(a):TO NIE JEST PORTAL TO BANDA ZAKOMPLEKSIONYCH CYMBAŁÓW. JESZCZE BĘDA PLULI TYMI SŁOWAMI WSPOMNICIE MOJE SŁOWA. SĄ RZETELNI JAK GÓWNO W BETONIARCE


To żeby już nie denerwować kolegów, teraz wrzucę dwa linki do zdecydowanie bardziej prawomyślnego portalu. Piszą tak jak się powinno pisać o Zagłębiu i jego szanownym Prezesie i w związku z tym na pewno nie są idiotami.

Wywiad ze znanym i lubianym Sławkiem Jarczykiem. Jest trochę o Zagłębiu:
-> https://sportdziennik.pl/ojrzynski-w-le ... e-zdziwil/

Ale polecam rozmowę z Pietrkiem Mandryszem, który mówi ciekawe rzeczy w kontekście rozstania z Zagłębiem
-> https://sportdziennik.pl/pogon-byla-dla ... azniejsza/
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników