Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez kriss68 2018-07-24, 6:15 pm

LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2018-07-24, 6:28 pm

z Lubina przywieźć punkt będzie ciężko ale następny mecz piłkarze muszą się dowiedzieć, że ta pogoń to prawie to samo co cygany z katowic więc muszą dać z siebie całe serce w grę.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-07-26, 6:20 pm

Właśnie dostałem Skarb Kibica . I znalazłem ciekawą tabele . Ulubieni przeciwnicy - Niewygodni rywale . Zagłębie pojawia sie dwukrotnie ale tylko w tabeli Ulubieni rywale . Jesteśmy na 3 miejscu ulubieńców Arki . Zdobyli na nas 48% możliwych punktów . Lepiej im szło z Lechem i Cracovia po 50% . No i jesteśmy nr 1 dla Lubina . Zdobyli na nas 87% , masakra . Musimy zacząć poprawiać te statystyki bo wstyd . Oczywiście wiem ze te mecze przypadły na kryzys w Sosnowcu i duża kase w Lubinie ale to wstyd .
Ulubieni rywale Zagłębia to Pogoń 56% , Lechia 56% i Wisła 44% . Najgorzej graliśmy przeciw Koronie 0% zdobytych punktów , Zagłębie Lubin tylko 7% i Legia 28%.
Straciliśmy z Lubinem 87% zyskaliśmy 7% i remisy 6% łatwo nie bedzie ale walczyć można a nawet trzeba .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-07-26, 6:52 pm

Tomcjo napisał(a):Właśnie dostałem Skarb Kibica . I znalazłem ciekawą tabele . Ulubieni przeciwnicy - Niewygodni rywale . Zagłębie pojawia sie dwukrotnie ale tylko w tabeli Ulubieni rywale . Jesteśmy na 3 miejscu ulubieńców Arki . Zdobyli na nas 48% możliwych punktów . Lepiej im szło z Lechem i Cracovia po 50% . No i jesteśmy nr 1 dla Lubina . Zdobyli na nas 87% , masakra . Musimy zacząć poprawiać te statystyki bo wstyd . Oczywiście wiem ze te mecze przypadły na kryzys w Sosnowcu i duża kase w Lubinie ale to wstyd .
Ulubieni rywale Zagłębia to Pogoń 56% , Lechia 56% i Wisła 44% . Najgorzej graliśmy przeciw Koronie 0% zdobytych punktów , Zagłębie Lubin tylko 7% i Legia 28%.
Straciliśmy z Lubinem 87% zyskaliśmy 7% i remisy 6% łatwo nie bedzie ale walczyć można a nawet trzeba .

Ale to dane dotyczące tylko meczów w ekstraklasie? Osobiście byłem na kupionym meczu z Koroną wygranym na Ludowym 4:1 w ówczesnej 2 lidze.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-07-26, 7:07 pm

I stad 0%
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-26, 10:04 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez bolo73 2018-07-27, 9:25 am

Przykład Glika widzę nikomu nie dał do myślenia. Wg mnie takie zachowanie jest nieodpowiedzialne. Jak można ryzykować kontuzję tuż przed MŚ czy startem ligi robiąc przewrotki podczas gry w siatkonogę? Szkoda, że nie wpadli na pomysł aby robić salta po strzelonej bramce podczas gry treningowej lub sparingu.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-28, 9:24 am

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez bolo73 2018-07-28, 10:59 am

Po przeczytaniu tego wywiadu utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że Jaroszewski ma takie pojęcie o polskiej ekstraklasie jak ja o tej z Bangladeszu.
" Nie widzę natomiast w czołówce Jagiellonii. To fenomen, którego nie ogarniam. Mam bowiem nieodparte wrażenie, że klub z Białegostoku za każdym razem, kiedy melduje się na podium, osiąga wynik ponad stan."
Chłopie! Żebyś znowu nie zdziwił się. A CZEGO TUTAJ NIE ROZUMIESZ? Klub budowany przez lata za niewielkie pieniądze bo w tamtym regionie po prostu nie mogą liczyć na kasę pokroju Warszawki, Poznania, Gdańska itd. Okazuje się jednak, że mądra polityka transferowa i nie szastanie kasą na lewo i prawo przynosi pożądane efekty. Dwa tytuły wicemistrzowskie, Ba! o mały włos w obu przypadkach Jaga nie wywalczyła mistrza. Regularna gra (w ostatnich latach) w europejskich pucharach. Ostatnio zatrudnili niejakiego Machaja, który grał w Chrobrym i był wyróżniającym się zawodnikiem 1 ligi. Machaj strzelił zwycięskiego gola Rio Ave w czwartkowym meczu. I teraz pytanie, ale pewnie odpowiedzi nie doczekam się. Czy klub Zagłębie Sosnowiec wystosował zapytanie do Głogowa o możliwość transferu tego młodego zawodnika? Ja nie mówię, że teraz bo pewnie Jagi nie przebilibyśmy, ale rok temu, pół roku temu? Miało miejsce coś takiego?
Wymienianie Pogoni wśród faworytów do walki o mistrza?
Bez jaj, bądźmy poważni. Owszem mieli udaną wiosnę, ale Pan Prezes nie pamięta jaką jesień Szczecinianie zaliczyli? Zresztą transferów też jakichś spektakularnych nie przeprowadzili. Wisła Płock? Owszem mieli udany sezon i Brzęczka na ławce, którego teraz zabraknie. Ale pytanie czy to Brzęczek ich tak pociągnął skoro nie potrafił osiągnąć sukcesu tak w Katowicach jak i w Gdańsku? Nie wiem, zobaczymy po wynikach reprezentacji. Generalnie Płock zaskoczył jak swego czasu Piast Gliwice, ale wg mnie to tylko epizod. Lechia Gdańsk z tą kadrą dziadków? Bądź my poważni.
To teraz ja chociaż szczerze powiedziawszy do tej pory nie interesowałem się specjalnie ekstraklasą tzn. śledziłem mecze i wynik, ale składami personalnymi nie interesowałem się, podzielę się swoimi przewidywaniami i zobaczymy kto będzie bliższy prawdy, ja czy Prezes.
1. Legia mistrza nie zdobędzie - tak uważam. Pula szczęścia i fuksów wyczerpała się. Błędna polityka transferowa zbierze swoje żniwo.
2.Lech mnie także nie przekonuje. Widziałem ich dwumecz z Ormianami i grali padakę. Nie wiem, może rozkręcą się, ale na mistrza raczej nie starczy potencjału.
3.Faworytem do mistrzostwa jest dla mnie właśnie Jagiellonia - do trzech razy sztuka? Tak jak Zagłębie? Problemem może okazać się gra w Europie jeżeli Jaga dostałaby się do fazy grupowej.
4.Dobry wynik powinny osiągnąć:
Cracovia drugi sezon pod wodzą Probierza powinna zaliczyć zdecydowanie lepszy niż ten poprzedni
Zagłębie Lubin ma bardzo ciekawy i mocny skład więc także uważam, że powinni zamieszać
Miedź Legnica - podoba mi się ich gra, mądre podejście Prezesa do tematu i dokonane transfery - dla mnie czarny koń ligi
Śląsk miał bardzo udaną końcówkę ligi i póki co dalej punktuje i co ważne ich grę przyjemnie ogląda się
5.Co sądzę o nas? Miałem optymistyczne podejście i wierzyłem w spokojne utrzymanie się. Oczywiście po pierwszym meczu nie skreślam naszych planów, ale...Mecz z Piastem był bardzo słaby w naszym wykonaniu i uświadomił mi, że nie mamy jakości ku temu aby czuć spokój. W 1 lidze nie mieliśmy jakości w obronie a w tym meczu z Piastem doszedł brak jakości w ofensywie - w kreowaniu ofensywnych poczynań. Z taką grą nie mamy szans, ale liczę na ogarnięcie się i zdecydowaną poprawę.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 10:35 am

O Zagłębiu od 1:24, jest też rozmowa z Nowakiem:

-> http://weszlo.com/2018/07/31/weszlopols ... tefanczyk/
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-31, 1:10 pm

W 2017 r. byliśmy na 14 miejscu w I lidze jeśli chodzi o osiągnięte przychody:
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ej/jnvl84e

I jeszcze:
Drugim klubem, który awansował w 2018 roku, było Zagłębie Sosnowiec, choć pod względem przychodów zajęło dopiero 14. miejsce - 3,8 mln. Sosnowiczanie jednak wydawali bardzo dużo na pensje. W relacji do przychodu było to aż 189 proc. Za optymalny poziom przyjmuje się 60 proc.

I jeszcze link do samego raportu jeśli kogoś zainteresuje. A lektura jest ciekawa:
https://www2.deloitte.com/content/dam/D ... 7_2018.pdf
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-07-31, 3:03 pm

To widzisz August, ta zawsze tak wychwalana przez Ciebie Chojniczanka ideałem nie jest, bo przychody o okrągłą bańkę mniejsze od Zagłębia.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-31, 3:14 pm

pete_zs napisał(a):To widzisz August, ta zawsze tak wychwalana przez Ciebie Chojniczanka ideałem nie jest, bo przychody o okrągłą bańkę mniejsze od Zagłębia.

No widzisz. Prawda zawsze zwycięży.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez krysteksc 2018-07-31, 3:25 pm

http://sportdziennik.pl/gol-poleci-do-rosji/
Czyli temat Gola w Zagłębiu chyba zamknąć.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 3:30 pm

Życie na kredycie. Jak się nie opamiętają, to po wcześniejszym lub późniejszym spadku ekstraklasy pójdą drogą przetartą przez Ruch czy Polonię Bytom. Pozdrowienia dla fanów polityki transferowej klubu i Roberta "190%"Stanka. Może zastanówcie się czy w tym kontekście grajek, który rok nie grał z powodu kontuzji jest produktem pierwszej potrzeby.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack, zbych