Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2024-04-02, 4:39 pm

Adamek182 napisał(a):Zostajemy bez trenera, bez prezesa, bez potencjalnego właściciela. Zapomniałem jeszcze. Bez pilkarzy.

I zapewne z wypłatą odkszodowania za rozwiązanie kontraktów a znając naszego wielkiego imperatora wjedzie Marcinek Robercik i DD jako jedyni wielcy zbawcy Zagłębia.
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2024-04-02, 4:47 pm

Zamiast zostawić Derbina i dać mu szansę stworzenia drużyny nawet na 2 ligę to jak zwykle wagon szrotu i może coś wypali, niestety nie tym razem bo szrot to mało powiedziane . Mecz z Lechią pokazał, że był potencjał i dobrze przepracowaną zima mogła dać rezultaty ale nie, wagon trzeba bo ktoś musi zarobić. Nawet gdyby spadło z Derbinem nie miałbym pretensji bo widziałbym, że oddawali serce na boisku, a teraz im nawet leżeć się nie chce. Gdzie te czasy gdy Rysiu Czerwiec pieszo truchcikiem przychodził trenować.
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-04-02, 4:51 pm

I teraz wyobraź sobie scenariusz w którym jednak Książek nie wparował z łopatą zakopać zaglebie. Chackiewicz dostaje pilkarzy jakich mu obiecano. Kibice dostają druzyne walczącą o utrzymanie. Nowy właściciel rozsiada się w swoim gabinecie. Sprawy są wyczyszczone w większości. Nawet jak po cichu cześć z nich prostuje miasto.
A słyszę na meczu "Checinski , grabarzu Zaglebia".
Jprdle. Przypomina mi się sytuacja z Szatanem. Podobnie było.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-04-02, 5:01 pm

Zostawić Derbina? Przecież oni już przestali grać u Derbina. Grali coraz słabiej z meczu na mecz. Z całą sympatią dla Artura, ale to było za dużo dla niego. Sercem można poprowadzić druzyne która odda serducho na boisku. Masz tam takich pilkarzy? Miałeś? Nawet nie mamy komu dać opaski kapitana. Besztaliscie Chackiewicza za losowa opaskę, a komu byście ja dali? Ryndak gra w drugiej drużynie? A ktoś inny? Kto? Kos? Nawet gdy gral, pokazał posłuch przy rzucaniu kulkami śniegu. Rozwandowicz? Zasługiwał może bardziej od reszty, ale to tylko z tego powodu że żaden z pozostałych nie zasługiwał wcale.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2024-04-02, 5:25 pm

Wszystko walnęło po zwolnieniu Skowronka gdy przyszedł DD może za Skowronka nie było idealnych wyników ale była rodzinna atmosfera i każdy z uśmiechem przychodził do klubu i podchodził z szacunkiem do siebie i tydzień był zaplanowany w najmniejszym detalu al jak przeszedł nazelowany to się skończyło i zaczęła się równia pochyla bez pomysłu i planu a zatrudnienie Artura Derbina miało na celu uspokojenie ludzi. Ten klub nie ma pomysłu na nic nie ma zarządzania planowania każdy przychodzi jak na skazanie wszystko jest robione na hura ciągle zmiany marnotrawienie pieniędzy i układziki Imperator dalej myśli że ludzie są idiotami i wciska kit na każdym kroku a że nie wspomnę o klauzulach ludzi odchodzących z klubu o zakazie mówienia źle o klubie przez okres dwóch lat bądźmy poważni. Są na forum ludzie którzy są wstanie to pociągnąć wspólnie z Leszkiem.Baczynskim ale wtedy nie było by interesów i walków a i Marcinek by nie zgarniał profitow
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez petromar 2024-04-02, 6:16 pm

Adamek182 napisał(a):Zostawić Derbina? Przecież oni już przestali grać u Derbina. Grali coraz słabiej z meczu na mecz. Z całą sympatią dla Artura, ale to było za dużo dla niego. Sercem można poprowadzić druzyne która odda serducho na boisku. Masz tam takich pilkarzy? Miałeś? Nawet nie mamy komu dać opaski kapitana. Besztaliscie Chackiewicza za losowa opaskę, a komu byście ja dali? Ryndak gra w drugiej drużynie? A ktoś inny? Kto? Kos? Nawet gdy gral, pokazał posłuch przy rzucaniu kulkami śniegu. Rozwandowicz? Zasługiwał może bardziej od reszty, ale to tylko z tego powodu że żaden z pozostałych nie zasługiwał wcale.


Dokładnie, z całą sympatią dla Artura - gra za jego kadencji wyglądała tak samo jak dorobek punktowy,,,,,
Ostatnio edytowano 2024-04-02, 7:53 pm przez petromar, łącznie edytowano 1 raz
petromar
 
Posty: 841
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2024-04-02, 6:43 pm

Adamek182 napisał(a):I teraz wyobraź sobie scenariusz w którym jednak Książek nie wparował z łopatą zakopać zaglebie. Chackiewicz dostaje pilkarzy jakich mu obiecano. Kibice dostają druzyne walczącą o utrzymanie. Nowy właściciel rozsiada się w swoim gabinecie. Sprawy są wyczyszczone w większości. Nawet jak po cichu cześć z nich prostuje miasto.
A słyszę na meczu "Checinski , grabarzu Zaglebia".
Jprdle. Przypomina mi się sytuacja z Szatanem. Podobnie było.

Jak uwędzi pan prezydent wejście komornika na nic nie miało wpływu. Innymi słowy wersja że gdyby nie książek to byłyby megatransfery to wersja dla mających problemy z racjonalnie wykorzystujących swój rozum. Pozdrawiam :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez petromar 2024-04-02, 7:58 pm

teraz zostają nam sami zbawcy - dziennikarz, pożyczkodawca , imperator i pożądany sympatyczny Artur, ktoś kto jeszcze do układu pasuje oczywiście może się pojawić w sumie ) klub już 3 ligowy teraz mało ważny - są wybory :)
petromar
 
Posty: 841
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-04-02, 8:18 pm

Nie twierdzę że sprowadzil by pół Barcelony, moim skromnym zdaniem wystarczyłby rozgrywający z prawdziwego zdarzenia. Ofensywny pomocnik umiejący rozprowadzić pilke. Zagrac ja do przodu. Kogoś takiego nie mamy od czasu Seby Dudka. No może jeszcze sklonować Sokoła kilka razy. Zeby gral na obronie i skrzydle. I w ataku. Moze jeszcze napastnik jeden, choć jestem ciekaw jak wygladala by gra w ofensywnie gdybyśmy mieli rozgrywajacego.
Różnica pomiędzy postrzeganie danej sytuacji wynika stad, że większość łyka wszystko co im podesle internet nie zastanawiając się nad wszystkim dookoła. Ty widzisz wszystkich bee. I to proste. Jednak zerknij trochę szerzej. Checinski bo miasto jest wlascicielem. Chackiewicz bo jest trenerem. Pilkarze bo ....wiadomo. I ok. Tylko co teraz? Banalnie proste jest wyjeb@ć wszystkich. Ale tak się nie da. Cytat który podałeś w zasadzie nic nie mówi. Masz Arkadio, i masz wywiad gościa który chciał przejąć klub, który mówi coś zupełnie innego. Gosc ktory przegrał już sporo. Sprowadzil coacha obiecując mu jedno, a potem wsadzając go na minę nie że swojej winy.I gościa który nie grał swoją kasa (tylko Nasza) i zaraz walczy w wyborach. Który Ci się wydaje bardziej wiarygodny?
Po prostu to wszystko, całe Borki i inne Andrzeje wydają się bardzo ....płytkie.
I jak napisałem wyżej. Nie twierdzę że byłyby mega transfery. Twierdzę że był jakiś plan. Który przez to się posypał. Owszem, był jeden, nie było awaryjnego na taką sytuację. Myślę że Collins na starcie ma lepszych "ekspertów" od prowadzenia klubu/firmy niż Arkadio. I to chyba udowodnili Ci przez te ostatnie kilka lat? Czy moze sie mylę? Ale przede wszystkim twierdzę że uzdrowienie tego klubu zależy tylko i wyłącznie od prywatnego właściciela. A cała resztę przedstawiam jako możliwy scenariusz, a nie fakty, gdyż za mały jestem żeby znać fakty. O nich może mówić Collins, Checinski i chyba najbardziej Aleksander który to ewakuował sie, a nasze strony jeszcze tego nie wiedzą.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2024-04-02, 8:30 pm

Zagłębie Sosnowiec jak tania komedia. Nawet Karolak nie wziąłby tutaj roli

Autor:Paweł Paczul
02 kwietnia 2024, 16:41


Ciekawostka: choć Rafał Collins kupił tylko 0,74% akcji Zagłębia Sosnowiec, to na 100% wystarczyło mu tylko tyle, żeby rozpieprzyć ten klub do końca.

Obrazek

Celebryta cieszył się przed startem rundy na przykład tym, że udało mu się ściągnąć do klubu trenera Alaksandra Chackiewicza, bo – jak mówił – gdyby nie on, tak uznanego szkoleniowca w Sosnowcu na pewno by nie było.

Może tak, ale może jednocześnie byłby ktoś, kto chciałby w ogóle pracować – a nie tylko przyjechać – skoro Chackiewicz po ostatnim wyłapaniu w pędzel od GKS-u Katowice stwierdził: – Po spotkaniu z Lechią rozmawiałem z zespołem, że nie tylko ja odpowiadam za wynik. Dzisiaj przed meczem był wstępnie omówiony skład i piłkarze sami wyznaczyli sobie strategię na grę. Nie wiem więc, jaki był plan, bo ja byłem za zamkniętymi drzwiami.

Jeśli Chackiewicz uznał, że tą psychologiczną zagrywką odwróci losy sezonu i zamiast przegrywać 0:4 jak z Lechią, będzie wygrywał 4:0, to niestety – nic z tego. Jak było 0:4, tak zostało 0:4, zmienił się tylko rywal. Trener w sumie strzelił sobie w stopę, gdyż należy uznać, że nie ma znaczenia, czy on zna strategię na grę, czy jej nie zna. Zagłębie i tak wygląda tak samo.

Zresztą, gdyby sosnowiczanie jakimś cudem wygrali, szkoleniowiec przecież musiałby być zwolniony, skoro bez niego zespół punktuje, a z nim niespecjalnie.

Niemniej i tak nie trzeba było ściągać Chackiewicza, a potem się tym chwalić, można było ściągnąć kogoś z przystanku autobusowego i już ewentualnie odpuścić to chwalenie, a Zagłębie nie poczułoby różnicy (oprócz takiej, że pewnie wyszłoby taniej).

Poza tym istnieje szansa, że osoba z przystanku czekałaby na autobus sama, nie zaś z rodziną, jak właśnie Chackiewicz, który testował w sparingu swojego syna, Artema, z przeszłością w rezerwach czeskiego piątoligowca. Przenikliwy facet z tego Białorusina – rynek penetrował tak dogłębnie, że znalazł nawet wzmocnienie dla drugiej drużyny Zagłębia (tam miał występować Artem).

Choć oczywiście jest to przenikliwość wybiórcza – wzmocnienie rezerw zawsze się znajdzie, że z rodziny to akurat przypadek, ale taktyka na GKS już niekoniecznie.

W ogóle transfery to ciekawy temat w Zagłębiu. Na przykład Artem Suchockyj w Meczykach był przez Collinsa anonsowany tak: – On wprawdzie dwa lata nie grał w piłkę, ale tylko ze względu na wojnę, przez co miał problemy z rozwiązaniem kontraktu.

Czyli do drużyny piłkarskiej ściągnięto kogoś, kto przez dwa lata w tę piłkę nie grał, ale tylko „wprawdzie”, więc w zasadzie jakby grał. No chyba jednak nie – to zdaje się być interes na miarę kupna samochodu, który wprawdzie nie ma kół, silnika i karoserii, albo ramy z lustrem, która wprawdzie nie ma lustra.

Wynaleziono też Ołeksija Dowgija, bo ma ponad 160 meczów w ukraińskiej ekstraklasie. I brawo – szkoda, że jednocześnie ma też sporo ponad 30 lat na karku i ponadprzeciętną historię kontuzji. W związku z tym Zagłębie podobno płaci mu po przepracowanym miesiącu, a nie z góry, gdyż „byłoby to z ryzykiem dla klubu”.

A jak wiadomo – Collins i spółka nie ryzykują, żywo współpracując z agencją ProStar (niestety do Zagłębia nie trafiają ani gwiazdy, ani profesjonaliści).

Na przykład ściągnięcie Remy’ego też było pewniakiem, skoro Francuz nie grał tylko pół roku (a nie wprawdzie dwa lata) i jeszcze Chackiewicz zapewniał, że go odbuduje. A jak Chackiewicz da słowo, to nie ma żadnych wątpliwości. No i facet tak dowodzi obroną Zagłębia Sosnowiec, że jeśli zobaczycie go w pierwszej jedenastce na mecz z Polską w czerwcu, nie bądźcie zdziwieni…

Obrazek

Nie ma w Zagłębiu niczego (poza śmiechem). Do końca sezonu jeszcze trochę, a zapowiedzi Collinsa w wywiadzie z Kubą Białkiem zostały zmasakrowane przez rzeczywistość.

Nie chcemy robić ruchów, które byłyby nieracjonalne”.

Haha!

Nie mam poczucia, że poniosę w Zagłębiu wielką spektakularną porażkę. Nawet, jeśli drużyna spadnie do drugiej ligi, nie daj Bóg, to każdy zdroworozsądkowy człowiek powinien pomyśleć: nie no, przynajmniej był ruch, nie było stagnacji, marazmu, coś się zaczęło dziać”.

Hahah! Ale to prawda, zaczęło się dziać.

Sztab jest bardzo dobry jak na pierwszą ligę. Są kluby Ekstraklasy, które nie powstydziłyby się takich ludzi. A nam się udało skompletować ich go na ostatnie miejsce w pierwszej lidze. Autorytet wnosi się do szatni, a szacunek w niej wyrabia. Trener Chackiewicz potrafi osiągnąć jedno i drugie. Wydawało mi się, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i w odpowiednim momencie. Szatnia musi uwierzyć w siebie”.

Hahahaha!

A co jeśli zaraz zaczniemy wszystko wygrywać?

A co jeśli ludzie zaczną się pocić majonezem?

Śmierdziało to wszystko amatorką i układami na kilometr, Zagłębie nie musiało nawet wychodzić na boisko, by każdy, kto choć trochę interesował się piłką, wiedział, że to musi pieprznąć natychmiast. Niestety prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, najwyraźniej piłką nie interesuje się wcale, może nawet nie wie, jaki ma kształt.

W rozmowie z Goal.pl bronił transferów starych Ukraińców bez kolan: – Bardzo dużo jest głupot, plotek i półprawd. Jeśli pozyskujemy 35-letniego piłkarza i dajemy mu kontrakt amatorski, który upoważnia nas do wypłaty tylko wtedy, gdy on zagra mecz, wygląda to na uczciwy układ. A że trener widzi go w kadrze, to czemu mielibyśmy stawać okoniem? Że nie jest młody? Lewandowski, przepraszam za porównanie, też nie jest i gdyby przyszedł do Zagłębia, też niektórzy by pewnie powiedzieli, że jest za stary.

Z pewnością byłaby to pierwsza rzecz, na jaką zwrócono by uwagę po transferze Lewandowskiego. Jego wiek. Bo też Lewandowski to ta sama historia co ruchy Zagłębia, prawda? Masa kontuzji, gra na niskim poziomie (albo w ogóle brak gry, wprawdzie).

Albo: „Gdzieś z tyłu głowy może faktycznie jest jakaś niepewność, ale w innych klubach też pojawiają się czasem informacje, że dany prezes bierze zawodników z jednej agencji, bo ma z nią jakiś układ. Gdyby nawet agencja chciała sobie zrobić stajnię w Zagłębiu Sosnowiec, to wolałaby, żeby spadło do 2. ligi, czy awansowało do Ekstraklasy? Moim zdaniem to drugie, bo wtedy łatwiej promować piłkarzy. Agencja ma cel w tym, by klubowi szło dobrze. Oczywiście mam gdzieś w sobie taką niepewność, ale skoro nie bardzo umiem zauważyć, co dziś ta agencja miałaby zyskać poprzez umieszczenie tu swoich piłkarzy, mam większą nadzieję niż obawy”.

No gdzieś tam jest jakaś niepewność, coś tam się kotłuje w głowie, niby faktycznie wynik dodania dwa do dwóch jest blisko, ale nie, dobra, dajmy ludziom szansę.

A negatywne głosy o Zagłębiu? Oczywiście – trolle. Collins tak mówił w rozmowie z zaglebie.sosnowiec.pl: – Kluczową sytuacją był moment, w którym w szczerej rozmowie telefonicznej, prezydent miasta sam powiedział mi, że ma przypuszczenia co do farmy trolli – niepytany o to. Wtedy zrozumiałem dwie rzeczy – farma trolli to może nie być mit oraz to, że prezydentowi zależy na dobrze klubu, a nie na lokalnych interesach i nie ma żadnej ukrytej agendy. Inaczej w życiu mi, czyli obcemu człowiekowi, którego zna jakieś trzy miesiące, by tego nie powiedział. On wie co mieliśmy w planach, jakie budżety i możliwości, inaczej nie było by mowy o zakupie 0,74% i przejęciu sprawczości nad pionem sportowym, dlatego wydaje mi się, że po ludzku było mu trochę głupio, że lokalne wpływy i niepozamykane interesy tak mocno utrudniły nam działania w okienku transferowym.

Pechowe jest Zagłębie. Piłkarze, którzy nie mieli prawa odpalić – nie odpalają. Trener olewa taktykę na mecz i zespół przegrywa 0:4 (a jak nie olewa to też przegrywa 0:4). Krytycy to trolle. Komornik wchodzi do klubu, a może nie powinien. Arkadiusz Aleksander rzuca papierami (najwyraźniej nie poznał się na fachowcach). Rywale nie kładą się przed drużyną i najczęściej ja ogrywają, a tabeli nie da się ot, tak, odwrócić.

W planach był klub piłkarski, a wyszedł serial komediowy. Z jedną wadą – kibiców w Sosnowcu nie bardzo on bawi.

https://weszlo.com/2024/04/02/zaglebie- ... utaj-roli/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6812
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-04-02, 9:05 pm

Juz mnie wkurwi@j@ te artykuły napisane na podstawie poprzednich artykułów. Śmiechy z Chackiewicza, kogo to zatrudnił nieudolny Sosnowiec czy Collins. Ale sami wcześniej daliście linka do jakiegoś programu, czy to meczyki czy jakiś inny profesjonalny program o piłce w którym to leciały ochy i achy, i zdziwienie że taki trener, mogacy spokojnie znaleźć miejsce w polowie ekstraklasy, przychodzi do spadającej do drugiej ligi druzyny.
W dalszym ciągu uważam że trener jest za dobry na nasze realia i do tego został wstawiony na mine. Niestandardowe sytuacje ( a taką na pewno w Sosnowcu napotkał) wymagają niestandardowych rozwiązań. Kończę już bo mi ciśnienie skacze jak na ostatnim meczu.
Ale jeszcze wrócę do powielanych tekstów o ukraincach.
Jak chodzicie i ogladacie te mecze to powiedzcie sobie szczerze. Czy Suchocky który nie grał rok, czy dwa jest naprawdę słabszy od naszego poprzedniego obroncy? Czy Polarus jest słabszy od Wrzesińskiego? Szewczenko od Kosa? Remy od Jonczego czy Dalica?
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-04-02, 10:08 pm

Ja uważałem ze Chackiewicz to fachowiec i dobrze ze do nas przyszedł ale to co odwalił na ostatnim meczu kwalifikuje go do wyjebania . Mourinio tez był wyrzucany a ludzie dalej uważają go za fachowca . Z Białorusinem nawet nie chodzi mi o brednie które wygadywał tylko pajac mścił się na klubie ze nie dostał od Collinsa piłkarzy których mu obiecano . Co mnie to obchodzą jego fochy . Ma krótki kontrakt , sprowadzono mu syna i jak się nie podoba umowa z kumplem to może odejść a nie sabotować klub . To tak jakbyśmy niezadowoleni z jego pracy odesłali go do Łukaszenki . Ukraińcy przyszli po to żeby być dwa razy lepsi od łamag których się pozbyto . Tymczasem przyszli inwalidzi . Remy to też żaden as i nie odejdzie do czołowych klubów . Trzeba się starać oceniać na spokojnie ale w obecnej sytuacji będą już tylko skrajne opinie bo chęciński zrobił w klubie większy burdel niż na froncie w Ukrainie .
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-04-03, 9:39 am

Właśnie przeczytałem że sztab wraz z chackiewiczem zwolniony. Jeżeli tak, to mamy kolejną kompromitację, tym razem już wychodząca poza granice naszego kraju. Oczywiście-nieoficjalna informacja. Oficialnych chyba już nie będzie patrząc na dno które się tam wyprawia.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez aro10 2024-04-03, 10:19 am

Adamek182 napisał(a):Właśnie przeczytałem że sztab wraz z chackiewiczem zwolniony. Jeżeli tak, to mamy kolejną kompromitację, tym razem już wychodząca poza granice naszego kraju. Oczywiście-nieoficjalna informacja. Oficialnych chyba już nie będzie patrząc na dno które się tam wyprawia.


Kolego możesz rozwinąć myśl czemu kompromitacją nazywasz zwolnienie białoruskiego trenera ?
aro10
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-08-23, 12:03 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2024-04-03, 10:19 am

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6812
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników