Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-04-18, 4:21 pm

No i juz pompują balonik
http://www.sport.pl/pilka/7,65044,23285 ... xSportLink

Zeby zacząć planować myslec o ekstraklasie to trzeba wygrać kolejne trzy mecze i wtedy byc moze . Jesli dalej będziemy trzymać poziom . Trzy wygrane mecze to w skali sezonu niewiele a po zgubieniu sporej ilości punktów wczesniej to tylko kropla w morzu zeby sobie humor poprawić .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2018-04-20, 10:14 am

https://sportdziennik.pl/cristovao-i-sa ... -zaglebie/

"Vamara z Sanogo nie ukrywają, że cieszą się z tego, że wspólnie mogą grać w jednym zespole od pierwszej minuty."

:lol:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-04-20, 11:29 am

Chłopaki na zakupy też wspólnie chodzą. To i owocną współpracą na boisku procentuje.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-04-23, 4:12 pm

Coś w obronie Gracjana. Wypowiedź sławetnego red. Kołtonia w obronie Hajty dot. jego wyjścia w trakcie trwania Polsat Cafe: Hejt i szydera wylewają się w mediach społecznościowych pod adresem @TomekHajto7 - jak Tomek uzna za stosowne, to poinformuje, dlaczego musiał opuścić studio #cafefutbol
PS. Wbrew powtarzanym informacją nie był wczoraj na PBN https://mobile.twitter.com/KoltonRoman/ ... 2039883783
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-04-29, 8:36 am

https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-noz ... -to-prawdz

Sól ziemi czarnej czyli abc klasa . Ciekawy artykuł o podstawach piłki . Ja kiedyś lubiałem raz na jakiś czas wpaść na taki mecz . Trochę szkoda ze nie powstają w Zagłębiu nowe kluby , no moze Mydlice . Jednak powinno wiecej bo pare fajnych padło : Zaglebianka , TS Dąbrowa , Polonia i Płomień w Sosnowcu , Budowlani Ogrodzieniec . Górnik Klimontów z halówki chce wyjsć na boiska B klasy . Niedawno zaczęto odbudowywać Zagłębie w Dabrowie . Oby wiecej ludzi zaczęło działać lokalnie . Moze kiedyś wróci C klasa .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-04-29, 1:46 pm

A może na niedzielne popołudnie wywiad, w którym padają takie słowa?:
Chcieliśmy Konrada Michalaka czy Mateusza Wieteskę, ale warunki, jakie nam proponowano, sprawiłyby, że stalibyśmy się klubem satelickim Legii – mówi dyrektor sportowy (...).

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ow/fzhw1gm
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-04-29, 1:51 pm

My nawet trenera wzięliśmy z zapisem w umowie, że moźe odejść i to nie w okienku transferowym, ale z wtorku na środę i odszedł w połowie rundy bez okienka.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-04-29, 4:19 pm

Szkockie opowieści
Nie tylko w Polsce dzieją sie cuda na boiskach . Ayr United z mojego miasta nigdy nie było wielkim klubem . Choc moze niewiele brakowało bo gość ktory zbudował potęgę Rangers a potem doprowadził do bankructwa chciał kupić klub tylko mu odmówiono . W międzyczasie zdobyli kilka mistrzostw i powalczyli w pucharach . Rywalem Ayr w trzeciej lidze jest Raith Rovers zwane przez lokalsów Wright czyli duchy , upiory bo straszą od lat United i pozbawiają awansów . W tym roku Ayr zaczęło od mocnego uderzenia i wydawało sie ze rozniosą ligę . Potem wszystko sie odwróciło i polecieli w dół tabeli a liderem oczywiście został Raith Rovers . Gonili przez cały sezon by odzyskać lidera a na trzy kolejki przed końcem mieli spora przewagę i wydawało sie ze jest po zawodach . Tymczasem Ayr Utd przegrał dwa mecze i na kolejkę przed końcem upiorni rywale zostali liderem z punktem przewagi a obie drużyny grały ostatni mecz u siebie . Ayr United wygrało 2-0 a Raith Rovers zremisowało 0-0 co dało awans AU . I to jest urok piłki . Duchy zagrają w barażach ( trzy z III ligi i jedna z II )

https://www.facebook.com/AyeCreate/vide ... 330224639/
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-04-30, 7:06 pm

Poniższy wpis jest zastąpieniem wcześniej tu danego, trochę omyłkowo komentarza i odnośnika do informacji o znacznym sukcesie byłego zawodnika Zagłębia A. Mierzejewskiego. wpis więc, jaki jet tu poniżej, jaki dał Kol. August - był jak najbardziej sensowny, odnosił się do tej informacji o A. MIerzejewskim. Wobec uwagi Kol. Augusta - ale i wobec moich zamysłów, jak niżej wyjaśniam - przeniosłem komenntarz do właściwszego miejsca, ale dla jasności: poniższy komentarz Kol. Augusta nie jest wzięty z księżyca, był sensowny wobec mojego przegapienia - tylko teraz może dziwnie wylgądać. Niemniej, chyba lepszy jest porządek - a wyjaśnienia mojeniniejsze ufam, że i wystarczą dla wyjaśnienia sytuacji i dla usatysfakcjonowania Kol.
Augusta w zakresie dóbr osoobowych, czyli jako wyjaśnienie, że nie spadł z księżyca, tylko w sytuacji, gdy Kol. August pisał - odnosił się do wiadomości o A. Mierzejewskim i miał sens ten komentarz.

T. Nowakowi zaś ten cytat też się należy, nawet jeżeli już wielu przeczytało, bo to chyba nawet wczoraj już był ten wywiad na stronach Sportu. Niemniej - wypada w nim zawodnik sympatycznie, z pokorą - a dzisiaj go też umieszczono w 11-tce ligi, (w towarzystwie A. Jędrycha i... P. Pitrego, też niegdysiejszego Zagłębiaka)
https://sportdziennik.pl/tomasz-nowak-w ... na-ziemie/
w wywiadzie dla ŻUK z katowickiego Sportu T. Nowak napisał(a):Tomasz Nowak: W poniedziałek schodzimy na ziemię
Bardzo się z tych trafień cieszę. Moja przygoda z piłką jest już bliżej końca niż początku. Fajnie, że to się udało zrobić – powiedział po wygranym meczu Tomasz Nowak.

Było nerwowo, ale udowodniliście swoją wyższość…
TOMASZ NOWAK: Najważniejsze, że wygraliśmy. To był taki mecz, że musieliśmy wygrać. Strata punktów spowodowałaby, że przestalibyśmy się chyba liczyć w walce o awans do ekstraklasy. Cieszę się, że podnieśliśmy się po porażce w Suwałkach. W pierwszej połowie mieliśmy sytuację, żeby dobić rywala na 3:1. Ale trzeba oddać Stali, że to bardzo dobry zespół. Sporo krwi nam napsuła.

Rezultat nie do końca oddaje przebieg spotkania. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale i goście mogli cieszyć się z gola więcej niż raz…
TOMASZ NOWAK: Nie pierwszy odkryję, że my Polacy lubimy grać z kontry. Mając wynik, lubimy się ustawić i poczekać na kolejne sytuacje. I one były. Ja wychodziłem sam na sam z bramkarzem, a zaraz potem Żarko. Rezultat rzeczywiście mógł być wyższy. Musimy jednak znaleźć w sobie pokorę, bo równie dobrze mogliśmy to spotkanie zremisować. Gdyby Stal strzeliła gola na 2:2, różnie mogło się to potoczyć.

Szkoda punktów zgubionych tydzień wcześniej…
TOMASZ NOWAK: Mieliśmy żal do siebie o ten mecz z Wigrami. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była wtedy fajna, a druga fatalna. Powinniśmy minimum zremisować. Straciliśmy jednak bramkę w najgłupszy sposób, czyli po stałym fragmencie gry. Ale życie piłkarza jest takie, że żyje z tygodnia na tydzień. Tym razem wygraliśmy. Trzeba się z tego cieszyć. W poniedziałek trzeba jednak zejść na ziemię i ciężko pracować, bo kolejne mecze nie będą łatwiejsze.

To pana pierwszy hat-trick w karierze. Szczególny rodzaj satysfakcji?
TOMASZ NOWAK: Bardzo się z tych trafień cieszę. Moja przygoda z piłką jest już bliżej końca niż początku. Fajnie, że to się udało zrobić.
Ostatnio edytowano 2018-04-30, 9:50 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 2 razy
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-04-30, 9:22 pm

Ja bym na miejscu tę informację wkleił w temacie byłych zawodników Zagłębia bowiem nawet jeśli był to epizod to był jednak faktem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-04-30, 9:33 pm

August napisał(a):Ja bym na miejscu tę informację wkleił w temacie byłych zawodników Zagłębia bowiem nawet jeśli był to epizod to był jednak faktem.
Tak, słuszna obserwacja odnosząca się do mojego wpisu powyższego, jaki był przez parę godzin refleksją na temat A. Mierzejewskiego. I ja bym tak pewnie zrobił od razu, jak Kol. August sugeruje - gdybym, hm, był jak Kolega August wiekowo, młodszy?! ;-) Pikanterii dodaje bowiem fakt, że jak zobaczyłem wiadomość i kontekst komentarza mi się nasunął - to myślałem właśnie w tych kategoriach. Jeszcze jak się logowałem, to z zamiarem wklejenia właśnie do wątku o byłych piłkarzach. Jednak, jakoś podświadomość zadziałała: wiadomość z prasy - to poszukałem wątku z prasą. Dla większej wesołości jednak dodam, że pisząc komentarz, to cały czas byłem nastawiony, jak zamierzałem, czyli w kontekście byłych zawodników. Jednak - ani wysyłając na serwer, ani po wysłaniu: jakoś nie zajarzyłem. Dopiero przeczytawszy wpis Kol. Augusta... No, pocieszające jest chyba, że jeszcze pamiętam adres domu, więc nie powinienem się chyba "na mieście zgubić"...
A "na życzenie Kol. Augusta" - wpis przeniosą do tego lepszego wątku, wklejąc powyżej wywiad z T. Nowakiem, choć pewnie wielu już widziało - ale sympatyczny jest; nadto - wraz z A. Jędrychem i P. Pitrym - trafił T. Nowak w Sporcie do "11-tki kolejki". Pozdraiwam :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-04-30, 10:10 pm

Strasznie to skomplikowane co Kolega napisał. Ja sięniejeden raz zastanawiam czy jeszcze kiedyś dożyję chwili gdy zobaczę Zagłębiaka z orzełkiem na piersi. W I reprezentacji rzecz jasna. Ostatnim był chyba Czerwiec ponad ćwierć wieku temu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-05-05, 11:23 am

KATOWICKI SPORT5 MAJA 2018
Powrót do miasta traumy
Poprzednia wizyta Zagłębia w Głogowie odbiła się szerokim echem nie tylko w Sosnowcu i okolicach. To tam rozpadł się zespół skazywany przez moment na ekstraklasę.
ŁUKASZ ŻUREK
FOT. ŁUKASZ SOBALA/PRESSFOCUS
Nie minął jeszcze rok. 28 maja 2017 – to jedna z bardziej wstydliwych dat w najnowszej historii Zagłębia. Wszystko za sprawą sabotażu. Przeprowadzonego wręcz modelowo.

PREZES Z KIBICAMI

To była przedostatnia kolejka ubiegłego sezonu. Piłkarze Zagłębia wszystko mieli w swoich rękach. Dwa zwycięstwa dawały im upragniony powrót do krajowej elity. Tymczasem drużyna prowadzona wówczas przez Dariusza Banasika przegrała wyjazdowy mecz z Chrobrym 0:1. Co najistotniejsze – w katastrofalnym stylu.

Wśród kibiców z Kresowej zapanował stan wrzenia. Nieoczekiwanie po ich stronie stanął prezes klubu, Marcin Jaroszewski. – Nasz mecz w Głogowie wyglądał tak, że gdyby to były czasy „Fryzjera”, to pomyślałbym, że został sprzedany – oznajmił wówczas bez ogródek. – Byłem tam i widziałem wszystko z bliska. Nie dostrzegłem ani ducha sportu, ani ducha walki, ani nawet chęci do podjęcia rywalizacji. Zawsze bardzo się irytowałem, kiedy słyszałem głosy, że „piłkarzom się nie chciało”. Dzisiaj nie polemizuję z takim postawieniem sprawy. Bo wyglądałoby to tak, jakbym napluł kibicom w twarz. Mecze ze Stalą (domowe 1:1 – przyp. red.) i Chrobrym pokazały, że od strony mentalnej – co przekłada się w prosty sposób na dyspozycję piłkarską – jesteśmy dziadami. A dziady nie zasługują na ekstraklasę.

BANDAŻ NA GŁOWIE

Mimo że matematyczne szanse na promocję do elity pozostawały niemal do ostatnich minut sezonu, tak naprawdę w Głogowie drużyna się rozpadła – przynajmniej mentalnie. Stało się to w zasadzie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, bo noc poprzedzającą mecz Łukasz Bogusławski i Kamil Wiktorski spędzili w hotelu na baletach i do gry przystąpili w mocno średniej dyspozycji. W komplecie potwierdzili to członkowie sztabu szkoleniowego. Efekt? Ten pierwszy poprosił w przerwie o zmianę. Wszedł za niego ten drugi, ale kończył spotkanie z bandażem na głowie…

– Drugi rok z rzędu słyszę, że piłkarze nie chcieli awansować – mówił kilka dni później prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. – Trzeba będzie przeprowadzić gruntowną analizę sezonu i wyciągnąć takie wnioski, żeby nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła. Odpowiemy sobie na pytanie, kto popełnił błędy i dlaczego. Jeżeli ktoś nie do końca spełnił pokładane w nim oczekiwania, to musi liczyć się z tym, że miejsca w Zagłębiu dla niego nie będzie.

ZOSTAŁ TYLKO NOWAK

To nie były puste słowa. Latem doszło w Zagłębiu do personalnej rewolucji. Spośród zawodników, którzy tamtej wiosny rozpoczęli niechlubny mecz z Chrobrym, dzisiaj od pierwszej minuty zobaczymy na boisku tylko Tomasza Nowaka. W poprzedniej kolejce kapitan zespołu ustrzelił hat-tricka w wygranym 3:1 meczu ze Stalą Mielec.

Przy Kresowej ostatniej jesieni poległ również Chrobry (1:2). Częściowo zatem udał się sosnowiczanom rewanż za poprzednie rozgrywki. W Zagłębiu nie wystąpią jednak tym razem strzelcy goli z tamtego spotkania. Szymon Lewicki wciąż jest kontuzjowany, z kolei Wojciech Łuczak zimą odszedł z klubu i reprezentuje dzisiaj barwy II-ligowego ŁKS-u Łódź. Po kartkowej absencji wraca za to do wyjściowej jedenastki będący w wysokiej dyspozycji Alexander Christovao.



PRZYPUSZCZALNE SKŁADY

CHROBRY: Gospodinow – Stolc, Michalski, Michalec, Danielak – Bach, Kona, Mandrysz, M. Machaj, Napołow – Trytko.

ZAGŁĘBIE: Kudła – Nawotka, Jędrych, Makowski, Puchacz – Christovao, Milewski, Rzonca, Nowak, Banasiak – Sanogo.

https://sportdziennik.pl/powrot-do-miasta-traumy/
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-09, 12:39 pm

W majowym numerze "W Sieci Historii" jest artykuł G. Majchrzaka w zasadzie może ledwie sygnalizujący problem, może jeszcze mniej niż sygnał to jest; to takie może "uchylenie rąbka uchylania rąbka tajemnicy" - pewnie po przeglądnięciu jakichś danych w IPN o korupcji w RPLu, Wprowadza w całość pod hasłem, że w piłce pojawiły się duże pieniądze w latach 70-tych a co za tym idzie i przekręty. Faktycznie fakty, do jakich się odwołuje, są datowane na lata 70-te, jeszcze bardziej 80-te i trochę późniejsze - i głównie od strony przejrzenia akt SB, (UB?) są podawane. Wszakże najwcześniejsza data, która pada to rok 1964, że Legia od tego czasu systematycznie miała "fundusz korumpowy", jak bym to nazwał. Zupełnie nie poddana tam jest ani korupcja "układów resortowych" ani "wymian dobrosąsiedzkich i spółdzielczych" i pewnie jeszcze parę aspektów ominiętych można by podać. Trzymając się zakresu danych służb - ledwo zaś w artykule "liźnięte" jest pytanie, dlaczego SB (UB?) zupełnie ignorowało sytuację, zaniechiwało wręcz systematycznie i/lub quasi ostentacyjnie działań; niemniej - przynajmniej się pojawia.
Artykuł jest zbyt duży by go tu w całości wrzucić, nawet po rozpoznaniu OCR - 2,5 strony druku. Dlatego wrzuciłem te strony jako jpg (z małą wadą smug, ale czytelne mam nadzieje pozostają) na zapodaj, wg informacji, powinien być tam przez 3 miesiące - tak na zasadzie dzielenia się z Forumowym kręgiem Kolegów. Po kliknięciu na umieszczone tu miniaturki - powinna się dana strona otworzyć na ich serwerze (jeżeli chcemy mieć pewność, że nie zastąpi nam to w karcie w którym przeglądamy dyskusję z forum, tylko otworzy w nowej karcie, to pewnie lepiej użyć klinięcia prawą stópką myszki i wybrać "otwórz w nowej karcie przeglądarki" - ale to mooże zależeć od ustawień przeglądarki).
strona 1: Obrazek strona 2: Obrazek strona 3: Obrazek
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-05-09, 3:12 pm

„Interwió” tow. Żurka z Prezesem: http://sportdziennik.pl/marcin-jaroszew ... azbieralo/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników