Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Piotrek34 2018-10-17, 2:09 pm

Ku.wa stary sięgnij pamięcią wstecz przed awansem. Stanek zawsze był krytykowany za to co teraz nabrało większego wymiaru. Za co mamy mu dziękować? Za awans? Dudek pociągnął zespół w końcówce sezonu i tak jak pisałeś dzięki udanemu zbiegowi okoliczności był awans, ale każdy pisał, że tym składem (obroną) daleko nie zajedziemy. Zamiast szukać ludzi do obrony aby stanowili mur nie do przejścia skupił się na swoich interesach (bo mu obrońców wyprzedano przecież na promocji i musiał brać co zostało :) )
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-17, 2:41 pm

pete_zs napisał(a):odur pisze o 4 zawodnikach od jednego menadźera, a Ty znalazłeś 5 z jednej agencji, wychodzi praktycznie na to samo. Czy to Ci daje tytuł, aby gościa nazywać prymitywem i kretynem ? Tylko dlatego, że odważył się stanąć w obronie Stanka

I podtrzymuję swoje zdanie. I nie chodzi tyle o obronę Stanka ale o bardzo prymitywny sposób obrony. Przykładowo w wymienionej kwestii Jaroszewski kłamie w żywe oczy, że nie ma ani jednego zawodnika od danego menago natomiast Mr Wojtek jedynie wymienia nazwisko drugiego menago delikatnie ujmując, że to jedynie współpracownik podczas gdy bez problemów można zweryfikować, że to tra sama agencja menadżerska.Jeśli kogoś nazywam tak a nie inaczej staram się to dokładnie uzasadnić. Zresztą sam Todur wyjaśnia na końcu dlaczego powstał ten artykuł.
pete_zs napisał(a):Teraz sobie hejtujcie. Bo na tym forum już od kilku lat jest w modzie tylko jeden punkt widzenia (z krótką przerwą na czerwiec 2018).

Ja cały czas uważam, że słowo "hejt" jest nadużywane i nadinterpretowane. Przynajmniej w moim przypadku bo mój stosunek emocjonalny do Prezesa czy Jaroszewskiego nie jest związany z nienawiścią a z oceną pracy ludzi, którzy pracują poniekąd za moje pieniądze bo gdyby nie kasa z podatków to ten klub dawano by nie istniał. A Tobie, jeśli się forum nie podoba, to zamiast zaglądać tutaj, możesz nie tracić czasu i zająć sie pisaniem listów dziękczynnych do wyżej wymienionych np. w mediach społecznościowych.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2018-10-17, 2:57 pm

Kolego pete_zs nie mam zamiaru bronic ani siebie ani Augusta ani innychco mysla podobnie jak ja . Przeczytaj sobie slowa prezesa na konferencji albo sam Ci wytlumaxze w prostych slowach " BRAK DOSWIADCZENIA BYL DOBRY W NIZSZYCH LIGACH TERAZ PORA NA LUDZI Z DOSWIADCZENIEM BO ZDERZYLISMY SIE ZE SCIANA Z NAZWA EXTRAKLASA "
W C+ tez sie myla ?
Jest forum sa wypowiedzi wiec szanuje /szanujemy tez Twoja , ale nie mow mi ze Nasz "bunt " na forum nie mial wplywu na wydarzenia ostatnich dni . Wreszcie ktos Nas uslyszal / przeczytal
BRAWO MY !!!!
A czy bedzie lepiej ? Kto wie ! Moze . Grunt ze chociaz jest szansa na to .
A pro po tego co napisalem wczesniej My SZANUJEMY WSZYSTKICH w przeciwienstwie do prezesa i dajrektora .
Tak ROZUMIEMY KIBICOWANIE BEZ PODZIALU
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-10-17, 3:49 pm

August napisał:
"A Tobie, jeśli się forum nie podoba, to zamiast zaglądać tutaj, możesz nie tracić czasu i zająć sie pisaniem listów dziękczynnych do wyżej wymienionych np. w mediach społecznościowych.[/quote]

August, dla mnie forum jest b. interesujące i jak zauważył Kol. Sławek, jest też zauważane szeroko przez innych :) A że moim zdaniem jest trochę jednostronne, to dokładam i swój punkt widzenia. W orkiestrze mogą chyba pykać różne instrumenty... Listów dziękczynnych pisać nie zamierzam, bo też nie uważam, aby teraz było różowo. Tak więc nie dowalajmy sobie wzajemnie, tekstami w stylu,po jakiejś porażce, a gdzie jest teraz x,y, bo ja na ten przykład po awansie, nie popadałem w triumfalizm, typu, no a gdzie są Ci wszyscy, którzy krytykowali...

Doceniam również to, że forumowicze mieli wpływ na to, że Stanek przynajmniej skupi się na 1 fachu, ale skoro już tak jest, to dajmy teraz pozytywnego kopa Waldkowi. Nie wiem, jakoś nie wierzę w 3 punkty z Miedzią, oby Waldek pokazał, że się mylę, bo kolejny remis, nikogo nie zadowoli. "Chłodne głowy" (Kol. Sławek all rights) i będzie dobrze,
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-10-17, 3:53 pm

Piotrek34 napisał(a):Ku.wa stary sięgnij pamięcią wstecz przed awansem. Stanek zawsze był krytykowany za to co teraz nabrało większego wymiaru. Za co mamy mu dziękować? Za awans? Dudek pociągnął zespół w końcówce sezonu i tak jak pisałeś dzięki udanemu zbiegowi okoliczności był awans, ale każdy pisał, że tym składem (obroną) daleko nie zajedziemy. Zamiast szukać ludzi do obrony aby stanowili mur nie do przejścia skupił się na swoich interesach (bo mu obrońców wyprzedano przecież na promocji i musiał brać co zostało :) )


Tu się zgadzam, że po awansie, przeszacowano możliwości zespołu i zresztą Prezes to przyznał. Był też gdzieś ciekawy wątek, że trenerem z kręgu kandydatów Zagłębia, wcześniej interesowała się Legia, ale nie pamiętam, czy to był nasz Waldi, czy Rumun.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2018-10-17, 3:58 pm

Wreszcie nas głos ktoś usłyszał przeczytał czy wysłał prezydentowi ;-). Waldek ma kredyt zaufania i tylko zależy od niego i wykonawcow jak go wykorzysta. A co do stanka ja zdania nie zmienię tego gościa trzeba się pozbyć i to jak najszybciej. Bo to co mówią w canal plus i nie tylko dopiero uderza w klub pachnie amatorka a nie klubem profesjonalnym. Gdyby było wszystko ok nikt by się nie czepiał. Pozdrawiam wszystkich tych przeciwnych i tych za wzajemny szacunek to podstawa
wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-17, 4:03 pm

pete_zs napisał(a):ja na ten przykład po awansie, nie popadałem w triumfalizm


Ja też nie popadałem ze skrajności w skrajność. Natomiast uważam, że prawdziwe wyzwanie dopiero przed Jaroszewskim i Spółką. faktem jest natomiasr, że wbrew temu iż forum nie jest przeglądane przez większą liczbę osób jak widać jest i zapewne nie tylko to forum. Należy zaznaczyć, że największa w tym zasługa Adama, że trochę się poruszyło w klubie, Mieście i nie tylko i chętnie wystąpiłbym ze szczegółowo umotywowanym wnioskiem o przyznanie Adamowi medalu '"zasłużony dla Miasta Sosnowca" ale mam pewne wątpliwości czy Jose Arkadio podzieliłby mój punkt widzenia.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2018-10-17, 4:07 pm

August napisał(a):
pete_zs napisał(a):ja na ten przykład po awansie, nie popadałem w triumfalizm


Ja też nie popadałem ze skrajności w skrajność. Natomiast uważam, że prawdziwe wyzwanie dopiero przed Jaroszewskim i Spółką. faktem jest natomiasr, że wbrew temu iż forum nie jest przeglądane przez większą liczbę osób jak widać jest i zapewne nie tylko to forum. Należy zaznaczyć, że największa w tym zasługa Adama, że trochę się poruszyło w klubie, Mieście i nie tylko i chętnie wystąpiłbym ze szczegółowo umotywowanym wnioskiem o przyznanie Adamowi medalu '"zasłużony dla Miasta Sosnowca" ale mam pewne wątpliwości czy Jose Arkadio podzieliłby mój punkt widzenia.


Przychylam się do wniosku kolegi. Tylko chyba jest jedno ale Adam by musiał mieć na nazwisko stanek.
wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-18, 8:17 am

Reklamacja po odejściu od kasy

Na Stadion Ludowy dotarły pogłoski, że Dariusz Dudek czuje się ofiarą polityki transferowej Zagłębia Sosnowiec. W obozie beniaminka spotkało się to ze stanowczą dezaprobatą…
Przy Kresowej Dariusz Dudek rolę trenera objął w ostatniej dekadzie sierpnia ubiegłego roku. Nie dostał wówczas z marszu wolnej ręki, jeśli chodzi o wyklarowanie ostatecznej kadry zespołu. W dwóch kolejnych okienkach transferowych mógł już jednak zatwierdzić pozyskanie każdego zawodnika. Z jednym wyjątkiem…

Dyrektor miał rację

– Przyznaję otwarcie, że na jeden transfer nalegałem mimo różnicy zdań – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Chodziło o angaż Michaela Heinlotha sprzed trzech miesięcy. Czas pokazał, że miałem rację. Za wzmocnienia personalne z poprzedniego lata odpowiadałem w 80 procentach. W dwóch kolejnych okienkach każdy ruch kadrowy – poza wspomnianym Heinlothem – zatwierdzał jednak trener Dudek.

Obecny opiekun GKS-u Katowice w takcie ponadrocznej pracy w Sosnowcu nie zgłaszał zastrzeżeń do klasy zawodników, którzy co jakiś czas dołączali do zespołu. Teraz na Kresową dotarły jednak pogłoski, że czuje się „ofiarą polityki transferowej Zagłębia”. Wśród piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach miał rzekomo również paru graczy, którzy nie powinni się znaleźć na szczeblu ekstraklasy.

Radzili w kwartecie

W obozie beniaminka podchodzą do takiego stanowiska ze stanowcza dezaprobatą. – Żaden piłkarz nie został sprowadzony do drużyny bez zgody trenera Dudka – mówi z naciskiem prezes klubu, Marcin Jaroszewski. – Zawsze odbywało się to po długich konsultacjach z dyrektorem Stankiem i po przedstawieniu alternatywnych rozwiązań. Przed zatwierdzeniem transferu każdy taki ruch był opiniowany również przeze mnie i Roberta Tomczyka z pionu sportowego. W sumie głos zabierały więc cztery osoby, ale ten ostateczny należał do trenera.


Sternik Zagłębia przyznaje jednocześnie, że sekwencja zdarzeń nieco inaczej wyglądała w przypadku Heinlotha. Ale po pierwsze – ani przez moment nie była to tajemnica. Po drugie – angaż tego zawodnika odbywał się w stanie wyższej konieczności, wobec przedłużającej się absencji zdrowotnej Tomasza Nawotki.

Sztuka adaptacji

– Heinloth i Szymon Pawłowski to transfery trafione od razu – oznajmia prezes Jaroszewski. – Dejana Vokicia i Mello nie możemy jeszcze ocenić, bo nie dostali swojej szansy. Dłużej, niż zakładaliśmy, adoptował się Piotrek Polczak. W kilku boiskowych sytuacjach miał pecha i źle zareagował na krytykę. A my nie byliśmy na tyle mocni, żeby go wesprzeć w taki sposób, by odciął się od świata zewnętrznego, który go potraktował bardzo źle. Jeśli natomiast chodzi o Juniora Torunarighę i Adama Kokoszkę, to oczekujemy od nich lepszej adaptacji do wyzwań sezonu. Jeśli ona nie nastąpi, ich los zależeć będzie od decyzji trener

Litwin nie pytał

Zatrudniony na stanowisku pierwszego szkoleniowca Valdas Ivanauskas od poniedziałku bacznie przygląda się swoim nowym podopiecznym. Kiedy Litwin uzna, że ma już kompletny obraz zespołu, przy Kresowej dojdzie do pierwszej rozmowy na temat koniecznych roszad personalnych. – Trener nie pytał mnie jeszcze o budżet – mówi prezes Jaroszewski. – Jeśli zakomunikuje, że potrzebuje zawodników na konkretne pozycje, to będziemy rozmawiać. Biorąc pod uwagę
http://sportdziennik.pl/reklamacja-po-odejsciu-od-kasy/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-10-18, 8:23 am

A zadośćuczynienie za milczenie już wypłacone?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2018-10-18, 1:45 pm

Kolejna akcja " wybielanie Ryszarda " zal marcinek , zal . No ale My sie nie znamy . Ok. Nie ma Dudka wiec zobaczymy teraz .Walczymy o BYT
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-19, 8:02 am

Prezes Zagłębia broni dyrektora. W Sosnowcu są przekonani, że nie zmarnowali letniego okna

Szef klubu Marcin Jaroszewski przekonuje, że letnie okno transferowe nie było zmarnowane.
Beniaminek ekstraklasy jest jedną z najsłabszych drużyn ligi. Fani najwięcej pretensji mają do dyrektora sportowego Roberta Stanka. Ich zdaniem to on jest odpowiedzialny za fatalne wyniki, bo sprowadził na Kresową głównie piłkarski szrot.

Nieoficjalnie mówiło się, że niektóre transfery nie były akceptowane przez Dariusza Dudka, który w poprzednim tygodniu zrezygnował z pracy w Sosnowcu i szybko znalazł zatrudnienie w GKS Katowice. Pojawiły się także informacje o sporze dyrektora z trenerem.

– Po meczu z Lechią miało rzekomo dojść do ostrego konfliktu pomiędzy nimi. Byłem na miejscu i nie było żadnej kłótni – przekonuje Jaroszewski, który zaznacza również, że praktycznie wszystkie letnie transfery były przeprowadzone za zgodą pierwszego szkoleniowca. Wyjątek stanowiło sprowadzenie prawego obrońcy Michaela Heinlotha. Niemiec fatalnie wypadł w meczu kontrolnym, Dudek chciał z niego zrezygnować, ale dyrektor widział w nim potencjał.
– Heinloth i Szymon Pawłowski to transfery trafione od razu. Dejana Vokicia i Mello nie można jeszcze ocenić, bo nie dostali szansy. Piotr Polczak dłużej się adaptuje, ale powinniśmy go wesprzeć, gdy był krytykowany. Junior Torunarigha i Adam Kokoszka powinni grać lepiej – ocenił nowych zawodników Jaroszewski.


Kibice podczas sparingu z GKS 1962 Jastrzębie wyzywali Stanka, a podczas meczu z Miedzią planują wywiesić transparent krytykujący dyrektora, który jeszcze niedawno pełnił aż trzy funkcje w klubie. Był również asystentem oraz trenerem bramkarzy. Nowy szkoleniowiec, Litwin Valdas Ivanauskas wolał jednak otoczyć się swoimi ludźmi. Drugim trenerem jest jego rodak Robertas Poškus, a szkoleniowcem bramkarzy został 34-letni Rosjanin Anton Sawczenkow.

Zagłębie planuje zimą trzy, cztery solidne transfery, przy nich najwięcej do powiedzenia będzie miał Ivanauskas. Nowy trener świetnie zna zwłaszcza rynek niemiecki, gdzie przez lata grał oraz trenował drużyny.
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ow/tt2h7gp
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2018-10-19, 8:05 am

solidne to znaczy wiekowe i pewnie oprócz Maradony będzie Litwin, Łotysz i Estończyk
xenon
 
Posty: 1071
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-19, 8:12 am

Ivan Groźny wrócił na front i rzuca kości

Po awansie na bezpośrednie zaplecze ekstraklasy tylko dwie z sześciu premier zakończyły się dla trenerów Zagłębia Sosnowiec zwycięsko. Czy Valdas Ivanauskas pójdzie jutro w ślady Jacka Magiery i Dariusza Dudka?
Dwa triumfy, dwa remisy, dwie porażki. Bramki – 9:10. To bilans meczów otwarcia nowo mianowanych szkoleniowców Zagłębia, biorąc pod uwagę wyłącznie pierwszy mecz rozgrywany pod ich wodzą na Stadionie Ludowym. W sobotę te statystyki podrasować zechce Litwin Valdas Ivanauskas, od lat nazywany w swej ojczyźnie Ivanem Groźnym…

Powrót na front

W rejestrze debiutantów na specjalnych zasadach umieszczamy Artura Derbina, który był przecież współarchitektem promocji do I ligi w 2015 roku. Po wywalczeniu awansu ustąpił jednak miejsca Romualdowi Szukiełowiczowi, posiadającemu stosowne uprawnienia trenerskie. Okazało się jednak, że tylko na miesiąc. Jeszcze przed startem rozgrywek ponownie chwycił stery – na spółkę z Robertem Stankiem – i na inaugurację ligowych zmagań przegrał przy Kresowej 0:1 z Wisłą Płock. Stare czasy. Spośród uczestników tamtego spotkania w ekipie z Sosnowca został już tylko Martin Pribula, obecnie przechodzący rekonwalescencję po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana.

„Magic” bierze wszystko

Na kolejną premierę na Stadionie Ludowym przyszło czekać rok. Tym razem szaty prawdziwego debiutanta przywdział Jacek Magiera i w tej roli wygrał 1:0 z Pogonią Siedlce. Zwycięską bramkę zdobył Łukasz Matusiak. Co ciekawe, „Magic” w Sosnowcu kompletem punktów zakończył wszystkie potyczki ligowe. Zanim przeprowadził się w trybie pilnym do Warszawy, na obiekcie Zagłębia z kwitkiem odprawił Sandecję Nowy Sącz (2:0), Górnika Zabrze (2:1) i MKS Kluczbork (4:0). Poległ tylko w pucharowym starciu z Wisłą Kraków 3:4, ale dopiero po dogrywce.

Bolesne początki

W drugiej połowie roku 2016 przy Kresowej miały miejsce także dwie inne trenerskie premiery. Jedna nie całkiem poważna, bo Jarosław Araszkiewicz przybył do Sosnowca krótko przed meczem z Olimpią Grudziądz, nie bardzo kojarząc swoich zawodników. Został wpisany do protokołu jako pierwszy szkoleniowiec i poległ 3:5. A zapowiadało się na prawdziwą katastrofę, gdy już po 18 minutach było 0:3. Z czerwoną kartką mecz kończył Tomasz Nowak. W drużynie gości przez ponad pół godziny występował Adam Banasiak, obecny zawodnik Zagłębia.

Niedługo potem w tej samej roli debiutował Piotr Mandrysz. I też zaczęło się źle – w konfrontacji z Bytovią Bytów sosnowiczanie przegrywali szybko 0:2. Wyciągnęli na 3:2, ale ostatecznie goście dołożyli jeszcze jedno trafienie i skończyło się podziałem punktów. Dla Zagłębia był to pierwszy z trzech kolejnych meczów u siebie. Dwa następne Mandrysz wygrał bez straty gola – 1:0 z Miedzią Legnica i 2:0 z Wigrami Suwałki. Potem popadł jednak w tarapaty pozaboiskowe…

„Mulario” przesądził

Rok 2017 to premierowe próby Dariusza Banasika i Dariusza Dudka. Ten pierwszy zaczął od remisu 1:1 ze Stomilem Olsztyn – drużyna grała fatalnie, a punkt tuż przed końcowym gwizdkiem udało się wyszarpać po rzucie karnym. Ten drugi miał z kolei powody do zadowolenia. Zagłębie wygrało 1:0 z Puszczą Niepołomice po złotym golu Patryka Mularczyka. Odnotujmy jednak, że przez niemal całą drugą połowę przyjezdni grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Longinusa Uwakwe.

Bez zadraśnięcia

W ubiegłym sezonie przed własną publicznością sosnowiczanie radzili sobie z beniaminkami doskonale. W trzech potyczkach nie stracili ani gola, ani punktu. Z kwitkiem odprawili Raków Częstochowa (2:0), Odrę Opole (1:0) i – w debiucie trenera Dudka – Puszczę Niepołomice. Czy to dobry prognostyk przed sobotnim starciem z Miedzią Legnica? Zatrudniony w poniedziałek Ivanauskas ma świadomość, że na efekty jego pracy jest stanowczo za wcześniej. Jutro bazował będzie na swych zdolnościach motywacyjnych oraz na intuicji przy ustalaniu wyjściowej jedenastki. Zwycięzców musi stworzyć z tego, co udało mu się zaobserwować na przestrzeni ledwie pięciu dni…
http://sportdziennik.pl/ivan-grozny-rzuca-kosci/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-19, 11:36 am

Nie chcemy sytuacji, w której jeden menadżer będzie w stanie rozwalić drużynę

Czy był zaskoczony dymisją Dariusza Dudka? Czy żona zadecydowała za Tomasza Kaczmarka? Dlaczego zdecydował się na Valdasa Ivanauskasa? Jakie atuty posiada litewski szkoleniowiec? Którzy z piłkarzy jego zdaniem nie potrafią wykrzesać maksimum? Dlaczego Mello nie dostał jeszcze prawdziwej szansy? Czy w Gdańsku piłkarze zabalowali, a trener szarpał się z dyrektorem sportowym? Kto próbował im zaszkodzić w zakontraktowaniu nowego trenera? Czy ewentualny spadek będzie dla Zagłębie Sosnowiec dramatem? O tym wszystkim w szczerej rozmowie z Marcinem Jaroszewskim, prezesem Zagłębia Sosnowiec.

Był pan zaskoczony dymisją Dariusza Dudka?

Może nie do końca. Natomiast wszystko rozegrało się dość szybko, bo w niedzielę rano (07.10.2018 – przyp.red.) normalnie rozmawialiśmy. Później widzieliśmy się jeszcze wieczorem w klubie i umówiliśmy się na poniedziałek rano. Faktycznie do tej rozmowy doszło, ale została ona przerwana, ponieważ trener powiedział, że musi zrobić trening. Wrócił do mnie po około 40 minutach i powiedział, że to już nie ma sensu i chce rozwiązać kontrakt. Stwierdziliśmy obaj, żeby dać sobie jeszcze chwilę czasu na rozmowy, ale na koniec dnia decyzja była taka, że trener odchodzi. Nie namawialiśmy już później Dariusza, by został w klubie. W naszej sytuacji potrzeba mocnej wiary i siły do pracy. Takiego błysku i ognia, żeby zarazić chłopaków pozytywną energią. Myślę, że w nas wszystkich tego już nie było.

Dlaczego Tomasz Kaczmarek nie jest trenerem Zagłębia Sosnowiec?

Wydaje mi się, że Tomasz Kaczmarek po wizycie u nas i rozmowie ze mną doszedł do wniosku, że nie podoła zadaniu. Co prawda od jego menadżera mieliśmy informację, że wyraził zgodę, ale pozostała jeszcze kwestia rozmowy z żoną. Trener zadzwonił do mnie popołudniu, że był bliski podpisania kontraktu, ale jednak się nie zdecydował. Twierdził, że na decyzję nie miała wpływu żona. Później już nie dociekałem jaki jest powód, bo nie wypadało mi naciskać.

Dlaczego postawiliście na Valdasa Ivanauskasa?

Cały czas mieliśmy kontakt z Valdasem Ivanauskasem. A dlaczego postawiliśmy na niego? Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że do pewnego momentu promowaliśmy początkujących trenerów i młodych zawodników. Natomiast realia ekstraklasy okazały się dla nas jednak bardzo surowe. Awans sprawił nam wiele radości, ale też trochę nas uśpił, jeśli chodzi o przygotowanie mentalne. I nie myślę tylko o piłkarzach, ale także o sztabie i generalnie całym klubie.


Zderzenie z ekstraklasą pokazało nam, że już nie ma miejsca na błędy, promocję zawodników, czy czekanie na punkty. Wszystko dzieje się tu i teraz, a na dodatek nikt nie ma nad nami litości. Chodzi mi o przeciwników, otoczenie i media, które krytycznie, ale również realnie podchodziły do sprawy. Piłkarze wszędzie słyszeli, że nie dają rady, dlatego to pękło. Właśnie z tego powodu był nam potrzebny ktoś, kto miał bogatą karierę piłkarską w Europie. Jeśli Valdas długo był podstawowym zawodnikiem u Felixa Magatha, oznacza to, że musiał mieć charakter jako zawodnik.

Może być tak, że ten charakter jednak zaszkodzi. Trener ma opinię ekscentryka.

Przede wszystkim wiemy, jak trener pracuje od strony merytorycznej i piłkarskiej. Mamy w drużynie wielu obcokrajowców, a co za tym idzie różne charaktery, dlatego sztuką jest stworzyć zespół. My nadal uważamy, że pojedynczo nasi piłkarze dają radę, ale nie potrafią stworzyć dobrej drużyny. Nasz nowy trener pracował w różnych miejscach na świecie i radził sobie z wieloma problemami, dlatego wierzymy, że jest w stanie poradzić sobie z naszą wieżą Babel. Tym bardziej że włada wieloma językami, dzięki którym będzie mógł bezpośrednio porozumieć się z piłkarzami. Natomiast po polsku wszystko rozumie, a jak się skupi potrafi również coś powiedzieć… Poza tym Robertas Poskus (asystent trenera – przy.red.) dobrze mówi w naszym ojczystym języku.

Na konferencji prasowej trener powiedział, że do końca roku będzie mówił w naszym języku.

Dokładnie. Rozumie wszystko po polsku, a jeśli się skoncentruje, potrafi powiedzieć kilka zdań. Powiedział na konferencji również, że problemem nie tylko jest mentalność, ale na razie nie chce o tym mówić. Dodał jednak, że widzi w tej drużynie potencjał, żeby się utrzymać.

Bez transferów o utrzymanie może być trudno. Będziecie aktywni zimą na rynku?

Wszystko będzie zależało od decyzji trenera i pionu sportowego. Podejrzewam jednak, że bez wzmocnień na trzech albo czterech pozycjach raczej się nie obejdzie. Choć trener może mieć inne zdanie w tym temacie. Pamiętajmy również, że do przerwy zimowej pozostało wiele spotkań do rozegrania. W I lidze na pięć albo sześć kolejek przed końcem nie przypuszczaliśmy, że awansujemy. Wydawało się, że niektórzy chłopcy są już straceni, a tutaj nagle potrafili stworzyć świetny kolektyw i przebojem weszliśmy do ekstraklasy.

Przydaliby się wam nowi obrońcy.

Myślę, że problem nie leży tylko w kwestii obrońców. Nasi defensorzy w innych drużynach dobrze bronili. Moim zdaniem problemem jest ustawienie i gra w defensywie całego zespołu. Sami się zastanawiamy dlaczego nie rozwijają się Milewski, Rzonca… Czemu wielu zawodników nie jest w stanie pokazać pełni możliwości. Nie twierdzimy, że wina jest tylko po ich stronie, ale mowa o zawodowcach, więc jeśli czegoś im brakuje, to sami powinni mieć tego świadomość.

A nie mają?

Od pewnego momentu piłkarze nie robią postępów, dlatego głęboko sięgnęliśmy do swojego sumienia. To dotyczy również Patryka Mularczyka, który poszedł do Bełchatowa na wypożyczenie i strzela tam bramki. Jasne, mowa tylko o II lidze, ale trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że proces promocji rozwoju sportowego jest w tym momencie u nas zatrzymany. To nie świadczy jednak o tym, że nie wyciągamy wniosków i nie dostrzegamy błędów. Oczywiście wina jest po naszej stronie, dlatego na dzisiaj podjęliśmy takie decyzje.

Słyszał pan wypowiedź Tomasza Nowaka po meczu z Lechią Gdańsk?

Nie.

Cytuję Tomasza Nowaka

Oczywiście podpisuje się pod słowami Tomka. Nie możemy zrzucać winy na to, że nie mamy szczęścia. Tak naprawdę wszystkie bramki z VAR-u były słuszne. Ten system jest sprawiedliwy do bólu. Może jedyny raz, gdy VAR nas pokarał, to chyba było w Zabrzu, gdy był karny na Sanogo. Wówczas mogliśmy zamknąć wynik. Innym razem VAR nam oddał bramkę na Arce. Jasne, w Gdyni twierdzili, że niesłusznie… Jeżeli jednak będziemy koncertować się na takich rzeczach, zabrniemy w ślepy zaułek. Naprawdę nie robimy sobie żadnych wymówek.

Wierzy pan nadal w tych chłopaków?

Na prawej obronie mamy faceta, który rozegrał 50 spotkań na poziomie I oraz II Bundesligi. Gdyby zagrał raz albo dwa, moglibyśmy mówić o przypadku. W środku mamy zawodników z przeszłością w reprezentacji Polski i to nie są piłkarze, którzy mają 35 albo 37 lat. Jak ma się dziś w sporcie 31 albo 32 lata, to można jeszcze pograć dwa-trzy lata na solidnym poziomie. Rzecz jasna, jeśli odpowiednio się człowiek prowadzi i trenuje.

Mamy również Milewskiego, który był kapitanem w reprezentacji młodzieżowej. Jest Szymek Pawłowski, Tomek Nowak, Żarko Udovicić, Vamara Sanogo czy Konrad Wrzesiński, który jest pożądany przez niektóre kluby ekstraklasy. W młodzieżówce wszystkie mecze w Słowenii gra Dejan Vokić, który nie dostał jeszcze szansy. Tak naprawdę szansy nie dostał również Mello, który jest zawodnikiem środka pola, a próbowany był na lewej stronie. Taka roszada miała się nijak do tego, jak on potrafi grać na swojej nominalnej pozycji. Na miłość boską, to nie są ludzie, którzy są do spadku.

Wydaje się, że Vokić teraz może wskoczyć za Nowaka do składu.

Mam swoje zdanie na ten temat, ale nie chcę się wypowiadać, bo później będzie, że trener sugerował się moją opinią. Zdecyduje szkoleniowiec, który się tym zajmuje. Moim zadaniem jest zdobywanie pieniędzy i dbanie o porządek organizacyjny.

W ostatnim czasie nie mieliście najlepszej passy także poza boiskiem.

Jak jest źle, tworzy się rada puchaczy wokół klubu. Zaczyna się gra różnych wpływów i interesów. Przecież nie jest tajemnicą, że zamieszanie z trenerami wywołane było przez – moim zdaniem – część środowisk związanych z agencjami menadżerskimi. One nawet w naszym imieniu – o czym dowiedzieliśmy już później – oferowały pracę trenerom. Albo twierdziły, że potrafią zablokować danemu szkoleniowcowi pracę w naszym klubie. Dla mnie takie sytuacje są absurdalne, bo wiadomo, że później w interesie takich osób jest to, by „ich trener” wprowadzał zawodników z ich stajni. Włączone są w to również media, na które się wpływa. Przykładowo pan promuje daną osobę, a w zamian dostaje informacje od menadżera.

Następnie zaczyna się dziwna gra, bo w Internecie była nagonka na niektóre osoby z klubu, które blokują pewne rzeczy, żeby nie monopolizować rynku. My nie chcemy sytuacji, w której jeden menadżer będzie w stanie rozwalić nam drużynę. Dywersyfikujemy informacje, żeby nie było tego zbyt dużo. Mam jednak czasami wrażenie, że ktoś specjalnie daje przecieki, by wywołać chaos. Ludzie mniej świadomi podchwytują to i rośnie fala hejtu. Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że działa się na tak brutalnych i bezwzględnych zasadach. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie od wewnątrz obronić się przed tym. Sam nie mam z tym problemu, bo posiadam grubą skórę, ale są osoby w klubie, czyli młodzi piłkarze i niektórzy kibice, którzy zadają sobie pytanie: „Czy jest sens?”. Po prostu nie rozumieją tego mechanizmu.

Mówi pan o konkretnych przykładach?

Wypuszczanych jest kilka fałszywych informacji i wtedy ten hejt zaczyna żyć własnym życiem. Dobrym przykładem są „nowiny”, w których podawano, że doszło do rękoczynów między trenerem a dyrektorem sportowym w Gdańsku. Albo że drużyna piła w Gdańsku. Byłem na miejscu i na miłość boską takie rzeczy się nie działy. Jak byliśmy w Głogowie i takie sytuacje faktycznie miały miejsce, powiedzieliśmy o tym. Dochodzimy do jakiegoś absurdu… Nawet ciężko się do tego odnieść, bo to nie ma sensu. Gdybyśmy mieli zatrzymywać się przy każdym kundlu, który szczeka, to byśmy nigdzie nie doszli.

Zweryfikujmy więc kwestię trenerów. Był temat Grzegorza Nicińskiego i Marka Zuba?

Z Grzegorzem Nicińskim był głębszy rekonesans i to jest prawda. Trener był jednak lojalny wobec pracodawcy i temat się urwał. Nie było natomiast tematu trenerów Marka Zuba, Roberta Podolińskiego, Dariusza Wdowczyka, Leszka Ojrzyńskiego i Macieja Bartoszka. Nikt z klubu nie dzwonił do nich w sprawie pracy. Jeśli jednak dostali taki telefon, to ktoś kłamał, że jest od nas.

Ewentualny spadek będzie dla was dramatem?

Zagłębie Sosnowiec jest klubem, który ma 110 lat. Różnie historycy do tego podchodzą, ale tradycje piłki nożnej w Sosnowcu trwają grubo ponad sto lat. Wydawało się, że na początku lat 90. nasz klub zniknie z piłkarskiej mapy Polski. Nawet ktoś ogłosił likwidację Zagłębia, ale siłą woli wspaniałych kibiców – którzy liczbą kilku tysięcy jeździli na rozgrywki V albo IV ligi – udowodniliśmy, że ten klub jest nieśmiertelny.

Wiele klubów mogłoby nie przeżyć spadku do niższej ligi. My jednak jesteśmy po takich doświadczeniach, że znamy swoją siłę. Czy to w ekstraklasie, czy I lidzie, a nawet – odpukać – w niższej lidze, Zagłębie będzie istniało zawsze. Ten klub poradzi sobie w każdej sytuacji, bo kocha go wiele osób. Nie mówmy jednak o tym, bo rzeczywistość jest taka, że w ostatnich pięciu latach mocno się rozwinęliśmy. Zrobiliśmy dwa awanse i półfinał Pucharu Polski. Dokonaliśmy dwóch największych transferów, jeśli chodzi o kwoty, w historii klubu. Nie robiliśmy tego po to, by się teraz poddawać. Także bądźcie o nas spokojni.
http://weszlo.com/2018/10/19/chcemy-syt ... c-druzyne/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników