PrzeglÄ…d prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-26, 9:35 pm

Ja pierdziele . Ja rozumiem ze stare dziady od czasów starożytnych mówiły ze świat się kończy bo młodzież już nie ta co dawniej ale w głowie mi się nie mieści .

https://www.sport.pl/pilka/7,173971,258 ... BoxSportMT

W Szkocji organizacja wspierająca zdrowie psychiczne piłkarzy powstrzymała już czterech od samobójstwa a współpracuje 83 kolejnymi i to tylko efekt ostatnich dni i korona wirusa .
Ciekawe jak to jest u nas
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2020-03-26, 10:05 pm

Tomcjo napisał(a):Ciekawe jak to jest u nas

Od jakiegoś czasu psycholodzy i psychoterapeuci pomagają bezpłatnie pomoc telefonicznie, online w szczególności osobom zakażonym czy na kwarantannie. Tyle się nasłuchałem, że Szkoci nają w sobie gen walki. A tu takie mamlasy....
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-26, 11:48 pm

Tez jestem w szoku . W Anglii to poprawność polityczna i te sprawy tymczasem w Szkocji uważa się ze jak dziecko przyjdzie na skargę do ojca ze go pobili to dostanie radę żeby wziął cegłę i rozwalił łeb napastnikom . A tu takie jaja . Pewnie tez to kultura benefitów robi swoje . Słyszałem o przypadku 53 latki której odebrano zasiłek i ta popełniła samobójstwo . Widocznie piłkarzyki nie spotkali się z sytuacja ze klub nie płaci a w Polsce to codzienność i każdy przeszedł przez to choć raz.
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2020-03-27, 12:22 am

Ja Ci powiem tak. Swego czasu,nieodżałowanej Pamięci prof. Paweł Wieczorkiewicz, moim zdaniem jeden z najwybitniejszych polskich historyków, przy jakiejś okazji stwierdził, że Europie Zachodniej przydałoby się choćby kilka lat lat komunizmu, a wtedy ich społeczeństwa i elity polityczne patrzyłyby na kraje postkomunistyczne jak Polska, inaczej. Wtedy tego kompletnie nie rozumiałem a wręcz byłoby to wstrząsające. Dzisiaj, po tym jak zachodnie społeczeństwa reagowały na terroryzm, multi-kulti czy pojawiający się na koronawirus, patrzę na te słowa inaczej. Ludzkość ma chyba ogólnie taką mentalność, że co jakiś czas musi dostać w d.psko, inaczej dobrobyt ją degeneruje. U nas od ponad 200 lat niemal każde pokolenie musiało czegoś doświadczyć. Stąd i społeczeństwo jako ogół zareagowało inaczej. A jak masz w swoim dorobku czasy stalinowskie, stan wojenny czy przemiany ustrojowe to i wirus nie spowoduje załamania nerwowego. Choć i u nas ostatnimi czasy daje się zaobserwować wzrost zachowań pschopatologicznych u części pseudoelit szczególnie tzw. celebrytów. Jak się ma za dużo, za szybko, za łatwo i nie ma się przy tym zwykłych ludzkich problemów to chyba powoduje jakieś zmiany w psychice i zachowaniach. Dla przykładu posłucha tego wywiadu:
https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/video,vId,2542758
Ja się nie dziwię, że Cejrowski nie dał w małżeństwie. A teraz wyobraź sobie 14 dni kwarantanny z kimś takim...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2020-03-27, 7:25 am

Baba 55 lat i do tej pory nie wiedziała skąd bierze się mleko, pewnie sądziła, że z lodówki, ręce i nogi opadają...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-27, 1:39 pm

Tragedie celebrytów mnie bawią . Co do teorii o gwałceni krów bo i takie słyszałem i wykorzystywaniu krów jest w nich logika z czym na ogół kobiety maja problem . Dlatego teorii nie krytykuje . Logika jednak mówi ze człowiek jest gatunkiem drapieżnym a traktowanie zwierząt z latami obraca się w kierunku jak największego komfortu bo co udowodniono ma wpływ i na jakość mięsa i mleka . Z drugiej strony handel wciśnie każdy syf identyczny z naturalnym choćby w 10 % . Mnie cieszą takie postawy . Im więcej szalonych wegan tym lepiej dla mnie drapieżnika . Spada zapotrzebowanie na produkt co może spowodować spadek cen a może nawet wyparcie z rynku 1kg szynki zrobionej z 0,5 kg mięsa na rzecz 1 kg szynki zrobionej jak pan bóg przykazał z 1,5 - 2 kg mięsa
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2020-03-27, 2:17 pm

Tomcjo napisał(a):Tragedie celebrytów mnie bawią . Co do teorii o gwałceni krów bo i takie słyszałem i wykorzystywaniu krów jest w nich logika z czym na ogół kobiety maja problem . Dlatego teorii nie krytykuje . Logika jednak mówi ze człowiek jest gatunkiem drapieżnym a traktowanie zwierząt z latami obraca się w kierunku jak największego komfortu bo co udowodniono ma wpływ i na jakość mięsa i mleka . Z drugiej strony handel wciśnie każdy syf identyczny z naturalnym choćby w 10 % . Mnie cieszą takie postawy . Im więcej szalonych wegan tym lepiej dla mnie drapieżnika . Spada zapotrzebowanie na produkt co może spowodować spadek cen a może nawet wyparcie z rynku 1kg szynki zrobionej z 0,5 kg mięsa na rzecz 1 kg szynki zrobionej jak pan bóg przykazał z 1,5 - 2 kg mięsa

Tylko, że w Brukseli głośno się już mówi o wprowadzeniu jakiegoś odpowiednika akcyzy na mięso, co ma spowodować wzrost cen mięsa o 200%.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2020-03-27, 3:32 pm

Tomcjo napisał(a):Dlatego teorii nie krytykuje

Tu nie ma co krytykować tylko współczuć. Jakby stwierdziło pokolenie moich dziadków, w d.pach się z dobrobytu poprzewracało. Choć w przypadku, Pawlikowskiej, moim zdaniem bardzo uzdolnionej dziennikarki, może wchodzić w grę jeszcze taki syndrom: https://www.youtube.com/watch?v=iDQgDg-8Wx4
W dzisiejszych czasach nikt nikomu ie broni robić różnych głupot. Wiadomo że człowiek nie jest stricte osobnikiem wyłącznie mięsożernym ale głoszenie takich teorii jest po prostu szkodliwe.
novack napisał(a):do tej pory nie wiedziała skąd bierze się mleko, pewnie sądziła, że z lodówki, ręce i nogi opadają...

Jeden z bratanków mojej żony - wtedy lat 11 - jeszcze niedawno był mocno zdziwiony tym gdy zobaczył jajko po rozbiciu. Bo wcześniej widział tylko gotową jajecznice. I żeby było żałośniej, dzieciak mieszkający praktycznie na wsi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-27, 3:37 pm

Faktycznie te wszystkie idee nie są groźne dopóki nie chcą ich narzucić innym siłą .
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez achter 2020-03-27, 4:43 pm

August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):

W dzisiejszych czasach nikt nikomu ie broni robić różnych głupot. Wiadomo że człowiek nie jest stricte osobnikiem wyłącznie mięsożernym ale głoszenie takich teorii jest po prostu szkodliwe.

Panowie: Tomcjo, August, Novack zachęcam do poczytania o diecie Dr. Dąbrowskiej
achter
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2020-03-27, 4:59 pm

achter napisał(a):zachęcam do poczytania o diecie Dr. Dąbrowskiej

Brzmi interesująco. Stosowałeś ją ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2020-03-27, 5:59 pm

achter napisał(a):
August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):

W dzisiejszych czasach nikt nikomu ie broni robić różnych głupot. Wiadomo że człowiek nie jest stricte osobnikiem wyłącznie mięsożernym ale głoszenie takich teorii jest po prostu szkodliwe.

Panowie: Tomcjo, August, Novack zachęcam do poczytania o diecie Dr. Dąbrowskiej

Ale Pawlikowska nie stosuje diety dla zdrowia, tylko ideologiÄ™ dla... chgw.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez achter 2020-03-27, 6:03 pm

August napisał(a):
achter napisał(a):zachęcam do poczytania o diecie Dr. Dąbrowskiej

Brzmi interesująco. Stosowałeś ją ?

tak, z bardzo dobrym skutkiem
achter
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-27, 6:20 pm

https://youtu.be/C3wgvNQR3gQ
Takie tam o grze w ekstraklasie . Wyciągnąłem kilka ciekawostek z sezonu w którym graliśmy na topie .
Zyski z dnia meczowego wg firmy Deloitte
Legia 28.2 mln
Lech 13,2
Wisła 7,4
Jagiellonia 6,5
Górnik 5,9
Lechia 5,0
Arka 3,3
Cracovia 2,9
ÅšlÄ…sk 2,8
Pogoń 1,8
Korona 1,6
Lubin 1,1
Miedź 1,1
Piast 1,0
Zagłębie 0,8
PÅ‚ock 0,5
Powiedziałbym ze tylko 6 klubów ma przyzwoite dochody . Następne trzy słabo a reszta nędza . Nie wiem gdzie tu potencjał do powiększenia ligi zamiast mocnego zmniejszenia .
Inna ciekawostka to wydatki na piłkarzy .
Zgadnijcie ile procent budżetu wydał Płock na piłkarzy , 80% mało , 90% mało , 100% wciąż mało . Wisła Płock wydała 129% budżetu . Firmie Deloitte tak wyszło bo nie doliczyli pieniędzy z transferów które nigdy nie są pewne i czasem są a czasem nie ma . A wiec hulaj dusza . W Sosnowcu wydano 85 % budżetu na grajków którzy spadli . Więcej wydano w Koronie 86% , w Legii 90% i w Miedzi 96% co nie pomogło w utrzymaniu . Oszczędni byli w Gorniku 50% , Jagielloni 58% i Cracovii 57% .

Cały film jest o tym dlaczego kluby ekstraklasy nie chcą dokończyć sezonu .
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez django 2020-03-27, 9:35 pm

Ja polecam mocne ograniczenie mięsa. Nie z powodów ideologicznych tylko zdrowotnych. Osobiście jem mięso 1-2 razy w tygodniu i czuję się dużo lepiej niż wtedy jak wpieprzalem fastfudy i napakowane chemią mięso z marketów . A i waga poszła mocno w dół.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników