Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-11, 11:08 am

Giorgi Gabedawa: Nie chciałem grać w Rosji, wolę w Polsce [wywiad]

– Tworzy się mocna drużyna. Wierzę, że utrzymamy się w lidze i wydłużę moją serię, bo jeszcze nigdy nie spadłem – mówi nowy piłkarz Zagłębia Sosnowiec Giorgi Gabedawa.

Leszek Błażyński: Słyszałem, że miał pan propozycję gry w Rosji?

Giorgi Gabedawa: Pojawiło się zainteresowanie ze strony klubu Bałtika Kaliningrad, ale to nie była konkretna oferta. Poza tym wspomniana drużyna występuje na drugim poziomie rozgrywkowym. Wolę grać w Polsce niż w Rosji. Moja żona też nie chciała tam jechać. Były również zapytania z innych europejskich klubów, ale Zagłębie było najszybsze, dogadaliśmy się i podpisałem kontrakt.


Nie przeraziło pana to, że drużyna jest na ostatnim miejscu w tabeli i w dwudziestu meczach zdobyła tylko 12 punktów?

Giorgi Gabedawa: Kiedy skontaktowano się ze mną, sprawdziłem tabelę ekstraklasy w internecie. Wiem, jaka jest pozycja zespołu, ale zaryzykowałem i to był przemyślany ruch. Zagłębie ma praktycznie nową drużynę, doszło wielu dobrych piłkarzy. Martin Toth i Lukaš Greššak przez lata grali w Spartaku Trnawa, mają umiejętności i doświadczenie. Słowacy nieźle sobie radzili w europejskich pucharach. Są też inni zawodnicy. Tworzy się silna drużyna, która ma określony cel. Wierzę, że utrzymamy się w ekstraklasie i wydłużę moją serię, bo nigdy jeszcze nie spadłem do niższej ligi.

Został pan wybrany w Gruzji najlepszym piłkarzem rozgrywek, był pan też najlepszym strzelcem, chociaż w kwestii bramek w internecie pojawiły się rozbieżności.

Giorgi Gabedawa: Niektórzy nie policzyli mi wszystkich goli. Strzeliłem 22 gole w 35 meczach. Wybrano mnie też najbardziej efektywnym zawodnikiem ligi.

Trochę tych statuetek pan nazbierał.

Giorgi Gabedawa: Mam kolejne, bo w Gruzji wybierany jest też najlepszy piłkarz po danej serii spotkań. Liga podzielona jest na tak zwane cztery koła. Każda para drużyn rozgrywa ze sobą cztery mecze.

Ile bramek zdobędzie pan wiosną w ekstraklasie?

Giorgi Gabedawa: A ile pozostało kolejek?

Siedemnaście.

Giorgi Gabedawa: Będę zadowolony, jak strzelę siedem, osiem goli. Powracając do wcześniejszej kwestii, dlaczego wybrałem polską ekstraklasę. Kolejny argument to taki, że stąd łatwiej będzie mi trafić do reprezentacji, a to dla mnie bardzo ważne. Chyba każdy piłkarz marzy o grze w kadrze narodowej.

W poprzednim roku regularnie strzelał pan gole, a mimo to ani razu nie otrzymał powołania do reprezentacji.

Giorgi Gabedawa: Byłem trochę zaskoczony, ale drużyna dobrze grała w Lidze Narodów (Gruzja awansowała do Dywizji C – przyp. red.) i trener po prostu stawiał na sprawdzonych graczy. Kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów selekcjoner powiedział, że mnie obserwuje. Nie miałem jeszcze okazji z nim rozmawiać, ale mam nadzieję, że dzięki występom w Zagłębiu otrzymam nominację.

Trenera Zagłębia Valdasa Ivanauskasa znał pan wcześniej.

Giorgi Gabedawa: Kilka lat temu pracował w Gruzji, był szkoleniowcem drużyny Dila Gori i miałem okazję grać przeciwko temu zespołowi. Ivanauskas widział, co prezentuję, zna mnie i chciał, abym przyszedł do drużyny. Rozmawiałem też z Giorgim Merebaszwilim z Wisły Płock. Zachęcał mnie do przyjazdu, przekonywał, że ekstraklasa jest o wiele silniejsza od ligi gruzińskiej, że są tutaj piękne stadiony, przychodzi wielu kibiców, jest duże zainteresowanie mediów.

Ale obiekt w Sosnowcu nie należy do tych pięknych aren.

Giorgi Gabedawa: Przypomina mi stadiony w Gruzji.

Kibice trochę obawiają się, czy zespół, w którym jest wielu obcokrajowców, szybko dogada się na boisku. W obecnej sytuacji drużyna od pierwszych kolejek musi zdobywać punkty.

Giorgi Gabedawa: Ja mówię po gruzińsku, rosyjsku i trochę po angielsku. Bez problemu wszyscy porozumiewamy się w szatni. Na boisku też nie będzie problemów, język futbolu jest uniwersalny. Zresztą większość europejskich zespołów ma sporą grupę obcokrajowców, w lidze gruzińskiej jest podobnie, chociaż moja Czichura Saczchere była wyjątkiem, bo mieliśmy w kadrze tylko jednego zawodnika zza granicy, bośniackiego bramkarza Dino Hamzicia.

Raz w karierze już pan grał za granicą i nie był to udany pobyt. W ukraińskim Ilcziwecu Mariupol w siedemnastu meczach ligowych zdobył pan tylko jedną bramkę.

Giorgi Gabedawa: Byłem wtedy bardzo młody, miałem 19–20 lat, brakowało mi doświadczenia, ogrania. Teraz sytuacja jest inna. W ostatnich latach występowałem też z moją drużyną Czichura Saczchere w kwalifikacjach Ligi Europy. Strzeliłem w sumie w tych meczach siedem goli.

Dyrektor sportowy Zagłębia Robert Tomczyk scharakteryzował pana jako zawodnika ruchliwego, silnego fizycznie, z dobrym uderzeniem z dystansu.

Giorgi Gabedawa: Staram się strzelać spoza pola karnego, zdobyłem w poprzednim roku w ten sposób kilka bramek. Z pięć, sześć goli strzeliłem po rzutach karnych, ani razu za to nie wpakowałem piłki do siatki po strzale głową, chociaż w poprzednich rozgrywkach zdobywałem tak bramki, także w europejskich pucharach.

Zna pan jakichś polskich ligowych piłkarzy?

Giorgi Gabedawa: Nie znam żadnego, ale w tym roku poznam. Macie za to bardzo rozpoznawalnych piłkarzy w Europie, Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i wielu innych
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ce/5qerg92
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-01-11, 11:23 am

http://sportdziennik.pl/kostal-splacony ... chorwatow/
Wisła wypłaciła zaległe pensje... po 5 koła na waciki dla dziewczyn :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-11, 11:51 am

Zagłębie Sosnowiec. Podwójne powitanie

To był dobry dzień przy Kresowej. Rano kontrakt z Zagłębiem podpisał Mateusz Możdżeń, a po południu dotarł do Sosnowca grecki defensor Georgios Mygas. Po trzydniowej podróży…
Zgodnie z naszym wczorajszym anonsem krótko po śniadaniu sfinalizowano w czwartek transakcję pozyskania Mateusza Możdżenia. 27-letni pomocnik, który poprzednie dwa i pół sezonu spędził w Koronie Kielce, przeszedł do Zagłębia Sosnowiec na zasadzie transferu definitywnego. Złożył podpis na półtorarocznej umowie.

Trafił krezusów

Kibice beniaminka przyjmują nową postać w zespole z entuzjazmem. Są świadomi, że właśnie w środku drugiej linii sosnowiczanie mieli największy problem w pierwszej części rozgrywek. Możdżeń ma zabezpieczyć ten sektor boiska. Pomoże mu w tym nabyte doświadczenie – na ekstraklasowe boiska wybiegał do tej pory 248 razy.
Niejednokrotnie mierzył się z rywalami z wyższej półki. Wczoraj przez cały dzień przypominano fantastycznego gola, jakiego – jako gracz Lecha Poznań – strzelił Manchesterowi City w fazie grupowej Ligi Europy. Ustalił wtedy wynik spotkania na 3:1. Miało to miejsce jesienią 2010 roku. W zespole pokonanych – naszpikowanym krezusami – występowali wówczas tej klasy piłkarze, co Patrick Vieira, Emmanuel Adebayor czy świeżo upieczony mistrza świata David Silva.

– Teraz przede wszystkim chcę pomóc Zagłębiu utrzymać się w ekstraklasie – powiedział Możdżeń tuż po przybyciu na Stadion Ludowy. – Będę miał szansę na regularną grę, a w Kielcach takiej szansy wiosną bym nie miał. W Koronie nie uzgodniłem nowego kontraktu, natomiast w Sosnowcu od razu dowiedziałem się, że jestem potrzebny. Zagłębie podało mi rękę, za co jestem bardzo wdzięczny.

Przybysz z Hellady

Kilka godzin później przy Kresowej pojawił się długo wyczekiwany Georgios Mygas. Grecki obrońca w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Panetolikosem, obowiązujący do końca tego sezonu. Zaraz potem wybrał się do Polski, ale była to podroż z przygodami. Utrudniła ją najpierw śnieżyca, a następnie akcja protestacyjna personelu naziemnego na niemieckich lotniskach. Ostatecznie po trzech dniach piłkarzowi udało się dotrzeć do celu.

Gra w numerki

Mygas wziął już udział w popołudniowym treningu. Dzisiaj przejdzie testy medyczne. Jeśli ich wyniki nie będą budzić zastrzeżeń, podpisze półroczny kontrakt z opcją prolongaty o kolejne 12 miesięcy. Sam zawodnik jest dobrej myśli, bo zdążył już wybrać numer, z jakim wiosną zamierza biegać po polskich boiskach. Będzie to – nietypowo jak na defensora – „11”. Pierwotnie chciał mieć na plecach nr 22, ale jest on już zajęty przez Żarko Udoviczicia. Nie wręczono mu również „14”, bo ta… czeka na Dawida Ryndaka, który otrzyma ją, jeśli po tygodniowych sprawdzianach przekona do siebie trenera Valdasa Ivanauskasa.

Vokić jest wolny

Za porozumieniem stron Zagłębie rozwiązało kontrakt z Dejanem Vokiciem. Młodzieżowy reprezentant Słowenii był jednym z pięciu zawodników wystawionych na listę transferową. Przy Kresowej spędził tylko pół roku. W tym czasie zaliczył 15 ligowych spotkań i jedno pucharowe. Nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
http://sportdziennik.pl/zaglebie-sosnow ... powitanie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-01-11, 11:15 pm

http://weszlo.com/2019/01/11/pierwszy-w ... straklasa/

Kowalczyk pisze o ściąganiu szrotu wiec jedzie po Zagłębiu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2019-01-12, 1:14 pm

Wisła wypłaci w poniedziałek całość, Kubuś z dwoma znajomymi wyłożył kasę.Dla nas to zła wiadomość bo trzeba wytypować dwóch innych spadkowiczów
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-01-12, 1:26 pm

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24355 ... #s=BoxOpMT
To zaledwie 4 miliony i na dodatek jako kolejna pożyczka.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez michaelus 2019-01-12, 1:42 pm

xenon napisał(a):Wisła wypłaci w poniedziałek całość, Kubuś z dwoma znajomymi wyłożył kasę.Dla nas to zła wiadomość bo trzeba wytypować dwóch innych spadkowiczów


To nic nie zmienia. Może pozwoli na dogranie obecnego sezonu do końca, ale brak licencji na kolejny sezon także skutkuje przesunięciem na ostatnie miejsce w końcowej tabeli sezonu.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-01-12, 2:59 pm

Jak Sąd w Szwecji zdecyduje, że Wisła nadal jest Mongoła, to Błaszczu na kasę będzie mógł położyć ... :lol:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-12, 3:49 pm

novack napisał(a):Jak Sąd w Szwecji zdecyduje, że Wisła nadal jest Mongoła, to Błaszczu na kasę będzie mógł położyć ... :lol:

Błaszczykowski czy ten drugi, Królikowski, który był związany z Legią jak ja Notecianką Pakość to ludzie biznesu. Nie chodzi oczywiście o złe intencje ale altruizm także nie. Wystarczy zobaczyć jaki robią sobie PR sobie czy ten drugi „brand” swojej firmie. To samo dotyczy Leśnego i jego kancelarii. Ta bańka od każdego to dość niskie koszty.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez achter 2019-01-12, 8:07 pm

achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-13, 9:38 am

Mam chcec wylicytować występ Pana Prezydenta np. u mnie w domu przy kolędzie: 27. Finał WOŚP w Sosnowcu: licytacja występu prezydenta, największa puszka na datki i gigantyczna ściskawka

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... kiego.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2019-01-14, 11:48 am

Zagłębie Sosnowiec we wtorek rozpoczyna zgrupowanie w Chorwacji. Jeszcze przed obozem z drużyną może się pożegnać Konrad Wrzesiński.
Pomocnik był wyróżniającym się piłkarzem Zagłębia w słabej dla tej drużyny rundzie jesiennej. 25-letni zawodnik strzelił sześć bramek. Fachowcy doceniali jego dyspozycję fizyczną – szybkość i dynamikę. Z naszych informacji wynika, że zawodnikiem interesowały się m.in. Lechia Gdańsk i Cracovia. W klubie potwierdzają jednak informację Przeglądu Sportowego, że piłkarz może trafić do kazaskiego Kajrata Ałmaty. – Może, gdyż wcześniej warunki odstępnego muszą ustalić kluby. Wrzesiński ma ważną umowę, więc mówimy o transferze gotówkowym – zaznacza Jerzy Mucha, rzecznik prasowy klubu z Kresowej.

Dawid Ryndak kontra Łukasz Broź
Dawid Ryndak kontra Łukasz Broź JAN KOWALSKI

Kto ewentualnie może zastąpić Wrzesińskiego? W kadrze pozostaje Dawid Ryndak – wychowanek, który wrócił do Sosnowca po okresie gry dla Puszczy Niepołomice.

Pojawiła się również informacja, że Zagłębie postawi na skrzydłowego z Kazachstanu Jurija Łogwinienko. 30-letni zawodnik z Astany ma na swoim koncie 25 występów i trzy bramki w reprezentacji Kazachstanu. W klubie twierdzą jednak, że to tylko plotka.
Dodajmy natomiast, że blisko przedłużenia umowy jest Serb Żarko Udovicić.

Teraz Chorwacja
Niewykluczone, że nowy piłkarz na skraj pomocy dołączy do Zagłębia już podczas zgrupowania w Chorwacji, które rozpoczyna się we wtorek. Najpierw nad wybrzeże Adriatyku dotrze autobusem sprzęt drużyny, a potem przez Balice, Frankfurt i Triest doleci zespół.

Stamtąd ekipa uda się autokarem do Medulinu, gdzie drużyna trenować będzie do 28 stycznia. Dzień później nastąpi powrót do kraju. W Medulinie sosnowiczanie wystąpią w turnieju Arena Cup. Pierwszym rywalem w czwartek 17 stycznia będzie NK Istra 1961 Pula z chorwackiej ekstraklasy GW.http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2019-01-14, 12:48 pm

Niech Wrzesiński sobie da jeszcze pół roku okrzepnięcia na tym "najwyższym" poziomie, a dopiero później myśli o zmianie klubu na lepszy, co trudne nie będzie. Już wielu było takich, którzy mieli udaną rundę, na siłę wyjechali gdziekolwiek, a po dwóch latach od tego momentu kopali piłkę w polskiej drugiej lidze i to bez powrotu do dawnej formy. Spokojnie. Transfer nie ucieknie.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przegląd prasy

Postprzez Skunk 2019-01-14, 1:40 pm

Z informacji tablicy odlotów wynika, że jutro wszystkie loty do Frankfurtu odwołane.
Ciekawe czy jest plan B.

edit: tutaj przyczyna http://ttg.com.pl/we-wtorek-strajk-na-l ... ankfurcie/
Skunk
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2003-07-26, 5:19 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2019-01-14, 5:33 pm

Skunk napisał(a):Ciekawe czy jest plan B.

Autostop, autostop
Wsiadaj, bracie, dalej, hop
Rusza wóz, będzie wiózł
Będzie wiózł nas dziś ten wóz…

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników