Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez FC1906 2022-11-11, 6:47 pm

petromar napisał(a):ja tak sobie czytam i czytam ,forum,fb, i nachodzi mnie taka myśl.......czy kibice Zagłębia są aż tak niezadowoleni z pieniędzy które miasto pompuje w klub? (nie interesuje mnie z jakim skutkiem bo to widzi każdy), czy kibice na dobre i na złe wolą jednak aby UM nie dotował klubu i ten zniknął na dobre z mapy piłkarskiej czyli pojdzie na złe? i tak sobie po tym czytaniu myślę że druga opcja jest bliższa kibicom Zagłębia jednak, czyli niby na dobre i na złe ale bardziej z opcją złe , to jest jakiś ewenement na skalę krajową chyba że kibice danego klubu nie za bardzo jednak chcą aby klub istniał ;-(


Dobrze pisze...Niestety bez wsparcia miasta nie ma klubu.
Avatar użytkownika
FC1906
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2014-09-20, 9:42 am


Re: Przegląd prasy

Postprzez paw25 2022-11-12, 6:08 am

To jak Chęcinski mówi takie rzeczy to sam musi wiedzieć że koniec jest bliski..Kroplówki finansowe dobrze nie wróżą.Oni sami wykoleją ten klub
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez jacmar 2022-11-12, 8:32 am

Petromar pisze że sytuacja jest patowa a przecież to nie jest wina słabych kopaczy tylko tych co ich tu sprowadzili ale tych oczywiście ruszać nie wolno przy nich nawet 15 mln będzie mało do utrzymania w 1 lidze aż boje się myśleć ile potrzebowali by żeby utrzymać się w ekstraklasie
jacmar
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2007-05-14, 12:39 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez MirosławaSmyła 2022-11-12, 9:10 am

petromar napisał(a):ja tak sobie czytam i czytam ,forum,fb, i nachodzi mnie taka myśl.......czy kibice Zagłębia są aż tak niezadowoleni z pieniędzy które miasto pompuje w klub? (nie interesuje mnie z jakim skutkiem bo to widzi każdy), czy kibice na dobre i na złe wolą jednak aby UM nie dotował klubu i ten zniknął na dobre z mapy piłkarskiej czyli pojdzie na złe? i tak sobie po tym czytaniu myślę że druga opcja jest bliższa kibicom Zagłębia jednak, czyli niby na dobre i na złe ale bardziej z opcją złe , to jest jakiś ewenement na skalę krajową chyba że kibice danego klubu nie za bardzo jednak chcą aby klub istniał ;-(

Na pierwszy rzut oka - racja. Sam tak do niedawna sądziłem. Coś jednak pękło...
Chodzi mi o to, że ciągle łudzimy się, że będzie lepiej, że zdarzy się jakiś cud i staniemy na nogi. Obawiam się jednak, że cały ten klub jest już tak niesamowicie przesiąknięty niedasizmem poczynając od prezesa, przez działaczy, trenerów, piłkarzy, a kończąc na sprzątaczce, że tego już się nie da uratować.
To jest trochę tak, jakby zatrudniał się w firmie solidny pracownik, który chce pracować, ma motywację, chęci, chciałby góry przenosić, ale jak widzi, że wszyscy w około którzy pracują trochę dłużej niż on, grają ostro w chuja i nikt na to nie reaguje tylko przymyka oko, to on również szybko dostosowuje się poziomem do tej całej reszty. Przykładowo, jeżeli prezydent wyciąga pieniądze z budżetu miasta, przekazuje prezesowi, a ten je "przejada" bez żadnego wyniku i widzi, że żadnej zjeby z tego tytułu nie ma, to tak samo ten prezes nie ma potem pretensji do trenera, a trener do piłkarzy. Ot, układzik sobie działa, jest hajs, niewiele trzeba robić, nikt nikogo z niczego nie rozlicza.

Wydaje mi się, że choćby nie wiem jak długo czekać i nie wiem jak duże pieniądze wpompować to ten układ jest tak skostniały, że to nie ruszy do przodu. Trzeba by to wszystko zburzyć i zacząć budować od zera, od samych fundamentów. Potrzebni są nam ludzie zupełnie nowi, obcy, tacy którzy nigdy z Zagłębiem nie mieli do czynienia i musiałoby ich przyjść na raz kilku, by narzucić jakiś nowy styl pracy, jakąś nową wizję, nowe chęci przede wszystkim, bo tutaj głównie chęci brakuje. Ci którzy pracują teraz w tym klubie odhaczają tylko kolejny dzień w kalendarzu za który trzeba im zapłacić, a nic nie wnoszą w rozwój klubu. Dosłownie jakby ich tutaj za karę ktoś zatrudnił, chłostał batem, aby tutaj przyjeżdżali, a oni nie mogą się zwolnić, bo kredyt na karku i trzeba te męki odbębnić w tym Zagłębiu, byle szybko z jak najmniejszym bólem, zamknąć się we własny kokonie, a potem szybko do domu.

Ktoś niedawno tutaj pisał, że Zagłębie nie umie wygrać meczu "prestiżowego", z Ruchem, Wisłą, Katowicami, ale także nie umieją wygrać meczu z outsiderem takim jak Sandecja. Nam się gra tylko w miarę dobrze ze średniakami. To świadczy o braku charakteru, o takiej obojętności na to co się dzieje. Wyobraziłem sobie sytuację jak oni się w szatni motywują, jakie to musi być nieszczere, płytkie, takie udawanie przed grupą i przed samym sobą. Taka obłuda - coś paskudnego to musi być.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-11-14, 4:12 pm

Jeśli ktoś ma możliwość proszę o wklejenie wywiadu z Leszkiem Baczynskim w wyborczej. Dzięki.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-11-15, 7:22 pm

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... owiec.html

Piłkarki KKS Czarnych Antrans Sosnowiec będą mieć nowego trenera. Umowa z Robertem Stankiem została rozwiązania za porozumieniem stron.
„Dziś za porozumieniem stron rozwiązana została umowa z Robertem Stankiem, dotychczasowym trenerem ekstraligowego zespołu. Dziękujemy trenerowi za współpracę i życzymy powodzenia w przyszłości. Nazwisko nowego szkoleniowca poznacie niebawem..." – informuje klub z kobiecej ekstraligi.

53-letni Stanek – były bramkarz i trener Zagłębia – został trenerem Czarnych w lipcu tego roku. 13-krotny mistrz i 13-krotny zdobywca Pucharu Polski radził sobie pod wodzą nowego szkoleniowca przeciętnie.

1
CZARNI SOSNOWIEC ROBERT STANEK SOSNOWIEC
Po rundzie jesiennej Czarne są na szóstej pozycji ze stratą 14 punktów do liderującego GKS-u Katowice. Piłkarki z Sosnowca wygrały tylko cztery mecze z dziesięciu. Pięć razy schodziły z boiska pokonane. Zespół ma jeszcze szansę na dobry wynik w Pucharze Polski. W 1/16 Czarni zagrają na wyjeździe z KKP II Bydgoszcz.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-11-15, 7:24 pm

Lars napisał(a):Jeśli ktoś ma możliwość proszę o wklejenie wywiadu z Leszkiem Baczynskim w wyborczej. Dzięki.



nie znajduję nigdzie takiego wywiadu
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez paw25 2022-11-15, 7:47 pm

paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-11-15, 7:56 pm

paw25 napisał(a):https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,29137574,zaglebie-sosnowiec-bez-pierwiastka-szalenstwa-byly-prezes.html


ach tu...dzięki
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-11-15, 8:00 pm

Lars napisał(a):Jeśli ktoś ma możliwość proszę o wklejenie wywiadu z Leszkiem Baczynskim w wyborczej. Dzięki.



Zagłębie Sosnowiec bez "pierwiastka szaleństwa". Były prezes nie jest pewny, że wiosna zacznie się na ArcelorMittal Park

Zagłębie Sosnowiec znowu bliżej miejsc spadkowych niż tych premiowanych awansem. Leszek Baczyński, były piłkarz, trener i prezes klubu, przyznaje, że oczekiwał więcej.
Zagłębie Sosnowiec zakończyło ligowe granie w 2022 roku na 12 pozycji i 22 punktami, na które złożyły się 5 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. Jest nieco lepiej niż przed rokiem, gdy po rozegraniu 18 kolejek I ligi sosnowiczanie zgromadzili 18 punktów.

Cały czas to jednak poniżej oczekiwań kibiców i miasta, które utrzymuje klub. Celem pozostaje bowiem niezmiennie pierwsza szóstka i walka o awans.

Wojciech Todur: Jest pan rozczarowany czy może miejsce w tabeli odpowiada aktualnemu potencjałowi Zagłębia?

Leszek Baczyński, honorowy prezes klubu: – Mnie, ludziom związanym z Zagłębiem na dobre i na złe, zawsze trudno obiektywnie ocenić potencjał zespołu. Przecież my zawsze widzimy Zagłębie w czołówce. Niezależnie od nazwisk w kadrze i zasobności budżetu.

Oczywiście, że chciałbym, żeby tych punktów było więcej. To jednak nie brak punktów przeszkadzał mi jesienią najbardziej.

Dla mnie Zagłębie było do bólu przewidywalne, a przez to mało ciekawe. Brakowało mi odwagi. Także we wprowadzaniu do gry młodych graczy. Tego pierwiastka szaleństwa, za którym czasami kryją się błędy, ale przede wszystkim radość z gry. To za takie zespoły chcą ściskać kciuki kibice. To tacy nieopierzeni piłkarze dają nadzieję na zwycięstwa i lepszy czas.

Wiadomo, że trenerzy widzą zawodników na co dzień. Mają największą wiedzę o ich aktualnej formie. Czasami jednak warto zaryzykować. Zejść z utartej ścieżki. W Zagłębiu woleli jednak postawić na stabilność.

Nie brakuje głosów kibiców, którzy uważają, że czas trenera Artura Skowronka w Zagłębiu powinien dobiec końca.

– Wiadomo, że trener jest klamrą, która wszystko spina. Tyle że za wynikiem lub jego brakiem stoi znacznie więcej ludzi i szczegółów. Nie wszystkie je znam, żeby się wypowiadać na ten temat.

A jak się panu podobało zarządzenie kryzysem związanym z przesunięciem do rezerwy Szymona Sobczaka?
– Przed laty sam zmagałem się z podobnym problemem, gdy przyszło mi podziękować za grę liderowi drużyny Marcinowi Lachowskiemu. Czasami już tak jest, że trzeba kogoś poświęcić dla dobra zespołu. Czas zawsze wystawia rachunek i pokazuje, czy osoby, który podjęły taką decyzję, miały rację. Na razie tego czasu minęło zbyt mało.

Brak wyników i kolejne miliony płynące z miasta to nie jest mieszanka łatwo akceptowana przez wielu mieszkańców Sosnowca. Szczególnie tych, którzy nie są kibicami Zagłębia.
– Wynik nie jest kwestią pieniędzy. Najważniejsze to mądrze je wydawać.

W Sosnowcu wydają mądrze?
– To już nie jest pytanie do mnie.


Wierzy pan w to, że pierwszy mecz nowej rundy Zagłębie zagra już na nowym stadionie?

– Za długo na tym świecie żyję, żeby być tego pewnym. Wiadomo, że boisko już czeka. Ale to tylko boisko. A co z całą infrastrukturą, odbiorami, potencjalnymi usterkami, które jeszcze mogą ujrzeć światło dzienne? Za dużo niewiadomych, żeby się szykować w lutym przyszłego roku na mecze na nowym obiekcie. A byłoby szkoda, bo jednak takie trzy domowe spotkania na start z Arką, Odrą i GKS-em Katowice to byłoby ciekawe otwarcie.

Na Stadionie Ludowym jest miejsce, gdzie osoby, które przez lata były związane z Zagłębiem, zawsze mogą zajrzeć, porozmawiać, powspominać. Przeniesiecie się z czasem na nowy stadion?
– Nie. Zostajemy na Ludowym. Tu biją nasze serca. Zespół też przecież będzie tutaj na co dzień trenował. Na nowym obiekcie – z tego co słyszę – będzie ogólnodostępna przestrzeń, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać. Pewnie na godzinę, dwie przed meczem spotkamy się tam i będziemy żyli, jak zawsze Zagłębiem.


https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... rezes.html
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-11-16, 6:10 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2022-11-16, 7:50 am

novack napisał(a):https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,29143406,robert-stanek-nie-jest-juz-szkoleniowcem-czarnych-sosnowiec.html
8)

A taki był ładny amerykański szkoda :lol: :lol: :lol:
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez petromar 2022-11-16, 12:30 pm

Wyborcza podaje że dzisiejszy trening zaczął się od ..............ODMOWY WSPÓŁPRACY przez ZAWODNIKÓW :lol: :lol: :lol:
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-11-16, 12:33 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2022-11-16, 12:38 pm

I co pan na to panie GIREK :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników