PrzeglÄ…d prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2018-05-28, 7:07 am

To dopiero mała wisieńka na torcie. W Skarbach Ekstraklasy nie jesteśmy jeszcze ujęci. A i Ekstraklasa jako taka jeszcze nie zareagowała. Poza tym, co znamienne, jak na razie w mediach więcej miejsca się poświęca historycznemu awansowi Miedzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 11:25 am

Tomcjo napisał(a):https://sport.onet.pl/pilka-nozna/i-liga/matka-pilkarza-ruchu-zmarla-po-niedzielnym-meczu/f262zxp
Przykra sprawa . Matka 18 letniego obrońcy Ruchu oglądała mecz i na koniec zasłabła . Niestety służby medyczne nie uratowały jej . Elegancko byłoby gdyby klub wystosował oficjalne kondolencje . Przypuszczam ze w tym szale radości nikt u nas o tym nie wie .

Niewykluczone, że dotarło to i do Klubu, bo choćby i SportoweFakty zaraz po meczu pisały o tym; faktycznie jednak możliwe, że w awansowym ferworze wiadomość ta utknęłaby bez reakcji.
Przede wszystkim, z mojej strony wyrazy współczucia dla osieroconego Bartłomieja Kulejewskiego i całej Rodziny jeżeli jakoś stąd by dotarły do dotkniętej bólem Rodziny - jak również wyrazy żalu i łączności z "rodziną Klubową Ruchu". Podejmując zaś apel o reakcję, jaki wyraził Kol. Tomcjo - dodam, że trudno wszakże doradzić konkretnie, jaka forma wyrażenia kondolencji ze strony Klubu byłaby najlepsza, bo takie, które wydadzą się zbyt zdawkowe, mogą wręcz być spotęgowane przez sukces Zagłębia i wyglądać na nieczułość czy inne niedobre odczucia - przesada zaś aktywności może albo wręcz prowokować do skojarzeń typu "zabójca przychodzi na miejsce zbrodni" albo przynajmniej być odbierane niedobrze przez samo skojarzenie Zagłębia z klęską Ruchu, która spotęgowana została przez tę śmierć. Kto wie, może nawet i udział w jakiejś formalnej części obrzędów pogrzebowych, poprzez np. P. Babiarza, byłego gracza i Ruchu - z kwiatami, z oficjalnym jakimś Zagłębia sztafarzem? Może - ponieważ pewnie będzie jakaś ceromonia zapewne ze strony kibiców Ruchu - też reakcja kibicowska?
Piszę o tym także i dlatego, że mam nadzieję, iż wobec walki zarządu Ruchu o odcięcie się od wypaczeń w Ruchu za PRLu i później postępujących aż po kojarzenie proniemieckie tego zasłużonego polskiego klubu: mam nadzieję, że dotrze to trochę do Zagłębiowskiego środowiska, choć siłą faktu ono staje się coraz młodsze i buduje sobie świadomość świata piłkarskiego na bazie pamięci bodaj dwudziestu ostatnich lat.
Przywiązanie do barw Ruchu - tu zauważyliśmy je z tragicznym wydźwiękiem tej śmierci Matki, chyba relatywnie młodej, której serce nie wytrzymało, gdy przegrywał chłopak na boisku przecież nie winny tej ich rzeczywistości, tylko z przywiązaniem do barw mający odwagę podjęcia odpowiedzialności. Dodać tu trzeba - to przywiązanie teraz boleśnie wybuchło przy degradacji - ale i rok wcześniej podobnie tragicznie było, gdy Ruch spadał z Ekstraklasy - na bodaj ostatnim meczu starszy kibic też przeszedł atak serca i zmarł, nie udało się go uratować. To pokazuje, jak ten Ruch jest w sercach regionu, polskich Ślązaków - jak również dokumentowały to obrazki z trybun, gdy cały czas dopingowano zdegradowanych "swoich", pracowali wodzireje kibicowscy - ale nie w kierunku burd i niszczenia swojego. Szacunek należy się więc i w tym punkcie. Co więcej - co już zauważył nieśmiało Kol. August - włączyć tu trzeba i postawę przedstawicieli Ruchu na konferencji prasowej, gdzie nawet w relacji swojej, chorzowskiej, umieścili na youtube'ie materiał obszernie dokumentujący radość ze zwycięstwa D. Dudka i nawet wbiegnięcie świętujących piłkarzy na konferencję.
Moim zdaniem warto więc podkreślić - poziom całego chorzowskiego środowiska, nie tylko godnie i bez burd, warcholstwa znoszącego klęskę, jaką dla niech jest degradacja - ale dyskretnie też stwarzali możliwość, jakoś nawet współuczestniczyli w świętowaniu Zagłębia z racji awansu do Ekstraklasy. Szacun - zarówno dla czynników oficjalnych więc - jak i dla kibicowskich, co opisałem powyżej.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2018-05-28, 11:37 am

Blajpios napisał(a):cały czas dopingowano zdegradowanych "swoich", pracowali wodzireje kibicowscy - ale nie w kierunku burd i niszczenia swojego

Blajpios napisał(a):Moim zdaniem warto więc podkreślić - poziom całego chorzowskiego środowiska, nie tylko godnie i bez burd, warcholstwa znoszącego klęskę, jaką dla niech jest degradacja

Bardzo ładne ze strony kolegi takie wychwalanie chorzowskich kibiców. Sam niedawno wspomniałem, że to o wiele lepsi klasowo kibice od innych śląskich drużyn (vide: Bukowa). Niemniej muszę z przykrością wspomnieć, że w wypowiedzi kolegi brakło choć jednego, zdania prostego o Naszych Kibicach, którzy fantastycznie byli z zespołem cały mecz. A tym bardziej, że przed meczem wielu wieszczyło prowokacje, burdy itd.... A tu, proszę: international level
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2018-05-28, 12:25 pm

U szechtera jest wywiad z Chęcińskim o bardzo intrygującym tytule "Zagłębie Sosnowiec zagra w ekstraklasie na Ludowym. Budżet w górę" Ja nie mam możliwości nawet przeczytać, a co dopiero wkleić, więc jeśli ktoś potrafi to zrobić to zapraszam do działania.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2018-05-28, 12:31 pm

novack napisał(a):Budżet w górę"

Głównie dzięki wpływom z praw. Miasto nie da specjalnie więcej niż dotąd. Podmiotów zainteresowanych akcjami klubu jest kilka. Rozmowy trwają. Tak w skrócie z tego co może nas interesować. Szkoda, że nie mogę skopiować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez kanciak 2018-05-28, 12:41 pm

Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec jest pewny, że klub ze Stadionu Ludowego jest gotowy do rywalizacji z najlepszymi.

Zagłębie Sosnowiec na kolejkę przed końcem rozgrywek jest już pewne, że w kolejnym sezonie zagra w elicie.Zagłębie Sosnowiec na kolejkę przed końcem rozgrywek jest już pewne, że w kolejnym sezonie zagra w elicie. JAN KOWALSKI

– Wiele osób pewnie o tym nie marzyło... Cieszymy się, bo jednak ten awans sprzed dziesięciu lat był naznaczony korupcją. Awansowaliśmy dzięki tej aferze, a potem spadliśmy przez nią do drugiej ligi. To miał być spadek na chwilę, a graliśmy w drugiej lidze przez wiele lat. Byliśmy nawet zagrożeni spadkiem o szczebel niżej. Po tym, jak prezesem klubu został Marcin Jaroszewski, sytuacja zaczęła się stabilizować. Marcin powiedział mi wtedy, że w ciągu czterech lat zagramy w Ekstraklasie. Zapytałem wtedy, czy jeżeli szansa pojawi się wcześniej, to będziemy odpuszczać... Jak widać tak się nie stało. Mamy zżytą ze sobą drużynę o dużym potencjale. Drużynę, za którą stoi fantastyczny trener. Darek Dudek najpierw zakochał się w Sosnowcu, a potem w... Sosnowcu. Jest fantastyczną osobą – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.
Budżet klubu na pewno wzrośnie

Miasto jest właścicielem 95 procent akcji Zagłębia. Po awansie musi się więc zatroszczyć o stadion i budżet. – Nie ma dla miasta ważniejszej inwestycji niż budowa Zagłębiowskiego Parku Sportu. Na razie jednak Zagłębie będzie grało na Stadionie Ludowym. Obiekt będzie gotowy do gry w elicie. Zmiany będą kosmetyczne. Dotyczące m.in. przystosowania stadionów do kryteriów medialnych. Ze spokojem czekamy na wizytę przedstawicieli Komisji Licencyjnej PZPN – dodaje prezydent.

Budżet klubu na pewno wzrośnie. Także za sprawą większych wpływów z tytułu praw telewizyjnych. – Wsparcie nie będzie bowiem drastycznie większe niż dotąd – podkreśla Chęciński.

Prezydent zapewnia, że miasto nie chce pozbywać się akcji klubu, ale rozmowy z potencjalnym współwłaścicielem trwają. – Podmiotów zainteresowanych akcjami klubu jest kilka. Rozmowy się toczą, a temat nie należy do łatwych. Wiadomo, że po awansie wartość Zagłębia wzrosła. Ten klub to najlepsza promocja dla miasta i regionu. Nazwa klubu i miasta tyle razy padła w mediach, że gdybyśmy chcieli za to zapłacić, to kosztowałoby to znacznie więcej – dodaje.
Awans na boisku, a nie w gabinetach działaczy

Dudek cieszy się, że awans został wywalczony na boisku, a nie w gabinetach działaczy. – Cieszymy się z awansu, ale na razie koncentrujemy się na ostatni meczu sezonu – spotkaniu z GKS-em Tychy. To będzie dla nas arcyważne spotkanie. Tym meczem chcemy podziękować za wsparcie wszystkim mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego – mówi Dudek.

Zagłębie Sosnowiec na kolejkę przed końcem rozgrywek jest już pewne, że w kolejnym sezonie zagra w elicie.Zagłębie Sosnowiec na kolejkę przed końcem rozgrywek jest już pewne, że w kolejnym sezonie zagra w elicie. JAN KOWALSKI

Szkoleniowiec stwierdził, że przełomowym momentem w walce o awans było przegrane spotkania w Suwałkach.

– Wielu przestało wtedy już w nas wierzyć. Także nasi rywale. I może dobrze. Zostawili nas w spokoju, a my mogliśmy dalej w spokoju pracować. Mnie było wtedy zwyczajnie przykro. Po dziesięciu godzinach męczącej drogi przegraliśmy ważny mecz 0:1... Dziś czuję przede wszystkim dumę. Dumę z tego, że mogę mieszkać w Sosnowcu. Teraz stres mam nie tylko ja, ale i prezydent. Bo przecież trzeba będzie postawić nowy stadion w mieście. Cieszę się, że będzie tam nie tylko stadion, ale i hala oraz lodowisko. Bo Zagłębie to przecież nie tylko piłka. Musimy wspierać inne dyscypliny. Być jedną wielką rodziną – podkreśla Dudek, który mówił również o zaufaniu.

– Dziękuję prezesowi, że we mnie uwierzył. Że na mnie postawił. Że zgodził się na nasz zimowy wyjazd do Hiszpanii. Na wspólne śniadania drużyny. Co przecież mało nie kosztowało. To były te szczegóły, które sprawiły, że dziś się cieszymy – podkreśla Dudek.

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110
kanciak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 12:49 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):cały czas dopingowano zdegradowanych "swoich", pracowali wodzireje kibicowscy - ale nie w kierunku burd i niszczenia swojego

Blajpios napisał(a):Moim zdaniem warto więc podkreślić - poziom całego chorzowskiego środowiska, nie tylko godnie i bez burd, warcholstwa znoszącego klęskę, jaką dla niech jest degradacja

Bardzo ładne ze strony kolegi takie wychwalanie chorzowskich kibiców. Sam niedawno wspomniałem, że to o wiele lepsi klasowo kibice od innych śląskich drużyn (vide: Bukowa). Niemniej muszę z przykrością wspomnieć, że w wypowiedzi kolegi brakło choć jednego, zdania prostego o Naszych Kibicach, którzy fantastycznie byli z zespołem cały mecz. A tym bardziej, że przed meczem wielu wieszczyło prowokacje, burdy itd.... A tu, proszę: international level

Przecież napisałem o tym przez Kolegę zauważeniu pozytywu w Ruchu w moim wpisie. Dodam, że bardzo mnie ono ucieszyło, bo wcześniej raczej były reakcje "pobudzenia", gdy pozytywy o Ruchu pisałem - a tymczasem jako pierwszy Kolega zauważył pewną klasę w postawie "Ruchowych", tyle że nie zostało to podjęte przez innych, więc nazwałem "nieśmiałym".Cóż, mądrość ugrupowań poznaje się po sojuszach, więc "zapatrzenie w Legię" może być podbudowane mądrymi interesami. Odbicie Ruchu z proniemieckiej mody małolatów spowodowanej czasami PRLu - na rzecz pięknej polskiej historii Ruchu: to i interes Zagłębia przy okazji - a fakt, że można wśród nich zauważyć te pozytywy kibicowania, które Kolega podkreślił, to jeszcze dodatkowe punkty w tym spojrzeniu, gdyż takie rzeczy, to może zauważyć tylko ktoś na bieżąco biorący udział w rozgrywkach kibicując.
Natomiast jeżeli chodzi o kibiców Zagłębia... Hm... Myślałem o tym chwilę, gdy pisałem komentarz, ale... Po pierwsze, najważniejsze do napisania, to byłoby to, co już kiedyś pisałem a na co gorączki niektórzy dostają. Po drugie - ja się mogę opierać tylko na relacji telewizyjnej. Na jej podstawie, owszem, było zadowolenie, że burd nie ma, że kibice prezentują się radośnie. Tyle - pokazywały kamery. To dla mnie jednak trochę za mało, by jakoś specjalnie chwalić kibiców, wszelkich: że zachowują się pozytywnie. To powinna być norma. Owszem, przez chwilę zastanawiałem się, czy napisać o wkurzeniui na komentatorów, bo praktycznie cały czas mówili o pozytywie kibiców Ruchu, nawet jeżeli przez ich głos przebijało się, że chyba w tym czasie, gdy mówią o Ruchu, były te wspomniane obrazki kibiców Zagłębia a niekiedy słychać było "Zagłębie gola"; jedynie pod koniec raz - w zgodzie z wizją - powiedzieli o kibicach Zagłębia. Jednak, mimo wszystko, nie rozumiejąc dobrze co przebija się przez głos komentatorów, nie byłem w stanie ustalić dokładnie, czy np nie uciekają się do wulgaryzmów, mocnych inwektyw (jak niestety, co prawda tylko na transparencie, było widoczne w Ruchu). Summa summarum, jedynie ogólnie coś mógłbym napisać, uznałem, że to zbyt mikre, jeżeli już, to wtedy, gdy mogę wskazać coś więcej niż pozytywne bezburdowe zachowanie, zresztą w chwili nie klęski a radości.
Poza tym - pewnie to pochwalenie, to by się musiało łączyć z tym, co tak już dotąd niemile tu było przyjmowane. Póki bowiem pisałem - że Zagłębie powinno wskoczyć na inny poziom, wejść do zdecydowanie wyższej ligi, jeżeli chodzi o organizację Klubu, to było OK! Kiedy jednak napisałem, że paralelnie - także i środowisko Kibiców powinno się rozwinąć, by przejść do innej ligi organizacji życia kibicowskiego, to było już tu źle widziane.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 1:03 pm

kanciak napisał(a):
(...)
– Wiele osób pewnie o tym nie marzyło... Cieszymy się, bo jednak ten awans sprzed dziesięciu lat był naznaczony korupcją. Awansowaliśmy dzięki tej aferze, a potem spadliśmy przez nią do drugiej ligi. To miał być spadek na chwilę, a graliśmy w drugiej lidze przez wiele lat. Byliśmy nawet zagrożeni spadkiem o szczebel niżej. Po tym, jak prezesem klubu został Marcin Jaroszewski, sytuacja zaczęła się stabilizować. Marcin powiedział mi wtedy, że w ciągu czterech lat zagramy w Ekstraklasie. Zapytałem wtedy, czy jeżeli szansa pojawi się wcześniej, to będziemy odpuszczać... Jak widać tak się nie stało. Mamy zżytą ze sobą drużynę o dużym potencjale. Drużynę, za którą stoi fantastyczny trener. Darek Dudek najpierw zakochał się w Sosnowcu, a potem w... Sosnowcu. Jest fantastyczną osobą – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.(..)

Wyciąłem resztę materiału, by nie powtarzać, co już wyżej jest. Dzięki przede wszystkim dla Kolegi kanciak, bo nie mam też dostępu do tych materiałów i dzięki niemu mogłem przeczytać.
Zostawiłem zaś początki wypowiedzi, nie tylko, by wiadomo było o co chodzi, ale i by odnieść się do nich. Tym razem bowiem jest parę pozytywów w wypowiedziach zacytowanych, jakkolwiek wciąż jednak np. patrząc na prezencję A. Chęcińskiego... W każdym razie, dostrzeżmy, co jest. Godnie i prawdą zgodnie, realistycznie odniósł się do awansu sprzed 11 lat. Oczywiście, choć ma prezencję, jaką ma, to jednak gdyby Prezydent Miasta zaprezentował poziom ukochania iście kibicowski, który prawdę nawet w imię emocji umie sobie wyprzeć... to już byłaby horrendalna katastrofa. W każdym razie, nie udaje, że awansu nie było, nie twierdzi, że nie uznaje, że "nie uznał", pewnie w ogóle przez ten rok na stadionie się nie pokazał i w ogóle, to tylko sen jakiś był. Spodobało mi się, jak powiedział wprost, czyli wziął na klatę a nie wypiera ze świadomości, bo owoce kwaśne. Tamten awans był, ale okoliczności faktycznie nie idealne, bo awans związany był z korupcją u innych - a potem przyszło przy spadku płacić za korupcję z kolei w Zagłębiu. Trudne okoliczności.
Zgrabnie przy tym omija kwestię uciekania od awansu wcześniejszego niż po tych paru latach wskazanych ponoć przez M. Jaroszewskiego. Mówi de facto, że teraz tego awansu nie ominięto, nie uciekło się w Zagłębiu od tego awansu. Teraz. Co jednak było w zeszłym roku? Co było jeszcze pół roku, czy to nie kilka tygodni temu wyszło decydujące polecenie "gramy na serio"? Cóż, zgrabnie to omija. OK! Teraz to może nie najważniejsze. Cieszmy się z awansu, chwila radości. To pytanie natomiast wróci za chwilę. Ale pisałem już nieraz. Czy jest już powód do wielkiej radości? Moim zdaniem na razie jeszcze nie. Taki będzie - gdy będzie można stwierdzić, że jeżeli chodzi o zarząd, właściela chcącego rozwijać Zagłębie a nie wykorzystać choćby do kolesiowatych z kimś interesów: widać będzie, że ruszyło do przodu, zmienia się mentalność, są ludzie z wizją i zdolnością realizacji, Zagłębie faktycznie i jako całość wchodzi do innej, zdecydowanie wyższej, w sznycie już cywilizowanej ligi.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez jondek 2018-05-28, 2:24 pm

Marcin Jaroszewski spokojny o Zagłębie Sosnowiec. "Jesteśmy gotowi"
Wojciech Todur
28 maja 2018 | 14:42
Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec1 ZDJĘCIE
Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec (JAN KOWALSKI)

0Zagłębie Sosnowiec nie przeprowadzi rewolucji w składzie po awansie do ekstraklasy.
Zagłębie awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej po zwycięstwie z Ruchem Chorzów (1:0). W niedzielę – na zakończenie sezonu – Zagłębie zagra na Stadionie Ludowym z GKS-em Tychy. – Po tym meczu zespół dostanie dwa tygodnie wolnego, a potem zabieramy się do przygotowań do nowego sezonu – mówi trener Dariusz Dudek.

Klub nie planuje wielkich zmiany w składzie. W Sosnowcu liczą, że uda się zatrzymać wypożyczonych z Legii Warszawa Tomasza Nawotkę i Vamarę Sanoga. Kontrakt kończy się również wypożyczonemu z warszawskiego klubu Rafałowi Makowskiemu. Tyle że jednocześnie wygasa jego umowa z Legią. Wzmocnień ma być niewiele. Trzy, może cztery... Zagłębie będzie chciało przede wszystkim wzmocnić skrzydła i środek obrony.

– W kadrze mamy młodzieżowych reprezentantów Polski, byłych ligowców, zawodników z dużym potencjałem. Będą grali przede wszystkim ci, którzy wywalczyli awans. Jeżeli tego nie udźwigną, to pomyślimy o zmianach – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

Sosnowiec w niedzielę długo nie zaśnie. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy cieszyli się razem z kibicami na Stadionie Ludowym. Zagłębie zapewniło sobie awans dzięki wygranej w Chorzowie (1:0). Na stadionie Ruchu razem z drużyną świętowało około 500 fanów. Dużo więcej kibiców czekało na drużynę pod Stadionem Ludowym.
Sosnowiec w niedzielę długo nie zaśnie. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy cieszyli się razem z kibicami na Stadionie Ludowym. Zagłębie zapewniło sobie awans dzięki wygranej w Chorzowie (1:0). Na stadionie Ruchu razem z drużyną świętowało około 500 fanów. Dużo więcej kibiców czekało na drużynę pod Stadionem Ludowym. JAN KOWALSKI

Zagłębiowska tożsamość
Jaroszewski, który zarządza klubem od pięciu lat, mówi, że drużyna jest gotowa do walki z najlepszymi. – Już w pierwszym sezonie mojej pracy, gdy awansowaliśmy do półfinału Pucharu Polski, zakładaliśmy, że ekstraklasa jest do złapania. Od strony sportowej na pewno na to mocno zapracowaliśmy. Teraz nie chcemy rewolucji. W ekstraklasie można pozmieniać w drużynie wiele, ale czy to jest dobry kierunek pracy? Spójrzmy na Piasta Gliwice czy Lechię Gdańsk. Niektóre nazwiska w tych drużynach zwalały z nóg, a jednak kluby do końca biły się o utrzymanie w lidze – przypomina.

– Zmiana powinna dotyczyć ewolucji naszej pracy. Często zapomina się o tym, że klubowy trener to nie selekcjoner. W klubie w cenie jest przede wszystkim ciężka praca. Będziemy oczekiwali postępu przede wszystkim w szkoleniu dzieci i młodzieży – dodaje Jaroszewski.

– Jesteśmy tam, gdzie nasze miejsce. Wszyscy nam zazdroszczą atmosfery, tożsamości tego klubu. Piłkarze, którzy przyjeżdżają, wracają na Stadion Ludowy, nie chcą potem stąd wyjeżdżać – mówi Grzegorz Książek, współwłaściciel i sponsor klubu.
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 3:30 pm

Spodziewałem się, że dość młoda musiała być zmarła Matka piłkarza Ruchu, skoro on sam ma 18 lat. Faktycznie, okazuje się, że to była kobieta nawet nie 50-letnia.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... obra-droga
Marek Wawrzynowski, 28 Maja 2018 w SportowychFaktach o 15:56 napisał(a):Dramat młodego piłkarza Ruchu. Prezes mówi: Chcemy, by dalej szedł dobrą drogą
Dramat na trybunie po meczu w Chorzowie
- To wielka tragedia, nieporównywalna z niczym innym. Wie pan, klub w niedzielę spadł do II ligi, zaraz może awansuje, ale życia nic nie przywróci - mówi przybitym głosem Janusz Paterman, prezes chorzowskiego Ruchu.
Dramat rozegrał się na jego oczach. Pani Marzena Kulejewska, zaledwie 45-letnia matka jednego z młodych zawodników Ruchu Chorzów, obrońcy Bartłomieja Kulejewskiego, zasłabła po spotkaniu. Nieświadomi niczego zawodnicy Zagłębia Sosnowiec świętowali awans do ekstraklasy - najpierw na boisku, a potem w sali konferencyjnej, z której wyciągnęli swojego trenera Dariusza Dudka. Tymczasem kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, na schodach obok trybuny głównej stadionu przy Cichej, rozgrywał się dramat.
Młody piłkarz Ruchu szybko pojawił się na miejscu, ale nie mógł pomóc, mógł tylko patrzeć. Podobnie jak jego koledzy, którzy starali się jakoś podtrzymać go na duchu, pocieszać, że wszystko będzie dobrze. Ratownicy medyczni reanimowali mamę zawodnika ponad 40 minut, i gdy wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu, przewieziono ją do szpitala, żeby zapewnić profesjonalną opiekę. Janusz Paterman mówi, że trafiła do najlepszych specjalistów. Ale wieści, które przyszły ze szpitala, były najgorsze z możliwych.
- To dramat dla wszystkich tutaj. Panią Marzenę wszyscy znali. Była to bardzo pozytywna osoba, bardzo aktywna. Ona tu była od lat, jeździła z Bartkiem od początku na mecze i turnieje, chodziła na mecze seniorów, zresztą nawet w czasach, gdy on jeszcze nie grał w pierwszej drużynie - mówi Mateusz Michalik, trener Bartłomieja Kulejewskiego.
Bartek ma zaledwie 18 lat. W sierpniu ub. roku zadebiutował w pierwszej drużynie, gdy trenerem był jeszcze Krzysztof Warzycha. W połowie kwietnia 2018 r., po przyjściu do Ruchu Dariusza Fornalaka, przebił się do podstawowego składu. Rozegrał sześć spotkań na finiszu sezonu.
To jeden z tych chłopców, którzy mogą być przyszłością śląskiej piłki. Był powoływany też na zgrupowania reprezentacji do lat 18, a ostatnio do lat 19. I, co ważne, to właśnie mama była bardzo zaangażowana w rozwój syna. Wiele osób znało ją, nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Po prostu, będąc na stadionie, można było się na nią natknąć.
- Była oddanym kibicem. Nie tylko syna, ale całego klubu. Współpracowała z trenerami Bartka, ale też dzwoniła zawsze z pytaniem o wyniki. Nawet takie proste rzeczy jak podanie w internecie informacji o naborze do grup młodzieżowych, co już jej nie dotyczyło. Ruch był po prostu dla niej bardzo ważny - mówi trener Michalik.
Pani Marzena zmarła więc jak żyła. Na stadionie. Swojemu klubowi oddała coś więcej niż tylko wierność - swego rodzonego syna. Jeszcze zdążyła zobaczyć, jak w ostatnich latach eksploduje jego talent, jak zaczyna się wyróżniać i przebijać do pierwszej drużyny. I w końcu się przebił.
- Dla nas teraz to priorytet, żeby Bartkowi pomóc, żeby dalej szedł tą drogą. Zresztą chcemy pomóc całej rodzinie, bo przecież Bartek ma jeszcze młodszą siostrę, zaledwie 12-letnią. To wielka tragedia - mówi Paterman. Do kraju wrócił już ojciec piłkarza, który w chwili tragedii przebywał za granicą.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez jondek 2018-05-28, 6:40 pm

jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2018-05-28, 6:46 pm

jondek napisał(a):https://sportdziennik.pl/krytykow-na-piwo-dudek-i-sanogo-w-plocku-zurkowski-tez-do-wloch/

Gdyby Zagłębie zostało w I lidze to i owszem można by zakładać taki scenariusz. Ale w ekstraklasie zamieniać Sosnowiec ba Płock? Dudek z Sanogo musieliby głowami o sufit rąbnąć. Zresztą Brzęczek z Płocka nigdzie nie odchodzi
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2018-05-28, 6:48 pm

Hanysy ze Sportu wciąż smarują dupy maścią przeciwbólową!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez slawekchicago 2018-05-28, 7:18 pm

Po tym co wydarzylo w tym sezonie i ten moj brak wiary upowaznia mnie do tego , by teraz do wszystkiego podchodzic z chlodna glowa . W koncowce sezonu mi to pomoglo ( druzynie moze tez :lol: )wiec i teraz pojde ta droga . Wszystkie takie doniesienia moze maja ziarenko prawdy , ale ZAGLEBIE GRAC BEDZIE W EKSTRAKLASIE I TO JEST NASZ DUZY ATUT . Bardziej licze na powrot Michalaka ;-) niz przeprowadzke Dudka
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez RUDI 2018-05-28, 7:40 pm

Media muszą czymś żyć ;-) Najpierw były newsy że Brzęczek odchodzi z Wisły do Legii (fajne niektóre komentarze pod tą informacją na stronie Legioniści ) teraz informacja że Dudek odchodzi do Wisły ,a parę godzin temu info że ''Na odejście swojego trenera nie godzą się jednak szefowie Nafciarzy,władze 5. klubu ubiegłego sezonu Lotto Ekstraklasy odrzuciły propozycję mistrzów Polski, którzy chcieli zapłacić kwotę odstępnego, oferując również jednego ze swoich piłkarzy jako część transakcji." No ale gdzieś może być jakie"ziarenko" prawdy ,tylko znając polskie realia "rzetelnego" dziennikarstwa pewno znowu jakiś bubel stworzony przez adepta .
Ps Brzęczek niedawno przedłużył kontrakt z Wisłą. Jego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2020 roku.Wisła nie jest "klubem partnerskim" i nie musi się zgadzać na "kwotę odstępnego" płaconą w ratach ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników