Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-13, 10:01 am

wojtaszko napisał(a):https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,26600996,zaglebie-sosnowiec-przegralo-na-zakonczenie-rundy-strzal-pieta.html

Jak ktoś może niech wklei całość

Jeszcze nie korzystałem z limitu:
Zagłębie Sosnowiec przegrało na zakończenie rundy. Strzał piętą przesądził o wygranej Miedzi
Wojciech Todur

Rok 2002. Demontaż bramy na Stadionie Ludowym (Marta Błażejowska)
W Zagłębiu Sosnowiec powinni dziękować, że w tym sezonie z I ligi spada tylko jeden zespół. W przeciwnym razie już mogliby się szykować do gry o klasę niżej.

Zagłębie Sosnowiec

Sześciu zmian dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu z ostatnim meczem Zagłębia. Dużo? Tak naprawdę po kompromitującym występie w Łęcznej do zmiany byli wszyscy.

Kibice Zagłębia irytują się koszmarną rundą. Pytają, czy zimą miejską spółkę czekają zmiany organizacyjne. Tak naprawdę te, które mają rzutować na formę zespołu, już zaszły. Jest nowy trener. Jest nowy doradca zarządu ds. sportowych, czyli Robert Podoliński... O kolejnych zmianach personalnych na razie cicho.
Zagłębie Sosnowiec przegrywało na Stadionie Ludowym mecz za meczem

Spotkanie z Miedzią było już ostatnim meczem Zagłębia na Stadionie Ludowym w tym roku. Tak naprawdę w klubie powinni się cieszyć, że większości tych spotkań kibice z powodu obostrzeń pandemicznych nie widzieli.

Zbyt często był to bowiem festiwal błędów, bezmyślności, a czasami – i to chyba najgorsze – braku zaangażowania.

W meczu z Miedzią Zagłębie mocniej nastraszyło rywala po 24 minutach gry. Po dobrym podaniu Szymona Pawłowskiego piłkę w polu karnym dostał Mateusz Szwed. Uderzył z około 11 metrów, ale trafił w nogę starającego się zablokować strzał obrońcy Nemanji Mijuskovicia.

Cztery minuty później ten sam Szwed sprokurował rzut karny dla rywala po faulu na Pawle Tupaju. Do piłki podszedł czołowy strzelec pierwszej ligi (11 bramek) Kamil Zapolonik, ale na szczęście dla Zagłębia posłał piłkę obok słupka. Przed przerwą sosnowiczanie odpowiedzieli jeszcze celnym, ale niezbyt groźnym uderzeniem głową Nikolasa Korzenieckiego.
Skuteczna końcówka Miedzi

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Talentem błysnął Seedorf, który precyzyjnym podaniem obsłużył w polu karnym Gonzalo Gregorio. Portugalczyk nie opanował jednak piłki i szansę diabli wzięli. Pozytywne było to, że Zagłębie przyśpieszyło grę i częściej nękało Miedź na jej połówce.

Cóż jednak z tego, skoro to Miedź wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Szymona Matuszka, który z bliska, głową, skierował ją do siatki. Ten sam Matuszek po kolejnych dziesięciu minutach wybił z głów piłkarzy Zagłębia pomysł, że może uda się doprowadzić do wyrównania. Tym razem trafił do bramki Kacpra Chorążki po strzale piętą.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2020-12-13, 10:26 am

Bardzo dziękuję
wojtaszko
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-13, 10:58 am

A ja akapity pomiędzy wytłuszczonymi zadaniami z ww. tekstu red. Todura- notabene prywatnie kibica Zagłębia - dedykuję wszystkim "zakochanym" w Prezesie Jaroszewskim i jego działalności w klubie, a w szczególności pragnę zadedykować Sekcji ds. Obrony Czci i Godności Mazowieckich Boisk im. Krzysztofa Dębka w osobach Panów Wiśniewskiego, któremu w przypadku Zagłębia jakoś przez całą rundę nie uruchomił się mechanizm sosnowieckiego patriotyzmu w kontekście obrony chwały naszego klubu, a także Panu Achterowi, który również przez całą rundę nie podjął trudu działań w zakresie ochrony wspólnoty kibiców Zagłębia jak w przypadku mojego rzekomego ataku na ludność mazowieckich wsi i miasteczek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-12-13, 1:03 pm

Szanowny Kol. August gra Pan melodia bardzo niebezpieczną i nie trafioną zarzucając
brak Sosnowieckiego Patriotyzmu - jest Pan w bardzo dużym błędzie.
Ja osobiście Pana wypowiedz na temat " Jazgarzew " nie traktowałem jako atak - po
prostu brak lokalnej wiedzy - jak to się kręci tutaj na miejscu w Piasecznie, Sulejówku.
Idzie Pan dalej z tym Sulejówkiem a nie wiem czy Pan wie że Mioduski pierwszą przy-
miarkę do budowania Centrum Legii wlasnie chciał aby powstało w Sulejówku - a po
za tym Sulejówek to miejsce gdzie zawodnicy Legii trenowali, rozgrywali mecze itd. itp.
czyli baza treningowa Legii a tym samym trenerzy ze Szkoły Warszawskiej Legii tam pracowali
przykładem jest Pan K. Dębek.
To że Pan należy do osób złośliwych na tym FORUM od dłuższego czasu doświadczam - nie
uznaje Pan osób które nie grają na tej samej partyturze. Pytam Pana - ile lat jest Pan na
dobre i złe z Zagłebiem ?
Ja jestem z tym Klubem Stal/Zagłebie - kibicem 70 lat -mimo ze od pewnego czasu
mieszkam pod Warszawą nie było żadnej zdrady.
Czy to nie jest wystarczający wskaźnik, aby móc powiedzieć TAK jestem dobrym Kibicem
Zagłębia.
Szanowny kol. wymaga Pan ode mnie totalnego "hejtu" na temat ludzi pracujących w Zagłębiu
tj. Właściciel, Prezes itp. czasami nawet przekraczającego linie prawa.
Oświadczam - nie wypowiadałem się i nie będę wypowiadał się w taki stylu - bo to jest nie moja
bajka, a poza tym pragnę przypomnieć że po 16 latach bycia na FORUM zostałem wyproszony
mówiąc oględnie z FORUM - nie mam zamiaru wracać.
Powiadam - jestem Kibicem Zagłębia do ostatniego tchu ale według moich zasad.
Pozdrawiam Wszystkich - Świątecznie
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-13, 2:12 pm

Szanowny Panie, nie zarzucam Panu braku sosnowieckiego patriotyzmu. Natomiast dobrze by było czytać wypowiedzi ze zromunieniem a jeśli jest coś niezrozumiałego, chętnie wytłumaczę, jestem tylko człowiekiem i też może mi się zdarzyć napisać coś po prostu źle. Natomiast mnie czy też jak myślę, przeciętnego kibica Zagłębia nie interesuje kto pochodzi z okolic Piaseczna czy co i gdzie buduje Mioduski o ile nie ma to wartości dodanej dla Zagłębia, a nie ma. A z kolei Dębek racej zrobił czarny pijar tym okolicom. Nie wymagam przy tym żadnego hejtu na temat władz klubu bo sam go nie uprawiam i nie znajdzie Pan w moich wypowiedziach takich rzeczy a na pewno nie z od dłuższego czasu. Moje stanowisko wiąże się li tylko i wyłącznie z oceną władz klubu a w przypadku Pana zwróciłem tylko uwagę, że o ile obudził się w Panu – jak Pan sam to ujął –lokalny patriotyzm to w ogóle milczy w przypadku choćby obecnej sytuacji sportowej klubu.
Wypominanie stażu też jest przy tym chybione bo moje półwiecze to też nie jest mało a można się przy tym licytować np. tym, że jestem czwartym pokoleniem mojej rodziny kibicującej Zagłębiu i byłem przy tym fizycznie przy klubie zarówno wtedy gdy zdobywał PP i grał regularnie najwyższej klasie rozgrywkowej jak i wtedy gdy zespół dawnych rezerw nie mógł używać nazwy Zagłębie i grać na Ludowym i dostawał w czapę od takich tuzów jak Fablok Chrzanów. I choć pochodzę z dawnego pogońskiego przysiółka jakim jest Stary Sosnowiec to część mojej rodziny wiek temu mieszkała na Pogoni a mój dziadek w dwudziestoleciu międzywojennym zdobywał fach w słynnym na owe czasy nie tylko na całą Pogoń zakładzie Wielgusa, skądinąd zapewne Panu jako starym Pogoniarzu dobrze znanym.
Natomiast już konkretną Pana bzdurą jest kwestia rzekomego wyproszenia z forum jak i Pana złośliwego traktowania przez mnie. To co Pan twierdzi jest zwykłym Pana fochem i niczym więcej. Absolutnie nikt pana nie wypraszał. To tylko Pańska interpretacja. Wielu z nas się tu ściera i to bardzo mocno. A co nie przeszkadza nam wypić wspólnie kielicha. Za Zagłębie. A na dowód mojego stanowiska pozwolę sobie przypomnieć swoją wypowiedź sprzed 2 lat, którą i teraz podtrzymuję


Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 18 gru 2018 22:55

Tadeusz Wisniewski napisał(a):
co się zmieni to postanowiłem
iż bardzo mocno ograniczę swoją obecność na Forum aby nie przeszkadzać


Forum bez Pana to jak Sosnowiec bez Pogoni a Zagłębie bez czterech Pucharów Polski.

viewtopic.php?f=1&t=10035&p=308291&hilit=Sosnowiec+bez+Pogoni#p308291
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-12-13, 3:02 pm

Szanowny kol. August - Serdecznie dziękuje zapoznałem się z treściami Pana
wypowiedzi. Powiem tak że nie unikam wypowiadania się na temat drużyny
jej gry itp. Bardzo trafne myśli wypowiedział Redaktor sympatyk Zagłebia
wyeksponowane tłustym drukiem w Artykule o którym artykule mówię na pewno
Pan wie. Dziękuję za cytat z 2018 roku.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-13, 3:26 pm

Żeby już finalnie zakończyć ten wątek uważam, że za trwanie przy Zagłębiu przez 70 lat to należy się Panu z mocy prawa medal od Prezydenta RP oraz od Prezydenta Sosnowca odznaka „zasłużony dla Miasta Sosnowca” wraz z jakąś specjalną gratyfikacją.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-14, 1:54 pm

Komentarz „Sportu”. Domowe zatrucie
14 grudnia 2020 Bogdan Nather

To nie był miły weekend dla gospodarzy, bo z siedmiu meczów nie wygrali ani jednego!

Najgorzej na tym wyszła Resovia, która przegrywając z GKS-em 1962 Jastrzębie okopała się na ostatnim miejscu w tabeli i długo tej transzei może nie opuścić.

Bardzo niskie notowania zespołu z Rzeszowa to nie dzieło przypadku, lecz logiczny efekt umiejętności (a raczej ich braku) jej piłkarzy. W 8. ostatnich meczach beniaminek zdobył tylko dwie bramki! O czym to świadczy? Chyba tylko o tym, że do strzelania goli mają taką samą smykałkę, jak paralityk do zrobienia szpadlem trepanacji czaszki.

Tragicznie wygląda również sytuacja Zagłębia Sosnowiec, które dotrzymuje kroku Resovii pod względem liczby przegranych meczów. Wjeżdżanie zawodnikom na ambicję chyba nie ma już sensu, niezbędne wydaje się być podjęcie radykalnych kroków. W tej chwili podopieczni trenera Kazimierza Moskala przypominają boksera, który zainkasował nie o jeden, lecz o kilkaset ciosów za dużo.

Nie oglądając się za siebie do ekstraklasy mknie niczym shinkansen Termalica. W ostatnich 12. kolejkach nie zaznała goryczy porażki, mimo że nie zawsze demonstrowała olśniewający futbol. To tylko świadczy o sile „Słoni”. Dopóki Roman Gergel będzie strzelał gole jak pistolet maszynowy, w Niecieczy mogą spać spokojnie.
https://sportdziennik.com/komentarz-spo ... -zatrucie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-15, 12:36 pm

Fabryka Izery powstanie w Jaworznie. Start produkcji przesunięty
Jaworzno, właśnie tam powstanie fabryka samochodów elektrycznych Izera. Początek budowy zaplanowano na 2021 rok, ale przesunął się termin rozpoczęcia produkcji polskich aut. Skąd zmiana planów w rządowej inwestycji?

Jaworzno zostało wybrane na miejsce budowy fabryki samochodów elektrycznych Izera. Symboliczne wbicie łopaty pod inwestycję zaplanowano jesienią 2021. Przedstawiciele ElectroMobility Poland (EMP) zakładają, że budowa zakładu będzie kosztować 2 mld zł.
(...)
EMP spodziewa się, że dzięki nowemu zakładowi pracę znajdzie ok. 15 tys. osób: 3 tys. przy produkcji Izery w Jaworznie oraz 12 tys. u dostawców i kooperantów.
(...)
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... oland.html
I to jest sukces o jakim w Sosnowcu (3 tys. miejsc pracy) możemy tylko pomarzyć. I zapewne również o tym aby tak duży koncern zechciał wesprzeć sport w naszym Mieście.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-12-15, 12:44 pm

I tym powinien zajmować się prezydent samorządowiec, gratulacje za skuteczność, natomiast prezydent polityk gasi mieszkańcom latarnie na ulicach, a kontrakty organizuje kolegom.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-15, 12:53 pm

Co ciekawe Izera to ma być polski samochód o napędzie elektrycznym. Z kolei producent - firma Electromobility to polski podmiot, którego akcjonariuszami są polskie największe koncerny energetyczne. I kto wie czy po uruchomieniu produkcji i rozpoczęciu sprzedaży sponsoring w sport nie będzie brany pod uwagę jako jedna z form reklamy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-12-15, 1:07 pm

Eeee pewnie naszych Wodociągów nie przelicytują w kwocie sponsoringu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-15, 4:36 pm

ilip Karbowy rehabilituje się po operacji

Końcówka piłkarskiej jesieni była pechowa dla Filipa Karbowego. Pomocnik Zagłębia Sosnowiec złamał 3 kość śródstopia prawej nogi i musiał poddać się operacji.

Zabieg operacyjny odbył się w klinice Galen w Bieruniu. - Wszystko przebiegło pomyślnie, zacząłem już rehabilitację. Najważniejsze, że noga bardzo dobrze się goi - opisuje swój przypadek Filip Karbowy, który uważa, że kontuzja odniesiona w meczu z Puszczą Niepołomice to było szczęście w nieszczęściu.

- Dobrze, że teraz to się stało, gdy sezon jesienny dobiegał końca. Mogę teraz prowadzić rehabilitację, a potem rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Zobaczymy, czy zdążę na 11 stycznia, kiedy to zaczniemy treningi. A nawet, jak nieco później dołączę do zespołu to nic się nie stanie. Teraz pracuję z fizjoterapeutą manualnie i na urządzeniach, a efekty już są widoczne - przyznaje Filip, który tak opisuje feralny dla siebie mecz z Puszczą.

- To stało się w pierwszej połowie. Myślałem, że to zwykłe zbicie, więc wykonałem sprint i poczułem, że coś jest nie tak. W szpitalu w Sosnowcu zrobiono mi zdjęcie i okazało się, że jednak doszło do złamania kości śródstopia. Mam jednak nadzieję, że ta kontuzja nie przeszkodzi mi w dobrym przygotowaniu do rundy wiosennej - dodaje pomocnik Zagłębia, który jesienią zdobył 3 bramki.

A co sądzi o zdecydowanie nieudanej rundzie jesiennej, w efekcie której Zagłębie pozostanie do rundy wiosennej na przedostatnim miejscu w tabeli Fortuna I Liga?

- To nie była najlepsza runda w naszym wykonaniu. Szczerze nikt się tego nie spodziewał. Kilka przegranych meczów powinniśmy jednak wygrać. Jestem pewien, że trener Moskal dobrze poukłada zespół - z przekonaniem mówi Karbowy.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/6995-fil ... o-operacji
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-12-15, 8:03 pm

Prezydent Jaworzna niby niezależny należy do Solidarności przybudówki PiS i startował z poparciem PiS . Chęciński musiałby mieć poparcie Rydzyka i Macierewicza żeby go przebić .
Tomcjo
 
Posty: 7057
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-12-16, 8:14 am

Tomcjo napisał(a):Prezydent......

I pewnie chodzi do kościoła i jest wierzący ,toby wszystko wyjaśniało .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników