Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-04-07, 6:19 pm

A jak się doda ze AKS Niwka rywalizował z Wojkowicami na zapleczu ekstraklasy to jakby wiadomość ze Zagłębie pierwszy mecz przed wznowieniem rozgrywek rozegra na Marsie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez achter 2020-04-08, 3:10 pm

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... a-do-lasu/

Zagłębie Sosnowiec. Ciągnie wilka do lasuO kolejny tydzień został przedłużony okres indywidualnej pracy w domach piłkarzy z Sosnowca.

Zawodnicy Zagłębia realizują rozpiski treningowe przygotowane przez trenera Dariusza Dudka i jego sztab trenerski. Niektórzy część zadań wykonują na obiektach klubowych.

– Trenujemy i czekamy. Nie ukrywam, że to czekanie na to, co będzie, jest frustrujące. Najgorsza jest niepewność, ale innego wyjścia na teraz nie ma. Wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji. W innych dyscyplinach ligi pokończyły rozgrywki, ale dopóki jest szansa dograć ligę, to myślę, że trzeba czekać.

Pojawiają się różne pomysły i propozycje. Patrząc przez pryzmat I ligi zostało nam 12 spotkań. Gdybyśmy po wznowieniu ligi grali co trzy dni, to nie potrzeba dużo czasu, aby ligę dograć i to byłoby najsprawiedliwsze rozwiązanie. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji w kraju i decyzji władz państwowych – podkreśla Rafał Grzelak, obrońca Zagłębia.

W zakończenie sezonu wierzy także Tomasz Hołota, który dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji. Defensywny pomocnik naderwał więzadło poboczne podczas zgrupowania w Chorwacji. Pierwotnie wydawało się, że doświadczony gracz zerwał więzadło.

– Szczęście w nieszczęściu, że skończyło się na naderwaniu. Jeżeli sezon zostanie wznowiony to postaram się pomóc drużynie. Gdyby wszystko toczyło się normalnie, a moja rehabilitacja przebiegała normalnie, to pod koniec kwietnia byłbym gotowy do gry. W obecnej sytuacji mogę się spokojnie wyleczyć, mam czas na powrót do gry. Na razie straciłem tylko dwa mecze wiosenne – mówi Hołota.

Sosnowiczanie treningową rozpiskę realizują w domu lub ćwicząc na świeżym powietrzu w odosobnieniu. Niektórzy zawodnicy Zagłębia przyjeżdżają jednak na Stadion Ludowy i trenują indywidualnie na bocznym boisku z piłką. Robią to z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w pojedynkę lub w duecie z kolegą z zespołu.

W tym gronie są m.in.: Dawid Ryndak, Patryk Mularczyk, Fabian Piasecki i Szymon Pawłowski.

– Wiadomo, ciągnie wilka do lasu. Boisko i piłka przy nodze to jednak co innego niż bieganie po parku. Oczywiście wszystko robię tak, aby zminimalizować ryzyko ewentualnego zarażenia. Pozostaje cierpliwie czekać i wierzyć, że niedługo wrócimy do normalności – przyznaje wychowanek Zagłębia, Dawid Ryndak.
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-04-11, 9:15 am

Życzę Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych A.D. 2020. Mimo, że te Święta nie będą takie same jak zwykle, życzę Nam wszystkim aby w takim klimacie i atmosferze nigdy więcej nie powtórzyły, ale skoro już jest tak a nie inaczej, życzę aby Wszystkim Wielkanocne Jajeczko smakowało jak zawsze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-04-11, 11:48 am

August napisał(a):Życzę Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych A.D. 2020. Mimo, że te Święta nie będą takie same jak zwykle, życzę Nam wszystkim aby w takim klimacie i atmosferze nigdy więcej nie powtórzyły, ale skoro już jest tak a nie inaczej, życzę aby Wszystkim Wielkanocne Jajeczko smakowało jak zawsze.


Podpisuję się pod tymi życzeniami z całego serducha .Wszystkiego najlepszego koledzy i przyjaciele .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-04-13, 9:04 am

https://www.meczyki.pl/newsy/obrzydliwy ... e/140829-n
To jakaś rodzina rzecznika Zagłębia?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-04-13, 1:22 pm

novack napisał(a):https://www.meczyki.pl/newsy/obrzydliwy-atak-na-roberta-lewandowskiego-polski-dziennikarz-przeszedl-samego-siebie/140829-n
To jakaś rodzina rzecznika Zagłębia?


Tak.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-04-14, 10:55 pm

https://www.sport.pl/inne/7,102005,2586 ... #s=BoxOpMT

Krótka wzmianka o Zagłębiu tak od 12:30
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-04-15, 10:57 pm

https://youtu.be/M0PObCRiO3E
A tu Leśnodorski mówi ze odradzał im ta inwestycje ponieważ zarządzanie klubem na odległość nie wypali a na wzmiankę ze coś nie pykło z miastem powiedział ze gdyby on dociskał ( trochę megalomanii :lol: ) to by wypaliło . Jako przyczynę tez podał kłopoty ze stadionem i pare innych . Jednocześnie zaznacza ze być może w przyszłości temat powróci . Około 30 minuty
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-04-16, 12:30 am

Pod koniec jest jeszcze pytanie o Zagłębie ale warto posłuchać całości bo Leśny zawsze jest ciekawym rozmówca .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-04-16, 8:52 am

Tomcjo napisał(a):Leśnodorski mówi ze odradzał[/b] im ta inwestycje ponieważ zarządzanie klubem na odległość nie wypali


"Super Express" informuje, że Bogusław Leśnodorski negocjuje w imieniu Artura Boruca oraz Andrzeja Fonfary zakup Zagłębia Sosnowiec.

Jak informuje wyżej wymienione źródło. Boruc oraz Fonfara nie zapłacą pieniędzy za przejęcie klubu, jednak pomogą drużynie powrócić do Ekstraklasy oraz zapewnić rozwój. Plany byłego bramkarza oraz pięściarza potwierdził prezes klubu, Marcin Jaroszewski.
(...)
https://footroll.pl/newsy/pozostale/267 ... c-zaglebie
Leśny- wedle słów Jaroszewskiego - "przyjaciel" Zagłębia, tak negocjował zakup klubu w imieniu Boruca i Fonfary, że zakup ten im odradził.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-04-16, 10:26 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-04-17, 9:41 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-04-24, 8:49 am

Kwestionariusz osobowy na dwa lata pracy Artura Derbina w Bełchatowie
2020-04-23

Co jest nadrzędną zasadą w życiu trenera GKS-u Bełchatów? Jakiego sportowca uważa za najlepszego w historii? Jaki film odcisnął na nim piętno? I co można wykorzystać z piłki ręcznej w piłce nożnej? Trener Artur Derbin uzupełnia własny kwestionariusz z okazji małego jubileuszu.
Właśnie mija dwulecie pracy Artura Derbina w GKS-ie Bełchatów. Licząc rozgrywki ligowe oraz Puchar Polski, GKS zdobył w tym czasie równe 100 punktów, wygrał 27 razy, 19 razy zremisował, 23 mecze przegrał. A skoro 27 wygranych to 27 pytań do trenera... - Ja bym odwrócił to, i wolałbym dostać tyle pytań, ile poniosłem porażek jako szkoleniowiec GKS-u. Dlaczego? Bo po przegranych człowiek uczy się najwięcej i wyciąga najwięcej wniosków - zaznacza Derbin. Bełchatowianie z nim na ławce ponieśli 21 porażek w lidze.

1. Ulubiona taktyka?

Taka, która sprawia, że mój zespół dużo atakuje, dominuje na boisku, kreuje sporo sytuacji. Trzeba jednak liczyć siły na zamiary, w przypadku GKS-u najważniejsza jest więc dobra organizacja gry defensywnej.

2. Lepiej ładnie przegrać czy brzydko wygrać?

Każdego trenera rozlicza się z wyników. Oglądałem ostatnio na kanale YouTube Łączy Nas Piłka "Niekochanych". Tam Wojciech Szczęsny powiedział, że on zdecydowanie woli brzydko wygrywać. Faktycznie coś w tym jest. Niemniej nie jestem zwolennikiem stwierdzenia: po trupach do celu, dlatego dobrze byłoby znaleźć złoty środek, czyli wygrać po grze ładnej dla oka.

3. Skoro porażki uczą najwięcej, to która miała szczególne znaczenie?

Najbardziej w pamięci zapadła mi przegrana ze Skrą Częstochowa w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2018/19. Ulegliśmy rywalowi 0:1, wtedy w ogóle przegrywaliśmy najczęściej różnicą jednej bramki. Najgorsze, że porażkę w Częstochowie musieliśmy trawić przez trzy miesiące, aż do startu nowej rundy. To doskwiera najbardziej. Dalej: 0:1 ze Stalą Stalową Wolą w rundzie rewanżowej. Przed pojedynkiem w Stalowej Wolej mieliśmy dobrą serię, wydawało się, że doskoczymy do czołówki i nagle jeden detal przesądził o stracie trzech punktów. Ale nie poddaliśmy się. Z kolei po 2:4 w Toruniu z Elaną byłem najspokojniejszy.

4. Najlepszy mecz GKS-u pod pańską wodzą?

Z Widzewem Łódź u siebie. Porażka przekreślała szansę którejś z drużyn na awans. My dzięki wygranej 3:1 przedłużyliśmy swoje szanse. Otoczka meczu, klimat, powaga sytuacji, publiczność - to miało swoją wymowę.

5. Najładniejszy gol piłkarza GKS-u?

Nie chcę nikogo pominąć... Patryk Mularczyk z nożyc, Marcin Ryszka, który w ważnym momentach zdobywał bramki z dystansu. Do tego wiele goli strzeliliśmy po szybkich, składnych akcjach.

6. Który z pańskich podopiecznych ma najlepsze predyspozycje, aby zostać w przyszłości trenerem?

To trudne pytanie, bo sam będąc kiedyś trenerem nie myślałem, że mogę pracować jako szkoleniowiec. Te określone predyspozycje uwypuklają się z czasem. Mam w szatni wielu świadomych zawodników. Natomiast największą świadomość pod kątem trenerskim przejawiają Marcin Sierczyński i młody Adrian Małachowski.

7. Największy żartowniś w szatni?

Prym w tym względzie próbują wieść Wiktor Putin oraz Marcin Grolik. Ci dwaj fajnie się ze sobą przekomarzają.

8. Szkoła Bielsy, Guardioli, czy Kloppa?

Wybrałbym Guardiolę, a tak naprawdę jestem mourinhistą. No i Diego Simeone! Podoba mi się sposób zarządzania drużyną Carlo Ancelottiego, bardzo odpowiada mi też swojski styl bycia Kloppa. Wzorce trzeba mieć, natomiast każdy z trenerów ma w sobie jakąś unikatową cechę.

9. Ulubiony cytat?

"Żyj tak, żeby nikt przez ciebie nie płakał".

10. Prywatnie jestem kibicem?

Zagłębia Sosnowiec.

11. Z zagranicznych klubów kibicuję?

Nie mam jednej ulubionej drużyny. Za to obserwuję wiele drużyn z topu pod kątem prezentowanej taktyki. W ogóle uważam, że piłka nożna jest na tyle piękna, że dla każdego zespołu jest miejsce.

12. Zatem ulubiona liga?

Angielska, bez dwóch zdań! Ta intensywność, bezpośrednia gra - widać, że futbol idzie właśnie w tym kierunku. Arrigo Sacchi na kursokonferencji w Łodzi dużo mówił o skoku pressingowym, grze wysoko, odbieraniu wysokich piłek. Jego zespoły tym dominowały nad rywalami. Ja z kolei miałem prezentację o obronie niskiej. Nie powiem, że te dwie kwestia się kłócą, ale pokazuje to, że każdy ma swój sposób myślenia.

13. Biografie piłkarskie czy książki o treningu mentalnym?

Jedne i drugie. Książki o tej tematyce pochłaniam, ile wlezie. Ostatnio zakupiłem kolejną serię książek. W koszu czeka już opcja "kup" na następne zamówienie. Czasu jest teraz więcej, więc można więcej czytać.

14. Inny sport niż piłka?

Gry zespołe, kontaktowe, najbliżej mi do piłki ręcznej. Kilka elementów z tego sportu można wykorzystać w futbolu - choćby wybieganie do szybkiego ataku bezpośrednio po przechwycie piłki. Kiedyś lubiłem jeździć na walki bokserskie, mecz hokejowe. Oczywiście na spotkaniach Skry Bełchatów byłem nieraz.

15. Skoro boks, to kto pana zdaniem jest najlepszym pięściarzem w historii?

Mike Tyson. Czytałem biografię Tysona, po prostu znakomita. Trenował w bardzo trudnych warunkach, był jednak wychowywany tak, żeby zostać przyszłym mistrzem świata. Od najmłodszych lat interesował go ten jeden konkretny cel. Ta książka pokazuje jak wiele znaczy determinacja.

16. Który z czarnoskórych, amerykańskich sportowców najmocniej odcisnął piętno na swojej dyscyplinie? Tyson, Michael Jordan, czy Tiger Woods?

I tutaj będę posiłkował się kolejną biografią - Jordana. Po pamiętnej porażce ze Skrą Częstochowa odniosłem się w szatni do jednej z historii MJ-a. Michael, będąc jeszcze bardzo młody, przychodzi na salę gimnastyczną i szuka swojego nazwiska wśród powołanych do sekcji koszykarskiej. Nie znalazł się na niej. Poprzysiągł sobie, że za rok na pewno jego nazwisko pojawi się na liście. I tak się zaczęła jego historia. Za sprawą swojej charyzmy, determinacji, został najwybitniejszym koszykarzem w historii.

17. "Moneyball" czy "Męska gra"?

"Męska gra". Bardziej trafia do mnie przekaz trenera do zawodników. Odpowiednio dobrane słowa do treści komunikatu, klimat szatni. Jest mi to bliższe niż statystyki, które mają pomagać w pracy, a nie zdominować moją pracę.

18. Film, który poleciłby pan innym?

Jestem bardzo wrażliwym człowiekiem, mam w sobie bardzo dużo empatii, trafiają do mnie filmy wywołujące emocje. Na pewno wspomniane filmy - "Moneyball" i "Męska gra" spełniają te kryteria.

19. Dusza romantyka czy umysł pragmatyka?

Mam wrażenie, że jest we mnie coś z romantyka, jak i pragmatyka. W życiu trzeba być elastycznym, umieć dostosować się do różnych sytuacji. Prawda jest taka, że najsilniejsze jednostki wcale nie przetrwają. Przecież dinozaury też wyginęły.

20. Do kuchni idę zjeść "gotowca" czy coś przyrządzić?

Od kilku lat jestem wegetarianinem, od tego roku przeszedłem też na weganizm. Nauczyłem się stosować odpowiednią do tego dietę. To inna, specyficzna kuchnia. Lubię sobie sam coś przyrządzić i zjeść ze smakiem.

21. Ulubione danie?

Pesto bazyliowe.
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-04-24, 5:36 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-04-28, 8:36 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników