Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-06-20, 7:31 pm

August napisał(a):Ciekawy wywiad z Danchem, który odsunięty podobnie jak D+M wraz z omówieniami o obstawianie meczy w Czechach. U Dancha miało być na Słowacj. W każdym razie gość musiał być mocno zaszczuty, że zdecydował się na wariograf:

Danch badany przez kibiców wariografem! „W kopalni nie było innego tematu, tylko że ustawiam mecze”

Lis każący spoerdalać Cristiano Ronaldo, potem młodzieżówka i Tomasz Hajto mówiący, że Dawidowicz powinien zakończyć karierę… Myśleliśmy, a wręcz byliśmy święcie przekonani, że dzisiejszego dnia nic nas już nie zaskoczy. Ale trafiliśmy na przedziwny post na facebooku „Torcida Górnik”. O Adamie Danchu rzekomo badanym przez kibiców… wykrywaczem kłamstw?!

Czytamy komunikat, bo chyba tak powinniśmy to nazwać. A w nim…

„Informujemy że podjęte zostały działania przez środowisko kibiców (Torcida), odnośnie rzekomego obstawiania meczy przez Adama i jego rodzine.” (pisownia oryginalna)

„Posiadamy dowód na to iż Adam Danch, nie brał udziału, nie podawał wyników, nie przekazywał nikomu pieniędzy ani nie sprzedał meczu, w celu osiągnięcia korzyści w zakładach bukmacherskich.”

Czy to jakiś żart? Wykrywacz kłamstw? Jakiś haker z Chorzowa włamał się na facebooka Torcidy? Już chcieliśmy wszystko obśmiać, ale tknęło nas… To jest przecież tak absurdalne, że może być prawdziwe!

Zadzwoniliśmy do Adama Dancha.

Sorry, że dzwonię tak późno, ale powiedz mi: o co chodzi z tym oświadczeniem Torcidy?

Ludzie sapali się po tym meczu z Kluczborkiem. Przegraliśmy 2:1, po tym meczu trener mnie odstawił na ławkę, potem poza osiemnastkę, w końcu rozwiązaliśmy kontrakt. Wiesz, ludzie sobie popatrzyli na skład, zobaczyli, że ten przestał grać i zaczęli wygrywać… Tak to sobie ogarniali. Zrobiła się afera. Ktoś gdzieś rzucił: czemu myśmy odeszli? Czemu ich odstawili? I poszła fama, że ustawiamy mecze. Ten powiedział temu, ten kolejnemu i tak się rozniosło. Nie wiem, czy ktoś z klubu, czy ktoś inny to zaczął. W każdym razie poszła fama.

Czyli kibice oskarżali cię, że obstawiałeś mecze?

Że moja żona obstawiała. Że jeździła na Słowację czy tam na Słowenię. Ona się śmiała na początku. Że to jak jakieś „Trudne Sprawy”. Oglądaliśmy Polsat jakoś tego dnia, jak wyszła ta akcja i mówię: Klaudia, patrz, leci „Dzień, który zmienił moje życie”, dziś to chyba będzie odcinek o nas!

Jak doszło do badania wykrywaczem?

Denerwowałem się, niech od razu jeszcze na prokuraturę ze mną ktoś idzie! Trochę znam tam ludzi ze środowiska. Mówią mi: Densiu, to trzeba wyjaśnić, bo coraz szerzej ploty idą. Nie było na Śląsku miejsca, a na pewno w Zabrzu i okolicach, gdzie by o tym ludzie nie gadali. Mam rodzinę i dużo znajomych w kopalniach, teściu… W kopalniach nie było innego tematu, niż to, że Danch ustawia mecze Górnika. Wiesz jak to na Śląsku, ktoś powie w kopalni, to zaraz wszyscy burczą o tym. Coraz grubiej to szło, to i żona się zaczęła denerwować. Słyszała o tym wszędzie, a to przecież koleżanki i wszystko… Ją podpięli pod tę sprawę, jakby miała jakikolwiek związek z porażkami Górnika. Dobrze tylko, że pod wariograf jej nie podpięli.

Ale ciebie tak. Bez problemu się zgodziłeś?

A co miałem zrobić? „Dobra, powiedzcie, kiedy mam przyjechać i tyle”. To absurd, ale ja się tam z ludźmi na mieście znam. To mówią mi: zrób badanie wykrywaczem kłamstw i będzie wszystko czarno na białym. Wiesz, tam było paru chłopaków, co mi wierzyło, ale Górnik ma tylu kibiców, że trzeba było to jakoś odkręcić… Oni za to wszystko zapłacili, chcieli tylko żebym przyjechał. No to pojechałem do Katowic.

Jak się czułeś jak podłączali cię do wykrywacza?

Strasznie dziwnie. Stres był, wiadomo. Mówiłem prawdę, ale w końcu to maszyna, nie wiadomo, co wykaże. Chłop, który badał powiedział, że to normalne, każdy się stresuje, to nic złego. Zadał parę pytań, miałem odpowiadać tylko „tak” lub „nie”.

Nie miałeś pomidora jak w Lidze+Ekstra?

Nie, nie, ale pomidor nie był mi potrzebny. (śmiech) Jak ktoś kłamie, to od razu wychodzi. Ale stres był, wiadomo. Ja pierdziele… do czego to doszło, żeby musieli mnie podpinać do jakichś wariografów. Potem czekaliśmy cztery-pięć dni, bo musieli wysłać to na analizę, chyba do Wrocławia.

Jeszcze ostatnio czytałem wypowiedź tego, eh… No już nie powiem kogo…

Kogo?

No przeczytaj, wypowiedź tam była, że to nie problem jechać na granicę i obstawiać mecze czy coś takiego.

O czym ty mówisz?

Nie wiesz? No, Zbysiu Boniek. Prezes odpalił, dziwne rzeczy się dzieją…

Moja przygoda w Górniku się skończyła i tyle… Szkoda, że tak wyszło, dotknęło mnie to. Wiesz, dużo czasu tutaj spędziłem, co okienko różne osoby mi doradzały „odejdź, zmień klub na lepszy”, a ja chciałem być w Zabrzu. Mocno byłem związany z tym klubem. Aż skończyłem podpięty pod wariograf.

Między tobą a kibicami już wszystko wyjaśnione?

No ja mam dobre kontakty, a ludzie gadają i zawsze coś będą gadać. Ale ci, z którymi się znałem powtarzali mi „spokojnie, spokojnie, musisz to wytrzymać”. Takie życie, no… Takie życie… Głowa do góry i trzeba żyć dalej.

Z Gdyni będziesz miał trochę daleko na Słowację.

No, z Zabrza godzina drogi i już. Ale nie ma z tym problemu, z Gdyni będzie trzeba po prostu poszukać najbliższej granicy (śmiech).
http://weszlo.com/2017/06/20/danch-bada ... iam-mecze/

Rzeczywiście ciekawy i dający wiele do przemyśleń. Zastanawiałem się kiedy i kto informacje na ten temat na Forum wklei... Cieszę się, Kol. August na posterunku! Dla mnie rzecz jasna ciekawy i dlatego, że ktoś wkleja kibicom Zagłębia, jaka może być siła zorganizowanego Klubu Kibica - i to dość boleśnie wkleja, przez przykład Górnika... Niemniej, akurat tu dla mnie ta siła jest dyskusyjna, czy to już nie kibbandycka przemoc. Jakkolwiek - są i elementy, do których zorganizowana "siła kibicowska" ma też prawo, czego nie osiągnie nie zorganizowana. Jednak - i podziwiam A. Dancha i żal mi go i pokazuje to niebezpieczeństwa narastania wręcz groźby terroru. To znaczy - gdyby miał A. Danch pomysł, odwagę i/lub możliwość posiadania takiej odwagi: umowy z nimi pełnej, to co innego, to może wręcz tylko bym przyklasnął - a przynajmniej rozważał z mniejszymi wątpliwościami. Mianowicie - taka umowa: OK! to jak tak, to ja mogę np. wariograf - ale co wy w zamian? Fakt, że napisali coś, co jednoznacznie powinno w ich środowisku uspokoić sprawę, ale to wydaje mi się trochę mało. Pamiętamy, jak chyba wielu miało do H. Kasperczaka pretensje, gdy biernie patrzył, jak właśnie chyba Torcia przyszła "wyładować się fizycznie" - i chyba słuszne były to pretensje, w każdym razie to śliska granica. Już chyba Zagłębia kibice ostatnio, jak wtargnęli, to lepiej ją wyczuli, za co byłaby raczej chwała, jakkolwiek i trener Banasik i piłkarze mający pretensje w innym momencie może też mieli rację, bo jednak piłkarze to też ludzie, nie "gnoje do pomiatania by się wyładować". Niemniej - wizyta w szatni, choć była upokorzeniem, bo chyba też zaierail koszulki, może jeszcze w wykonaniu Zagłębia była do przyjęcia. W każdym razie - to są rzeczy trudne do rozstrzygnIęcia ale wydaje mi się, że A. Danch chyba dostał za mało, bo wykazał się mądrością pokory, ale spotkało go - ponieważ dostał mało w zamian - upokorzenie chyba ponad winy kiepskiego sezonu i nawet "siły wstecznej" w szatni.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-22, 11:42 am

Prasa w sprawie Pucharu Polski - w dniach 22-23 Lipiec
Zagłębie zagra w Pucharze ze zwycięzca w meczu Chełmianka -
Rozwój Katowice
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez MirosławaSmyła 2017-06-23, 9:44 am

Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa będą kontynuować współpracę, czyli nic nowego:
http://twojezaglebie.pl/zaglebie-sosnow ... -warszawa/
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-06-23, 5:20 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez robercik 2017-06-23, 7:14 pm

Zgadzam sie z Jakubem, ze zawirowania nie sprzyjaly, ale...No wlasnie. Ale przeciez od konca rundy jesiennej mieli jednego trenera. Przygotowywal ich do rundy przez dlugi okres zimowy. Trenowal ich cala runde wiosenna. Wiec gdzie ta zmiana filozofii. Czyzby trener Banasik sam sie pogubil w swojej filozofii gry?
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-06-24, 6:14 am

robercik napisał(a):przeciez od konca rundy jesiennej mieli jednego trenera. Przygotowywal ich do rundy przez dlugi okres zimowy. Trenowal ich cala runde wiosenna

Szumski co prawda wypowiada się dyplomatycznie, ale z jego słów można wnioskować, że błędy popełnili przede wszystkim działacze.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-24, 11:25 am

Te wszystkie wypowiedzi byłych zawodników to są bardzo śmieszne bo
to działacze i Kibice mieli strzelić karny w Katowicach, wygrać mecz
z Pruszkowem na Ludowym , wygrać mecz z Mielcem na Ludowym i
na koniec wygrać z Chrobrym - oczywiście nie wszystkie mecze bo
to przecież zadanie nie do wykonania dla byłych grajków -
wystarczyło jeden mecz wygrać.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez rio99 2017-06-24, 11:55 am

Ja już chyba wiem o co im chodziło.
Wydaje mi się że o wjazdy kibiców na murawę jak za dawnych czasów gdzie mecz się nie odbywał:):)
Chłopakom się nawet grać nie chciało tylko hajs liczyć a tak poważnie to naprawdę jest jakieś chore oni mieli grać nawet przy zamkniętych stadionach bo za to kase dostają. To tak samo jak by ktoś z nas powiedział szefowi że nie zrobił swojej roboty bo mu się nie chciało ale to nie jest jego wina haha
rio99
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2007-02-23, 9:16 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-06-24, 11:57 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Te wszystkie wypowiedzi byłych zawodników to są bardzo śmieszne boto działacze i Kibice mieli strzelić karny w Katowicach, wygrać mecz z Pruszkowem na Ludowym , wygrać mecz z Mielcem na Ludowym i na koniec wygrać z Chrobrym - oczywiście nie wszystkie mecze boto przecież zadanie nie do wykonania dla byłych grajków - wystarczyło jeden mecz wygrać.

To prawda. Ale nie można zapominać kto takich a nie innych grajków ściągnął a kto przygotowywał
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-24, 1:07 pm

Kol. Anakin - przepraszam - nie ma żadnego tłumaczenia typu
zawodnicy, przygotowania - to była sytuacja jak napisałem
wcześniej należało jeden mecz wygrać i być Elicie Kropka
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-06-24, 1:09 pm

Skoro tak panowie jedziecie po piłkarzach to sami sobie odpowiedzcie na proste pytanie . Dlaczego z Magiera chciało im sie a Matusiak był profesorem a potem z Banasikiem juz im sie nie chciało a Fidżi iMatusisk człapali po boisku . Z jednym do ekstraklasy weszliby razem z drzwiami a z drugim zrobili wszystko zeby przegrać wyścig żółwi i przepuścić Górnika .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-24, 1:28 pm

Daleka Szkocjo - to trzeba uzyskać odpowiedz od zawodników nie od
Wisniewskiego, Anakina i innych - Szanowny Sympatyku Zagłębia
będę powtarzał z uporem maniaka - NALEZAŁO WYGRAĆ JEDEN MECZ
nie wiem jak ale to należało dokonać - wygrać z Mielcem na Ludowym
na ten przykład - kurna mania - czy to takie trudne, ponad siły było
NIE - działaly inne pobudki o których nie wiemy - dlatego rozgoniono
Towarzystwo.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-06-24, 2:00 pm

Należało wygrać jeden mecz . No dobrze ale dlaczego pod rządami Magiery drużyna zrobiłaby to z palcem gdzie kto lubi a drużyna Banasika mająca podobnych piłkarzy nie mogła tego dokonać ? Bo doszło do kompletnego rozbicia drużyny przez liczne działania naszego prezesa . I to nie był jeden błąd a cała litania świadomego działania która doprowadziła do katastrofy . Gdyby ktoś chciał zatrudnić agenta do zniszczenia klubu to robiłby to samo co Jaroszewski i nawijał makaron na uszy . Dla mnie to on wrogi agent odpowiada za katastrofę w tym sezonie . On i tylko on . Bo przy takim zarządzaniu to Messi z Ronaldo nic by nie wskórali .
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-24, 2:14 pm

Szanowny Kol. zna Kol. zapewne wynik meczu U 21 Polska - Anglia stawiam
pytanie - Kto zawinił ze dostaliśmy bęcki 3-0 - trener Dorna a pewnie Prezes
Boniek - zawinili zawodnicy którzy przegrali to spotkanie.
W sytuacji Zagłebia - zawinili zawodnicy - którzy powinni wygrać jedno
spotkanie i tylko jedno - proponuje zostawić Prezesa na boku bo on nie
biega po zielonej murawie - to zawodnicy biegają i mieli potencjał ku temu.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez Qcu20 2017-06-24, 2:54 pm

Powinni zając 7 miejsce po rundzie jesiennej, bez realnych szans na awans i nikt by teraz nie płakał kilka tygodni po zakończeniu sezonu :) Nikt nie myślałby o awansie, a awans w tabeli z miejsca 7 na 3 okrzyknięto by wielkim sukcesem... :)
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników