Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-11-26, 10:12 pm

django napisał(a):Jak ja bym chciał dożyć czegoś takiego w Zagłębiu.

Lubin? :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-11-26, 10:37 pm

django napisał(a):Jak ja bym chciał dożyć czegoś takiego w Zagłębiu.

Takiego PR ? mamy lepszy ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-11-26, 11:48 pm

A tak swoją drogę kto wie że w radzie nadzirczej Akademii Zagłębia m.in. obok byłej Wiceprezydenty Kopciowej zasiada taki człowiek, którego cv robi pewne wrażenie: http://www.lsw.com.pl/pl/prawnicy/krzysztof-laskowski
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-11-26, 11:58 pm

Chyba nie jest to całe sprawozdanie bo nie widzę rachunku przepływów pieniężnych ale coś wyczytać można: http://zaglebie.eu/pub/59677588766ea?download
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2017-11-27, 12:40 am

August napisał(a):
django napisał(a):Jak ja bym chciał dożyć czegoś takiego w Zagłębiu.

Lubin? :twisted:


Sosnowiec

RUDI napisał(a):
django napisał(a):Jak ja bym chciał dożyć czegoś takiego w Zagłębiu.

Takiego PR ? mamy lepszy ;-)


Nie wiem czy to PR, czy legnicka rzeczywistość. Mówię o pewnym modelu funkcjonowania klubu, który jest jedyną szansą na to, żeby Zagłębie Sosnowiec za 10 lat budziło u mieszkańców regionu jakiekolwiek emocje.

August napisał(a):Chyba nie jest to całe sprawozdanie bo nie widzę rachunku przepływów pieniężnych ale coś wyczytać można: http://zaglebie.eu/pub/59677588766ea?download


Mi się podobają cele statutowe. Ile z nich i w jaki sposób jest realizowanych?
Zinterpretuj też proszę tę stratę fachowym okiem. Bo co prawda nie widać przepływów, ale czym Twoim zdaniem jest tak naprawdę ta fundacja i po co powstała?

August napisał(a):A tak swoją drogę kto wie że w radzie nadzirczej Akademii Zagłębia m.in. obok byłej Wiceprezydenty Kopciowej zasiada taki człowiek, którego cv robi pewne wrażenie: http://www.lsw.com.pl/pl/prawnicy/krzysztof-laskowski



Czy to ma jakiekolwiek znaczenie oprócz tego, że jest kolejnym dowodem wpływu Leśnodorskiego na klub?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-11-27, 10:24 am

django napisał(a):Zinterpretuj też proszę tę stratę fachowym okiem. Bo co prawda nie widać przepływów, ale czym Twoim zdaniem jest tak naprawdę ta fundacja i po co powstała?

Na działaniu fundacji to się nie znam natomiast wydaje mi się, że nawet nie chodzi o stratę, która - jak to ładnie ujęto w sprawozdaniu - jest wynikiem nadwyżki kosztów działania fundacji nad jej przychodami a poza tym celem fundacji nie jest osiąganie zysku. Zaciekawiły mnie natomiast inne kwestie. Jak się popatrzy na koszty ponoszone na realizację zadań statutowych to wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowy-zlecenia stanowią ok. 90% tych kosztów. A zatem można spokojnie przyjąć, że fundacja praktycznie realizuje jeden ce, tj. trenowanie dzieci i młodzieży. Ponadto, jeśliby przyjąć za całoroczną średnią liczbę osób zatrudnionych na zlecenie na koniec roku, tj. 26 to średnia zarobków takiej osoby miesięcznie wynosi ok. 1480 zł brutto. Czyli np. dla każdego takiego trenera zatrudnienie w Akademii jest dodatkową fuchą po robocie. Podkreślam, nie znam się na działaniu tego typu Akademii ale nasuwa mi się takie pytanie czy dla kilku choćby trenerów nie powinno to być podstawowe miejsce pracy ? Jeśli dobrze przy tym policzyłem to 8 grup jest prowadzonych przez 14 trenerów. No i pytanie czy to są wszyscy trenerzy. Jeśli tak, to kim są pozostałe osoby. Rad Fundacji ? Księgowy ? Zarząd ponoć działa społecznie.

Poza tym w sprawozdaniu napisano, że przychody Fundacji stanowią wpłaty od Fundacji w kwocie 535.933, 48 zł. Ze sprawozdania spółki wiadomo, że w 2016r. przekazano fundacji w formie darowizny pół bańki. Moje pytanie czy pozostała kwota pochodzi od partnerów czy też opłat ponoszony przez rodziców. Jeśli tak, to kwota 35 tys. zł byłaby cokolwiek mała.Ze strony Zagłębia wynika, że w Akademii jest 8 grup i ok. 190 dzieci, nie pamiętam co prawda wysokości miesięcznych opłat, ale chodzi mi po głowie coś w granicach 80-100 zł miesięcznie. Jeśliby przyjąć średnią nawet 60 zł to przy takiej liczbie powinno to dać ok. 138000 zł rocznie. Podkreślam, nie znam się na funkcjonowaniu Akademii ale na logikę wpłaty od rodziców na konto Akademii powinny stanowić jej przychód. Dochodzą do tego partnerzy Akademii, których obecnie jest czworo i nawet jeśli przekazują po 10 kg marchewek miesięcznie te marchewki też stanowią jakąś wartość.
W każdym razie o szczegółach ponoszonych opłat mógłby napisać jakiś rodzic.
Natomiast patrząc na całość trudno do końca miarodajnie się wypowiedzieć jak np brakuje jakiegoś dokumentu sprawozdania. W każdym razie brakuje mi szczegółowej i rzetelnej informacji ile otrzymała Fundacja od fundatora, ile z opłat rodziców, a ile partnerów. Natomiast patrząc na całokształt i patrząc na lekturę artykułu o Miedzi nawet bez szczegółów finansowych to można odnieść wrażenie, że szumnie zapowiadany projekt Akademii to w porównaniu z Legnicą kiosk z warzywami przy Kauflandzie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2017-11-30, 9:50 am

Ruch ma dzisiaj zaproponować jednemu z urzędów skarbowych w Sosnowcu swoje akcje, w zamian za długi' tym samym urząd z Sosnowca może się stać udziałowcem Ruchu :))))) A poborce tam wysłać i niech ich zlicytuje za 5% wartości!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-11-30, 11:01 am

Taki News fb

Oferta Zarządu Zagłębia Sosnowiec-Last minute

Dotarła do mnie wiadomość, która powaliła mnie z nóg. Niewiem tylko czy śmiać się czy płakać.
Otóż nasz Prezes z Dyrektorem wpadli na fantastyczny pomysł. Zaproponowali piłkarzom wyjazd na obóz zimowy do Hiszpanii aby mogli oni przygotować swoją formę na wiosnę na zielonych boiskach bez uciążliwego śniegu i w dodatnich temperaturach pod warunkiem jeśli sami zapłacą sobie za przelot!!!
To są jakieś jaja chyba. Jak można wmawiać nam jaki to mamy profesjonalny klub i jakie to ambitne plany są związane z awansem do ekstraklasy jak z kilometra wali amatorszczyzną!!!
Jaki niezły zawodnik zechce grać w klubie, w którym by trenować w godnych warunkach musi sobie zapłacić sam ,z własnej kieszeni za bilet na samolot bo Pan prezes i dyrektor stwierdzili, że wezmą przykład z biur podróży i zaoferują piłkarzom pobyt w Hiszpani z transportem w własnym zakresie...
To jest wstyd Panowie. Czy dodatkowa kwota w granicach 20 tysięcy złotych spowodowała by kłopoty finansowe klubu?? Bo jeśli tak, to lepiej było trenować w kraju i nie ośmieszać się..Tak działają kluby amatorskie a nie profesjonalne..
Ale z tego co wiem ,piłkarze prawdopodobnie pójdą na ten układ ,bo kto by chciał grać i trenować na śniegu przy -10 C odrzucając zieloną trawkę i +20 C.
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2017-11-30, 11:55 am

Za czasów Hytrego też płacili za bilety jak lecieli do Hiszpanii. Historia zatacza koło :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2017-11-30, 12:01 pm

Hytry nawet na "c" w nazwisku oszczędzał :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-11-30, 12:19 pm

novack napisał(a):Hytry nawet na "c" w nazwisku oszczędzał :)

Toś narobił ,monitor "zapluty" :lol:
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2017-11-30, 1:18 pm

HA HA HA JAROSZEWSKI WEŹ TY CHŁOPIE OSZCZĘDŹ NAM WSTYDU I ODEJDŹ . NIE ZAPOMNIJ DYREKTORA ZE SOBĄ . CORAZ MNIEJ MNIE DZIWI WYNIK Z ŁĘCZNA !!!!!! KOLEJNE POŚMIEWISKO Z NAS !!!! ZAWSZE POZOSTAJE ZAPRZYJAZNIONY OSRODEK PANA .....JAK MU TAM JEST ??? KOZIELSKI !!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-11-30, 1:21 pm

Panowie robicie zadymę z tymi biletami - bilet z Katowic do Hiszpanii
w jedną stronę to jest koszt 400.- z 2 = 800 .- słownie osiemset zł
Teraz stawiam pytanie Czy naszych zawodników stać na taki wydatek ?
Pytanie No 2 czy jest to złośliwe działanie ze strony zarządu ?
Wg mnie jest to symboliczny udział w kosztach przygotowania
zawodników w Hiszpanii. Dziękuję.-
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-11-30, 1:36 pm

novack napisał(a):Hytry nawet na "c" w nazwisku oszczędzał :)

Novack na Boga. O mało się bułką nie udławiłem :lol: powinieneś jeszcze przypomnieć jak to grajki za Pierścionka głodowali. Ponoć jak szli przez Stawiki to łabędzie rzucały im chleb :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2017-11-30, 1:47 pm

To była słynna dieta Pierścionka, a on sam zasłynął w światku trenerskim ksywką "dietetyk" :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników