Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-18, 6:49 pm

Adam1906 napisał(a):Nie wierzysz w Tomczyka?


Wierzę, dlatego proponuję. Na początek w ramach atrakcji wynająłbym chłopakowi M-3 na Białostockiej. Inna sprawa, że chłopaki z Kresowej szybko by sprawili aby tatuś skończył jako beneficjent sosnowieckiego MOPS-u
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-19, 8:40 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-19, 8:50 am

Łatwo obliczyć, że w dwóch ostatnich sezonach w 71 kolejkach ligowych straciliśmy łącznie 135 bramek co daje 1,9 straconej bramki na mecz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-20, 6:52 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-20, 5:08 pm

Znowu ? Kolejny sponsor z zarzutami ?
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-21, 9:36 am

Amerykański sen byłego piłkarza Zagłębia Sosnowiec. "Trzeba mieć marzenia i walczyć o swoją przyszłość"
Wojciech Todur
21 sierpnia 2020 | 07:34
Patryk Kulawik w Nowym Jrku4 ZDJĘCIA
Patryk Kulawik w Nowym Jrku (Fot. Archiwum Patryka Kulawika)
Zaczęło się od kartki papieru, na której Patryk Kulawik wynotował nazwy kilkunastu amerykańskich uczelni. Dziś były piłkarz Zagłębia Sosnowiec wiedzie życie, o którym marzy wielu jego rówieśników.
REKLAMA

20-letni Patryk wychował się na sosnowieckim Zagórzu. Od dziecka uganiał się za piłką i szybko trafił do Zagłębia Sosnowiec, w którym spędził 13 lat. Przyznaje jednak, że z niepokojem patrzył, jak jego starsi koledzy nie mogą przekroczyć progu, jaki dzieli zespół juniorów od pierwszej drużyny Zagłębia.

– Niemal co roku w klubie pojawia się kilkunastu zawodników z zewnątrz. Z Polski, z zagranicy. Obdarza się ich zaufaniem, daje szansę. Wychowankowie pokornie czekają w drugim szeregu. Nie chcę teraz mówić o nazwiskach, ale wielu z tych przybyszy to były totalne nieporozumienia. Patrzyliśmy na to z boku i dziwiliśmy, jak można było na nich postawić. Wychowankowie tymczasem trafiają na przeczekanie do klubów z niższych lig, idą do pracy. Rezygnują z gry w piłkę, zanim tak naprawdę zaczną robić to na poważnie. Ja tak nie chciałem. Postanowiłem, że znajdę dla siebie inną drogę – opowiada Patryk, z którym spotkałem się w sosnowieckim parku Sieleckim. Pozostało 86% tekstu A Wszystkie teksty Wyborczej przeczytasz dzięki prenumeracie Teraz za 1 zł przez pierwszy miesiąc
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2020-08-21, 10:31 am

przeca syn prezydenta toż wielki talent i pewnie znajdzie tryner dla niego buty
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-21, 11:13 am

Jakub Sinior i Mateusz Bieniek na zasadzie transferu czasowego trafili do Skry Częstochowa. W nowym sezonie będą zawodnikami II-ligowca spod Jasnej Góry, który w minionych rozgrywkach zajął 14. miejsce w tabeli.

20-letni Jakub Sinior trafił do Zagłębia Sosnowiec przed poprzednim sezonem, w którym rozegrał 15 spotkań, bez zdobyczy bramkowych. Teraz młody pomocnik będzie miał możliwość częstszych występów na II-ligowych boiskach.

Z kolei 19-letni Mateusz Bieniek, który jest wychowankiem warszawskiej Legii, również pojawił się w Sosnowcu przed sezonem 2019/20. Nie zadebiutował do tej pory w pierwszej drużynie Zagłębia, a wiosną 2020 roku był na wypożyczeniu w III-ligowym Piaście Żmigród. W sezonie 2020/21, na zasadzie rocznego wypożyczenie, będzie zawodnikiem Skry Częstochowa.

Panowie - powodzenia w tracie wypożyczenia!
-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/6778-jak ... ni-do-skry
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-21, 11:31 am

RUDI napisał(a):powodzenia w tracie wypożyczenia

Ja te słowa kieruję do wszystkich sympatyków częstochowskiego klub. niech Pan Bóg ma ich w opiece w nadchodzącym sezonie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-21, 11:36 am

Ale wypożyczenie oznacza, że nadal podatnik sosnowiecki płaci mu częś kontraktu, a że Skra nie jest majętna, to pewnie więcej niż połowę jego poborów zapłacimy my. Jedyny plus, to że już nie będziemy go oglądać.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-21, 11:52 am

novack napisał(a):Jedyny plus, to że już nie będziemy go oglądać.

Dokładnie. Strach się bać jakbyśmy się mogli dowiedzieć ile przez ostatni rok kosztowało utrzymanie tych dwóch wschodzących gwiazd agencji Innfootball jak i innych wynalazków (z Torunarighą na czele) naszych dyrektorów sportowych. Z usług Bieńka nawet żaden z licznych trenerów ostatniego sezonu nawet nie próbował sprawdzać w meczu ligowym. A taki był i być może jest problem z defensywą. Sinior z kolei chyba pobił rekord zmian w pierwszej połowie zarówno u Mroczkowskiego jak i Dudka. Nawet Dębek się chyba zorientował bo zdaje się u niego nawet nie powąchał murawy w lidze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-23, 4:30 pm

August napisał(a):Rozmowa z Marcinem Jaroszewskim, prezesem Zagłębia Sosnowiec.

August napisał(a):sytuacja będzie w pełni opanowana, choć i tak trzeba powiedzieć, że jest relatywnie dobra. A jak wygląda na tle innych? Nikomu do kieszeni nie zaglądamy, ale wiemy, z kim przegrywamy walkę o zawodnika i jakie stawki krążą. Są w tej lidze krezusi, są bogaci i średniacy jak my. Są też kluby biedniejsze. Finansowo daję nam miejsca 8-12.

August napisał(a):Kibiców oczywiście interesuje konkretna deklaracja, najlepiej: awans. Jest GKS Tychy, ŁKS, Widzew, Arka, Miedź, Termalika, Korona. Te kluby jasno deklarują, że muszą. A my? My musimy dobrze grać w piłkę, a gdzie piłkarstwa nam zabraknie, to zostawić serce, żeby być uczciwym wobec naszych kibiców i przede wszystkim siebie.


O Warcie Poznań:
Przeciekający dach, slalom między butelkami, a piłkarze nie chcą wychodzić. "Swojska banda"
(...)
W głównym holu obok siebie stoją trzy puchary: za awans do II ligi w sezonie 2016/2017, za awans do I ligi w sezonie 2018/2019 i ten największy - za awans do Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Trzy szalone lata na jednym stole. Obok w korytarzu stoją cztery ucięte butelki i puszka po farbie. Tam, gdzie przecieka dach. Szybko zaczynam rozumieć ten awans.
(...)
"Oddani ludzie siłą tego klubu" - można przeczytać na graffiti przed głównym wejściem. Gdy w trakcie rozmowy, podczas spaceru wokół boiska, Majewski mówi, że nie ma w klubie etatu, nie od razu wyłapuję, o co chodzi. Dopiero inni pracownicy klubu tłumaczą, że kierownik nie bierze za swoją pracę pieniędzy. - W klubie zawsze była bieda, nie było skąd brać pieniędzy. Sytuacja była dla mnie jasna: nie wchodziłem przecież do klubu dla kasy. Zgodziłem się na takie warunki - tłumaczy. Jego syn dodaje: - My tutaj wszyscy jesteśmy Zieloni - uśmiecha się. Siedzą przy jednym biurku. - W klubie nie jestem "tatą". Konrad mówi do mnie jak wszyscy: "kiero". Źle bym się czuł, jakby mówił inaczej. Weszło nam to w krew.
(...)
Budynek klubowy powstał jeszcze w latach 70. Żadna firma nie chce podjąć się przeprowadzenia generalnego remontu - zwyczajnie się to nie opłaca. Warta domowe mecze będzie więc grała kilkadziesiąt kilometrów od Poznania - w Grodzisku Wielkopolskim.


Korytarzem po drugiej stronie dochodzimy do szatni gospodarzy. Rok temu wszedł do niej Łukasz Trałka, usiadł, rozejrzał się po ścianach i stwierdził z delikatnym uśmiechem, że przydałby się remont. - Tu już było remontowane - odpowiedzieli piłkarze otrzaskani w warciańskich realiach. Ale wystarczyło, że poznał chłopaków i już nie chciał z tej szatni wychodzić. Atmosfera, jakiej w ekstraklasie nie widział. Dystans, żarty i uśmiech wypełniały to miejsce. Przykład? - Jak wracaliśmy z Grodziska po awansie, jeden piłkarz, może nie będę mówił nazwiska, żartował: "że wy ten awans wywalczyliście ze mną w składzie, to jestem w szoku!" - mówi Majewski. Teraz szatnia stoi pusta, odmalowana nie wygląda już tak źle. Pewnie, wciąż bardziej pasuje do okręgówki niż ekstraklasy, ale nie straszy. "Wygrywamy i przegrywamy razem. Zaangażowanie i walka - tego od was wymagamy" - napisali na ścianie kibice, którzy odpowiadali za remont.
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2623 ... =BoxOpImg9
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-23, 5:00 pm

Tak reaktywowało się Zagłębie za Baczyńskiego . Teraz klub opanowały pijawki które upuszczając tyle krwi ile się da a szemrany biznes ważniejszy od sportu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-23, 5:04 pm

I nie mieli podologa???!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-25, 7:13 pm

Grał w Zagłębiu Sosnowiec, teraz trafił do Sheffield United FC
25 sierpnia 2020 jac Kacper Łopata, piłka nożna, Płamen Kraczunow, Sheffield United FC, Zagłębie Sosnowiec
Były obrońca Zagłębia Sosnowiec, 18-letni Kacper Łopata podpisał kontrakt z Sheffield United FC, klubem angielskiej Premier League.

Łopata w styczniu trafił czasowo do Zagłębia Sosnowiec. Już wtedy interesował się nim Birmingham City FC. Wybrał pierwszoligowca z Sosnowca. Na Kresową trafił z Whitehawk FC, do którego był wypożyczony z Brighton & Hove Albion F.C.

Po podpisaniu umowy z Zagłębiem Kacper Łopata wydawał się zadowolony. – Wiem dobrze o tym, że Zagłębie to klub z wielką historią i dużym potencjałem sportowym. Przyszedłem do Sosnowca, by walczyć o ekstraklasę. Ostatnio byłem wypożyczony do seniorskiego klubu Whitehawk FC, gdzie grałem, ale trenowałem w Brighton z zespołem U-23, albo też pierwszą drużyną. Przez 6 miesięcy dużo się nauczyłem od starszych ode mnie graczy Whitehawk – mówił w styczniu tego roku Łopata.

Łopata zajął w Zagłębiu miejsce Płamena Kraczunowa. W minionym sezonie dla drużyny Zagłębia rozegrał siedem spotkań. To również efekt przerwy w rozgrywkach, która przeszkodziła Kacprowi Łopacie w rozegraniu większej ilości meczów.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników