Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez kriss68 2017-09-29, 11:42 am

pete_zs napisał(a):Nie bądźmy bezkrytyczni wobec siebie, bo to nawet już nie jest śmieszne. Pogląd, że brak frekwencji jest winą tego, że jest taki, a nie inny prezes, lub że to wina współpracy z Legią, jest naiwny. Problem leży w tym, jak już to było pisane, że Klubem obecnie w porywach interesuje się na stałe tysiąc osób. Czyli u siebie kibicowsko obecnie Bytovia Bytów.

:niezle: :niezle: :brawo:

frekwencja za transfermarkt :
17/18- 1810- obecnie 16 miejsce
16/17- 2036- 3 pozycja na koniec
15/16- 2193- 3 pozycja na koniec
14/15- 1690- awans do 1 ligi
13/14- 1734-
12/13- 1234-
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-09-29, 11:57 am

pete_zs napisał(a):W zeszłym sezonie Zagłębie było w górze tabeli, a np. po zwycięstwie z Gieksą, na meczu z Podbeskidziem była totalna cisza, to samo z Puławami. Teraz po zwycięstwie z Gieksą, cisza z Chojniczanką, dzieci kilkuletnie z odkrytej już nawet zaczęły dopingować, bo nie było komu.

Nie chodzi o to, że coś jest tylko winą kibiców, ale nie bądźmy bezkrytyczni wobec siebie, bo to nawet już nie jest śmieszne. Pogląd, że brak frekwencji jest winą tego, że jest taki, a nie inny prezes, lub że to wina współpracy z Legią, jest naiwny. Problem leży w tym, jak już to było pisane, że Klubem obecnie w porywach interesuje się na stałe tysiąc osób. Czyli u siebie kibicowsko obecnie Bytovia Bytów.
Tak, cieszę się z tej wypowiedzi, bo to też chciałem zasugerować, pisząc wprowadzenie do cytatu z "futbolfejsa" - by refleksja przeszła i przez te tematy, które niewygodne kibicowi chcącemu, by ta wielkość Zagłębia - która w innych wymiarach okazuje się iluzoryczna - chociaż w klimacie kibicowskim była ocalona, tym bardziej, że niezaprzeczalne są ich zasługi wspierania Klubu, gdy był na margines polskiej piłki wypluty. Na przestrzeni lat można powiedzieć, że niejednokrotnie taką refleksję sugerowałem, ostatnio: w bardziej szczegółowych wymiarach po tej właśnie wypowiedzi trenera Banasika z szacunkiem ale i żalem mówiącego do kibiców a w wymiarze strategicznym wskazując, jaka to strata w kontekście strategicznych decyzji np. co do sprzedaży Zagłębia, gdy nie ma Stowarzyszenia Kibiców.
Jednak, w tym wszystkim też trzeba zachować odpowiednio szerokie widzenie horyzontu. Wspomniane bowiem aspektu - nie można zapominać: są też częścią dla podstawowej perspektywy. Najszerzej - to jak się to mawia "ludzie głosują nogami".
Czyli może jednak nie tak, jak zobrazuję to poniżej, co by wychodziło z "przesłania obecnie płynącego z Klubu do winnego kibica"?: "My tu wydajemy ich pieniądze, skoro nas najęli do tego - ale oni są winni, bo nie raczą się pofatygować na stadion i dokupić tego biletu a nawet ci co dokupią, to nie chce im się dopingować".
Czy powyższe to na pewno dobra odpowiedź? Może warto zadać pytanie dlaczego nie uważają ludzie w Sosnowcu i całym Zagłębiu że warto pofatygować się i dopłacić, zorganizować się? Czy na pewno aż tak są winni? Czy na pewno produkt w Gliwicach, Chojnicach, Krakowie, Poznaniu, Warzszawie jest taki sam proponowany, jako filia wielkiego cuda z innej miejscowości, tak samo zarządzana? Czy na pewno tak inni są ludzie w Sosnowcu i Zagłębiu - że tak reagują, bo jest to inaczej aniżeli reakcja mieszkańców tamtych miast i regionów?
Tak więc - są racje w zacytowanym przeze mnie na początku tutaj wpisie, jaki dał Kol. pete_zs — ale w połączeniu i z tym, co chwilę wcześniej wpisał Kol. robercik
robercik napisał(a):Ludzie nie chodza bo maja dosc klamstw, obietnic bez pokrycia, ciaglego lawirowania. Sam mam juz dosc ale ciagle mnie przyciaga to moje Zaglebie. Jednak mam juz dosyc klamliwego przesesa, dyrektora co na niczym sie nie zna i tego wszedobylskiego dziadostwa. Ale to nadal moje Zaglebie.

Ba! A do tego dodać można - nawet i takie spojrzenie, że z drugiej strony - choć nie wycofuję się, wciąż ponawiam, że brak Stowarzyszenia to strata z punktu widzenia siły Klubu, gdyby były realne szasne nie wciągnięcia się do układów sił nieformalnych - ale jednak może nawet ludzie w Sosnowcu i Zagłębiu mądrzejsi, bo jednak nie chcą takiej organizacji, która będzie jak w innych miastach Europy się zdarza zbyt mocno związana z chuligaństwem czy przestępczością i zależna od nich? Może też i zasługa, że realnie nie chce się potwierdzać opłacania sportu wyczynowego z wspólnych pieniędzy miejskich, gdy nie za bardzo miasto na to stać, jak w Zabrzu czy Gliwicach albo i Chorzowie?
Powyższe zaś napisałem - by pomóc w uniknięciu zagubienia się we fragmentarycznym widzeniu sprawy, choćby mając nawet rację w danym fragmencie. Owszem, nie wystarczy dostrzegać słabości we fragmentach, w których przyczyna jest po strone "innych". Wyjściem jest dostrzeżenie słabości także w tych fragmentach, w których słabość nam szczególnie niewygodna, boli jej przełamywanie. Niemniej to też jest niewystarczające. Konieczne jest też dostrzeżenie jej po prostu we wszystkich fragmentach sytuacji. Także mobilizacja jest potrzebna tam, gdzie ktoś się może przysłużyć tej wspólnej sprawie. Jednak, by tak zrobili ludzie, którzy - przypomnijmy, "głosują nogami" - i by dodali do tego swój wkład, swoje pieniądze, to potrzeba, by mogli uwierzyć w to, że jest to wkład sensowny. Owszem, ci co przychodzą, to są najbardziej oddani, najbardziej zagorzali; nawet ci, co cicho siedzą na trybunach, takimi są, w skali miasta i regionu [tak, tak, "pikniki" - też są :-) najbardziej zagorzali! ]. Taka jest po prostu sytuacja, to są prawa naturalne i pokrzykiwania tego nie zmienią. To, co aktualnie Zagłębie Sosnowiec jest w stanie zmobilizować - to jest to, co widać na trybunach i wokół. Margines w skali Miasta nawet - a co dopiero, gdyby sensownie liczyć, że w skali regionu, bo przecież taki jest teoretycznie zasięg Zagłębia (to znaczy wschodniego fragmentu Śląska, jak by chcieli niektórzy, choćby fani Metropolii). Rozwoju nie zmobilizuje się ot tak, jedynie pokrzykując na tych, co są. I co - znów - pojawia się potrzeba wizji? Tak! Znów pojawia się potrzeba szerokiej wizji, potrzeba perspektywicznego patrzenia. Na razie, funcjonowanie jest takie, jakie jest, z takimi horyzontami, które dają tyle, co dają.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-09-29, 12:06 pm

pete_zs napisał(a):Problem leży w tym, jak już to było pisane, że Klubem obecnie w porywach interesuje się na stałe tysiąc osób.

Aha ,to temu tysiącowi nie należy się szacunek i granie na maksa ? uważasz że jakby było np 3 tyś kibiców na meczu z Wigrami to zobaczylibyśmy super grę naszych piłkarzy ?czy może taką jak na meczu z Miedzią gdzie doping był bardzo słyszalny (albo w Częstochowie)? Piłkarz to wyrobnik/aktor i powinno go gó..no obchodzić jak zachowują się trybuny ,ciekawe jak zachowają się gdy pojadą gdzieś do hanysowa i usłyszą bluzgi z trybun ? nie wyjdą na murawę i rozpłaczą się w szatni ? a o roli klubu (prezesa) w zwiększeniu frekwencji nie ma się co rozpisywać, bo szkoda czasu .
Ps I jeszcze jedno ,kupa ludzi znikła z trybun ze względu na "jakość " Stadionu Ludowego ,przyjść na mecz i kupić bilet na trybunę otwartą gdy pogoda jest nie zbyt fajna ,to duże wyzwanie i trzeba mieć dużą determinację (ja mam ;-) ) niedługo będzie ogłoszenie żeby nosić ze sobą coś po du..ę (jak chcesz usiąść ) i zmiotkę żeby posprzątać syf wokół miejsca gdzie siedzisz "bo za bałagan odpowiada kibic i do jego obowiązku należy przygotowanie sobie stanowiska do przeżywania emocji" .Piszę to na podstawie własnych obserwacji i komentarzy tych którzy "znikają" z Ludowego ,oczywiście oprócz dodatkowego argumentu "co oni grają"?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-09-29, 4:29 pm

Zamieszczony dziś w dawnych Sportowych Faktach (ob. sport na wp.pl) artykuł jest dość ciekawy - dlatego wklejam go w całości, choć do Zagłębia odnosi się pośród i innych zespołów województwa katowickiego - a autor tekstu, Ł. Witczyk dość zręcznie porusza się po drażliwych regionalnych tematach, wykazując niezłą orientację i poszanowanie tych realiów.
Łukasz Witczyk; 29 Września 2017, 13:32 napisał(a):Śląska piłka, utrzymanka podatników
motto: "O mój Śląsku, umierasz mi w biały dzień" - śpiewał znany lokalny muzyk Jan Kyks Skrzek. Tamtejsze kluby piłkarskie nie padły jeszcze tylko dlatego, że płacą na nie podatnicy.

Andrzej Iwan - były świetny piłkarz Górnika - w swojej książce "Spalony" przyznawał, że pieniędzy miał tyle, iż nie miał ich na co wydawać. To było w 1989 roku - ostatnim komunistycznym w Polsce. Wtedy kopalnie ładowały w piłkę nożną grube miliony, a zawodnicy żyli jak królowie. Eldorado szybko się skończyło.

W sezonie 2016/2017 na szczeblu centralnym grało aż jedenaście klubów z województwa śląskiego. Co prawda Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała ze Śląskiem wspólne mają tylko granice administracyjne, ale zmagają się one z takimi samymi problemami, co pozostałe ekipy. Obrazu śląskiej piłki nie zmieniają pojedyncze sukcesy Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice, które w ostatnich latach nawet kończyły sezony na podium Ekstraklasy. W tym sezonie oba były w strefie spadkowej, Ruch się nie uratował.

Kluby na garnuszku miasta

Klub z Chorzowa wielokrotnie prosił miejskich radnych o pożyczki, dzięki którym miał uregulować zobowiązania. Miasto Zabrze wyemitowało wielomilionowe obligacje i poręczyło ogromny kredyt, by uratować Górnik. Dwa najbardziej utytułowane polskie kluby zmagają się z dużymi problemami finansowymi i gdyby odciąć kroplówkę z miejskiej kasy, czekałby je rychły upadek, a odbudowa zajęłaby długie lata. Nie jest zresztą wykluczone, że taki scenariusz czeka zespół z Chorzowa.
"O mój Śląsku, umierasz mi w biały dzień" - śpiewał znany na Śląsku muzyk i kompozytor bluesowy Jan Kyks Skrzek. Trafił w punkt. O bogatym właścicielu marzą wszystkie kluby z województwa, ale z racji przemian ekonomiczno-przemysłowych próżno szukać chętnych do zainwestowania w piłkę. Choć województwo śląskie jest drugie pod względem udziału w polskim PKB, niemal wszystkie kluby utrzymują się z miejskich dotacji. Prywatnych inwestorów brak, a jeśli już się znajdą, to trudno im odnieść sukces. Górnikowi do dziś czkawką odbija się inwestycja firmy Allianz.

Miejskie wsparcie dla klubów można liczyć w milionach. Właścicielami GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec, GKS-u Tychy, Górnika Zabrze, Piasta Gliwice czy Podbeskidzia Bielsko-Biała są miasta. Prywatnego właściciela ma tylko Raków Częstochowa, ale tam problemem jest przestarzała infrastruktura.

W Katowicach dotacja dla GKS-u wyniosła w ostatnim rozdaniu 8 260 000 zł, ale te pieniądze nie były tylko dla piłkarzy. Klub jest wielosekcyjny. Zresztą właśnie dlatego pozyskał dodatkowo dużego sponsora. - Od 2016 roku na wzór FC Barcelona trwa budowa wielosekcyjnego GKS. Chcemy stworzyć klub, pod którego marką będą rozwijać się: piłkarze i piłkarki, siatkarze, hokeiście, tenisiści oraz szachiści. Uznaliśmy, że to będzie właśnie atut w poszukiwaniu wsparcia - opowiada nam Ewa Biskupska, rzecznik prasowy miasta Katowice. Inne miasta zdecydowały się na podobny krok. W Tychach, Sosnowcu czy Bytomiu pod jedną nazwą działa kilka sekcji, aczkolwiek nie zawsze są one zrzeszone w jeden podmiot.

Powodem braku wsparcia prywatnych inwestorów jest specyfika Śląska. W żadnym innym regionie Polski nie ma takiego natężenia dużych miast. Ich mieszkańcy nie ukrywają animozji, a o "świętej wojnie" pomiędzy Ślązakami i Zagłębiakami głośno jest w całej Polsce. Również pod względem kibicowskim jest to bardzo podzielony region, gdzie często słychać o akcjach pseudokibiców. Żaden przedsiębiorca nie jest skłonny zainwestować w jeden klub, gdyż mogłoby to się wiązać z bojkotem jego firmy przez kibiców innych zespołów. A piłka na Śląsku to religia, za którą idą tłumy.

Nowe stadiony, stara jakość

Trudno wskazać śląskie miasto, które nie wybudowało nowego stadionu lub nie rozpoczęło choćby przygotowań do takiej inwestycji. Obiekty robią wrażenie, a jeden z nich - w Tychach - był areną mistrzostw Europy U-21. Nowe stadiony powstały też w Zabrzu (choć brakuje czwartej trybuny), Gliwicach, Bielsku-Białej. 1 października otwarty zostanie Stadion Śląski w Chorzowie. Z kolei w Katowicach, Bytomiu czy Sosnowcu rozpoczęły się działania dotyczące rozpoczęcia inwestycji.

Za pięknymi obiektami nie idzie jakość. Wszystkie grające w 1. lidze kluby z województwa śląskiego przed startem rozgrywek zapowiadały walkę o awans. Najwyżej sklasyfikowane jest Podbeskidzie, które zajmuje ósme miejsce i do lidera traci 6 "oczek".

Często dalekosiężne plany śląskich klubów nie są oparte na ekonomicznej analizie. Najlepszym przykładem jest właśnie Podbeskidzie, które po spadku z elity za cel postawiło sobie błyskawiczny powrót. Górale grali jednak znacznie poniżej oczekiwań i to mimo tego, że pod Klimczok ściągnięto kilku graczy z ekstraklasową przeszłością. Efekt? Miasto musiało dołożyć do działalności klubu 2,5 mln złotych.

"Zagraj jak za dawnych lat"

Ta przyśpiewka fanów pojawia się niemal na każdym stadionie. Nic w tym dziwnego. Po czternaście mistrzowskich tytułów mają na swoim koncie Górnik Zabrze i Ruch Chorzów. Polonia Bytom dwukrotnie kończyła rozgrywki ze złotymi medalami, a grające obecnie w III lidze Szombierki Bytom mistrzem były raz. To daje łącznie 31 tytułów dla Śląska. Żaden inny region nie ma tylu mistrzostw.

Jednak po raz ostatni klub ze Śląska mistrzostwo świętował w sezonie 1988/89, czyli ostatnim, w którym w Polsce był komunizm. Finansowe wsparcie kopalni sprawiło, że ten region królował w polskiej piłce. Czasy się jednak zmieniły i niewiele brakło, by w przyszłym sezonie w elicie występował tylko jeden jego przedstawiciel - Piast. Rzutem na taśmę awansował Górnik. Obie drużyny w niedzielę spotkają się w jedynych w tym sezonie śląskich derbach w Lotto Ekstraklasie. A jeszcze dziesięć lat temu Śląsk w najwyższej lidze miał pięciu przedstawicieli.

Na podium mistrzostw Polski rozgrywki kończyły również GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy, Piast Gliwice i Odra Wodzisław czy w odległej przeszłości AKS Chorzów i 1. FC Katowice. To imponujący dorobek, ale kibice z tych miast w ostatnich latach muszą żyć jedynie wspomnieniami. A te są piękne - na czele z finałem Pucharu Zdobywców Pucharów w wykonaniu Górnika Zabrze.

W najwyższej klasie rozgrywkowej występowały również Górnik Radlin, ROW 1964 Rybnik, Raków Częstochowa, Ruch Radzionków, Śląsk Świętochłowice, Dąb Katowice, Sokół Tychy, Rymer Niedobczyce, Szczakowianka Jaworzno i GKS 1962 Jastrzębie. Łącznie 21 klubów - dorobek ten robi wrażenie, zwłaszcza że w historii Ekstraklasy występowało w niej 85 drużyn.

Kryzys w śląskiej piłce jest duży i trudno będzie znaleźć wyjście, które pozwoliłoby na to, że klub z tego regionu będzie święcił triumfy. Co prawda Górnik po dziesięciu kolejkach jest liderem Lotto Ekstraklasy i gra najlepszą piłkę w Polsce, ale już Piast to dopiero przedostatni zespół w tabeli. Jeśli gliwiczanie nie poprawią swojej formy, to jedynym przedstawicielem Śląska w elicie może być właśnie Górnik.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... podatnikow
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2017-09-29, 7:31 pm

RUDI napisał(a):
pete_zs napisał(a):Problem leży w tym, jak już to było pisane, że Klubem obecnie w porywach interesuje się na stałe tysiąc osób.


Ps I jeszcze jedno ,kupa ludzi znikła z trybun ze względu na "jakość " Stadionu Ludowego ,przyjść na mecz i kupić bilet na trybunę otwartą gdy pogoda jest nie zbyt fajna ,to duże wyzwanie i trzeba mieć dużą determinację (ja mam ;-) ) niedługo będzie ogłoszenie żeby nosić ze sobą coś po du..ę (jak chcesz usiąść ) i zmiotkę żeby posprzątać syf wokół miejsca gdzie siedzisz "bo za bałagan odpowiada kibic i do jego obowiązku należy przygotowanie sobie stanowiska do przeżywania emocji" .Piszę to na podstawie własnych obserwacji i komentarzy tych którzy "znikają" z Ludowego ,oczywiście oprócz dodatkowego argumentu "co oni grają"?


Zgadzam się.szacunek sie należy kibicowi,zwłaszcza temu który przychodzi na Ludowy.brak zadaszenia otwartej,brak czystości,brak normalnych toalet,slaby katering,brak programów meczowych,za malo doraźnych promocji.Bluzgi nawet przy braku przyjezdnych,brak sektora rodzinnego.klub awansował, a na Ludowym za mało się zmienilo.Prezydent i Prezes-nie czekać na nowy stadion,tylko działać!
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-10-01, 7:39 am

O notorycznym odwoływaniu meczy. Z czym akurat się zgadzam tym bardziej, że wyznaczane terminy są z reguły mniej atrakcyjne dla większości ludzi: http://weszlo.com/Trybuna/przekladana-p ... ce-i-ligi/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-10-02, 2:33 pm

Wyglada na to Legioniści dostali wp... Od kibiców .
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-noz ... sprawie-po
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2017-10-02, 6:13 pm

Widze ze kolejnego wyskoku pato(L)ogii nie bardzo chce sie komentować.
Mam nadzieje ze poza pilkarzami prezentujacymi zblizony poziom, nikt inny nie bedzie sie inspirowal Warszawą.
Pozdrawiam normalnych.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2017-10-02, 7:18 pm

Problemem może i był Banasik, ale główny powód tej padaczki to całkowicie nie trafione transfery i nie ma co się czarować z niewidomego kierowcy nie zrobisz.
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-10-03, 8:49 am

Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-10-03, 9:13 am

Tomcjo napisał(a):https://www.facebook.com/Reanimacja-Zag%C5%82%C4%99bia-2031301833765712/
Protest kibiców na fb

Protest na FB....zasięg taki, że żal klikać. Protest marzy mi się z liczną, kilkutysięczną gromadą ludzi pod budynkiem klubowym oraz Urzędem Miasta. Taczki obowiązkowe.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-10-03, 9:30 am

patrios91 napisał(a):Protest na FB....zasięg taki, że żal klikać. Protest marzy mi się z liczną, kilkutysięczną gromadą ludzi pod budynkiem klubowym oraz Urzędem Miasta. Taczki obowiązkowe.

Nie wiem jaki zasięg ma fb (bo nie mam ) ale jeżeli stronę założył/utworzył (albo ktoś mu pomógł w nagłośnieniu sprawy) gościu który zarzucił pomysł(w postach na stronie głównej) udania się właśnie kilku tysięczną( ? ) ekipą na trening to według mnie jest to ciekawe, i chyba nie chodziło o to(jemu) aby protestować tylko i wyłącznie w mediach społecznościowych .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2017-10-03, 10:21 am

Protest? Zróbcie akcję; PRZYJDZ NA STADION I PROTESTUJ!!! 90 min kilka ciepłych słów pod adresem świętej trójcy da im powera do działania.
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2017-10-03, 10:29 am

xenon napisał(a): 90 min kilka ciepłych słów pod adresem świętej trójcy da im powera do działania.

Tak ,a później ktoś napisze ,że bydło ,że chamy kur....ją ,a na stadionie są dzieci ,kobiety, i w takiej sytuacji oni już więcej na Ludowy nie przyjdą ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez patrios91 2017-10-03, 10:59 am

RUDI napisał(a):
xenon napisał(a): 90 min kilka ciepłych słów pod adresem świętej trójcy da im powera do działania.

Tak ,a później ktoś napisze ,że bydło ,że chamy kur....ją ,a na stadionie są dzieci ,kobiety, i w takiej sytuacji oni już więcej na Ludowy nie przyjdą ;-)

Ja tak z pewnością napiszę. Mecz to ma być święto, a nie pokaz chamstwa w szczególności, że w naszym przypadku służy on głównie dowaleniu kibicom bądź piłkarzom drużyny przeciwnej, a nie słusznej sprawie. Co do w/w tematu: Jeśli panowie zorganizują gromadę kibiców protestujących używając Facebooka jako narzędzia to nie mam nic przeciwko. Ważne żeby powiadomić grono nie posiadających mediów społecznościowych takich jak np ja.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron