Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-15, 9:04 am

"wykończy" mnie ta nierówna komunikacja z serwerem, kiedy człowiek nie wie, co się dzieje a tu znów idzie na serwer ten sam wpis. Przepraszam, wpisuję to, by wykasować zdublowany wpis.
Ostatnio edytowano 2017-05-15, 9:06 am przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-15, 9:04 am

no i raz jeszcze, przepraszam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-05-15, 9:12 am

Nie zwróciłem uwagi że to red. Niemiec sprokurował powyższe słowa. Swego czasu twarz pezetpeerowskiego betonu. Pozostaje pytanie czy są to tylko wynurzenia starszego dziadka oparte jedynie na donosach red. Godlewskiego i insynuacjach Gazety Wyborczej czy też w środowisku dziennikarzy sportowych wie się i mówi o tym więcej
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-05-17, 12:25 pm

Jestem ciekawy cz znowu róhowi się jeszcze upiecze. Nas na ich miejscu już dawno bym wywalono z jakiejkolwiek ligi:
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/7 ... oxSportImg
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-05-17, 1:47 pm

Niemcowi nie wierze choc całkiem nie wykluczone ze Boguś puściłby nas z torbami . Wszystko jest mozliwe . Tylko ze Niemiec to czerwona szuja i nie raz próbował ubijać swoje interesy . Zagłębiu nigdy nie był życzliwy wiec teraz zamiast sie cieszyć ze upadniemy nagle chce byc dobrym wujkiem . Ja mu niewierze . Zreszta Leśny nie weźmie Zaglebia i nie ma sprawy .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez zag23 2017-05-17, 9:16 pm

Ktos tu chyba na rozum upadł, wybrano firme z Katowic do remontu wokol Stawikow i zobaczcie jak wyglada teren wokol stadionu to jakis sabotaż ...jakby nie mogli zaczac prac po meczu z Tychami

filmik z prac: https://www.youtube.com/watch?v=m4spTdqpgQk

http://twojezaglebie.pl/prace-stawikach/
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2017-05-17, 9:22 pm

zag23 napisał(a):Ktos tu chyba na rozum upadł, wybrano firme z Katowic do remontu wokol Stawikow i zobaczcie jak wyglada teren wokol stadionu to jakis sabotaż ...jakby nie mogli zaczac prac po meczu z Tychami

filmik z prac: https://www.youtube.com/watch?v=m4spTdqpgQk

http://twojezaglebie.pl/prace-stawikach/



Byłem tam wczoraj "na o kijach"

nie da się :D

ale nie katowicka , bo ta odpadła :)

"Początkowo na wykonawcę zadania miasto wybrało ofertę katowickiej firmy Drogopol-ZW. Katowickie przedsiębiorstwo tuż przed podpisaniem umowy wycofało się jednak z jej podpisania. Miasto przystało więc na ofertę dąbrowskiej spółki PW-ETA."
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez zag23 2017-05-17, 9:26 pm

Sprostowanie jednak wybrali ostatecznie ETE z D.G. co jest ogolnie drugorzedna sprawą liczy sie ład i porzadek przed i po meczu nawet jak bedzie porazka ...mam nadzieję że do niedzieli nie bedzie tam ani jednego kamyczka...
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2017-05-17, 9:55 pm

zag23 napisał(a):Sprostowanie jednak wybrali ostatecznie ETE z D.G. co jest ogolnie drugorzedna sprawą liczy sie ład i porzadek przed i po meczu nawet jak bedzie porazka ...mam nadzieję że do niedzieli nie bedzie tam ani jednego kamyczka...



nie sądzę. Mają dwa miesiące na prace...
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-21, 7:14 pm

Tak trochę w atmosferze przedmeczowej, jeżeli komuś przyda się do rozstresowania, "wywiad z wczoraj" z M. Pribulą. Wywiad sympatyczny, w którym stwierdza, że dobrze się tu czuje i dobrze pobyt w Sosnowcu robi na stabilizację jego życiową ..
M.Pribula & J.Dusik 20 maja napisał(a):W czterech ostatnich meczach Zagłębia Sosnowiec 31-letni słowacki skrzydłowy Martin Pribula strzelił cztery gole i ma już w tym sezonie na swoim koncie dziesięć trafień. Dzięki niemu zespół Dariusza Banasika na ostatnią prostą sezonu wychodzi jako wicelider Nice 1 ligi. – Mam dobry okres i gdybym dorzucił do tego dorobku po jednym, najlepiej zwycięskim, golu w każdym czekającym nas jeszcze w tym sezonie spotkaniu, to będę zadowolony. A szczęśliwy będę jeżeli nasz zespół będzie wygrywał i awansujemy do ekstraklasy – mówi Pribula.
Czy to Pana najlepszy sezon w karierze?
Jeszcze gramy, więc na podsumowania za wcześnie. Przed nami trzy ostatnie kolejki, a tak naprawdę to przed nami niedzielny mecz ze Stalą Mielec. Najważniejszy, bo... najbliższy. To, co będzie po nim w tej chwili się nie liczy. Tym bardziej, że ze Stalą mam kiepski bilans, bo jeszcze w Limanowej, gdy pierwszy sezon grałem na polskich boiskach przegraliśmy 0:1, a w rundzie jesiennej przegraliśmy w Mielcu 0:2. Chciałbym się więc zrewanżować.
To zapytam inaczej. Do którego sezonu wraca Pan najchętniej?
Trzy lata temu jeszcze na słowackich boiskach, gdy grałem w ekstraklasie w barwach FC ViOn Zlate Moravce w rundzie jesiennej strzeliłem 7 goli, ale wiosną coś się zacięło. Dorzuciłem tylko jedno trafienie i pożegnałem się... ze Słowacją. Następne pół roku grałem w czeskim MFK Frydek-Mistek, ale tam się nie zaaklimatyzowałem więc postanowiłem skorzystać z oferty gry w Polsce. Piłkarsko zrobiłem krok w tył, bo zacząłem od II ligi, ale nie żałuję.
Wiosną 2015 roku zaczął pan grać w Limanovii i od razu wpadł w oko sosnowiczanom. Pamięta pan tamten mecz z Zagłębiem?
Pamiętam, bo po debiucie, w którym na wyjeździe wygraliśmy 4:0 z MKS Kluczbork, a ja strzeliłem dwa gole, przyszło spotkanie z Zagłębiem w Limanowej. Znowu strzeliłem dwa gole, trafiając z karnych, a pomiędzy moimi bramkami na listę strzelców wpisał się Łukasz Wolsztyński. Przegraliśmy jednak 3:4. Wracałem parę razy do tego meczu oglądając go na wideo, bo faktycznie trenerzy i działacze Zagłębia bardzo mnie po nim chwalili, ale ja nie byłem z siebie tak do końca zadowolony. W sumie jednak w 15 meczach strzeliłem 11 goli, zaliczając pierwszy polski hat-trick w najlepszym moim limanowskim meczu z Siarką Tarnobrzeg wygranym 4:1 i po rundzie wiosennej trafiłem do Sosnowca.
Szybko wkupił się Pan w łaski sosnowieckich kibiców?
Na pierwszego mojego gola musieli poczekać do 4 kolejki, w której wygraliśmy z Arką Gdynia 4:2, a na hat-tricka do 13 kolejki, bo wtedy graliśmy w Olsztynie, gdzie wygraliśmy ze Stomilem 4:2. Wtedy usłyszałem, że jestem "słowacką lokomotywą". Na koniec sezonu zajęliśmy trzecie miejsce w I lidze, za Arką i Wisłą Puławy, które były poza zasięgiem wszystkich, a w Pucharze Polski dotarliśmy do półfinału tocząc w nim zacięte boje z Lechem Poznań. Poczułem smak naprawdę wielkiej piłki, ale z dorobku 7 goli w 34 występach ligowo-pucharowych nie byłem zachwycony. Brakowało mi regularności w strzelaniu.
Czy cztery gole w czterech meczach to już jest regularność?
W rundzie jesiennej strzeliłem cztery gole w trzech meczach, a po jednym spotkaniu bez bramki, dorzuciłem po jednym trafieniu w dwóch kolejnych meczach. To jest regularność. Teraz mam dobry okres i gdybym dorzucił do tego dorobku po jednym, najlepiej zwycięskim, golu w każdym czekającym nas jeszcze w tym sezonie spotkaniu, to będę zadowolony. A szczęśliwy będę jeżeli nasz zespół będzie wygrywał i awansujemy do ekstraklasy.
Na jak długo związał się Pan z Zagłębiem?
Po moim przyjściu z Limanovii podpisaliśmy kontrakt na sezon, ale już po kilku miesiącach działacze Zagłębia zaproponowali mi nową umowę do końca tego roku. Dobrze się czuję w zespole, w którym szybko znalazłem wspólny język z wszystkimi zawodnikami, a Michał Fidziukiewicz i Żarko Udovicic to moi najbliżsi koledzy nie tylko dlatego, że mieszkają blisko i często razem pijemy kawę. Tu spotkałem moją dziewczynę Paulę i zakochałem się w... Disco Polo. Uwielbiam słuchać tych piosenek i jak w autokarze dorwę się do konsoli to króluje „Ruda tańczy jak szalona” i inne przeboje. Mogę więc powiedzieć, że to jest moje miejsce. Czuję się tu bardzo dobrze, ale nie robię jakichś dalekowzrocznych planów, bo w życiu piłkarza nie da się przewidzieć gdzie będzie grał za rok.
W tym roku na początku nie był Pan jednak zawodnikiem pierwszego planu. Jak Pan zareagował na rolę rezerwowego?
Pracowałem na treningach i cierpliwie czekałem na swoją szansę. Nie ma innej recepty. To samo dotyczy naszej drużyny, która przez częste zmiany trenerów wypadała z rytmu. To, że mimo wszystko nadal jesteśmy w czołówce i walczymy o awans świadczy o tym, że jako drużyna bardzo chcemy. Nawet gdy przegraliśmy tydzień temu w Legnicy i po 30 kolejce znaleźliśmy się na czwartym miejscu w tabeli nie było załamania. Powiedzieliśmy sobie, że do Suwałk jedziemy walczyć o „sześć punktów” i wygraliśmy bardzo trudny mecz. Nawet mój gol na 2:0 jeszcze nie dawał pewności. Dopiero po trafieniu Wojtka Łuczaka na 3:0 mogłem spokojnie usiąść na ławce rezerwowych i oglądać mecz ze świadomością, że już nic złego nie może się nam stać. Zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie i dlatego z optymizmem czekamy na niedzielne spotkanie ze Stalą Mielec. Nie patrzymy w tabelę, bo to nic nie da. Mamy grać swoją piłkę i zdobywać bramki, nie pozwalając sobie strzelić gola. Taka jest nasza filozofia gry.
Rozmawiał Jerzy Dusik

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki2 ... tu-dobrze1
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2017-05-22, 4:22 pm

Co prawda artykuł nie jest związany z piłkarskim Zagłębiem Sosnowiec, ale że jest związany z Zagłębiem Dąbrowskim to wrzucam tutaj:

Metropolia bez Sosnowca? Jeżeli w nazwie przyszłej metropolii nie będzie członu wskazującego na Zagłębie, miasto nie przystąpi do związku. Taki warunek postawili sosnowieccy radni.

- Jesteśmy z Zagłębia i mamy swoją historię, która jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Dlatego bez części zagłębiowskiej w nazwie nie ma możliwości, żeby Sosnowiec uczestniczył w metropolii. Mamy swoją tożsamość i chcemy ją zachować - podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński.

http://twojezaglebie.pl/metropolia-bez-sosnowca/
:brawo:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-22, 8:02 pm

No, nie, nie mogę...
Adam1906 napisał(a):Co prawda artykuł nie jest związany z piłkarskim Zagłębiem Sosnowiec, ale że jest związany z Zagłębiem Dąbrowskim to wrzucam tutaj:

Metropolia bez Sosnowca? Jeżeli w nazwie przyszłej metropolii nie będzie członu wskazującego na Zagłębie, miasto nie przystąpi do związku. Taki warunek postawili sosnowieccy radni.

- Jesteśmy z Zagłębia i mamy swoją historię, która jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Dlatego bez części zagłębiowskiej w nazwie nie ma możliwości, żeby Sosnowiec uczestniczył w metropolii. Mamy swoją tożsamość i chcemy ją zachować - podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński.

http://twojezaglebie.pl/metropolia-bez-sosnowca/
:brawo:

Miałem zacząć od wpisów - cytatów z gazet czy dodatków sportowych, raczej kiepsko brzmiących. Wchodzę w wątek "przegląda prasy" a tu - taki wpis! To pomyślałem: no, nie, nie mogę ominąć tego. Najpierw zacytuję ten wpis - a potem przejdę do przygotowanego. Jednak, w trakcie pisania, to pomyślałem, no nie, dalej nie mogę - tak zmieszać jednego z drugim. Tak więc, te smutnawe wpisy, to za chwilę. Teraz - nawet jeżeli należy zastanawiać się, co to znaczy, jakie dalsz ruchy planowane, jakie pożądane - to jednak od tego trzeba zacząć, rzeczywiście, jak Kol.Adam1906: brawo!!! :brawo:
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-22, 8:23 pm

A teraz już, nie psując klimatu w poprzednim - taka sobie prasówka, która właśnie wpadła mi bez jakiegoś szukania, po prostu po zajrzeniu w jedno i drugie miejsce...
Najpierw, to tak "trochę z dalsza", choć Kielce dla Zagłębia to nie takie daleko...
Felieton jest o trenerze Bartoszku, po ostatnim meczu z Termaliką. Niby co to do Zagłębia? - oczywiście, jest pytanie. Toteż - nie wklejam tekstu całego, tylko 2 zdania, które może jednak ciekawie brzmią?
M.Trela napisał(a): (,.,) Choć kielczanie nic już w tym sezonie nie muszą, bo osiągnęli więcej, niż ktokolwiek się spodziewał, Bartoszek przez cały mecz denerwował się przy linii, jakby od wyniku meczu w Niecieczy coś zależało. Podobnie zachowywali się jego piłkarze. Takie zaangażowanie powinno być oczywistością, ale jak pokazują przykłady Bruk-Betu czy Pogoni, niestety nie jest. (...)

Gdyby zaś ktoś chciał jednak całość: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,381.html

A drugie, to już na pewno bliżej, W. Todur w sosnowieckiej gazecie, też po ostatnim meczu, ale Zagłębia, "upolował" wypowiedź, której nadał tytuł:
Mocna diagnoza trenera rywala Zagłębia Sosnowiec. "Jak juniorzy"
Wojciech Todur
22 maja 2017 | 09:18 napisał(a):
Zbigniew Smółka, trener Stali Mielec, która w niedzielę odebrała punkty Zagłębiu Sosnowiec, określił walkę o awans do ekstraklasy "wyścigiem żółwi".
Stal rozegrała w Sosnowcu dobry mecz (1:1). Remis Zagłębia oznacza, że w walce o awans wciąż liczą się także mocno Olimpia Grudziądz, Górnik Zabrze i Chojniczanka Chojnice.
– Mimo tego, że na szczycie tabeli są zespoły z szerokimi kadrami i zawodnikami mocno ogranymi na poziomie ekstraklasy, to muszę powiedzieć, że obserwując wiele spotkań na żywo, zaskakują mnie wahania formy – mówi Smółka.
– Widziałem na żywo bardzo dobre spotkanie Zagłębia w Suwałkach (3:0), ale widziałem też spotkanie w Legnicy (1:2), gdzie przez minimum 30 minut była pełna dominacja Miedzi, od której my byliśmy lepsi. Chcę powiedzieć, że w tej lidze jest wyścig żółwi. Wygląda to jak w juniorach: jeden mecz lepszy, dwa słabsze, jeden lepszy, trzy słabsze. Myślę, że dlatego nie ma takiej sytuacji jak w poprzednim sezonie, kiedy dwa równo grające zespoły szybko wywalczyły sobie awans – dodaje trener Stali.
Przypominamy, że pewna awansu jest już Sandecja Nowy Sącz.

To i tutaj odnośnik: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... c-jak.html

Oczywiście, powyższe nie znaczy, że zaraz zacznę rozwodzić się o wszystkich sytuacjach, które każą się zastanowić - w duchu rozpaczy, przekleństw, ślepiej wiary w teorię spiskową. Co więcej, oczywiście popieram tych, którzy wołają, by nie popadać w taki samonakręcający się mechanizm dostrzegania wszędzie zdrady, cynizmu i czego tylko. Na pewno należy się wstrzymać do końca sezonu - bo wtedy będzie wiadomo więcej. Chcący dopingować do awansu Zagłębiacy, jak najbardziej powinni się wstrzymać, defetyzm w boju niedobra rzecz. Niemniej, nie jestem taki optymista, jak ci właśnie Koledzy. Nie jestem pewien, czy na tyle będzie wiadomo po zakończeniu sezonu, by dało się jasno rozstrzygnąć, co to było. Jest możlwe, że danych wystarczających do rezczowego werdyktu nie pozna się nigdy. Niemniej, oczywiste jest, że teraz tych danych nie ma na pewno i do końca sezonu nie będzie - dopiero po sezonie jest niepewne czy będą; "póki co" pewne, że danych tych wystarczających brak. Też niekoniecznie z racji spisku. Taka kolej rezczy.
Tyle, że przecież jednak swoje pytania pomagające się zastanowić i podjąć swoje decyzje - napisałem. Wcale ich też nie wycofuję. Każdy może sobie odpowiedzieć na pytanie, kiedy, kogo, jak długo widział podczas ostatniego meczu w Zagłębiu prącego nie tylko do przodu, ale by wygrać? Czy jednocześnie było ich tylu, by móc mówić, że Zagłębie walczy na całego? Oczywiście, jedynie rozsądne jest teraz powstrzymanie się z rozstrzygnięciami, snuciem teorii, które są po prostu wyładowywaniem negatywnych emocji. Jednak - to, że na tym polega teraz rozsądek, rozumne działanie —nie znaczy, że "z drugiej strony" musi to zarazem pociągnąć za sobą jednak brak używania rozumu.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-05-23, 9:30 am

Prezes GKS-u Katowice Wojciech Cygan i wiceprezes Marcin Janicki złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji - poinformował na Twitterze prezydent Katowic Marcin Krupa.

Władze miasta wkrótce zadecydują czy obie rezygnacje zostaną przyjęte.
http://www.90minut.pl/news/277/news2777 ... nacje.html

W razie ewentualnego niepowodzenia tego samego oczekuję w Sosnowcu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez MarcelZS 2017-05-23, 11:57 am

Popadamy w paranoje "Awansu" - z wpisów oznacza, że w każdym z 6-7 klubów, który nie awansuje trzeba wywalić, zarząd, piłkarzy itd - ludzie to jest sport, miejsca dwa i tyle ... a swoją drogą czas na rozliczenia przyjdzie, poczekajmy jeszcze dwa tygodnie.

Taka kwestia pod zasanowienie - wyluzujmy, poczekajmy, wierzmy w tych naszych chłopaków !!!
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników