Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-05-09, 10:33 am

Jakieś rozmowy mimo wszystko jednak już się odbyły. Ktokolwiek by to nie był, choć wiele wskazuje przede wszystkim na Leśnego, to może być zainteresowany przede wszystkim w sytuacji ewentualnego awansu. Inna kwestia, to to co podkreślił Chęcińskie i pewno mówił prawdę, a mianowicie oddanie w zarząd z jednoczesnym utrzymywaniem klubu to takim „właścicielem” potrafi być każdy. Choć w tym przypadku klub jest w dużej mierze pod kontrolą Leśnego.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-05-09, 2:21 pm

Niezależnie od wszystkiego poczułem się mocno dowartościowany słowami Chęcińskiego. Jesteśmy TOP10 w kraju :)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2017-05-09, 4:35 pm

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: DLA WSZYSTKICH zachowanie spokoju i nie rozmywanie tematu to PODSTAWA TERAZ NAJWAZNIEJSZA LEGNICA !!!!!!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-05-09, 7:30 pm

Ze strony Checinskiego to takie przedwyborcze balony próbne . Wicie rozumicie , wy nam a my wam nie bujta sie .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2017-05-09, 7:48 pm

9 maja 2017, 17:06:13 - koofel
Terminy 33. i 34. kolejki Nice I ligi i II ligi oraz barażów

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o terminach rozegrania dwóch ostatnich kolejek Nice I ligi i II ligi oraz meczów barażowych o awans do Nice I ligi.

Nice I liga:

33. kolejka - 28 maja (niedziela), godz. 12:30
34. kolejka - 4 czerwca (niedziela), godz. 15:00

II liga:

33. kolejka - 27 maja (sobota), godz. 15:00
34. kolejka - 3 czerwca (sobota), godz. 17:00

Baraże o Nice I ligę:

11 czerwca (niedziela), godz. 17:00
18 czerwca (niedziela), godz. 16:00

Zgodnie z wynikiem losowania przeprowadzonego w dniu 9 maja gospodarzem pierwszego meczu barażowego będzie klub, który zajmie 15. miejsce w tabeli rozgrywek Nice I ligi.

źródło: własne / PZPN


Mamy grać 33 kolejkę o 12.30 ???? Chyba PZPN pogięło na maxa
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-09, 7:50 pm

Wracając jeszcze do artykułu, który przytoczył nam Kol. Anakin, za co dzięki.
Trochę "przyczepień" do A.Chęcińskiego znajdę. W dodatku, sądzę, że to nie jest takie ot "patentowe czepianie", czyli niezbyt sensowna rzecz, albo wręcz szkodliwa czy bardzo szkodliwa. Choćby - że jest wręcz perspektywa prowadzenia Klubu przez Miasto nawet do czołówki Ekstraklasy (jeżeli tak sądzi w sposób "zasadniczy", jedna z głównych jego myśli na temat; jeżeli bowiem to tylko jest jednak podyktowane przez cele pertraktacyjne, to co innego). Dalej, nie zwrócenie uwagi na sformułowanie "były właściciel Wisły" (mam nadzieję, że to miało miejsce, że przeoczył niezręczność a nie świadomie ją wypowiedział) — gdyż dla większości słuchaczy poza bardzo zaangażowanymi kibicami: to raczej nieznana jest postać tego człowieka, który przez parę tygodni niby odkupił (jak się okazuje na bazie fałszowania ponoć danych). Wielu więc kojarzyć będzie tę wypowiedź z B. Cupiałem, Zagłębiakiem z pochodzenia, absolwentem sosnowieckiego technikum i nawet handlującym bądź chcącym tu handlować. W ogóle jest niesprawiedliwe takie skojarzenia wobec B. Cupiała - a jeszcze padające w sposób niepożądanie mogący się kojarzyć z dystansowaniem się od niego Sosnowca... szczęśliwe nie jest. Oczywiście, można powiedzieć, że nie jest wyraźnym jakimś fanem Zagłębia (a może już na tyle się podniósł że banki mu już pozwoliłyby kupić z kolei Zagłębie? oczywiście, raczej żartuję, zważywszy jego rzekomą kondycję fizyczną). Podobnie - o F. Cimminellim mógłby jeszcze inaczej. I jeszcze ze 2 czy 3 takie punkciki by można znaleźć...
Tyle, że chcę zaznaczyć wyraźnie. A. Chęciński nie jest z mojej bajki na pewno. Ba, wciąż nie jestem przekonany, co do wielu punktów, które budowały się na zastrzeżenia wobec niego. Natomiast co do tego wywiadu - choć nie odwołuję rzecz jasna powyższych obserwacji - wg mnie, dobra ocena co najmniej się należy. Ucieszyłem się z tego. Łączenie, rzecz jasna - z owym "Top 10"! Choć - tu akurat kolejne zastrzeżenie. Bezpośrednio, to powiedziałbym mu: "Chłopie, jak już mówisz a, to powiedz b! Nie jest tak, że Widzew to był Mistrzem Polski a Zagłębie nie było, koniec kropka! Widzew był kilkakrtonie Mistrzem, to prawda, ale Zagłębie choć na finiszach przegrywało z pierwszym, to było też nie raz wicemistrzem a najlepsze w Polsce z kolei było w Pucharze i to czterokrotnie!" Tak należałoby mówić. Jeszcze ewentualnie przy okazji rozbijając przynajmniej kawałek mitu, jak to "klub pieszczochów Gierka" - czyli przypominając, że pieszczochem systemu był Górnik, który z racji poparcia ministra górnictwa, nieważne, że stadion nosił miano Hitlera i znaczony był swastykami - to musiał zdobywać mistrzostwo! Gdyby tak E. Gierek pieścił, to przynajmniej jeden tytuł by Zagłębie miało. Ale my jesteśmy bardzo szczęśliwi, że aż tak nie forował a za to w Pucharze Polski Zagłębie brylowało, co - patrząc na poprzednie sezony - nadal jest dobrym znakiem Zagłębia.
No, dobrze. Natomiast czy te negocjacje coś przyniosą. Jak napisałem wyżej, dobry wywiad A. Chęcińskiego - także i dlatego, że wyraźnie mówi, iż chce prawdziwego właściciela, inaczej nie sprzedaje. Bodaj w tym najbardziej bym chciał, by nie mijał się znów z prawdą. Jeżeli chodzi o C. Kucharskiego - szanowałem go jako piłkarza, bardzo chyba można jako managera, więc gdyby faktycznie chciał się Zagłębiem przejąć jako swoim Klubem a nie narzędziem rozgrywek, czemu nie? Dokładnie w tym duchu pisałem już parokrotnie o B. Leśnodorskim. Na razie jest obawa, że traktuje Zagłębie jako kartę przetargową z D. Mioduskim. Niemniej - od początku, jeszcze rozwijając "czyste hipotezy": zaznaczałem, że pod warunkiem zerwania z Legią, nabycia 100 procent, czy przynajmniej 90 akcji. Inaczej - nie bardzo dowierzam. Podobnie co do innych kandydatów. Na pewno trzeba sprawdzić, bo to nie byle jaka marka, jak słusznie mówi A. Chęciński - czy kupujący faktycznie chcą traktować Zagłębie jako własność, o którą naprawdę się dba i mając świadomość "powinności" wobec regionu, wobec społeczności...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-09, 7:50 pm

znowu poszło dwa razy na serwer, więc powtórkę kasuję, przepraszam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-09, 8:25 pm

Szanowny Blakpiosie - zrobię mała wstawkę co się tyczy Majstra dla Zagłębia.
Otóż rzecz się miała gdy trenerem Zagłębia był Pan T. Wieczorek ten który
wywiózł Zagłębie do USA.
Po jednym ze spotkań Zagłębia E.Gierek podszedł do trener wziął go pod rękę
i zapytał trenera Panie trenerze czy Zagłębie to nie może być Mistrzem po małej
chwili trener odpowiedział - wie Pan jest jeden problem w tym E.Gierek pyta jaki
to problem - odpowiedz brzmi no Górnik Zabrze.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-05-09, 8:29 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Blakpiosie - zrobię mała wstawkę co się tyczy Majstra dla Zagłębia.
Otóż rzecz się miała gdy trenerem Zagłębia był Pan T. Wieczorek ten który
wywiózł Zagłębie do USA.
Po jednym ze spotkań Zagłębia E.Gierek podszedł do trener wziął go pod rękę
i zapytał trenera Panie trenerze czy Zagłębie to nie może być Mistrzem po małej
chwili trener odpowiedział - wie Pan jest jeden problem w tym E.Gierek pyta jaki
to problem - odpowiedz brzmi no Górnik Zabrze.
Pozdrawiam
Tadeusz

Panie Tadziu. Więcej takich ciekawostek. Proszę
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-09, 11:14 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Blakpiosie - zrobię mała wstawkę co się tyczy Majstra dla Zagłębia.
Otóż rzecz się miała gdy trenerem Zagłębia był Pan T. Wieczorek ten który
wywiózł Zagłębie do USA.
Po jednym ze spotkań Zagłębia E.Gierek podszedł do trener wziął go pod rękę
i zapytał trenera Panie trenerze czy Zagłębie to nie może być Mistrzem po małej
chwili trener odpowiedział - wie Pan jest jeden problem w tym E.Gierek pyta jaki
to problem - odpowiedz brzmi no Górnik Zabrze.
Pozdrawiam
Tadeusz

Anegdotka rzeczywiście fajna, dzięki za jej przypomnienie, choć nie pamiętam a przydałoby się dodać w jakich okolicznościach "ujrzała ona światło dzienne". Natomiast trudno ją ustawić w odniesieniu do tego, co napisałem, że uważam, iż mógł A.Chęciński dodać do wywiadu: po pierwsze jeszcze lepszą (bo zrobił dobrą, przynajmniej niezłą) prezentację Zagłębia, jako należącego do "Top 10". Przedstawiając sprawy tak, jak napisałem - łatwiej byłoby uzasadniać "top 10", gdyż w prezentacji A. Chęcińskiego wychodzi blado. No, bo co tam czytamy? Top 5, to kilkakrotny Mistrz Polski - a o 5 więcej, top 10, to ma się mieścić drużyna, która ani razu Mistrza Polski nie zrobiła? Kupy za bardzo się to nie trzyma.
Do tego dodałem, że ewentualnie mógłby A.Chęciński przy okazji wywiadu rozbić choć trochę (czyli wiadomo, że nie przekona wszystkich, ale choć trochę spróbować) skamieniałe obrazowania - co do mitu, jak to bardzo pupilem E. Gierka byli piłkarze Zagłębia. Myślę,podejrzewam, że coś Kolega pamięta z czasów PRLU? Kim był I sekeretarz PZPRu? Z jego mistrzem od propagandy M. Szczepańskim? Gdyby zależało mu na Zagłębiu jak J. Mitrędze na Górniku - nie miał możliwości "wyegzekwowania od towarzyszy" mistrzostwa dla Zagłębia? Trzeba rozróżnić. Nie twierdzę, że w żaden sposób nie popierał Zagłębia, choć ogólnie, co do regionu, to wciąż jest do obadania, ile w tym było jego zagrywki politycznej, by się uwiarygodnić i osadzić po przyjeździe do komunistycznej Polski, gdy całe życie był "na zgniłym Zachodzie". NIemniej, już zostawiając ten wątek, powtarzam, nie neguję całkowicie tego jego popierania. Również - nie twierdzę, że miał tak robić "na siłę" mistrzostwo dla Zagłębia; można nawet podkreślać, że to jego plus. Niemniej, wracam. Gdyby tak wspierał Zagłębie jak J. Mitręga Górnika, to w czasach jego "pierwszosekretarzowania" nie był w stanie osiągnąć tyle, co J. Mitręga z Górnikiem? Naprawdę? To tyle do czasu późniejszego E. Gierka, gdy już był w Warszawie.
Tymczasem historia przytoczona z trenerem Wieczorkiem, to czasy przecież dużo wcześniejsze, gdy E. Gierek chyba był mniejszy od J. Mitręgi, choć był I sekretarzem PZPRu w woj. katowickim. Po pierwsze - była swoista autonomia śląska, w postaci mocy J. Ziętka i Ślązaków, z którymi się dogadywał. Po drugie J. Mitręga miał pozycję jako minister górnictwa. Przekładał ją także na "pilotowanie" Górnika, co można spokojnie powtarzać, skoro nie inaczej mówi figurjący do końca jako jego przyjaciel F. Wszołek (jeden z ważnych mówców na akademii i autorów w książce w setne urodziny Mitręgi), zarazem jednak wyraźnie też będący w cieniu swego szefa, lojalnie być może nawet nie marzący o jego przeskoczeniu. Nawet ponoć do dzisiaj ma u siebie w prywatnym archiwum F. Wszołek deklarację W. Lubańskiego gry w Zagłębiu Sosnowiec, co jednak J. Mitręga przyblokował, "bo tak dobry piłkarz musiał iść do centralnego klubu górnictwa" (w cudzysłowiu mój opis sytuacji nie cytat z F. Wszołka, ale uważam, że wiernie oddający sytuację, o której były sternik Zagłębia mówił).
Tu więc dochodzimy do pytania. No, dobrze. Tak trener Wieczorek mówił. Co miał jednak na myśli - oraz co należy rozumieć jeszcze w dodatku niezależnie od tego, co miał na myśli. Mógł mieć na myśli, albo mógł nie mieć na myśli, ale de facto jego słowa znaczyły nie tylko potencjał piłkarski Górnika, ale właśnie pozycję Górnika, choćby taką, że mogło okazać się, że W. Lubański deklaruje grać w Zagłębiu, ale jednak zagra w Górniku.
Co oczywiście nie zmienia sytuacji, że warta wspomienia ta anegdotka - i dzięki za przytoczenie. Oby tylko niektórym nie posłużyła jako alibi, że nie zamierzają rozwijać warsztatu i/lub swojego myślenia i dalej pozostaną na uzasadnianiu, że Zagłębie należy do TOP 10, bo nigdy nie zdobyło MIstrzostwa Polski i w zasadzie tyle o Zagłębiu można powiedzieć.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2017-05-11, 5:27 pm

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Decyzja NKO PZPN:

Po rozpatrzeniu odwołania Klubu Zagłębie Sosnowiec od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN z 20 kwietnia 2017 roku w sprawie niewłaściwego zachowania kibiców podczas meczu wyjazdowego z klubem Górnik Zabrze rozegranego 12 kwietnia 2017 roku, ukaranego kara zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców w 5 meczach, Najwyższa Komisja Odwoławcza postanowiła oddalić odwołanie klubu Zagłębie Sosnowiec w całości jako bezzasadne.
http://www.90minut.pl/news/277/news2773 ... -PZPN.html
Stanowisko PZPN to jedno, ale Prezes z Prezydentem tak skakali i gó.wno zrobili. A o jakichkolwiek sankcjach wobec organizatora cisza.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-05-12, 8:36 am

A Gieksie najpierw zabroniono wpuszczać kibiców Sandecji a potem zakaz odwieszono. Są równi i równiejsi
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-14, 11:46 pm

Poniższe odniesienia w gruncie rzeczy mogłyby być w dziale 0 "byłych Zagłębakach" i/lub "kogo kupić kogo sprzedać", nade wszystko w dziale "Przyszłość ZagłęBia" ale i nawet "walka o Ekstraklasę". W takim razie - decyduję się na wątek niniejszy, przegląd prasy, bo w końcu chodzi o rzeczy znalezione w Sporcie. Nie wklejam cytatów, to artykuły dość duże, odniesienia rozrzucone w artykułach, daję tylko więc odsyłacze.
Najpierw - hm... Może coraz bardziej przebija się świadomość, że Zagłębie, to Małopolska Zachodnia - aż tak dalece się przebija, że warto się dostosowywać? To przecież Zagłębiu "Kraków ma do zawdzięczenia czy B. Cupiała czy J. Majchrowskiego. Jeszcze jeden, dwa taie teksty R.Niemca i w końcu, pomimo że naiwny nie jestem a ten zwłaszcza autor jest "niezłym lisem" i jeszcze w dodatku niektóre opinie nie tylko, że dzielą nas przeciwstawnie, to wręcz te R. Niemca myśli potrafią rozsierdzić nieźle: to jednak uznam, że R. Niemiec dobrze życzy Zagłębiu?! i to naprawdę? W każdym razie, to co pisze R. NIemiec każe wrócić do perspektywy z B. Leśnodorskim, jakby była wciąż w grze (i abstrahuję rzecz jasna od innych jego dywagacji, po części należących do wyżej przeze mnie opisanych jego cech charakterystycznych): http://katowickisport.pl/felietony-i-ko ... 12690.html. Powtórzę więc, bo jednak jest niebezpieczeństwo znów "nie załapią decydenci podstawowych istotnych różnic, jak między szambo a perfumerią", by zacytować klasyka. Kiedy jeszcze wydawało się science fiction (początek rozgrywki D. MIoduskiego z B. Leśnodorskim i M. Wandzlem), pisałem, że scenariuszem rozwojowym mogłoby być, gdyby właścicielem Zagłębia stał się B. Leśnodorski. Jednak - to musiałoby być dokładnie to: B. Leśnodorski jedynym właścicielem, względnie do 10 procent akcji poza nim. Jeszcze z paroma zabezpieczeniami przed "wrogim przejęciem" i/lub potraktowaniem Zagłębia jak zabawka czy karta przetargowa, zabawka na parę miesięcy, lub rozgrywki w stylu Meresińskiego, Króla, "kieleckich Senegalczyków" itp. Inaczej bowiem - bardzo bardzo nieufnie odnosiłbym się do B. Leśnodorskiego w Zagłębiu, gdyż najpierw trzeba mieć pewność, że Zagłębie potraktuje na poważnie.
Kolejne odniesienia - to historia Zagłębia, choć "przez pryzmat Szombierek" odkrywana... Jednak, cytuję, gdyż to ciekawy przyczynek do wielkiej zagłębiowskiej historii Zb. Mygi: trenerka w Szombierkach. ale też mowa - o bramkarzu Szombierek właśnie, M. Karpiukiem, bramkarzem, który też wielkie mecze zagrał, choć co do przejścia do Zagłębia była tylko rozmowa, sygnalizacja zainteresowania. Wtedy. Wtedy - to znaczy, że może dzisiaj, to "w braku Kurdziela"?... Może przydałby się ktoś, kto sam wspomina, jak trenujący podówczas Szombierki Zb. Myga, sprowadził jako trenera bramkarzy... W. Szygułę? M. Karpiuk mówi o nim krótko: to był pierwszy profesjonalny mój trener bramkarzy. Tymczasem, takiego by może trzeba dla W. Fabisiaka, Jaki pułap on ma, wbrew temu, co niektórzy piszą, że wysoko nie doskoczy (to lepsze niż - jakkolwiek bardzo wyraziste - "wyżej s*a niż d**ę ma") — pokazują świetne, ratujące zespół interwencje. Do tego jednak, by ten pułap najlepszych interwencji był jego prawdziwym pułapem, to jednak z kolei trzeba pomocy, by wyuczył się rzeczy trochę rzemieślniczych, trochę majstrowskich. Tu właśnie - "trener bramkarzy się kłania"...
http://katowickisport.pl/pilka-nozna,pi ... 12443.html
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/z- ... 12499.html
Ze strarszych rzeczy, to jeszcze taki odnośni z Eski. A niektórzy - co tym bardziej dziwi, bo oznacza, że zapomnieli perfidnej gry Eski, która S-Sosnowiec stację tworzyła, póki trzeba było, by licencję przejąć Sosnowca a potem to już od razu S-Śląsk - otóż, niektórzy to się lubią ekscytować cytowaniem śląskich, nie zagłębiowskich mediów i to nie na zasadzie, na której powyżej zacytowałem Sport.
Otóż, EskaŚląsk uprzejma była podać materiał, w którym kto chce, odczyta wyraźnie, jakie to kibolstwo zagłębiowskie jest... i nawet już w Rudzie Śląskiej zasiedziałe... http://slask.eska.pl/newsy/surowa-kara- ... iec/419316
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Anakin 2017-05-15, 8:29 am

Jakiż dramatyczny apel dziennikarza z katowickiego sportu:

Najbardziej zdumiewającym dla mnie zjawiskiem jest brak reakcji i komentarzy na rewelacje o stanie kasy w Legii. Nikt nie pyta poprzednich sterników, dlaczego wodzili za nos opinię publiczną, jakie cele im przyświecały w uprawianiu kłamliwej z gruntu dezinformacji? Żeby było śmieszniej, ta sama grupa publikatorżników, do której piję, jak gdyby nigdy nic wpycha w ręce rzeczonych panów sosnowieckie Zagłębie. Wzywam ludzi dobrej woli z całego Śląska i Zagłębia, wzywam włodarzy Sosnowca: nie oddawajcie klubu w niewolę kondotierom, którym przyświeca stara maksyma rzymska: „ubi bene, ubi Patria” (gdzie dobrze, tam Ojczyzna).

http://katowickisport.pl/felietony-i-ko ... 12690.html
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2017-05-15, 9:04 am

Anakin napisał(a):Jakiż dramatyczny apel dziennikarza z katowickiego sportu:

Najbardziej zdumiewającym dla mnie zjawiskiem jest brak reakcji i komentarzy na rewelacje o stanie kasy w Legii. Nikt nie pyta poprzednich sterników, dlaczego wodzili za nos opinię publiczną, jakie cele im przyświecały w uprawianiu kłamliwej z gruntu dezinformacji? Żeby było śmieszniej, ta sama grupa publikatorżników, do której piję, jak gdyby nigdy nic wpycha w ręce rzeczonych panów sosnowieckie Zagłębie. Wzywam ludzi dobrej woli z całego Śląska i Zagłębia, wzywam włodarzy Sosnowca: nie oddawajcie klubu w niewolę kondotierom, którym przyświeca stara maksyma rzymska: „ubi bene, ubi Patria” (gdzie dobrze, tam Ojczyzna).

http://katowickisport.pl/felietony-i-ko ... 12690.html

Dzięki za wyciągnięcie tego fragmentu, o którym faktycznie, w dużej mierze myślałem. Z tym, że jak to z Niemcem (Ryszardem, do niego się odnoszę), jak to z Niemcem, to ostrożności trzeba. Oczywiście, można go nazwać dziennikarzem Sportu, skoro i tu felietony umieszcza, ale jednak przede wszystkim, to szczwany lis, stąd ostrożność moja. Ba, oczywiście, najpierw trzeba uznać - to jest znacząca postać życia społecznego, nawet bardzo znacząca postać życia sportowego w Małopolsce, Prezes Małopolskiego PZPNu, postać w PZPNie, Małopolanin o znaczącej karierze sportowej, choć głównie w koszykówce, czołowy krakowski dziennikarz sportowy przez dekady. No, właśnie. To on - na pewno jest w stanie sobie postawić, jak przypomniałem, "doświadczony lis", pytanie, ile w tym prawdy, czym teraz zagrał D. Mioduski i dlaczego tak zagrał. Nadto - ma też na pewno dużo wiadomości "nieformalnych, z zaplecza". Ba! W takim razie - może nawet mieć i potwierdzenie, w dodatku wiarygodne, że Mioduski zagrał szczerą prawdą tym razem, gdyby faktycznie tak było. Ale też - zawsze powstaje pytanie, w co gra sam R. Niemiec i trzeba pamiętać poglądy czasem mocno kontrowersyjne i przy naszym nastawieniu, jak pamiętam poglądy nas obu i innych jeszcze Forumowiczów - te niektóre tezy R. Niemca należą do mocno nas bulwersujących. To "w co gra", choćby się nasuwa, gdy wychodzi, że raz jakby nie rozróżniał ani trochę Śląska od Zagłębia - a innym razem, jakby wręcz widział Zagłębie naturalnie wewnątrz perspektywy małopolskiej. Nie zmienia to faktu, że R. NIemiec jest postacią o szerokich horyzontach i wartych refleksji opiniach, tezach. Trzeba też przyznać, że problem klubowej piłki także z troską szerszą niż Kraków, nieraz podnosi, też pisząc np. hasła w stylu "Ruchowi trzeba pomóc nie karać punktami" - ale też np pisząc, że (znów mieszając do jednego worka) "w śląskiej" piłce, to przede wszystkm problem klasy zarządzającej był przyczyną degrengolady. No i faktycznie - nieraz do Zagłębia się odnosił, jakby naprawdę życzliwie, bo co np mu dawało "przejechanie się po S. Dudku" a wracał do tego bodaj dwukrotnie... Także i teraz - co tak w nim siedzi, że kolejny raz wraca alarmistycznie do sprawy - przecież wciąż jeszcze bardzo kuluarowej - przejęcia Zagłębia przez B. Leśnodorskiego. No, ale że "stary wyga", "doświadczony (szczwany) lis", to trzeba myśleć ostrożnie przy tych jego filipikach. Niemniej, biorąc rzecz samą w sobie, ściśle - to akurat w tej sprawie, naprawdę jest konieczna ostrożność i przenikliwość, której dotąd Zagłębie za dużo nie wykazywało, więc jest niebezpieczeństwo, że trąbiąc jaki to wielki sukces, znów przekażą w jeszcze gorszy układ Zagłębie, bez zabezpieczenia, że ktoś naprawdę zawalczy o to Zagłębia jak o swoje cenne "srebra" a nie zabawkę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników