Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-09-28, 8:40 am

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... =BoxLoSoMT
Ma ktoś możliwość wklejenia całego tekstu? Z góry dziękuję.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przegląd prasy

Postprzez kanciak 2020-09-28, 8:44 am

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... a9iWr0nu6M

Próba cierpliwości w Zagłębiu Sosnowiec. "Narodziny w potwornych bólach"
Wojciech Todur
28 września 2020 | 08:58

Zagłębie Sosnowiec przegrało cztery z pięciu meczów na otwarcie pierwszej ligi. Trener Krzysztof Dębek wciąż może jednak liczyć na poparcie osób zarządzających klubem.

Zagłębie ma za sobą kolejne przegrane ligowe spotkanie, tym razem w Olsztynie. Stomil to kolejny zespół po Termalice Nieciecza, Odrze Opole i ŁKS-ie Łódź, który pozbawił drużynę z Sosnowca kompletu punktów. Wygrać udało się tylko z GKS-em Tychy.


Gdy przypomni się, że po wznowieniu rozgrywek po pandemicznej przerwie Zagłębie również częściej zawodziło (cztery kolejne porażki na Stadionie Ludowym), mamy obraz drużyny, która zniechęca kibiców do przyjścia na stadion. Stawiamy, że przyzwoitą frekwencję udało się obronić tylko dzięki promocji na bilety. Mecz z GKS-em można było zobaczyć za złotówkę, z ŁKS-em - za 2 zł, a zbliżające się spotkanie z Sandecją - za 3 zł.
Ktoś musi to wytrzymać

Zanim jednak do Sosnowca zawita zespół z Nowego Sącza, to Zagłębie czeka wtorkowy, wyjazdowy mecz z Widzewem. Po porażce ze Stomilem wielu kibiców zadawało sobie pytanie, czy w tym meczu za wynik zespołu nadal będzie odpowiadał trener Krzysztof Dębek.

Klub z Sosnowca od wielu lat zmienia trenerów z wielką łatwością przy okazji kryzysów. W minionym tygodniu przypominaliśmy, że ostatnim szkoleniowcem, który przepracował z Zagłębiem cały sezon, był Krzysztof Tochel, a działo się to w rozgrywkach 2004/05.
Tylko w minionym sezonie Zagłębie prowadziło czterech szkoleniowców. Wygląda jednak, że akurat w tym temacie polityka osób zarządzających klubem uległa przemianie.
Nastał czas, gdy muszę być cierpliwy. To wiem. Środowisko na pewno nie. Więc ktoś musi to wytrzymać... - mówi Marcin Jaroszewski.

Taktyka na lata jest lepsza

Co przekonuje prezesa klubu, że trener Dębek w końcu zacznie wygrywać? - Gramy dobrze. Oprócz godziny podczas meczu w Niecieczy i dłuższych fragmentów z ŁKS-em zawsze dominowaliśmy. Jakość była po naszej stronie. Nawet z Odrą Opole. Tyle że te drużyny zagrały ze sobą, w swoich zestawieniach, 30-40 meczów o stawkę. My się rodzimy na nowo. Niestety w potwornych bólach... - zaznacza.

- Jaroszewski uważa, że największe błędy popełnił kilka lat temu, gdy Zagłębie było na fali wznoszącej. - Za bardzo chcę walczyć tu i teraz. Taktyka na lata jest lepsza. Tylko że też do czasu... - zawiesza głos.

Czas pokaże, czy prezes Jaroszewski wytrzyma tę próbę sił. Podkreśla, że z presją środowiska sobie poradzi. - Presja to element towarzyszący w tej pracy. Albo sobie z nią poradzisz, albo musisz zmienić zajęcie. Jest zawsze. Nawet, jak wygrywasz. Tylko więcej i więcej. Towarzyszy mi już od siedmiu lat pracy. Od pierwszego dnia w drugiej lidze - mówi.
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-09-28, 9:01 am

Jest poprawa, określenie kundle Pan Prezes zamienił na środowisko.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez kanciak 2020-09-28, 9:25 am

Jak Prezes mówi, że musi być cierpliwy to znacz tyle, że tusz na zwolnieniu Dębka właśnie sobie schnie... :lol:
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-09-28, 9:31 am

kanciak napisał(a):Jak Prezes mówi, że musi być cierpliwy to znacz tyle, że tusz na zwolnieniu Dębka właśnie sobie schnie... :lol:

Oby.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2020-09-28, 9:35 am

novack napisał(a):
kanciak napisał(a):Jak Prezes mówi, że musi być cierpliwy to znacz tyle, że tusz na zwolnieniu Dębka właśnie sobie schnie... :lol:

Oby.

Tego dziada powinni zwolnić po zakończeniu sezonu łącznie ze swoimi 4 literami
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez NHK12 2020-09-28, 12:03 pm

Zapeane wpierdol na widzewie, a potem no cóż kolejna drużyna, ktora będzie chciała sie Przełamać. A z nami zazwyczaj wszyscy sie przełamują :brawo:. Co to bedzie co to bedzie
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-09-28, 12:14 pm

https://sportdziennik.com/zaglebie-porazek/

Tylko Debek i Jaroszewski widzieli piekna gre w Olsztynie , ale juz my czy nie-kolega dziennkarz widzieli ze pikujemy :lol:
Jak prezesowi dokuczaja kundle czy tez srodowisko nie pasuje to niech zabiera kolege "trenera" i spada. Acha i pana Muche tez prosze zabrac . Jak ten sie dobral do koryta to do tej pory niewiem
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-09-28, 2:59 pm

kanciak napisał(a):Co przekonuje prezesa klubu, że trener Dębek w końcu zacznie wygrywać? - Gramy dobrze.

Zaczynam mieć autentyczne obawy czy aby nasz drogi, bliski sercom nas wszystkich Prezes, nie stosuje jakiegoś szprycowania.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-09-28, 3:02 pm

Gdzie jedzie sędzia po meczu B klasy w Sosnowcu? Na izbę przyjęć…


Wiadomo, że B klasa to nie są Himalaje futbolu, nawet nie kopiec kreta, czasem trzy podania z pierwszej piłki mogą się przytrafić, jeśli podsumujemy cały sezon. Natomiast to wciąż są duże emocje. Futbol tworzy je wszędzie – niezależnie od poziomu i stawki. Jednak zawsze dobrze, gdy te emocje przekuwają się na coś pozytywnego, a tego w starciu Zew Sosnowiec – UKS Sławków zdecydowanie zabrakło, skoro sędzia spotkania skończył na izbie przyjęć po tym, jak jego praca została źle „oceniona” przez piłkarzy i kibiców z Sosnowca.

Na naszą skrzynkę dostaliśmy taką wiadomość (autor wolał pozostać anonimowy):

Chciałbym podesłać kilka informacji na temat ostatniego meczu Sosnowieckiej B klasy. Co prawda nie byłem osobiście na meczu, jednak znam tylko opis sytuacji od uczestników spotkania – kolegów sędziów. Jako arbiter jestem nieco zaniepokojony tym, co wydarzyło się w ostatniej kolejce. Tym bardziej że następnym razem mogę to być ja, bądź ktoś z moich przyjaciół sędziów, lub młodszych kolegów, którzy dopiero zaczynają przygodę z gwizdkiem. Może też dojść do tego, że nienawiść może przenieść się na członków rodziny, którzy będą na meczu, którego ja będę rozjemcą.

W skrócie: w trakcie meczu gospodarze rozgoryczeni trzema rzutami karnymi podyktowanymi dla gości, przegrywają mecz 0:1 (co ciekawe nie po rzucie karnym, wszystkie trzy obronił bramkarz). Po meczu afera, zawodnicy atakują sędziego, jeden narusza jego nietykalność, drugi używa gróźb w jego kierunku. Na boisko wbiegają kibice gospodarzy, jeden z nich uderza sędziego w twarz. Sędziowie wracają do domu w eskorcie policji, poszkodowany ląduje na izbie przyjęć w celu dalszej diagnostyki.

Po meczu Wydział Dyscypliny podejmuje działania: kary dla zawodników, zamknięcie stadionu. Co ciekawe klub z Sosnowca nie widzi problemu, czuje się poszkodowany i chce odwoływać się od decyzji. Brzmi absurdalnie?
Sprawdzamy raport sosnowieckiego podokręgu i rzeczywiście, niestety działo się, ale nie tak jak powinno.

Czterech piłkarzy Zewu Sosnowiec dostało kary dyskwalifikacji, w tym jeden za naruszenie nietykalności sędziego, a drugi za groźby karalne pod jego adresem. Z kolei stadion przy ulicy Gałczyńskiego został zamknięty, a kibice nie mogą się pojawiać również na wyjazdach.

Tyle suchego opisu, zapytajmy uczestników tego zdarzenia, jak wyglądało to z ich perspektywy.

Prezes UKS-u Sławków, Łukasz Bratek, pracę arbitra ocenia pozytywnie: – Była napięta atmosfera przez cały mecz. Piłkarze przeciwnika nie byli zadowoleni z sędziego. Wszystko, co gwizdał, negowali. Arbiter podyktował pierwszego karnego, a potem drugiego i trzeciego w jednej akcji. Była jedenastka, Majchrzak poszedł na dobitkę, ale go wycięli i pchnęli, więc decyzja była zupełnie normalna, zresztą wszystkie rzuty karny były zasłużone. Z kolei w innym momencie jeden z zawodników Zewu dostał czerwoną kartkę. Też zasłużoną. Sędzia dobrze prowadził zawody, nie było u niego stronniczości. Po meczu niektórzy nie wytrzymali emocjonalnie, podbiegli do niego, były dziwne rozmowy, agresywne, ale raczej bez szarpania, natomiast potem wbiegli kibice. Kilka razy uderzyli sędziego. Banda idiotów.

Co na to druga strona? Porozmawialiśmy z Adamem Iwińskim, trenerem sosnowiczan.

– 30 lat grałem w piłkę i takiego sędziowania, to jeszcze nie widziałem. Ciężko mi oceniać pracę arbitra na chłodno przez emocje związane z meczem, natomiast fakt, że znów nam gwizdał, to jest nieporozumienie. Już dwa lata temu wysyłaliśmy pismo, że robi nam krzywdę i sędziuje po złości. Kibice i niektórzy piłkarze Sławkowa przecierali oczy ze zdumienia, co on wyprawia.
– Akurat rozmawiałem z prezesem Sławkowa i on twierdzi, że mecz był dobrze prowadzony.

– Grałem w piłkę i pewne rzeczy się widzi. Mnie arbiter próbował sprowokować, zarzucając, że mówiłem do niego po nazwisku, a w ogóle takiej sytuacji nie było. Podbiegł do ławki i dał mi ostrzeżenie. Typowa prowokacja. Poza tym każde dotknięcie przeciwnika to był faul przeciwko nam. Świadczy o tym samo to, że nasz obrońca, kapitan, zrobił dwa faule i dostał dwie żółte kartki. Schodząc, krzyknął „co wy odpierdalacie?!” i dostał zawieszenie. Jak dla nas te przewinienia nie kwalifikowały się na żółte kartki. Sławków to wszystko inaczej ocenia. Oni zagrali solidny mecz, sędzia to popsuł, nie mówię, że jakoś bardzo im pomógł, ale my nie mogliśmy pograć w piłkę.
– Ale nie uważa pan, że naruszenie nietykalności sędziego to przesada?

– Od nas nikt nic takiego nie zrobił. Rzeczywiście jeden z piłkarzy nerwowo nie wytrzymał i pogroził sędziemu, ale były takie emocje, że wymsknęło mu się. Na pewno jednak nikt z moich piłkarzy nie uderzył arbitra.
– Czytam protokół i widzę: Łukasz Chrzanowski ma wpisane naruszenie nietykalności.

– Podobno go opluł, ale ja tego nie widziałem. On się tłumaczy, że splunął i zostało to podciągnięte, że na sędziego. Czy on to celowo zrobił, czy nie, nie wiem, jeszcze go w klubie nie było od tamtej pory. To wszystko działo się przez to, co miało miejsce w trakcie meczu. Mnie ręce opadły. Przestało mi się chcieć trenować, straciliśmy sens, osiem miesięcy przygotowań poszło na marne – przegraliśmy ze Sławkowem i potem następny mecz, bo graliśmy bez tych czterech zawieszonych piłkarzy, dwóch kolejnych było kontuzjowanych, dwaj następni złapali uraz w trakcie spotkania. I teraz musimy czekać na kolejny rok, by o coś powalczyć.
– Chyba jednak trzeba potępić uderzenie sędziego przez kibica?

– Absolutnie. Będzie wdrażana analiza, dlaczego kibice wbiegli na boisko. My się od tego odcinamy, to nie jest tak, że my pochwalamy to, że sędzia dostał. Nie ma mowy. To jest niedopuszczalne.
– Teraz wasz stadion jest zamknięty, będziecie się odwoływać, tak?

– Pismo już poszło. To był jednorazowy incydent. Nikt nie ma pretensji do sędziów liniowych, do podokręgu. Chodzi o jedną osobę. Wyszły pewne rzeczy, które dyskwalifikują tego sędziego do obsady w naszych meczach.
– Jakie?

– Pan sędzia jest też piłkarzem Promienia Strzemieszyce, który zawsze z nami walczył o awans do A-klasy. I wówczas były spięcia, podobno nas wyzywał, specjalnie kopał chłopaków. Moim zdaniem sędzia załatwił swoje prywatne sprawy tym spotkaniem. Liniowym było aż głupio, z jednym rozmawialiśmy i czułem, że sam nie dowierzał.
– Mimo wszystko kara za uderzenie sędziego należy się waszemu klubowi.

– Było trochę więcej ludzi, ochrona nie nadążyła, ale potem nasz prezes i kierownik drużyny asekurowali sędziego do szatni, gdzie poczekał na policję, bo musieliśmy ją wezwać, by mógł opuścić bezpiecznie stadion.
– Odwołujecie się od zamkniętego stadionu, a ktoś może powiedzieć, że nie jest bezpiecznie i tyle.

– Nam chodzi o to, że stadion jest całkowicie zamknięty, a my mamy akademię, trenuje młodzież i tutaj się nie zgadzamy. Dlaczego dzieci nie mogą grać? Teraz wszystkie grupy akademii muszą jeździć na wyjazdy. Możemy się zgodzić na zamknięcie dla seniorów, ale nie rozumiemy, dlaczego mają cierpieć młodsi, kiedy na ich spotkaniach jest super atmosfera.

*

Cóż, jakkolwiek ktoś chce ocenić postawę sędziego, emocje jednak nie mogą być usprawiedliwieniem na wszystko. Jeśli arbiter został opluty przez piłkarza, tenże zawodnik powinien ponieść surowe konsekwencje, tak samo, jak ten, który miał mu grozić. Arbiter skończył na izbie przyjęć? Widocznie stadion nie jest bezpieczny i dopóki to się nie zmieni, przynajmniej seniorzy powinni poszukać sobie innego miejsca.

Patologia to nie jest odpowiedź na emocje, a skoro sędzia przyjął cios, mówimy o patologii. I naprawdę trudno tutaj szukać wytłumaczeń.
https://weszlo.com/2020/09/28/gdzie-jed ... e-przyjec/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2020-09-30, 7:22 am

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35137,2 ... owiec.html

Widzew zremisowal z ligowym slabeuszem...
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2020-09-30, 10:10 am

Marcin, jak Ci się podoba ten tytuł? Może łódzką GW podamy do sądu, jak np Górnika Zabrze?

"Widzew
Widzew zremisował u siebie z ligowym słabeuszem...."


aaa zapomniałem że nie czytasz tego forum
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-10-07, 8:36 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-10-07, 10:23 pm

https://sportdziennik.com/transferowy-s ... ziesiatke/

W sporcie chwalą transfer Gojnego i przyznaje ze to pierwszy obrońca od czasów prehistorycznych którego gra mi się podoba . Oczywiście jeżeli utrzyma formę do końca rundy . Udovicica traktuje jako pomocnika bo go była udana zmiana pozycji . Grek i Niemiec w ekstraklasie w sumie tez mi się podobali choć Grek był lepszy z przodu jak z tylu a Niemiec mógłby pokazać odrobine więcej ale żałowałem jego odejścia . Gojny oprócz całkiem dobrej gry w obronie często zamieszany jest w akcje bramkowe . Oby się rozwijał to będzie dużym wzmocnieniem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-10-13, 9:13 am

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... ch-ruchow/
W ŁKS byli tak cierpliwi, że aż spadli...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników