Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-31, 3:49 pm

django napisał(a):Życie na kredycie. Jak się nie opamiętają, to po wcześniejszym lub późniejszym spadku ekstraklasy pójdą drogą przetartą przez Ruch czy Polonię Bytom.

Ano właśnie. Kilka miesięcy temu pisałem o sytuacji finansowej klubu w tym generowanych strat, które zapewne przekroczyły 30 mln zł. A właściciele klubu zgodnie z wymogami prawa corocznie muszą podejmować uchwałę o dalszym jego istnieniu. Wysokość wydatków na pensje w stosunku do osiągniętych przychodów robią "wrażenie." I nie świadczą o gospodarności w klubie. Łatwiej jest egzaltować się różnicą w przychodach między Zagłębiem a Chojniczanką nie biorąc pod uwagę wielkości miast, wysokości dotacji miejskich czy wysokości wpływów gotówkowych z zawartych umów sponsorskich ich udziału w przychodach .
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 4:04 pm

Dlatego ręce opadają, jeżeli czytam, że takiemu Kokoszce należy dać szanse. W obecnej sytuacji klubu priorytetem powinno być minimalizowanie ryzyka finansowego, a nie desperackie próby łapania kogokolwiek z doświadczeniem ekstraklasowym.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-31, 4:08 pm

Przepraszam - Panowie czy to jest gdzieś podane że Kokoszka podpisał Ktr
z Zagłębiem ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 4:10 pm

Jest podane, że jak przejdzie testy wydolnościowe i zdrowotne to podpisze. Proszę zgadnąć jakich testów brakuje, żeby ten transfer miał jako taki sens.
Ostatnio edytowano 2018-07-31, 4:13 pm przez django, łącznie edytowano 1 raz
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-07-31, 4:13 pm

Przepraszam - Panowie czy to jest gdzieś podane że Kokoszka podpisał
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez bolo73 2018-07-31, 4:13 pm

To że nas nie stać na innych zawodników wcale nie oznacza, że mamy brać kogo popadnie. Nie ilość lecz jakość liczy się. Branie w ciemno kolesia po takiej kontuzji to jest czysta ruletka. Ja nie szedłbym tą drogą bo nie stać nas na wywalanie kolejnych pieniędzy w błoto a jak pokazuje przytoczony raport, który kolega August zalinkował to pensje w naszym klubie grającym w 1 lidze mieliśmy chyba na poziomie ekstraklasy. No to teraz ja nie wiem jak to wygląda - równamy do najbogatszych skoro krezusami w tej materii nie jesteśmy?
Ostatnio edytowano 2018-07-31, 4:36 pm przez bolo73, łącznie edytowano 2 razy
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-07-31, 4:14 pm

Jazda na wózku inwalidzkim
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-07-31, 4:17 pm

django napisał(a):Jest podane, że jak przejdzie testy wydolnościowe i zdrowotne to podpisze. Proszę zgadnąć jakich testów brakuje, żeby ten transfer miał jako taki sens.

Ciążowych?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 4:21 pm

novack napisał(a):
django napisał(a):Jest podane, że jak przejdzie testy wydolnościowe i zdrowotne to podpisze. Proszę zgadnąć jakich testów brakuje, żeby ten transfer miał jako taki sens.

Ciążowych?


Z tego co czytałem to nie zmieniał płci, tylko dwa razy składali mu nogę.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-07-31, 4:33 pm

django napisał(a):Dlatego ręce opadają, jeżeli czytam, że takiemu Kokoszce należy dać szanse. W obecnej sytuacji klubu priorytetem powinno być minimalizowanie ryzyka finansowego, a nie desperackie próby łapania kogokolwiek z doświadczeniem ekstraklasowym.

Czyli dobrze rozumiem, że chcesz grać tym co obecnie mamy? Jak sobie wyobrażasz naszą obronę, gdy np. Jędrych złapie kontuzję a Polczak będzie pauzował za kartki?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez bolo73 2018-07-31, 4:36 pm

Jeszcze jedno mi się przypomniało a mianowicie wywiad jakiego rok temu udzielił trener Rakowa futbolofejs.pl Zapraszam do przypomnienia sobie fragmentu:
"W jakim miejscu jesteście dziś, jeśli chodzi o transfery? Na ile możecie sobie pozwolić? Bo z tego, co na razie widzimy, raczej pod tym względem daleko wam do pierwszoligowego topu.
To jest kwestia budowy drużyny i strategii klubu. Byłoby nas stać, żeby zatrudnić zawodników z pierwszej ligi, a nawet z ekstraklasy. Tylko biorąc pod uwagę ich jakość, możliwości i bardzo często również wiek, to na końcu zawsze jest pytanie: „Po co płacić takiemu piłkarzowi dwa razy więcej niż mniej znanemu i młodszemu?”. Trenował z nami niedawno Rafał Kosznik. Piłkarz, jak na warunki pierwszej ligi, przez duże P. Ekstraklasa, swego czasu próbowany w reprezentacji. Profilowo też do nas pasujący. Ale gdy zderzyliśmy jego wiek z wymaganiami finansowymi, doszliśmy do wniosku, że lepiej wziąć zawodnika, którego utrzymanie będzie kosztowało połowę, ale będzie młodszy. Powiecie, że taki transfer obarczony jest większym ryzykiem. Zgoda. Wiem. Ale wolę takiego, z którym mogę pracować, którego mogę uczyć i który może się jeszcze rozwijać. Rafał to super chłopak, ale nie oszukujmy się – zawodnik w tym wieku ile może się jeszcze nauczyć? Bym musiał podtrzymywać jego piłkarskie życie, by nie zjechał z formą, bo do przodu już nie pójdzie. Uznaliśmy wspólnie z właścicielem, że stawiamy na takich, którzy mogą się u nas rozwijać. I każdy transfer jest właśnie rozpatrywany pod tym kątem. Każdy piłkarz, który do nas przyszedł, może się jeszcze rozwinąć. I na to liczymy."
Polecam cały wywiad bo na przykładzie Rakowa podobnie jak i Jagi dobitnie widać, że aby stworzyć mocny klub piłkarski wcale nie potrzeba pieniędzy jakimi dysponują Legia, Lech, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk czy swego czasu Wisła Kraków. Potrzeba mądrego zarządzania klubem a to wiąże się z kolei z doborem odpowiednich osób na kluczowe stanowiska w tym klubie. U nas tak jak już nieraz pisaliśmy pieniądze miasta wydaje się lekką ręką. Gdyby klub miał prywatnego właściciela to osoby pokroju Dyrektora RS czy Prezesa MJ długo miejsca nie zagrzałyby w klubie.
http://futbolfejs.pl/i-liga/marek-papsz ... ylo-warto/
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-07-31, 4:38 pm

Adam, uważam że granie tym co mamy oznacza spadek. Ale chodzi o to, żeby transfery były przemyślane. Nie sztuką jest ściągnąć kolejnego Polczaka czy Vokicia.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-07-31, 5:11 pm

Ależ koledzy bolo73 i django, ja naprawdę zgadzam się z Wami. Tyle tylko, że w chwili obecnej nie mamy ani kasy, ani czasu na eksperymenty z młodzieżą. Od samego początku sezonu stoimy w takim miejscu, że bierzemy tych, na których nas po prostu stać, bo celem nadrzędnym jest tylko i wyłącznie utrzymanie się w Ekstraklasie, choćby na miejscu 3 od końca. W przyszłym sezonie kasa dla drużyn Ekstraklasy ma wzrosnąć nawet 3-krotnie, co stworzy jeszcze większą przepaść z I ligą i utrzymanie się za wszelką cenę jest priorytetem. Czy uda się, tego nie wiem. Ale wierzę, że damy radę i uważam, że Naszym zadaniem jako kibiców jest pomóc w tym drużynie dopingiem :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-31, 5:16 pm

Ktoś tu podał przykład transferu Mójty. Rzeczywiście mnie zastanawia jak to możliwe, że bedąc klubem 3-ligowym udało się zakontraktować grajków pokroju Mójty czy choćby Kłusa czyli takich, którzy w tym czasie równie mogli zostać zakontraktowani w klubie ekstraklasowym.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-07-31, 6:05 pm

Z Mójta to podobno był układ ze gra dla nas za małą kase ale odchodzi kiedy chce i za darmo lub coś podobnego . Układ pasował obu stroną . My mieliśmy świetnego piłkarza a on na czas poszukiwania nowego pracodawcy mógł ciagle trzymać formę bo piłkarz bez gry rdzewieje . Myślałem ze coś podobnego dałoby sie z Kurzawą ale on ma propozycje tylko kobita rodzi wiec to on przeciąga a nie kluby . Nic jednak straconego dalej szukać graczy z wyższych półek ktorzy na pół roku lub lepiej rok wspomogą nas w walce . Da to nam czas na szukanie innych klasowych piłkarzy . Pribula czy Zarko nie przyszli za duża kase z czołowych klubów tylko nie co dzień sie trafiają tacy jak oni . Teraz Ćovilo wszedł na ścieżkę wojenna z Cracovia . Moze jego skaptować na pol roku i dogadać sie z Krakusami ze pieniądze z tranferu i tak do nich trafia dajmy na to 95% a on zamiast grzac tam ławę pogra w Sosnowcu . Tak czy inaczej skaut to musi byc cwaniak .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack, zbych

cron