Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-07, 10:12 am

Ten sam wywiad choć nieco inny fragment tym razem z przeglądu prasy na weszlo co daje pewne info co do ewentualnych zmian zimą:
Łukasz Olkowicz przepytał Marcina Jaroszewskiego, który tłumaczy, jak działa Zagłębie Sosnowiec. Albo raczej jak nie działa, patrząc na wynik sosnowiczan.

Ale tego trenera mieliście wytypowanego od dawna, wyskautowanego, zebraliście na jego temat wiadomości i daliście szansę, wyciągając z IV-ligowej Victorii Sulejówek.

Znaliśmy się, rozmawialiśmy, charakterologicznie też byliśmy dopasowani. Zasięgaliśmy zdania na jego temat u zawodników, byłych i obecnych, ludzi ze środowiska, trenerów. Nasz człowiek rozmawiał też z Dariuszem Pasieką, odpowiadającym za kształcenie trenerów w Polsce. Wszyscy pozytywnie wypowiadali się o trenerze Dębku. Dlaczego nie udało mu się w Zagłębiu? Przy rozstaniu powiedziałem trenerowi, że w piłce seniorskiej nie poszczególni piłkarze mają robić postęp, tylko drużyna zbierać punkty. A tych brakowało. Nadal jednak uważam, że pomysł z jego zatrudnieniem wydawał się zdrowy dla środowiska i dla nas, statystycznie się bronił.

Co więc poszło nie tak?

Tu leży klucz do całej zabawy w piłkę nożną. Siedzieliśmy, zastanawialiśmy się, gdzie popełniliśmy błąd. Szukaliśmy rzeczy, które mogły coś zmienić.

I co wam wyszło?

Nie wykorzystaliśmy na początku sezonu kilku stuprocentowych i kilkunastu znakomitych sytuacji do strzelenia gola. Gdyby wtedy piłka zamiast trafi ć w słupek, wpadła obok niego do siatki i wygralibyśmy, to poprawiłaby się atmosfera, drużyna uwierzyłaby w to, co robi i nabrała pewności siebie.

„Gdyby” to ulubione słowo Polaków.

Najlepiej pytać niektórych zawodników, dlaczego mając piłkę na piątym czy ósmym metrze, a przed sobą pustą bramkę lub leżącego już bramkarza, nie dokonywali egzekucji. Trafi ali w słupek, kopali w bramkarza lub obok bramki. Żaden trener na I-ligowym poziomie nie powinien tego uczyć. Umówmy się, że gdybyśmy zaprosili kogoś z ulicy, kto nigdy nie grał w piłkę, to z dziesięciu takich sytuacji trafi dziewięć razy. Jestem o tym przekonany. Im dłużej to trwało, tym problem narastał, a presja rosła. To był nasz ogromny kłopot. Z drugiej strony nie mamy w składzie d z i e c i , żeby nie mogli znieść jednej czy drugiej niewykorzystanej sytuacji. U nas po prostu daleko to zaszło. Na granicę katastrofy.

Problem Zagłębia leży w braku pewności siebie piłkarzy, czy po prostu zbudowaliście za słabą drużynę?

W głowach. Jestem po rozmowach z trenerem Moskalem i Robertem Podolińskim. Ta drużyna nie potrzebuje żadnej rewolucji, tylko być może drobnych korekt, wiary w siebie i trochę szczęścia. Nie słyszę ze strony sztabu wielkich wymagań co do wzmocnień. Trener Moskal chce pracować z grupą, którą zastał. Według niego ci zawodnicy powinni dać jakość.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-12-07, 10:22 am

No qzwa znów zabłysnąl w wywiadzie . Tu nic się nie zmieni. Ech szkoda nerwów.
Trener i dyrektor sportowy hokejowej drużyny tez zapewniali niedawno ze teraz wyniki juz będą i co ?

JAROSZEWSKI TO WSZYSTKO IDZIE NA TWOJE KONTO :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-12-07, 10:49 am

Przyznał wprost, że przy pomocy obszernego sztabu sowicie opłacanego, wyszukał i zatrudnił piłkarzy za ogromne pieniądze, którzy są słabsi od przeciętnego przechodnia nigdy nie grającego w piłkę. To jest jawna kpina! Szkoda, że na koniec nie zapytał "i co mi zrobita"?
Ostatnio edytowano 2020-12-07, 10:58 am przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2020-12-07, 10:52 am

August napisał(a):Dlaczego nie udało mu się w Zagłębiu?


https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez picku 2020-12-07, 10:57 am

August napisał(a):a drużyna nie potrzebuje żadnej rewolucji, tylko być może drobnych korekt, wiary w siebie i trochę szczęścia. Nie słyszę ze strony sztabu wielkich wymagań co do wzmocnień. Trener Moskal chce pracować z grupą, którą zastał. Według niego ci zawodnicy powinni dać jakość.


A ja się zastanawiam czy faktycznie powodem braku rewolucji jest "bo trener tak powiedział" czy zwyczajnie brak kasy, a słowa zostały włożone w usta szkoleniowca może i bez jego wiedzy :)
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2020-12-07, 11:00 am

picku napisał(a): a słowa zostały włożone w usta szkoleniowca może i bez jego wiedzy


Wydaje mi się, że z Moskalem nie ma takiej opcji. Facet ma na tyle niezależności i charakteru, że albo będzie pracował wg swoich zasad pracy, albo spakuje się i wyjedzie.
Dlatego dobrze, że trenerem nie został jakiś Niciński czy inny podatny na sugestie przełożonych pseudo-trener.

Moskal na tyle długo siedzi w tej ligowej piłce, że dobrze wie jaki poziom powinien prezentować piłkarz pierwszoligowy. Nie wiedział tego na pewno Dębek. W Zagłebiu są piłkarze potrafiący grać w piłkę, bo dwóch Portugalczyków: Martim Maia, João Oliveira zaczeli dobrze. Inne pytanie brzmi, czy jest sens ściągać piłkarza żyjącego 3 000 kilometrów od Sosnowca, jeśli niczym szczególnym nie wyróżnia się, na tle pozostałych piłkarzy grających w tej lidze? Bo Gonçalo Gregório to moim zdaniem niewypał i nie będę stawiał między nim a portugalskimi pomocnikami znaku równości. Poza tym mamy w składzie kilku polskich piłkarzy, którzy pokazywali w przeszłosci, że poziom przynajmniej I ligi nie jest im obcy. To jest też fenomen Zagłębia. Ileż to naszych byłych piłkarzy gra obecnie w I lidze, a w Sosnowcu nie sprawdzili się? Ilu jest takich trenerów?

Problemem nie jest drużyna, tylko kierownictwo klubu. Najlepiej byłoby ich wszystkich wymienić, ale jak widać panujące tam więzi osobiste są na tyle silne, że nie wiem, czy spadek do 2 ligi, spowodowałby takie rozwiązania. Pozostaje mieć nadzieje, że tą miernotą w odpowiedni sposób pokierują, dosłownie trzymając ich za rękę, Moskal z Podolińskim, czyli ludzie mający jakieś pojęcie na temat piłki nożnej i klubu piłkarskiego wogóle.
Ostatnio edytowano 2020-12-07, 11:15 am przez Lars, łącznie edytowano 1 raz
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-12-07, 11:07 am

Ta drużyna nie potrzebuje żadnej rewolucji, tylko być może drobnych korekt, wiary w siebie i trochę szczęścia. Nie słyszę ze strony sztabu wielkich wymagań co do wzmocnień. Trener Moskal chce pracować z grupą, którą zastał. Według niego ci zawodnicy powinni dać jakość.


To mój najbardziej ulubiony cytat :) Oczywiście Pan prezes ma rację (a jak nie ma - zgodnie z pewnym powiedzeniem - patrz pkt 1). W końcu jak jest "dobrze" to po kija coś zmieniać? :lol:

I tym sposobem ciepły kurwidołek dla Jaroszewskiego i Tomczyka będzie trwał do końca świata i jeden dzień dłużej. A że "przy okazji" spadniemy z ligi, kogo to qrwa obchodzi? Bo Chęcińskiego widocznie też nie... :redface:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-07, 11:15 am

picku napisał(a):ja się zastanawiam czy faktycznie powodem braku rewolucji jest "bo trener tak powiedział" czy zwyczajnie brak kasy, a słowa zostały włożone w usta szkoleniowca może i bez jego wiedzy

Prawdopodobnie. Trudno przypuszczać, że Moskal jest takim głupkiem aby nie widzieć, ze ta drużyna to outsider ligi. Natomiast tyle co doczytałem się z obrazka transfery mają wyglądać tak: Moskal mówi jakiego zawodnika chce – przystojny Robert z Warszawy wraz z Pionem Sportowym szukają – Robert jak jest pewny grajka na sicher, podpisuje się pod kandydaturą, przedstawia kaziowi grajka o określonym profilu – ostatecznie na Kazia spada decyzja i odpowiedzialność czy grajka wziąć. Ponoć Robert ostro wystartował i przed Puszczą już cos tam proponował. Tak to zrozumialem
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-12-07, 11:31 am

on / oni naprawdę czują się bezkarni. Dramat.
Mam nadzieje ze w końcu to pierdolnie bo innego wyjścia nie widzę
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-12-07, 11:43 am

To nawet nie tyle bezkarność co można mniemać, że Jaroszewski od jakiegoś czasu w swoich wypowiedziach idzie po bandzie licząc chyba na to, że w danym momencie coś się odmieni. Wywiad zapewne został przeprowadzony po zwycięstwie nad Puszczą a przed mantem w Łęcznej. Prezes chyba miał nadzieję na jakiś korzystny rezultat, który mógłby mu dać argument typu: zaczyna być lepiej. Tak czy owak takie pójście w zaparte wygląda na dość duże oderwanie od rzeczywistości. No i w sytuacji gdy takie słowa ujrzały światło dzienne w kilkanaście godzin po kompromitującym „show” w Łęcznej gdzie Gojnemu zakłada się siatę jak na lekcji wf a Nowak wygląda jakby pierwszy raz w życiu ujrzał piłkę na własne oczy, są po prostu kompromitujące. Podejrzewam, że cały światek piłkarski ma dziś niezły ubaw z Jaroszewskiego. Gość kopletnie niepoważny.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-12-07, 12:07 pm

August napisał(a):Podejrzewam, że cały światek piłkarski ma dziś niezły ubaw z Jaroszewskiego. Gość kopletnie niepoważny.

Niestety, każdy siedzący w owym światku piłkarskim Ci powie, że niezły ubaw z klubu Zagłębie Sosnowiec to tam mają od bardzo długiego czasu, a osoby takie jak Tomczyk i Jaroszewski są źródłem kpin i szeroko pojętej polewki.

Niestety nie żartuję, bo wiem to od osób, które w owym światku piłkarskim obracają się na codzień... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-12-07, 12:25 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Podejrzewam, że cały światek piłkarski ma dziś niezły ubaw z Jaroszewskiego. Gość kopletnie niepoważny.

Niestety, każdy siedzący w owym światku piłkarskim Ci powie, że niezły ubaw z klubu Zagłębie Sosnowiec to tam mają od bardzo długiego czasu, a osoby takie jak Tomczyk i Jaroszewski są źródłem kpin i szeroko pojętej polewki.

Niestety nie żartuję, bo wiem to od osób, które w owym światku piłkarskim obracają się na codzień... :redface:


W punkt . Stąd ta wypowiedź ze nie potrzebujemy zmian . Do Zagłębia nikt konkretny teraz nie będzie chciał przyjść , a już jeden wynalazek u Nas był czyli Dębek.Drugi wynalazek niedawno zmienił stołek czyli Tomczyk i czy naprawdę jaroszewski myśli ze ktoś poważny usiądzie z nimi do rozmów.
Śmieją się z nich = śmieją się z Zagłębia = ŚMIEJĄ SIĘ Z NAS
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-12-07, 12:44 pm

Od FC Hollywood do Jasia Fasoli!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-12-07, 6:01 pm

Ależ wy nic nie rozumiecie . Ta drużyna naprawdę potrzebuje drobnych korekt . Konkretnie dwóch . Jedna z tatuażem a druga z kucykiem . Wyjebac i wystarczy do lata .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2020-12-13, 8:25 am

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... pieta.html

Jak ktoś może niech wklei całość
wojtaszko
 
Posty: 1280
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników