Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-07-30, 10:55 pm

Powstaje coraz więcej akademii od których akademia Zagłębia jest lata świetlne do tylu i wciąż wyprzedzają nas następne ale kto widział porządek w burdelu nasze talenty nawet nie są w stanie błysnąć w rezerwach grających w okręgówce
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-07-31, 7:00 am

Głos w sprawie daje Jose Arkadio.
Syte koty z Zagłębia Sosnowiec sprawiły, że kibice żądają głów [ROZMOWA]
- Zastanawiam się czy lepiej nie doradzić prezesowi Zagłębia Sosnowiec Marcinowi Jaroszewskiemu, żeby zamiast budować zespół na awans, lepiej go kupił. Za milion złotych?! Naprawdę warto - nie kryje żalu Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zagłębie Sosnowiec,Arkadiusz Chęciński
Zagłębie po spadku z Ekstraklasy z trudem obroniło pierwszoligowy byt. Styl był tak koszmarny, że kibice wstydzili się za zespół ze Stadionu Ludowego.

Wojciech Todur: Po męczącym sezonie zakończonym walką o utrzymanie kibice Zagłębia wskazali winnych. W internetowej sondzie najwięcej negatywnych głosów jest po stronie właściciela klubu, czyli miasta oraz prezesa Marcina Jaroszewskiego.
Arkadiusz Chęciński: – Takie prawo kibica, którym sam jestem i też przeżywałem na finiszu piłkarskiego sezonu katusze. Myślę jednak, że to trochę niepoważne, żeby żalić się na właściciela, który utrzymuje klub, zapewnia mu stabilizację i stara się nieustannie o rozwój. Patrząc na czas, w którym jestem prezydentem miasta sosnowiecki sport zanotował ogromy postęp.

Piłkarskie Zagłębie awansowało z drugiej ligi aż po Ekstraklasę. Piłkarki Czarnych każdy sezon kończą w czołówce i walczą o Puchar Polski. Wrócił hokej, który nie ma rzecz jasna sukcesów na miarę lat 80, ale też nie taki jest cel funkcjonowania tego klubu. To ma być drużyna, która da szansę rozwoju naszej młodzieży. Wychowa przyszłych reprezentantów Polski. W tym roku do ekstraklasy wróciły koszykarki. Do pierwszej ligi awansowały siatkarki Płomienia Sosnowiec i piłkarze ręczni Zagłębia. Wszystkie kluby funkcjonują na zdrowych zasadach. Nikt nie straszy długami.

Cały czas inwestujemy w bazę sportową. Trwają remonty hal w Milowicach i na Niwce. Trwa wielka inwestycja, jaką jest budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Miasto zyska nowy stadion, halę, a wierzę, że również i lodowisko. Mało?

Sporo. Tylko, że kibice wylali swój żal z powodu gry i wyników Zagłębia. Piłkarze są, jak sztandar. Gdy ten jest sponiewierany, to reszta aż tak bardzo się nie liczy. Sam Pan pisał o grze tej drużyny, że jest „żenująca”.
– Bo taka była. I to już nie chodzi o wyniki, ale o styl. Fakt, że piłkarze nie potrafili wymienić na Stadionie Ludowym czterech celnych podań. Nikt tego nie chciał. Osoby, które zarządzają klubem, budują zespół, a potem przygotowują go do gry. Tak się jednak stało i musimy z tym żyć. Wyciągnąć wnioski.

Kibice chcą głów. Tylko może warto przypomnieć, że gdy sześć lat temu Marcin Jaroszewski został prezesem Zagłębia, to ten zespół był drugoligowym średniakiem.

Potem z każdym rokiem notował progres. Aż po Ekstraklasę. Plamę dał dopiero teraz, bo – możecie mnie wbijać na pal, ale zdania nie zmienię – nie podpiszę się pod tezą, że spadliśmy rok temu z ligi na boisku. Tak wielu kuriozalnych, krzywdzących zespół decyzji sędziowskich nie doświadczył żaden inny klub. To one przesądziły o naszym spadku.

Olaf Nowak ponownie w koszulce Zagłębia Sosnowiec

O tym, że patrzę na środowisko skupione wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej z rezerwą świadczy również ostatnia decyzja dotycząca Cracovii i jej rozliczenia za korupcję.

Zagłębie zostało ukarane degradacją. Klub z Krakowa milionem złotych grzywny i pięcioma ujemnymi punktami. Mówiąc z żalem i sarkazmem zastanawiam się czy lepiej nie doradzić prezesowi Jaroszewskiemu, żeby zamiast budować zespół na awans, lepiej go kupił. Za milion złotych?! Naprawdę warto.

Na finiszu rozgrywek powiedział Pan również, że może za szybko z klubem pożegnał się Robert Stanek, który budował zespół na drodze do Ekstraklasy. Zabrzmiało to jak wotum nieufności wobec dyrektora Roberta Tomczyka, który dziś nadzoruje transfery.
– Człowiek uczy się na błędach. Dziś uważam, że rozstanie z Robertem Stankiem było przedwczesne. Miał nosa. Zarówno jako trener, jak i dyrektor. Były mecze, gdy dokonywał korekt w składzie, a Zagłębie z pomocą zmienników odrabiało straty. Transfery za którymi stał też budowały coraz mocniejszą pozycję drużyny. Odszedł pod presją. Kibice żądali zmian, a myśmy im ulegli.

Teraz kibice chcą głów Jaroszewskiego i Tomczyka. Nie tak szybko. Zagłębie zawiodło sportowo, ale obroniło miejsce w pierwszej lidze. Wiele klubów po spadku zaraz leci jeszcze niżej. Tak było w ostatnich latach m.in. z Ruchem Chorzów, czy Górnikiem Łęczna.

Miedź, która spadła razem z Zagłębiem zainwestowała w zespół znacznie większe pieniądze, a efekt na koniec sezonu jest tam taki sam, jak w Sosnowcu.

Zagłębie to nie tylko wynik sportowy, to także finanse. Klub jest dziś dobrze zarządzaną, w pełni wypłacalną spółką. Bzdurą są informacje, że spółka przynosi straty. Strata ma charakter księgowy, gdyż do bilansu spółki nie wlicza się corocznego dofinansowania klubu przez miasto.

Przerwa letnia jest bardzo krótka, gdybyśmy teraz dokonali zmian na tak kluczowych stanowiskach, to mogłoby się to skończyć katastrofą.

Na razie prezes Jaroszewski i dyrektor Tomczyk mają moje zaufanie. Będziemy się ich pracy bacznie przeglądać. Pod koniec roku przyjdzie czas na ocenę.

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego pod koniec było aż tak źle?
– Bo to jest piłka nożna. Nie da się wszystkiego zaplanować. Proszę spojrzeć na Widzew. Przecież oni mają budżet na poziomie Ekstraklasy. Mateusz Możdżeń na którego nie było nas stać siedzi tam na rezerwie. Ledwo wczłapali do pierwszej ligi. A co mają powiedzieć w Katowicach, gdzie GKS zawodzi już od tylu lat?

Rozmawialiśmy długo o przyczynach tak słabej postawy drużyny w rundzie rewanżowej. Przeważa pogląd, że w Zagłębiu było za dużo sytych kotów. Szczeniaki podgryzają łydki, walczą o swoje. Stary pies kłapnie zębami dopiero wtedy, gdy ktoś chce mu zabrać kość.


Zagłębie wchodząc dwa lata temu do Ekstraklasy miało w kadrze wielu głodnych sukcesu piłkarzy. To wskazówka, jak trzeba budować nowy zespół.

Za dwa lata oddamy nowy stadion Zagłębia. Wtedy musimy być gotowi do walki o awans. Jeżeli jednak przyjdzie wcześniej, to rzecz jasna też się nie obrazimy.

To może tylko przypomnę, że GKS Tychy awansował grając w Jaworznie, a spadł po przeprowadzce na nowy stadion w Tychach.
– Tak jak mówiłem. Tego nie da się zaplanować. Musimy pracować i być gotowi.

A co z ewentualną sprzedażą piłkarskiej i hokejowej sekcji?
– Przed wybuchem pandemii prowadziliśmy rozmowy z zagranicznym kontrahentem w sprawie sprzedaży piłkarskiego Zagłębia. Żadne z wcześniejszych rozmów nie były aż tak daleko posunięte. Niestety koronawirus sprawił, że rozmowy zostały przerwane.

Byli też kontrahenci zainteresowani przejęci sekcji hokeja. Najbliższy podjęcia takiej decyzji był były hokeista Zagłębia. Też jednak się wstrzymał z decyzją. Na razie czeka i obserwuje zmiany na rynku. Ten temat nie jest jeszcze moim zdaniem zamknięty.


https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... -glow.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-07-31, 2:25 pm

Marcin Jaroszewski: Piłkarzy rozliczają wyniki, a nie dobra atmosfera
31 lipca 2020 Krzysztof Polaczkiewicz I liga, Marcin Jaroszewski, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec

Rozmowa z Marcinem Jaroszewskim, prezesem Zagłębia Sosnowiec.

Zawód, rozczarowanie, a może wściekłość. Jakie emocje towarzyszyły prezesowi Zagłębia w końcowej fazie rozgrywek, gdy zespół bronił się przed spadkiem do II ligi?
Marcin JAROSZEWSKI: – Każdy z tych stanów, o których Pan wspomniał, na pewno mi towarzyszył, emocje były duże, ale na szczęście uniknęliśmy najgorszego. Celem przed sezonem miała być walka o czołową szóstkę. Liczyliśmy, że zespół złapie serię, dzięki której znajdzie się w górnej stawce tabeli. Wiosną złapał, ale serię porażek, fatalnych występów na własnym boisku i znaleźliśmy się w dole tabeli. Wiedzieliśmy, że ten sezon będzie trudny, przygotowywaliśmy się na to, sam prowadziłem rozmowy z osobami, które pracowały w klubach, które doświadczyły spadków rok po rok. Latem ubiegłego roku zespół został przebudowany, liczyliśmy na doświadczenie trenera Radosława Mroczkowskiego. Na papierze wszystko wyglądało, jak należy, ale boisko zweryfikowało nasze plany.

Na tyle, że w Sosnowcu czeka nas kolejna kadrowa rewolucja. Poza bramkarzami potrzebujecie piłkarzy niemal na każdą pozycję.
Marcin JAROSZEWSKI: – Zaraz po meczu w Suwałkach, a jeszcze przed rozmowami indywidualnymi powiedziałem chłopakom, że tworzyli fajną grupę w szatni, ale na boisku już tak fajnie to nie wyglądało, a piłkarzy, trenerów, działaczy rozlicza się za wyniki, a nie dobrą atmosferę. Wyników nie było, więc logiczne jest, że musi dojść do zmian. W trakcie sezonu zmienialiśmy trenerów, ale wyników jak nie było, tak nie było. Poza wyjątkami spora grupa zawiodła, dlatego nadszedł czas rozstań. Być może ci, którzy odejdą, w innym miejscu błysną, pokażą więcej umiejętności.
Przeczytaj jeszcze: Wygrany przegranego sezonu

Liczyliście na doświadczenie, ale to właśnie spora grupa graczy rutynowanych zawiodła. Czy tym razem przy doborze nowych graczy proporcje będą inne?
Marcin JAROSZEWSKI: – Swoje zrobił Patryk Małecki, to jeśli chodzi o graczy doświadczonych, był pewnie jeden z naszych najlepszych ruchów transferowych przeprowadzonych latem ubiegłego roku. Co do reszty to nie ma co komentować, wiadomo, z kim się rozstajemy, kto został wystawiony na listę transferową. Wiemy, co było złe, ale są też plusy. Po raz kolejny wypromował się u nas napastnik, po którego sięga klub z ekstraklasy, w tym przypadku Śląsk Wrocław. Chodzi oczywiście o Fabiana Piaseckiego. Podobnie było wcześniej z Jakubem Arakiem. Fajnie weszli w dorosłą piłkę Mateusz Szwed i Kacper Radkowski, gracze, którzy przeszli przez naszą akademię, zanim trafili do pierwszej drużyny. O obu pytają już inne kluby. Transfery do klubu mamy przygotowane od pewnego czasu. Widzieliśmy, co się dzieje, stąd pewne rozmowy toczyły się już wcześniej. To nie jest tak, że teraz na hurra ściągniemy, co popadnie. Pewne sprawy zostały wstrzymane przez fakt, że do końca walczyliśmy o utrzymanie, a warunkiem przyjścia piłkarzy była gra zespołu w I lidze. Większość transferów jest już dograna. Ważna uwaga jest taka, że transfery w klubie nie są dokonywane jednoosobowo. To nie jest tak, że dyrektor sportowy Robert Tomczyk znajduje piłkarza i on do nas w ciemno trafia. Dyrektor proponuje piłkarzy, a decyzje zapadają wewnątrz pionu szkoleniowego. To, że ktoś świetnie prezentuje się w jednym klubie, nie znaczy, że tak będzie w kolejnym. Sami się o tym przekonaliśmy nie raz.

Kiedy kibice poznają pierwsze nazwiska graczy, którzy mają trafić do Zagłębia?
Marcin JAROSZEWSKI: – Prawdopodobnie już dziś przedstawimy pierwszych piłkarzy. Pięć transferów jest już dopiętych. Chcemy szybko wszystko załatwić tak, aby po powrocie do treningów szkoleniowiec Krzysztof Dębek mógł rozpocząć scalanie zespołu.
https://sportdziennik.com/marcin-jarosz ... atmosfera/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-01, 6:24 am

Wielki "miłośnik" Sosnowca, regionu Zagłębia Dąbrowskiego i klubu Zagłębie Sosnowiec znajdzie swoje miejsce w sosnowieckim muzeum
https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... oxLoSoImg1
A może właśnie znalazł się patron dla nowego stadionu???
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-01, 7:52 am

Chyba go już do reszty pojebao . Kutz nienawidził Zagłębia Dąbrowskiego i dawał tego wyraz przy każdej okazji . Nic dziwnego ze ten poeb Chęciński ośmiesza nas przy każdej okazji a klub prowadzą jego ulubieni dyletanci
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-01, 8:11 am

novack napisał(a):Wielki..........

Ja pie..lę ,ten chłop (A.Ch) za wszelką cenę chce być "medialny" ,kur..a następny pal..t który zamiast zajmować się swoim miastem (i odłożyć legitymację) chce być zbawicielem i ikoną walki z "reżimem"

Ps No i fajne komentarze pod artykułem -

-le_szek31.07.2020, 18:12
@jarbed64@gazeta.pl
"Nie zawsze dobrze wyrażał się o Sosnowcu czy Zagłbiu"
Ściślej - zawsze wyrażał się źle.

akrim31.07.2020, 19:30
@le_szek
Ale miał rację.
Ostatnio edytowano 2020-08-01, 8:15 am przez RUDI, łącznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-01, 8:15 am

Mam nadzieję, że w muzeum wyeksponowane zostaną na wielkich banerach cytaty z Kutza na temat Sosnowca, sosnowiczan, regionu i klubu Zagłębie!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-01, 8:19 am

novack napisał(a):Mam nadzieję.....

Może jakiś "artysta" sprejem te cytaty wymaluje na ścianach w ramach jakiegoś "Happeningu"
Tak na szybko -
"Na Śląsku przed wojną zawsze były wielkie drużyny, a Zagłębiacy robili
wszystko, żeby sobie też taką zafundować. Po wojnie przejęli władzę, bo jak
mówił świętej pamięci śląski literat Wilhelm Szewczyk przez komunistyczność
tego regionu mieli największą wydajność przywódców z hektara. Zagłębie
powstało na bazie klubu o nazwie RKU. Gdy w 1946 roku RKU grał z AKS Chorzów,
doszło do potężnych zamieszek między kibicami obu drużyn. Niektórzy mówili,
że to czwarte powstanie.Ta nowa drużyna była oczkiem w głowie wszystkich władców z Zagłębia. Zdarzało
się, że niektóre śląskie kluby, chcąc zrobić Gierkowi przyjemność,
przegrywały z Zagłębiem, ale to, co się działo później za Grudnia [I
sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w latach 1971-80 - red.],to była
kompletna paranoja. Wiem na pewno, że przed meczem wzywał sędziów, żeby
ustalić wynik."
To tak dla wiadomości "pierwszego kibica Zagłębia"
Ostatnio edytowano 2020-08-01, 8:23 am przez RUDI, łącznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-01, 8:23 am

novack napisał(a):może właśnie znalazł się patron dla nowego stadionu

Prorok ze mnie czy co ? Widać, że władza w pewnym sensie absolutna odwala absolutnie.Swoją drogą Chęciński w piątkowym "interwió" z Todurem odgrzewa kotleta w postaci rzekomego pozasportowego aspektu naszego spadku z ESA a później, po meczu barażowym, bodajże, jak dobrze, zrozumiałem, Wiceprezydent Radomia, nazwał gdzie PZPN jako Polscy Złodzieje Piłki Noznej. Sosnowiec - Radom - dwa bratanki... :)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-01, 8:29 am

August napisał(a): Sosnowiec - Radom - dwa bratanki...

Może przekaże jakąś kasę do Radomia ,na walkę z antydemokratami ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-01, 8:32 am

RUDI napisał(a):To tak dla wiadomości "pierwszego kibica Zagłębia"

Rudi, proszę, powyższe trzeba było wysłać Cesarzowi majlem, a nie .enerwować ludzi przed połedniem ;-)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-01, 8:34 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-01, 8:39 am

Jeżeli ktoś nie szanuje wielkich ludzi na Śląsku, to jesteśmy gotowi zaprezentować ich dokonania u nas. To tylko wzmocni pamięć o Kazimierzu Kutzu i dobitnie pokaże jego działalność na rzecz całego regionu – mówi Arkadiusz Chęciński.
Zwłaszcza jak Kaziu opowiadał o tym, że jak jedzie przez Sosnowiec pociągiem to odwraca głowę. Chłop był w tym względzie antagonistą i zrobił wiele żeby skłócić ze sobą Ślązaków i Zagłębiaków.

Z Dziennika Zachodniego:
Grób Kazimierza Kutza zniknie z cmentarza w Katowicach? - Nie zostawię go chyba w miejscu, w którym nikt go nie chce - powiedziała wdowa po reżyserze w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Iwona Świętochowska zareagowała tak na wiadomość, że Muzeum Śląskie nie zrealizuje w tej chwili wystawy o jej zmarłym mężu.

Może Chęciński urządzi Kaziowi ponowny pogrzeb na Mireckiego?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-01, 9:01 am

August napisał(a):Może Chęciński urządzi Kaziowi ponowny pogrzeb na Mireckiego?

A może gdzieś w okolicach Stawików go pochować ? tak coby pół grobu było w Szopienicach a pół w Sosnowcu ,to byłby dopiero gest "pojednania" (głową w Szopienicach a nogami w Sosnowcu, taki symboliczny przekaz ;-) )
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-01, 9:11 am

RUDI napisał(a): może gdzieś w okolicach Stawików go pochować ?

Wiesz, że o tym samym pomyślałem ? Z tymże pomyślałem aby Jose Arkadio urządził Mauzoleum Kazia na Ludowym. Z tymże dopiero wtedy jak wybuduje się nowe estadio.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników