Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2022-06-20, 8:33 am

Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu. Do nowego obiektu będzie prowadziło sześć zjazdów
ZAGŁĘBIOWSKI PARK SPORTOWY
20.06.2022, 08:22
Wojciech Todur
Budowa dróg i parkingów na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu
Budowa dróg i parkingów na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu (arch. Zagłębiowskiego Parku Sportowego)
0
INWESTYCJE W SOSNOWCU SOSNOWIEC ZAGŁĘBIOWSKI PARK SPORTOWY
Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu to nie tylko wyzwanie konstrukcyjne, ale i komunikacyjne.
Nowy kompleks sportowy ma być gotowy w drugiej połowie 2022 roku. Po otwarciu ZPS-u – a w szczególności podczas imprez sportowych i kulturalnych, które będą się odbywać na stadionie, hali i lodowisku wyzwaniem stanie się też organizacja ruchu w tym miejscu.

Dojazd do kompleksu będzie możliwy z ulicy Generała M. Zaruskiego oraz ul. Generała T. Bora-Komorowskiego. Od strony ul. Zaruskiego przewidziano 5 zjazdów oznaczonych odpowiednio od W1 do W5. Zjazd W2 będzie pełnił rolę zjazdu uzupełniającego dla gości VIP, natomiast zjazd W3 będzie wydzielonym zjazdem dla autobusów drużyn piłkarskich. Od strony ul. Bora Komorowskiego znajdzie się zjazd W6.



0
INWESTYCJE W SOSNOWCU SOSNOWIEC ZAGŁĘBIOWSKI PARK SPORTOWY
Ruch w okolicach obiektu na pewno zyska na płynności, gdy miasto zrealizuje plany związane z drogowymi inwestycjami w tym rejonie Sosnowca.

Przy okazji przebudowy i poszerzenia ul. Zaruskiego w Sosnowcu, rozbudowany zostanie również około 300-metrowy odcinek ul. Bora-Komorowskiego. Przy obu ulicach powstanie droga rowerowa. Na widocznym na zdjęciu skrzyżowaniu ruch ma usprawnić rondo
Przy okazji przebudowy i poszerzenia ul. Zaruskiego w Sosnowcu, rozbudowany zostanie również około 300-metrowy odcinek ul. Bora-Komorowskiego. Przy obu ulicach powstanie droga rowerowa. Na widocznym na zdjęciu skrzyżowaniu ruch ma usprawnić rondo Fot. PIOTR PURZYŃSKI
Rozbudowa ul. Zaruskiego ma ułatwić dojazd do tego obiektu. Projekt zakłada rozbudowę skrzyżowań ulic: Zaruskiego i Bora Komorowskiego oraz Bora Komorowskiego i Blachnickiego. W tych miejscach powstaną ronda. Projekt zakłada także, że od strony Zagłębiowskiego Parku Sportowego powstanie droga rowerowa, która połączy się z drogami dla rowerów prowadzącymi wzdłuż ulic Kombajnistów i 3 Maja. Zmiany czekają też rondo Jana Pawła II, czyli miejsce, gdzie ul. Zaruskiego łączy się z ul. Braci Mieroszewskich. Rondo jest obecnie przebudowane w ramach inwestycji Tramwajów Śląskich, czyli wydłużenia trasy linii nr 15.

Tyle, że miasto wciąż nie informuje o wynikach przetargu „Kompleksowa przebudowa dróg na terenie gminy Sosnowiec", w którym zawiera się to zadanie.

Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu. Powstaną nowe drogi i parkingi
Nowe drogi wewnętrzne powstaną także na samym obiekcie. Będą miały 5,7m, 6 i 7,5m (przy parkingu dla autobusów) szerokości. Obecnie wykonano już ok. 80 procent prac związanych z drogami i nawierzchniami z kostki oraz płyt.


REKLAMA


ZPS to także parkingi. W południowo-wschodniej części kompleksu będzie umiejscowiony parking dla kibiców gości (z możliwością osobnego wjazdu i wyjazdu) oraz dodatkową zatoką manewrową dla policji.

W części południowej obiektu wyznaczono wygrodzoną powierzchnię dla wozów transmisyjnych na potrzeby spotkań piłkarskich, parking dla zawodników oraz autobusów.

Miejsca parkingowe dla służb porządkowych na potrzeby rozgrywek ligowych i międzynarodowych zlokalizowano wokół obiektów. W centralnej części – w ramach parkingu między Stadionem Zimowym a stadionem piłkarskim przewidziano miejsca postojowe dla VIP oraz dziennikarzy. Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych rozmieszczono równomiernie na wszystkich fragmentach parkingów starając się umieszczać je w rożnych strefach i jak najbliżej głównych wejść do obiektów.

Łączna liczba projektowanych miejsc postojowych przedstawia się następująco:

samochody osobowe (łącznie) – 672 miejsca (w tym miejsc dla osób niepełnosprawnych: 27 miejsc)

autobusy (łącznie): 8 miejsc

wozy transmisyjne: 6 miejsc

miejsca dla rowerów: 64 miejsca
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-07-08, 4:35 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2022-07-08, 4:46 am

novack napisał(a):Czy kogoś to jeszcze dziwi?

Najlepsze jest to zdanie:
Piotr Majewski, dyrektor hokejowej sekcji, przeprasza za wpadkę.

Przeprasza za "wpadkę"? Za jaką qrwa wpadkę?!? :twisted: Widać, jak w klubie dbają o pamięć byłych gwiazd sosnowieckiego sportu! WSTYD!!! :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-08, 9:17 am

Pisałemo o śmierci śp Piotra Białonia - dowiedziawszy się od P. Czado, którego cytuję w swym wpisie na Forum - 4 lipca "późnym rankiem" czy jak kto woli "wczesnym przedpołudniem":
http://zaglebie.sosnowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=3&p=330238#p330238.
Wszakże to, że nie było przedstawiciela Zagłębia na pogrzebie szokuje o tyle bardziej, że już po moim wpisie (i to chyba w ciągu dnia, nie wieczorem) widziałem na stronach hokejowych Zagłębia - i to nie kibicowskich (hokej.Zaglebie.Sosnowiec) tylko na podstronach oficjalnych (Zaglebie.eu/hokej) - nieźle zredagowaną informację o śmierci https://zaglebie.eu/hokej/wpis/zmarl-piotr-bialon/. Tak więc, rozumiem, z pewnej perspektywy wypowiedź dyrektora sekcji: to faktycznie mogła być paskudna pomyłka, niedopatrzenie, że ktoś "nie uruchomił odpowiedniej procedury", za co przeprasza.
Tyle, że - Sz. Panie P. Majewski, to jest katastrofalna pomyłka, za którą gdzie indziej może nawet i sami podawaliby się do dymisji odpowiedni kierownicy czy dyrektorzy - aby tylko marka Klubu nie poniosła wciąż palącego wstydu. Innymi słowy - faktycznie nie wystarcza samo "przeproszenie za wpadkę", jest pytanie, co się zrobi, by tę palącą dziurę braku Klubu na pogrzebie jakoś zasypać???
Ne znam całości artykułu W. Todura (limit wolnego dostępu) - toteż i z pewną ostrożnością odnoszę się do wypowiedzi dyrektora sekcji, nie odpowiadając wprost na nią, tylko na zasadzie "ogólnych reguł", bez analizy szczegółów. Z tej racji nieznajomości pełnego artykułu - też więc i nie wiem więcej o uczestnikach pogrzebu. Mam jednak nadzieję - skoro ja w oddali się zdołałem dowiedzieć - że przynajmniej byli jacyś "Ludzie z Zagłębia" po swojej "prywatnej linii": i to nie tylko najbliżsi koledzy z zespołu, ale także trochę szerzej związani; po prostu z racji, że to odszedł ktoś bardzo zasłużony dla sosnowieckiego hokeja, to i w takim razie środowisko, choćby i kibice, jest obecne.
Raz jeszcze wyrazy współczucia Rodzinie i odpowiednia modlitwa dla Zmarłego, śp. Piotra.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-07-08, 5:38 pm

Blajpios napisał(a):Ne znam całości artykułu W. Todura (limit wolnego dostępu) - toteż i z pewną ostrożnością odnoszę się do wypowiedzi dyrektora sekcji,

Proszę uprzejmie- bo warto znać całość. :
katowickich Bogucicach odbył się w czwartek (7 lipca) pogrzeb Piotra Białonia, czterokrotnego mistrza Polski w barwach Zagłębia. W ceremonii nie wzięła jednak udziału delegacja sosnowieckiego klubu. Piotr Majewski, dyrektor hokejowej sekcji, przeprasza za wpadkę.
Piotr Białoń (rocznik 1944) był związany z Zagłębiem od 1974 do 1983 roku. W tym czasie cztery razy pomógł drużynie sięgnąć po mistrzostwo Polski (w latach 1980, 81., 82., 83.) oraz wicemistrzostwo w (78. i 79.). – To od niego zaczęło się w naszym klubie wszystko, co dobre. Pierwsze sukcesy Zagłębia nie byłyby możliwe bez Piotra. Grał jak natchniony. Miał już swoje lata i tylko dlatego nie trafił wtedy do reprezentacji. Był superpomocnym człowiekiem. Nikomu w potrzebie nie odmówił wsparcia. Zależało mu na Zagłębiu. Namawiał wielu hokeistów, żeby do nas przyszli. To także za jego sprawą koszulkę Zagłębia założyli Mietek Nahuńko, Józek Nibus czy Konrad Jajszczok. Dusza człowiek. Świetny gawędziarz. Zarażał innych dobrym humorem i śmiechem. Będzie mi go bardzo brakowało – wspominał kolegę z zespołu Adam Bernat, obrońca i mistrz Polski w barwach Zagłębia.

2
ADAM BERNAT HOKEJ NA LODZIE SOSNOWIEC ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
GKS Katowice pożegnał Piotra Białonia z honorami
Adam Bernat wziął udział w uroczystościach pogrzebowych. – Nad grobem zabrakło klubowej delegacji Zagłębia. To wstyd! Serce mnie bolało... Piotrek był oddany temu klubowi na dobre i na złe, a na koniec nie znalazł się nikt, żeby go pożegnać. Zagłębie powinno brać przykład z GKS-u Katowice, który żegnał swojego zawodnika z honorami, na jakie zasłużył – podkreśla Adam Bernat, który stał nad grobem z kilkoma byłymi zawodnikami Zagłębia.

– Klubem zarządzają dziś ludzie, dla których więcej warci są koledzy z podwórka niż klubowe legendy. Nie sądziłem, że dożyję czasów, gdy Zagłębiem będą zarządzać tak niekompetentne osoby. Takiej osoby jak Łukasz Girek Zagłębie na stanowisku prezesa jeszcze nie miało... To jakaś gówniarzeria, a nie poważny klub. Tak się szczycą tymi pięcioma tytułami mistrza Polski hokeistów, że tych pięciu gwiazdek mało sobie na czole nie wytatuują. Gdy jednak trzeba pożegnać człowieka, bez którego takich sukcesów by nie było, to nie ma nikogo. Zagłębie wystawiło sobie fatalne świadectwo – grzmi Adam Bernat.

Piotr Majewski, dyrektor hokejowej sekcji, z pokorą przyjmuje krytykę. – To się nie powinno zdarzyć. Przepraszam rodzinę zmarłego oraz tych, których uraziliśmy. Wynikło to z natłoku obowiązków, ale to i tak nas nie tłumaczy – podkreśla.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez paw25 2022-07-08, 6:07 pm

Taka mentalność sosnowiecka..napchać własne kieszenie tylko to sie liczy.Rudy,,Tochel , ,Stanek , Jaroszewski,Tomczyk ,Girek.W tym mieście nigdy nie będzie dobrze...Potem zdziwienie co się dzieje z frekwencją....Tyle lat z małymi przerwami taplać się w gównie...
Ostatnio edytowano 2022-07-08, 6:18 pm przez paw25, łącznie edytowano 3 razy
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-07-08, 6:12 pm

Niebawem przeskoczymy Wąchock!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-08, 9:43 pm

GrubyPerez napisał(a):
Blajpios napisał(a):Ne znam całości artykułu W. Todura (limit wolnego dostępu) - toteż i z pewną ostrożnością odnoszę się do wypowiedzi dyrektora sekcji,

Proszę uprzejmie- bo warto znać całość. (...)

Dzięki więc piękne za udostępnienie. Przyznam, że spodziewałem się nawet "ostrzejszego" tekstu W. Todura, tymczasem jest dosyć wytonowany. Ostry jest A. Bernat - i co do skali jego zaangażowania w soczyste oskarżenia trudno mi cokolwiek powiedzieć. Z jednej strony bowiem mogą być osobiste odniesienia biorąc pod uwagę jego pozycję jeszcze nie tak dawno, jak również "wymiksowanie" go z niej - ale z drugiej to on właśnie "od podszewki" wie wiele rzeczy, których ja (i wielu z nas?) jedynie może się domyślać i z pewnością A. Bernat to, co mówi, to robi to na swoje konto. Tyle - co do skali. Bo zarazem - co do podstaw, to niestety, nie ma wątpliwości, że takie są, co do jego opinii, bezsprzeczne. Trudno znaleźć jakieś naświetlenie, w którym byłoby inaczej. W dodatku - samemu czuję "wzmaganie ciśnienia", jak sobie pomyślę, jak musiał się czuć ktokolwiek z Zagłębia w czasie ceremonii (tym bardziej A. Bernat), gdy co rusz powracała świadomość, że nie ma na tej uroczystości z Zagłębia nikogo oficjalnie... Pomyślawszy o tym - tym łatwiej rozumiemy, że w końcu ktoś wybucha.
Niestety, tekst artykułu nie daje jasnej odpowiedzi, kto jeszcze z Zagłębia był obecny - czy w jakiś sposób ta prywatna reprezentacja jakoś ten skandaliczny brak "reperowała" - przez rozległość reprezentacji, różnorodność, znaczenie osób obecnych, środowisko nie tylko zawodnicze?
Co do wypowiedzi dyrektora P. Majewskiego natomiast. Szacunek wobec W. Todura, bo relacjonuje ją bez "chwytów redakcyjnych potępienia", można by nawet mówić o jakiejś "życzliwości w scenerii obiektywizmu". Pełna wypowiedź dyrektora (tzn. o ile taką jest wypowiedź z artykułu) - nawet trochę lepiej się prezentuje niż wychodziło z wcześniejszej wiedzy, bo autor artykułu wskazuje na jednak pozytywny wymiar u wypowiadającego się, to znaczy pokorę - a w dodatku P. Majewski dodaje tutaj słowa, które w tym kontekście są potrzebne, sprawiają, że wypowiedź ta nie jest totalnym "odlotem": czyli że on podaje informację o tym, jak do tego zaniedbania doszło, ale ma świadomość, że to nie jest żadne usprawiedliwienie. Tyle dobrze.
Oczywiście - już zupełnie nie jestem w stanie nie tylko powiedzieć, ale nawet snuć bardziej ukonkretnionych hipotez: o ile w tym przekazie artykułu grają rolę sprawy "kontekstowe", być może wiadome autorowi artykułu - jak choćby faktyczna rola działaczy sekcji hokejowej, dyrektora itp.
Jak napisałem wyżej: dzięki za tekst. Pozwala on bardziej sobie uzmysłowić sytuację.
To znaczy - sytuację naprawdę niepojętą, skandaliczną - więcej: dogłębnie smutną.
No i wobec tego nadal pozostaje to, co pisałem - jeżeli chodzi o jakąś teraz reakcję, żeby nie zostało przez brak reakcji podtrzymane to "zaniedbanie":
Blajpios napisał(a):(...)Innymi słowy - faktycznie nie wystarcza samo "przeproszenie za wpadkę", jest pytanie, co się zrobi, by tę palącą dziurę braku Klubu na pogrzebie jakoś zasypać??? (...)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2022-07-08, 10:45 pm

Polecam artykuł o Górniku Zabrze. Sporo patologicznych analogii; https://weszlo.com/2022/07/05/malgorzat ... o-reportaz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2022-07-08, 11:09 pm

Polecam posłuchać o Ruchu i o stowarzyszeniu kibiców. Dlaczego My o tym nie pomyślimy? Już raz o tym pisałem.

https://www.youtube.com/watch?v=BWBTZU8CLyI
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez paw25 2022-07-09, 4:28 am

Ruch to klub rodzinny widać to po frekwencji...Powinniśmy się uczyć od nich podejścia do kibicowania czy zarządzania .Zresztą widać że odbudowali się bardzo szybko....W Sosnowcu od wielu lat " rakiem " tego klubu są tzw " działacze"
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2022-07-09, 8:24 am

August napisał(a):Polecam artykuł o Górniku Zabrze. Sporo patologicznych analogii

Hłehłe :lol: Jakbyś w artykule zamienił nazwę klubu z Górnik Zabrze na Zagłębie Sosnowiec oraz nazwiska prezydentów miast, to nie tylko sposób "prowadzenia" klubów, ale i medialne wypowiedzi prezydentów, są ze sobą dziwnie zbieżne... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-09, 1:13 pm

August napisał(a):Polecam artykuł o Górniku Zabrze. Sporo patologicznych analogii; https://weszlo.com/2022/07/05/malgorzat ... o-reportaz
Tom napisał(a):Polecam posłuchać o Ruchu i o stowarzyszeniu kibiców. Dlaczego My o tym nie pomyślimy? Już raz o tym pisałem.
https://www.youtube.com/watch?v=BWBTZU8CLyI

No, ale po co? Takich artykułów zresztą jest więcej. Parę dni temu w jakimś wywiadzie szef tzw "Socios" Wisły (nie mylić za bardzo z Socios Barcelony, bo w niej, to socios są formalnymi faktycznymi współwłaścielami w Wiśle zaś, to raczej stowarzyszenie kibiców) - wypowiadał się sensownie o znaczeniu ich wpływu i udziału w życiu klubu; łącznie z tym, że szykują się do desygnowania do rady nadzorczej jakiegoś przedstawiciela oficjalnego, bo aktualnie Jagodziński, Błaszczykowski i kto tam jeszcze jest, liczą się z tym ruchem. No, ale ten szef socios ma świadomość, że nie tylko to, że nie jest to inna działalność aniżeli wyzywanie od debili i totalnego dna na każdym kroku potwierdzanego, tylko wie on, że chodzi o jeszcze więcej: ten przedstawiciel musi być nie tylko ich "kolegą kibicem", ale musi, nawet przy wiadomym dla nich ograniczeniu roli takiego przedstawiciela, być w stanie sensownie uczestniczyć w obradach, coś wnieść na miarę rady nadzorczej. Dalej idąc - choćby i Lecha można powołać się na przykłady znaczenia kibiców - a i z Legii i paru innych... No i tu jednak, też dochodzimy do coraz bardziej złożonych spraw. Nie tylko bowiem o zdolności właścicielskie tu chodzi do takiej współpracy - czyli że jeżeli w Zagłębiu np. wciąż wielu wierzy, także po stronie kibiców, że to p. A. Chęciński jest właścicielem klubu, to jak tu mówić o zdolności z tej strony do przejrzystości np. Rady Nadzorczej? Niemniej, jak napisałem, nie tylko z tej strony jest problem - bo jest i problem, że we wspomnianych wyżej wpływach kibicowskich, idąc od jednego klubu do drugiego, coraz bardziej może być pytanie o zgodę, czy ograniczenie wpływów już nie tylko kibolskich, czyli bardzo emocjonalnie związanych ludzi - ale wręcz wpływów chuligańskich i jeszcze bardziej przestępczych (przedwczorajsze przejawy na Lechii, to tylko jeden sygnał tego, co i gdzie indzej też jest). To są problemy i polskiej w ogóle piłki - i już nie tylko polskiej. Bardzo niełatwe do rozwiązania.
Tak więc - i po co tu sięgać do takich przykładów, jak z Górnikiem, jak z Ruchem, Wisłą, czy Lechem, po co sięgać po takie wywiady? O Stowarzyszeniu Kibiców Zagłębia pisałem już kilkanaście lat temu, to co da teraz takie przeczytanie takiego podsuniętego artykułu? Naprawdę, w kółko dochodzenie do wniosków, że jest źle, że są układy, że dno w tym Zagłębiu, że debile albo inni - to wręcz samym nam piszącym nie służy wręcz do niczego, bo to tylko jakby rozdrapywanie ran. Tak mi się wydaje, dlatego, jak napisałem w innym wątku, moja wiara w sens takiego tu pisania, jest "ograniczona" obecnie dość mocno.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-07-09, 1:27 pm

Tom napisał(a):Polecam posłuchać o Ruchu i o stowarzyszeniu kibiców. Dlaczego My o tym nie pomyślimy? Już raz o tym pisałem.

https://www.youtube.com/watch?v=BWBTZU8CLyI



Pomyślcie zatem :niezle:

już byli tacy co pomyśleli- tylko inni pomyśleli - że im nie po myśli ten pomyślunek
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2022-07-09, 9:10 pm

Czyli co? Nic się nie da zrobić nikomu się nie chce tylko pozostaję się łudzić ,że kiedyś w niedalekiej przyszłości znajdzie się bogaty sosnowiczanin jak w Częstochowie i może dożyje normalności i jakiegoś sukcesu na krajowym podwórku. Blajpios czy uważasz , że nie wyłonilibyśmy przedstawiciela co wnosiłby coś na radzie nadzorczej? Co do układów chuligańskich i innych nie wiem nie orientuje się jak to wygląda w naszym klubie.
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników