PrzeglÄ…d prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2021-02-15, 2:12 pm

Michał Masłowski dla 2x45: Nie wierzono w moje urazy. W Legii myślałem, że to ja zwariowałem, a wszyscy wokół są normalni...
(...)
W wywiadzie dla sport.pl mówiłeś, że nad ofertą Goricy zastanawiałeś się 3 godziny. Nad tą z Sosnowca podejrzewam, że nieco dłużej.

Na pewno dłużej. Przed transferem do Goricy przyjechałem do rodziców, spędziłem tam pół dnia i powiedziałem mamie, że wyjeżdżam do Chorwacji. Myślała, że żartuję. A ja wziąłem rzeczy, które miałem w aucie i pojechałem. Szybko obejrzałem jeden z meczów i od razu pomyślałem, że będzie dużo do zrobienia. A co do Sosnowca – to nie była jedyna opcja. Prowadziłem dosyć zaawansowane rozmowy z kilkoma klubami z I ligi.

Między innymi z Odrą Opole.

Też, ale nie będę mówił o szczegółach. Jakbym dłużej poczekał, to podejrzewam, że bym tam wylądował. No ale wiadomo, klub też prowadzi rozmowy z innymi zawodnikami, ma swoje ustalenia i ja to rozumiem. Ze strony innych klubów albo brakowało konkretów, albo nie mogli się jednoznacznie określić. Nie wiem, czy chodziło o kadrę, finanse, czy jeszcze o coś innego, ale wyszło na to, że nie dostałem żadnej oferty. A Zagłębie wyciągnęło do mnie rękę, mimo że potrzebowałem trochę czasu, żeby się wprowadzić, bo nie byłem od razu do grania. Jestem bardzo, bardzo pozytywnie nastawiony po tych rozmowach. Już nie mogę się doczekać wyjścia na boisko. W klubie muszą mnie nawet hamować, bo jestem za bardzo w gorącej wodzie kąpany. Chciałbym grać już, teraz!
A kiedy będziesz do gry?

Na sparingi myślę, że jeszcze za wcześnie. Chciałbym być w kadrze na początku rundy. Nie chcę składać żadnych deklaracji, bo to trenerzy wiedzą najlepiej i oni zdecydują. Widzą, że pracuję i że wszystko idzie w dobrym kierunku. Pościągali kilku chłopków i cel mamy jasny - utrzymać Zagłębie w I lidze.
(...)

Całość wywiadu: http://www.2x45.info/aktualnosci/65298/ ... -normalni/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2021-02-16, 10:59 pm

Zagłębie Sosnowiec. Pierwszy wybór trenera
16 lutego 2021 Krzysztof Polaczkiewicz I liga, Maciej Ambrosiewicz, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec

Maciej Amrosiewicz, nowy pomocnik sosnowiczan, o miejsce w składzie może być spokojny.

Jest on jedynym piłkarzem Zagłębia, który wszystkie sześć tegorocznych sparingów rozpoczynał w wyjściowym składzie. Był on jednocześnie pierwszym zimowym wzmocnieniem I-ligowca. 22-letni piłkarz, znany z występów w Górniku Zabrze, podpisał z Zagłębiem 2,5-letni kontrakt. Na Ludowy trafił z Wisły Płock, której barw bronił przez minione półtora sezonu. Jesienią ubiegłego roku stracił jednak miejsce w składzie, zagrał tylko w dwóch meczach i po zakończeniu rundy rozstał się z klubem.

Z tym trenerem…
– Po rozwiązaniu umowy z Wisłą Zagłębie błyskawicznie zaoferowało mi kontrakt. Na pewno wpływ na wybór klubu miała osoba trenera Kazimierza Moskala. Preferowany przez niego styl gry bardzo mi odpowiada – mówił po złożeniu podpisu na umowie.


Piłkarz ma plany wobec nowego klubu, a trener Moskal wiąże z nowym graczem spore nadzieje, co widać po grach kontrolnych, w których Ambrosiewicz jest pierwszym wyborem szkoleniowca. Trener sosnowiczan w dotychczasowych meczach rotował składem, ale w pierwszej jedenastce zawsze było miejsce dla wychowanka Arki Gdynia.

– Mam nadzieję, że spełnię w Sosnowcu pokładane nadzieje i pomogę drużynie. Środek pomocy to dla mnie najlepsze miejscu na boisku. Rozmawiałem z trenerem Moskalem o mojej grze i muszę być przygotowany na wszystko. Przede wszystkim nie mogę się przyzwyczajać do jednej pozycji. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje trener, który może mnie ustawić gdzie indziej. Najczęściej gram na pozycji numer 6 i tak powinno być w lidze. W środku pola jest dużo takich sytuacji, że rywala ma się na plecach i trzeba wtedy utrzymać się przy piłce. Trener chce tego utrzymania piłki w środku boiska – tłumaczy pomocnik sosnowiczan, który w Zagłębiu chce wrócić do regularnych występów na ligowych boiskach.

Krok w tył, dwa w przód
– Czasem trzeba zrobić krok w tył, aby następnie wykonać dwa do przodu, stąd decyzja o przejściu do I ligi. Zagłębie to klub z ambicjami. Teraz jest nisko w tabeli, ale wiosną wszyscy będziemy mieli jeden cel – dźwignąć klub wyżej. Dla mnie miniona jesień też nie była udana, dlatego z podwójną motywacją przystąpię do rundy rewanżowej. Czuję się w nowym otoczeniu bardzo dobrze.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że znalazłem się w tym regionie. Spotkałem w Sosnowcu ludzi pozytywnie nastawionych do mnie, życzliwych, przyjaznych. Bardzo liczę na to, że kibice pojawią się w końcu na trybunach i będziemy mogli liczyć na ich doping. Jak grałem na Stadionie Ludowym przeciwko Zagłębiu, to zawsze był świetny doping, czuło się fajną atmosferę – podkreśla Ambrosiewicz.

Czytaj jeszcze: Machała czwarty do brydża?
Dobrze zacząć
Nowy gracz sosnowiczan z optymizmem patrzy w przyszłość, ale zaznacza, że bardzo ważny dla przebiegu całej rundy rewanżowej będzie początek wiosennych zmagań.

– Najlepiej byłoby zacząć rundę od zwycięstwa w pierwszym meczu z Bruk-Bet Termalicą. Początek będzie szczególnie ważny. Gdy zaczynasz od wygranej, punktujesz… To od razu napędza atmosferę. Od początku okresu przygotowawczego ciężko pracujemy, a nie ma się co oszukiwać, że przygotowanie fizyczne w I lidze jest bardzo ważne. Gry sparingowe też napawają optymizmem, choć oczywiście wiemy, że jeszcze musimy nad pewnymi rzeczami popracować. Mamy jeszcze prawie dwa tygodnie do ligi, przed nami jeszcze jeden mecz kontrolny. Uważam, że mamy naprawdę fajną grupę piłkarzy, z dużymi umiejętnościami. Musimy teraz udowodnić swoją wartość na boisku – dodaje pomocnik Zagłębia, który wiosną ma być jednym z liderów sosnowieckiej drużyny.

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... r-trenera/
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2021-02-19, 8:54 am

Robert Podoliński dla Interii: Chcemy budować wielkie Zagłębie Sosnowiec małymi krokami. Wideo

WIDEO | Wczoraj, 18 lutego (16:47)
Mamy ambitne plany wobec Zagłębia Sosnowiec. Na razie cieszy fakt, że udało się nam przeprowadzić dobre transfery. Cel numer jeden na rundę wiosenną to utrzymanie się w 1. lidze - mówi z rozmowie z Interią Robert Podoliński, były trener klubów Ekstraklasy, dyrektor sportowy Varsovii, doradca zarządu Zagłębia Sosnowiec.:
https://sport.interia.pl/klub-zaglebie- ... Id,3034258
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2021-02-19, 10:57 am

Misak nie zagra z Termalicą, czyżby znowu idiotyczna klauzula w jego kontrakcie zabraniająca mu zagrać przeciwko poprzedniemu klubowi? W ostatnim Cafe Futbol Boniek mówił o takich zapisach w umowach, informując, że nie są w żaden sposób usankcjonowane w przepisach PZPN i wystawienie zawodnika w takim meczu nie skutkowałoby żadnymi sankcjami.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2021-02-23, 1:55 pm

Polski, czy "polski" klub?!
https://youtu.be/fk_hkDr05Bg
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2021-02-23, 3:46 pm

Nie zdziwiÄ™ siÄ™ jak Bytom ich wyRucha i znowu nie awansujÄ…
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2021-02-23, 4:08 pm

novack napisał(a):Polski, czy "polski" klub?!
https://youtu.be/fk_hkDr05Bg

Ich imprezy nawet nie majÄ… podjazdu do tych organizowanych przez nasze FC Newcastle.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez slawekchicago 2021-02-23, 5:54 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Polski, czy "polski" klub?!
https://youtu.be/fk_hkDr05Bg

Ich imprezy nawet nie majÄ… podjazdu do tych organizowanych przez nasze FC Newcastle.


Nie kojarzÄ™ ;-)
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2021-02-23, 6:13 pm

slawekchicago napisał(a):Nie kojarzę

Szef fanklubu zawsze schowa głowę w piasek
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez slawekchicago 2021-02-23, 6:48 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Nie kojarzę

Szef fanklubu zawsze schowa głowę w piasek


CHICHOSZA :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Adam1906 2021-02-23, 7:02 pm

slawekchicago napisał(a):Nie kojarzę ;-)

Czego SÅ‚awek nie kojarzysz?... :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez slawekchicago 2021-02-23, 7:23 pm

Adam1906 napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Nie kojarzę ;-)

Czego SÅ‚awek nie kojarzysz?... :)

Obrazek


Z cyklu "wyciekło w sieci"
:lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2021-02-23, 11:08 pm

Przecież to najnowsze zdjęcia łazika z Marsa . Brak grawitacji go załatwił :lol:
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2021-02-24, 7:36 am

https://sportdziennik.com/chorzow-pod-lupa-cbsp/
A to co wydaje Chorzów w porównaniu z Sosnowcem, to drobne, no i Miasto Chorzów ma tylko 25% własności Ruchu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2021-02-24, 8:37 am

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/chorzow-pod-lupa-cbsp/
A to co wydaje Chorzów w porównaniu z Sosnowcem, to drobne, no i Miasto Chorzów ma tylko 25% własności Ruchu.

Wiesz, wbrew pozorom sytuacja u nas a ta w Chorzowie wydaje się być diametralnie inna. U nas samo Miasto od lat raczej nie udziela pożyczek klubowi a formalnie je dokapitalizuje to znaczy podwyższa kapitał poprzez objęcie emisji nowych akcji, a pieniądze z opłacenia tych akcji trafiają do klubu. I jest to sytuacja klarowna. Jeśli chodzi o pożyczki to może się mylę ale wydaje mi się, że obiło mi się gdzieś o uszy, że tych udzielały spółki miejskiej jak Wodociągi. A te są w pełni samofinansujące się. Oczywiście inną sprawą jest kwestia czy Miasta powinny i w jakiej wysokości wspierać publicznymi pieniędzmi zawodowe kluby no i oczywiście sposób gospodarowania przez kluby tymi środkami.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników