PrzeglÄ…d prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2019-02-21, 3:03 pm

Gość był promowany jako fachowiec wysokiej klasy i człowiek uczciwy . Widocznie wracają usługi fryzjersko - varowo - licencyjne .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2019-02-21, 8:26 pm

Właśnie dostałem skarb kibica . Czytam tabele wszech czasów i piszą tu ze Zagłębie 14 przed nami Polonia Warszawa 65 pkt więcej i na 12 Gejksa z przewagą 129 pkt . W związku z tym podanie o opuszczenie ekstraklasy zostało rozpatrzone negatywnie . Mamy trzy sezony żeby zdobyć 130 pkt i górować nad hanysami . Niestety powyżej są już znacznie większe straty i kluby w większości graja w ekstraklasie ale i na to przyjdzie pora .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tom 2019-02-21, 9:53 pm

Tomcjo tylko , że my rozgrywamy dopiero 2gi sezon gdzie za zwycięstwo są 3 punkty a tych wygranych meczy mamy za 3 dopiero 7 :-( :redface:
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2019-02-22, 10:39 am

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Blajpios 2019-02-22, 5:45 pm

RUDI napisał(a):Tak trochę w innym temacie -
"Będzie zmiana nazwy województwa śląskiego na śląsko-małopolskie ?Petycja trafi do MSWiA .
Województwo śląskie ma zmienić nazwę na śląsko-małopolskie. Dzisiaj przedstawiciele kilkunastu stowarzyszeń złożyli w Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach petycję w sprawie zmiany nazwy województwa śląskiego na śląsko-małopolskie oraz zmiany jego heraldyki"

-> https://dziennikzachodni.pl/bedzie-zmia ... r/13903862


To ja zacytuję "z trochę innego tematu", z innego wątku z tutejszego Forum wpis sprzed 10 latu bez paru miesięcy. Nie bardzo jestem pewien mechanizmu szukania tu na Forum, nadto samemu nie jestem pewien, które fragmenty pisane były tylko tu, które na innych Forach, na pewno jednak poniżej cytowany nie jest pierwszym na ten temat, bo praktycznie - choć rozwijając się w biegu czasu - ten temat, jako powiązany też z rozwijanym i analizowanym rozmaicie tematem "silenizacji", "ześląszczania", "zgórnośląszczania", to praktycznie od samej reformy administracyjnej żyje, jeżeli chodzi o "tego autora".

Blajpios 16 czerwca 2009 r. napisał(a):(...)
1. Choć jest to odpowiedź - jak wspomniałem - dopowiadająca się do dyskusji z Kolegami z innych wątków, jednak pierwszy punkt wpisu bardziej ogólnie zarysuję. Moim zdaniem - co już od lat, od dyskusji nad reformą administracyjną zaznaczam, Zagłębie stoi na pewnym rozdrożu. Rozdroże oznacza wybór w dwóch perspektywach, płaszczyznach. Po pierwsze - rozwój regionu w pełni żywotnego w skali Polski, czy jedynie bardziej "historyczno-folklorystycznie" postrzegając Zagłębie. Po drugie, istotne: Zagłębie się da zgórnośląszczyć głupio, mądrze wejdzie w rzeczywistość postrzegania jako Śląsk - czy też ocali swoją odrębność, samodzielność czy tożsamość regionalną w mądry sposób, to znaczy rzecz jasna odnajdując się mądrze i wobec Śląska, który postrzegany jest jako odmienny "od początku", od korzeni przez Zagłębiaków i Ślązaków - i wobec Małopolski, która stanowi "źródło" Zagłębia, choć zaborcy przedefiniowali ten związek odcinając od korzeni i jakkolwiek miałoby Zagłębie, gdyby chciało być sobą, odrzucić te narzucone zniekształcenia, to oczywiście, że nie może tego uczynić całkowicie, historyczne zaszłości ziemi pogranicza, na pewno jakoś pozostają jako wyznacznik.
(...)
Lepiej jednak wysilić mózgownice i zrobić wysiłek wniknięcia w głębie procesów historycznych, bo jak pisałem, nie da się ocalić regionu realnie funkcjonującego, tylko najwyżej jako "folklor i historyczna odrębność", gdy w Polsce tysiącletniej, budującej regiony od tysiąca lat i trzydziestomilionowej chciałoby się zamknąć w jednym wątku historii, dwustu lat kopalnictwa kamiennego w czterech miastach i na poziomie 250 tysięcy góra. Przecież bowiem, tak rozumiane wąsko i ściśle Zagłębie, to nie pociągnie za sobą nawet tych niespełna 500 tysięcy mieszkańców, co przypadają na Czwórmieście. Naprawdę wierzycie, że wszyscy mieszkańcy żyjący w tych miastach identyfikują się z Zagłębiem może nawet nie za wszelką cenę, ale zdecydowanie przeciwstawiając się zgórnośląszczeniu, gdy tylu przybyło z różnych stron i przecież to, co można przeciwstawić zgórnośląszczeniu, to wygląda mizernie, skoro miałoby oznaczać rzecz raczej nie dla przyjęcia dla Polski, że będzie "honorować" region, który ogranicza się do części mieszkańców 4 miast.
(...)
Realizm - to także nie marzenie, że "wystarczy to Zagłębie samo w sobie" - tylko zauważenie, że nawet realny region, czyli mający wielosetletnią historię, cywilizację i miast i wsi, nie jeden tylko odłam społeczny "górniczo-hutniczej przeszłości", mający milion ludzi, którym nie przeszkadza zagłębiowska identyfikacja - przecież nie ma żadnych szans na bycie województwem. Czyli - trzeba też szersze odniesienia, proszę Kol. LucasUSA, zauważać. Nie chodzi zaraz o przenoszenie do woj. małopolskiego. Z pomocą Podbeskidzia, Ziemi Częstochowskiej, nawet Śląska Cieszyńskiego, który też nie chce dać się zgórnośląszczyć - a piszę o tym, proszę Kol. José znów od paru lat: łatwiej to przeprowadzić - da się osiągnąć zyskowne dla Zagłębia nazwanie obecnego województwa katowickiego śląsko-małopolskim. Pozostając w tym województwie, jeżeli chce się myśleć o zachowaniu swej odrębnej tożsamości, posiadanie "w zapleczu" odniesienia choćby historycznego do większej krainy, wzmaga czy osłabia pozycję Zagłębia wobec wielomilionowej rzeczywistości Górnoślązaków. Jak by tak "przypadkiem wzmagało" - to czy przez to będzie trudniej pokazywać, że Zagłębie to nie dziwactwo upartych mieszkańców 4 miast, tylko realność historycznie zakorzeniona?
(...) To z Małopolski przyszedł i badał region Kantor-Mirski i jeszcze przed wojną ruszano po raz kolejny przeciw zaborcom ku dookreśleniu Zagłębia Wielkiego, czyli łącznie z Olkuszem. A w XIX wieku powiat olkuski, do którego wówczas "ścisłe Zagłębie" należało jako część - balansował między Krakowem a Kielcami, Radomiem.
3. Idea Zagłębia Wielkiego oczywiście nie jest łatwa. Nie jest łatwa, bo trzeba pokonać mechanizmy zaszczepione w PRLu, ciasnotę czy przyzwyczajenia skojarzeń no i nie uda się, gdy z pogardą dalej "małe Zagłębie" będzie patrzeć czy to na Jaworzno, czy na Olkusz, czy nawet z lekceważeniem wagi ich przynależności do Zagłębia - na Zawiercie. Wymaga porozumienia wszystkich, zrozumienia, że każde z tych Zagłębi z osobna, to ma duże szanse "rozmyć się", tworząc zaś wspólnie większą całość, ma szanse na bycie regionem zauważanym i uznawanym w Polce jako region realny. Praca na pewno jest trudna - bo tymczasem nawet "małe", czy "ścisłe" Zagłębie ma trudności z własną tożsamością. Parę lat temu, co parę miesięcy zabierałem głos w dyskusji "tożsamość Zagłębiaka", gdzie apelowałem nie tylko jak o pozytywne jej nakreślanie - ale już dałem spokój.
(...)

viewtopic.php?f=13&t=7353#p226461

"Dawałem spokój" już potem sukcesywnie, coraz bardziej godząc się z tym, że sprawa została rozstrzygnięta, Zagłębiakom podoba się to, jak jest, tylko co najwyżej czasem pomachają szabelką, ale trochę tak, jak palcem w bucie, np. w wewnętrznych rozmowach. Co dopiero jeżeli chodzi o tych jeszcze, co faktycznie stanowią już to społeczeństwo, bo napłynęli, zamieszkali jednak już od lat - i konsekwentnie zajmują swoje stanowisko także w kwestii samoświadomości i tożsamości regionalnej przez różne wybory i samookreślenia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez novack 2019-02-23, 1:31 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2019-02-23, 8:58 pm

https://www.sportslaski.pl/artykul/fura ... a-w-zabrzu
Fura szczęścia i geniusz Igora. Arcyważne punkty zostają w Zabrzu!
23.02.2019
Górnik Zabrze
Zagłębie obiło poprzeczkę, a później słupek bramki Martina Chudego, a kiedy wydawało się, ze na wagę remisu do siatki trafił Tomasz Nawotka sędzia Bartosz Frankowski po konsultacji z wozem VAR gola nie uznał. Górnik Zabrze w meczu o "sześć" punktów pokonuje Zagłębie Sosnowiec 2:1, ale trener Marcin Brosz przed zbliżającym się wyjazdem do Białegostoku ma nad czym pracować.

Krzysztow Dzierżawa/PressFocus
Zabrzanie, w których szeregach od pierwszej minuty wystąpił zakontraktowany w minionym tygodniu Sekulić (posadził na ławce Adama Arnarsona) już tradycyjnie mocno weszli w spotkanie i wysokim pressingiem wybijali z głowy grę swoim przeciwnikom. Co więcej, już w 13. minucie przeprowadzili koronkową akcję, po której z asysty Jesusa Jimeneza skorzystał Valerian Gvilia. Gruzin w tempo wyszedł do zagrania Hiszpana i gubiąc obronę rywala zdobył swoją debiutancką bramkę przy Roosevelta. Jimenez zanotował tymczasem już szóstą asystę w trwających rozgrywkach.
Zabrzanie przeważali, ale mając korzystny wynik nie forsowali tempa. Solidnie zabezpieczyli za to tyły. Zagłębie nie potrafiło znaleźć recepty na defensywę dyrygowaną przez Daniego Suareza, w której coraz pewniej spisuje się również Przemysław Wiśniewski. Trener Valdas Ivanauskas już po 30 minutach dokonał pierwszej roszady w składzie, zdejmując Lukasa Gessaka i wprowadzając za niego Sebastiana Milewskiego. Niewiele to pomogło - sosnowiczanie mogli wyrównać jedynie po błyskotliwym uderzeniu z wolnego autorstwa Patrika Mraza, który trafił w poprzeczkę. - A prawdę mówiąc już widziałem piłkę w siatce - przyznawał w przerwie doświadczony Słowak. Indywidualnie coś zdziałać próbował silny Vamara Sanogo, ale poza jednym, niegroźnym uderzeniem z dystansu nic z tego nie wynikało. W końcówce pierwszej odsłony Mateusz Możdżeń sprawdził jeszcze, czy Martin Chudy odrobił zadanie domowe ze Szczecina, próbując zaskoczyć golkipera Górnika z wolnego dokładnie w ten sam sposób, w którym kilka dni temu uczynił to Radosław Majewski z Pogoni. Tym razem jednak bramkarz Górnika zachował pełen spokój.
Sześć minut po przerwie błysnął duet, który tej wiosny zdaje się być najgroźniejszą bronią rozpaczliwie broniącej się przed spadkiem ekipy Zagębia. Z kompletnie odsłoniętej, prawej strony boiska przed bramkę Chudego dośrodkował Szymon Pawłowski, a do remisu doprowadził Żarko Udovicić. Kiedy wydawało się, że Górnikowi wyraźnie podcięło skrzydła, geniuszem błysnął Igor Angulo. Snajper zabrzan dostał piłkę od Sekulicia, przyjął ją tyłem do bramki i efektowną przewrotką dał gospodarzom prowadzenie.
Podopieczni trenera Marcina Brosza cofnęli się do defensywy. Niemal momentalnie potężnymi uderzeniami próbowali odpowiedzieć Pawłowski i Możdżeń, ale strzał tego pierwszego z problemami obronił Chudy, poprawka poszybowała zaś nad poprzeczką bramki Słowaka. Niezłą okazję miał również rozpychający się w "szesnastce" Sanogo, a w 73. minucie świetnie z wolnego przymierzył Możdżeń, tyle że trafił w słupek. Zabrzanie mogli mówić o szczęściu nie tylko dlatego, że futbolówka po wspomnianym uderzeniu jakimś cudem nie wpadła do siatki, ale też dlatego, że wygrali mimo że rywal po przerwie był od nich wyraźnie lepszy. Zagłębie trafiło zresztą do siatki w 80. minucie po tym jak piłkę wstrzeloną przez Jorgosa Mygasa skierował do niej Tomasz Nawotka, wcześniej jednak Grek faulował swojego Jimeneza i sędzia Bartosz Frankowski po konsultacji z wozem VAR gola nie uznał. Jedyną okazję na "zabicie" wyniku miał Angulo, ale źle podał mu piłkę Jimenez. Poza tym grę prowadzili niemal wyłącznie piłkarze w czerwonych strojach i dopiero w końcówce ich zapędy ostudził arbiter, pokazując czerwoną kartkę Vamarze Sanogo.
Górnik - przynajmniej do jutra - wskakuje na 12. miejsce w w tabeli Ekstraklasy i oddala się od strefy spadkowej. Styl w jakim zabrzanie ogrywają ostatnią ekipę ligi może odrobinę martwić, o nim prawdopodobnie za kilka dni wszyscy jednak zapomną. Dla ekipy z Roosevelta najważniejsze są punkty. Te zostają w Zabrzu, dzięki czemu Górnik powiększa swoją przewagę nad Zagłębiem do 8 punktów i wykonuje spory krok w stronę utrzymania.
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 - Valerian Gvilja 13'
1:1 - Żarko Udovicić 51'
2:1 - Igor Angulo 60'
Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Suarez, Koj - Mystakidis (46' Zapolnik), Żurkowski (68' Matuszek), Matras, Gvilia (83' Wolsztyński), Jimenez - Angulo. Trener: Marcin Brosz.
Zagłębie: Hrosso - Mygas (86' Ryndak), Polczak, Toth, Mraz - Nawotka, Możdżeń, Pawłowski, Gressak (33' Milewski), Udovicić (68' Nowak) - Sanogo. Trener: Valdas Ivanauskas.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Żółte kartki: Suarez, Mystakidis, Matras, Matuszek (Górnik), Toth, Pawłowski (Zagłębie)
Czerwona kartka: Vamara Sanogo 90' (Zagłębie, za faul)
Widzów: 13 884
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez xenon 2019-02-23, 9:16 pm

Czy prezes odpowie po jakiego dropsa zatrudnił Ryndaka? Ten facet nie potrafi samego siebie dogonić, a co dopiero młodego ogiera.Gruzini to przyjechali grać czy zdobyć obywatelstwo naszego kraju? Zmiana Zarko całkowicie ogłupiła Pawłowskiego, który nie miał z kim grać.Wie ktoś ilu zawodników przewinęło się przez klub w tym sezonie? Kiedy Pribula powróci do gry? jedyny plus to czerwień Sanogo bo na tego gościa nie mogę patrzeć w tej rundzie. :niezle: Bramkarz też nic lepiej od kudłatego i jedno co w tej drużynie jest na plus to to, że w 1 lidze tym składem będą wymiatać.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez petromar 2019-02-23, 9:31 pm

jakim składem? przecież tu nikt nie zostanie?????
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2019-02-23, 10:09 pm

Sanogo słaby ? ok . Obawiam się tylko ze bez niego zagramy jeszcze słabiej bo on rozbijał rywali fizycznie co dawało więcej miejsca Pawłowskiemu . Obawiam się tez ze Nowak i Gabedawa to będą mistrzowie sparingów jak Christovao
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez xenon 2019-02-23, 10:16 pm

jak nikt nie zostanie? a prezes,dyrektor od wszystkiego itd.co do Sanogo to według mnie nie wprowadzał ducha walki i jest wiecznie nie zadowolony z siebie.odpocznie to może pomyśli, że nie tylko on jest na boisku co przykładem byla akcja na poczatku meczu jak zabrał piłkę nie do niego adresowaną.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez xenon 2019-02-23, 10:24 pm

inna sprawa to też jesteśmy nie sprawiedliwi bo przy sukcesach byliśmy z prezesem, a przy potknieciach zostawiamy winę w jego gabinecie.Mam nadzieję na powtórkę koncowki sezonu z poprzedniego roku
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez August 2019-02-23, 10:32 pm

xenon napisał(a):inna sprawa to też jesteśmy nie sprawiedliwi bo przy sukcesach byliśmy z prezesem, a przy potknieciach zostawiamy winę w jego gabinecie.Mam nadzieję na powtórkę koncowki sezonu z poprzedniego roku

Przypomnij sobie jak było z Baczynskim. Doprowadził Zagłębie do dzisiejszej I ligi. Ale jak Zagłębie spadło - out.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez RUDI 2019-02-23, 10:52 pm

Tomcjo napisał(a):Obawiam się tylko ze bez niego zagramy jeszcze słabiej bo on rozbijał rywali

No chyba nie koniecznie tak jest ;-) ,wiesz że inaczej ogląda się mecze w domu ,inaczej na stadionie a jeszcze inaczej w kilkunastoosobowej grupie (tak ja dzisiaj) gdy nagrywałem mecze (teraz nie mogę ) mogłem tak dla swojej satysfakcji analizować sobie każde zagranie i zachowanie naszego poszczególnego piłkarza ,w dużej grupie ludzie zwrócą uwagę na każdy szczegół ,tyle hu..i co Sanogo dostał dzisiaj to nawet na Stadionie mi "umykało" , za egoizm ,za nieudolność ,za brak oceny sytuacji ,za teatralność ,za zbieranie piłek które lepiej mógł wykorzystać inny piłkarz ,itp,itd .Ja wiem czy bez niego zagramy słabej ? chyba w następnym meczu się przekonamy .
Ps Oceń sobie sam (tak na spokojnie ;-) bo jest skrót ) jakie gesty już mu się "wymykały" gdy minęło go podanie po którym padła bramka dla Zagłębia (1) To jest tylko i wyłącznie moje zdanie ;-) wiem co zrobił ale ja nie czułbym chyba żadnego żalu gdyby go w Zagłębiu nie było ,chyba że zje Marsa i przestanie gwiazdorzyć to może pomyślimy o angażu w 1 lidze w ekipie Zagłębia ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: PrzeglÄ…d prasy

Postprzez Tomcjo 2019-02-23, 11:13 pm

To ze od czasu Chorwacji ma pretensje do całego świata to fakt .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników