Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-01, 3:02 pm

I liga piłka nożna Top
Ruszyła transferowa ofensywa, a to jeszcze nie koniec
1 sierpnia 2020 Krzysztof Polaczkiewicz I liga, João Ribeiro Oliveira, Lukas Duriska, Olaf Nowak, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec, Łukasz Turzyniecki
Klub ze Stadionu Ludowego zrezygnował z kilkunastu graczy, więc sięga po nowych. Na razie pozyskał Portugalczyka, Słowaka i dwóch rodaków.

Jako pierwszy zakontraktowany został Olaf Nowak, który wraca na Ludowy. 22-latek reprezentował już barwy Zagłębia wiosną 2019 roku. W 14 meczach zdobył cztery 4 bramki. W minionym sezonie jesienią grał w Wiśle Płock, wiosną wrócił do macierzystego który klubu, czyli Zagłębia Lubin. Na Dolnym Śląsku napastnik nie zdołał się przebić do składu, zaliczył tylko jeden występ na boiskach ekstraklasy. Z Zagłębiem podpisał 2-letnią umowę.



– Wiele czynników złożyło się na to, że nie poszło mi tak, jakbym sobie życzył. Po dwóch kolejkach w Płocku nastąpiła zmiana trenera, odejść musiał trener Leszek Ojrzyński. Potem był Radosław Sobolewski i tak naprawdę nie wiem, co było powodem tego, że za wiele nie grałem. Ostatnie pół roku w Zagłębiu Lubin było kompletnie nieudane. O ile pamiętam, to zagrałem wtedy jakieś 7 minut. Teraz chcę grać jak najwięcej i strzelać jak najwięcej bramek – mówi piłkarz, który tak jak podczas pierwszej przygody z sosnowieckim klubem będzie grał z numerem 88.

Sosnowiczanie wzmacniają także drugą linię. W jej uszczelnieniu ma pomóc Portugalczyk João Ribeiro Oliveira. 28-latek trafił do Zagłębia z Académico de Viseu FC (druga klasa rozgrywkowa) gdzie występował na pozycji nr 6 lub 8. Przed Académico de Viseu FC grał w takich klubach jak Vizela, Olhanense, Salqueiros, Vilaverdense czy Braga, gdzie się zresztą urodził.

Czytaj jeszcze: O krok od kompromitacji
Na Ludowy trafili także dwaj nowi obrońcy, to Łukasz Turzyniecki oraz Słowak Lukasz Duriszka. Turzyniecki ostatnio był graczem Widzewa Łódź. Doskonale zna się z trenerem Krzysztofem Dębkiem, z którym spotkał się podczas gry w Legii Warszawa. Przy Łazienkowskiej występował w juniorach, w rezerwach, a także zaliczył występy w pierwszym zespole w edycji Pucharu Polski 2017/18, który zakończył się zresztą zdobyciem tego trofeum przez stołeczny klub. Występy na boiskach ekstraklasy się jednak nie doczekał. Turzyniecki najlepiej czuje się na prawej obronie.

Z kolei Słowak Duriszka to środkowy obrońca, który w Polsce gra od czterech lat. Najpierw był Raków Częstochowa, następnie Ruch Chorzów, a ostatnio Olimpia Grudziądz. Wysoki, mierzący ponad 190 centymetrów 28-latek ma za sobą także występy w Holandii i na Malcie.



João Ribeiro Oliveira, podobnie jak Turzyniecki i Duriszka, podpisali z klubem 2-letnie umowy. W przypadku Turzynieckiego znalazł się punkt mówiący o ewentualnym przedłużeniu kontraktu o kolejny rok.

To nie koniec transferowej ofensywy Zagłębia, którą na naszych łamach zapowiadał prezes sosnowiczan Marcin Jaroszewski. Jak ustalił „Sport”, w poniedziałek klub podpisze umowę z kolejnym Portugalczykiem.

Fot. Paweł Berek/PressFocus
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-03, 12:29 pm

"Syte koty z Zagłębia " mają się dobrze ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-08-04, 6:04 pm

Zapowiada się ciekawe jutrzejsze wydanie katowickiego "Sportu":

Kolejnego wypożyczenia Tomasza Nawotki z Legii Warszawa do Zagłębia nie będzie. 23-latek opuścił już Sosnowiec i na razie tutaj nie wróci. Na pewno do czasu gdy trenerem będzie Krzysztof Dębek, o którym jeszcze kilka tygodni temu piłkarz wypowiadał się w samych superlatywach. Więcej w „Sporcie"...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-08-04, 6:36 pm

[quote="Adam1906"]Zapowiada się ciekawe jutrzejsze wydanie katowickiego "Sportu":

[quote]Kolejnego wypożyczenia Tomasza Nawotki z Legii Warszawa do Zagłębia nie będzie. 23-latek opuścił już Sosnowiec i na razie tutaj nie wróci. [b]Na pewno do czasu gdy trenerem będzie Krzysztof Dębek[/b], o którym jeszcze kilka tygodni temu piłkarz wypowiadał się w samych superlatywach. Więcej w „Sporcie"...[/quote][/quote]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-05, 7:37 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-05, 11:34 am

Ich drogi się rozeszły…

Kolejnego wypożyczenia Tomasza Nawotki z Legii Warszawa do Zagłębia nie będzie. 23-latek opuścił już Sosnowiec i na razie tutaj nie wróci. Na pewno do czasu gdy trenerem będzie Krzysztof Dębek, o którym jeszcze kilka tygodni temu piłkarz wypowiadał się w samych superlatywach…


– Współpracowałem z trenerem Dębkiem przez kilka lat w Legii, bo prowadził mnie w juniorach, a także w zespole rezerw. Miałem przyjemność grać też pod jego wodzą w młodzieżowej Lidze Mistrzów. To szkoleniowiec, który duży nacisk kładzie na taktykę i na sprawy wydolnościowe.


To może być przełomowy moment w jego karierze trenerskiej. Ma za sobą wiele lat pracy z młodzieżą, prowadził drugi zespół Legii, od pewnego czasu pracował na własny rachunek w Sulejówku. Ma doświadczenie podparte teorią, bo przez wiele lat doskonalił warsztat i uzyskał licencję UEFA PRO.

Jeśli strony się dogadają, to uważam, że będzie to korzyść obopólna. Jego zajęcia zawsze były bardzo urozmaicone i ciekawe. Myślę, że szybko zaadaptuje się w nowym środowisku, a ci, którzy z nim pracowali, mu to ułatwią – mówił nie tak dawno łamach „Sportu” Tomasz Nawotka, charakteryzując nowego szkoleniowca.

Piłkarz podkreślał, że znają się z trenerem jak łyse konie, zaznaczając zarazem, że każdy z piłkarzy, także tych znanych trenerowi będzie musiał udowodnić swoją wartość.


Minęło kilka tygodni i sprawy przybrały nieco inny obrót. Po ostatnim meczu władze klubu przedstawiły listę zawodników, którzy opuszczą klub oraz tych, którzy znaleźli się na liście transferowej. W tym gronie znalazł się także Nawotka. Z jednej strony skończyło się jego wypożyczenie z Legii Warszawa, ale komunikat był jasny – czas Nawotki dobiegł w Sosnowcu końca, choć przecież to właśnie 23-latek był jednym z niewielu graczy, którzy w minionym sezonie nie zawiedli.

W sumie Nawotka wystąpił w sezonie 2019/2020 w 30 meczach ligowych, zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty. Tradycyjnie już grywał na kilku pozycjach, na bokach obrony, na skrzydłach. Jak sam podkreślał najlepiej czuł się w pomocy. Tam miał grać także po przyjściu trenera Dębka, który przejął zespół w czasie przerwy spowodowanej koronwarirusem.

– Rundę wiosenną pod wodzą trenera Dariusza Dudka zacząłem na boku pomocy. W wygranym meczu z Miedzią zaliczyłem asystę, wszystko dobrze się zapowiadało. Potem był czas pandemiczny, do tego przyplątał się uraz, ale wróciłem do gry, potem do pierwszej jedenastki. Niestety od meczu z Odrą Opole zostałem praktycznie odstawiony – relacjonuje piłkarz, który całą sytuacją jest bardzo rozżalony.


Czytaj jeszcze: Musimy grać do jednej bramki


– Podczas rundy wiosennej wydarzyło się kilka rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć. Nie chcę nawet o tym mówić. Powiem krótko – szkoda, że tak się to wszystko potoczyło. Inaczej wyobrażałem sobie współpracę z trenerem Dębkiem. Nikt tutaj nie mówi o graniu dlatego, że ktoś kogoś zna. Po prostu jestem zdziwiony, że tak to się potoczyło, ale nie chcę już do tego wracać. Podaliśmy sobie ręce, odchodzę z Zagłębia w zgodzie i niewykluczone, że może jeszcze kiedyś tutaj wrócę.

To w Sosnowcu mogłem wejść w dorosły futbol, tutaj awansowałem z drużyną do ekstraklasy, potem mogłem jako gracz Zagłębia zadebiutować w ekstraklasie. Szkoda, że ten sezon potoczył się tak a nie inaczej, na pewno potencjał tej drużyny był o wiele większy niż ostateczny wynik na koniec sezonu. Dobrze, że udało się ostatecznie uratować I ligę.

Trzymam kciuki za Zagłębie, ten klub zawsze będzie mi bliski – dodaje Nawotka, który chciałby w kolejnym sezonie zaistnieć na boiskach ekstraklasy. Jego przyszłość ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. Piłkarzem, który nadal ma ważny kontrakt z Legią interesują się Śląsk Wrocław, Wisła Płock oraz Stal Mielec.

– Czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków. Chciałbym już wiedzieć na czym stoję. Na pewno jestem mocniejszy psychicznie niż jeszcze rok, czy dwa lata temu. Czuję się na siłach powalczyć o miejsce w klubie z ekstraklasy – dodaje Nawotka, który w sumie w barwach Zagłębia w I lidzie i w ekstraklasie rozegrał 76 spotkań i strzelił w nich 3 bramki.
https://sportdziennik.com/ich-drogi-sie-rozeszly/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-16, 8:50 am

Zagłębie Sosnowiec. Tatuaże kibiców robią wrażenie. Malunki na ciele kibiców Zagłębia Sosnowiec są wyrazem miłości do klubu.
https://gol24.pl/zaglebie-sosnowiec-tat ... 2-15129413
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-16, 5:47 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-16, 7:36 pm

Tu z kolei najnowsze wypowiedzi naszego Władcy: https://www.radioem.pl/doc/6457750.Arka ... -Tego-chca
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2020-08-16, 7:58 pm

August napisał(a):Tu z kolei najnowsze wypowiedzi naszego Władcy: https://www.radioem.pl/doc/6457750.Arka ... -Tego-chca


Pan Chęciński jest dla mnie uosobieniem powiedzenia "każda władza zużywa się".
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-08-18, 10:09 am

Ooo nie udała się manifestacja
https://youtu.be/H6QBe0Y-iCI
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-18, 10:24 am

novack napisał(a):Ooo nie udała się manifestacja
https://youtu.be/H6QBe0Y-iCI


Ciekawy jestem co na to panujący nam liberalny Mr Pesident. Jakoś go nie widziałem na manifestacji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-08-18, 12:14 pm

novack napisał(a):Ooo nie udała się manifestacja
https://youtu.be/H6QBe0Y-iCI

Teraz to dopiero nikt nie będzie chciał zagrać w Zagłębiu ;-)

August napisał(a):Ciekawy jestem co na to panujący nam liberalny Mr Pesident. Jakoś go nie widziałem na manifestacji.


-> https://dziennikzachodni.pl/nie-zgadzam ... 1-15133144
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-08-18, 1:31 pm

jak Tomczyk jest tak przekonywujący, że dla Sosnowca grajki rezygnują z portugalskiej ekstraklasy to może by przekonał tego gościa. Nawet nie chodzi o talent czy poziom ale o chwyt marketingowy :) :
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,2621 ... xSportImg5
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-08-18, 4:17 pm

August napisał(a):jak Tomczyk jest tak przekonywujący, że dla Sosnowca grajki rezygnują z portugalskiej ekstraklasy to może by przekonał tego gościa. Nawet nie chodzi o talent czy poziom ale o chwyt marketingowy :)

Nie wierzysz w Tomczyka??? Jeden telefon i Faiq Bolkiah, syn sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha, zostanie przekonany do "Projektu Zagłębie" :niezle:

Gorzej, że jak zostanie skuszony przez Prezesa i dyrektora do zainwestowania w Zagłębie swojej forsy, to w dwa lata przy Kresowej rozjebaliby te jego 20 mld. dolarów w strzępy :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników