Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-05-18, 7:49 pm

Dziś prawdziwych cyganów już nie ma... w pierwszej lidze, i nie zamierzam się smucić, zresztą chyba nie tylko ja, bo na osiedlu atmosfera jak po 5:1 z Peru w 82 ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-18, 7:57 pm

Blajpios napisał(a): GKS Katowice momentami przeprowadzał ładne akcje, ale chyba zgubiła ich myśl, że mają "pod kontrolą" i zmarnowali parę sytuacji, w których mogli zamknąć wynik.

Czy aby Kolega w swoich rozważaniach nie poszedł za daleko ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-05-18, 8:00 pm

Nie sposób nie zgodzić się z Blajpiosem tylko radości mojej to jednak nie zmaci, bardziej w chwili tej euforii skieruje te słowa do prezydenta "Proszę zobaczyć do czego można doprowadzić klub jeśli ślepo ufa się niewłaściwym ludziom"
Droga Ruchu , droga gejksy PANIE PREZYDENCIE NIE IDŹ TĄ DROGĄ !!!!!
A teraz dalej świętuje, sorki Piotrze ale nie odbierzesz mi tej chwili szczególnie po tym czym uraczylo mnie NASZE ZAGŁĘBIE w tym sezonie ;-(
Ostatnio edytowano 2019-05-18, 8:05 pm przez slawekchicago, łącznie edytowano 1 raz
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-18, 8:04 pm

slawekchicago napisał(a):Nie sposób nie zgodzić się z Blajpiosem

Widać żeśćie nie przeżyli z Blajpiosem z tego co my na miejscu
Ostatnio edytowano 2019-05-18, 8:08 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-05-18, 8:08 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Nie sposób nie zgodzić się z Blajpiosem

Widać żeśćie nie przeżyli z Blajpiosem stego co my na miejscu


August bardziej mi chodzi o słowa Blajpiosa dotyczące polityki Naszego klubu co ujalem poniżej , bo co do reszty co kolega Blajpiis napisał się NIE ZGADZAM ,bo serce me się cieszy :)
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-18, 8:12 pm

A mnie Sławku o to chodzi w jaki sposób upodlił nasz klub Dziurowicz a za nim radochę mieli kibolem Gieksy. Niech im wszystkim jajca szczezną jak podchodzili do nas. To wszystko wcześniej czy później wraca.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-05-18, 8:14 pm

Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-05-18, 8:17 pm

August napisał(a):A mnie Sławku o to chodzi w jaki sposób upodlił nasz klub Dziurowicz a za nim radochę mieli kibolem Gieksy. Niech im wszystkim jajca szczezną jak podchodzili do nas. To wszystko wcześniej czy później wraca.


Pamiętam to doskonałe jak każdy z Nas i dlatego JEST RADOŚĆ.

TWIERDZA BUKOWA NIEZDOBYTA !!!! PRZEZ GEJKSE :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-18, 8:18 pm

Spadek jest dla GKS-u wielopiętrową kompromitacją, podobnie jak dla trenera Dariusza Dudka, który zaliczył dość efektowny dublet – w jednym sezonie zleciał z ligi i z GieKSą, i z Zagłębiem Sosnowiec. Podobnie sytuacja ma się z Arkadiuszem Jędrychem i Tymoteuszem Puchaczem.
http://weszlo.com/2019/05/18/gks-katowice-spada-1-ligi/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-05-18, 8:20 pm

"Murowany kandydat" "Ekstraklasa albo śmierć" i... śmierdzą!
Warto też pamiętać o świństwie jakie zrobił Raków!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-05-18, 8:54 pm

Jeszcze słowo dodam. Faktycznie bowiem - choćby należy się moja "obrona" wobec Kolegi slawekchicago (oczywiście, że jej nie potrzebuje, da sobie radę nie mówiąc o tym, że nie jest zagrożony). Niemniej - myślę, że on właśnie dobrze odczytał moje intencje i dobrze rozróżnił całościowy wydźwięk - oraz niektóre poszczególne wątki - i dzięki, że potrafił to zaznaczyć, choć emocjonalnie nie podziela mojej wypowiedzi w wątku co do spadku GKS-u. Dlatego piszę o "obronie". Jest bowiem emocjonalnie z Wami - więc Go nie klasyfikujcie błędnie, nie "usuwajcie"! ;-) Nie należy mu się to!
I tak się cieszę, bo mam wrażenie - i nadzieję - że jednak chyba i tak udało mi się trochę przestrzec Zacnych a Emocjonalnych Kolegów przed nadmiernym zapałem w poniżaniu, wyzywaniu GKS-u — i tą drogą de facto kiepskim leczeniu własnego smutku po spadku Zagłębia. Naprawdę, ludzie, nienawiść szkodzi samym nienawidzącym także! Dlatego - cieszę się, jeżeli uda mi się podpowiedzieć, trochę jednak rozsądku. Przecież - choćby samo to, że D. Dudek wszedł z tym Zagłębiem do Ekstraklasy (przestrzegałem przed tym w I lidze, ale jakiś sukces był, jakąś szansę, nierealną co do możliwości pójścia po rozum do głowy, jak się okazało - ale stwarzał). Naprawdę - tylko dlatego, że przeszedł do GKS-u: to wszytko to zniwelował sobie? Także i to jest skasowane - że to D. Dudek jednak na siłę i wbrew Ż. Udovicić''owi, ale stworzył mu szansę wypromowania w Ekstraklasie, bo przesunął go do pomocy, gdy jako obrońca nie przechodził testów u innych? (jakkolwiek bynajmniej nie zdziwię się, jeżeli P. Stokowiec, były obrońca i dobry trener, zdoła mu pomóc, wymuszając te zmiany, które wyrugują mankamenty dyskwalifikujące tego zawodnika jako obrońcę, jeżeli rzeczywiście obiecał w Lechii grę na tej wymarzonej pozycji, przy której się dotąd upierał; jednak - promocja poszła po tej linii, która wydaje się lepsza i którą D. Dudek wymusił). Dalej - przecież odejście D. Dudka była po linii konfliktu faktycznie, który nastąpił z ważniejszym od niego i niekoniecznie tutaj uwielbianym: to naprawdę wręcz ocenę tego konfliktu zmienicie, bo poszedł D. Dudek do Gieksy? Pomyślcie, czy aby rzeczywiście nie jest to choćby jeden z tematów, w którym widać, że niekoniecznie do robienia rzeczy poważnych doprowadza nienawiść? "Podpieranie się" tu "autorytetami", jakimi niby jest weszło, czyli portal chamstwa i wrzasku, pomimo fachowości, którą też mają, ale którą naginają do swojej polityki - nic tu nie zmieni, nawet nie śmieszy, raczej smuci. Wolę zachować dystans, zdrowy rozsądek - i choćby nie zdziwić się, gdy kiedyś okaże się, że jednak to stanie się czołowy polski trener; zwłaszcza wtedy, ale nawet i wtedy, gdy w tej czołówce nie będzie: wolałbym, by okazało się, że pozytywne odniesienia i wspomnienia z Zagłębiem a nie, że skutkiem dziwnych reakcji kibiców, będzie niechętnie wracał do Sosnowca.
Ponadto - jeżeli uda mi się podpowiedzieć, że naprawdę jako namiastka załatwiania spraw, które są główne do przetrawienia - nienawiść do innych dająca ulgę "nie jest za dobra", to też się ucieszę. Tak więc, może niekoniecznie tu się trzeba zajmować tylko tym, czy to dobrze, żeby się cieszyć "dziadku z cudzego wypadku" czy nie. Tu się nie zmienimy. Nie uznam, jak wielu tu Kolegów, że należy dać upust nienawiści i nic tu nie zmieni fakt, że oczywiście, nie doświadczając "na miejscu" bólu upokorzeń, to słabsze mam naturalne odruchy odreagowania, poczucia rewanżu. To prawda. I bynajmniej - kiedy piszę, co piszę, to nie jest tak, że nie szanuję uczuć Kolegów, lekceważę te poczucia upokorzenia. Nie jest tak. Piszę tylko dlatego, że właśnie je szanują. Stąd - daję wyraz przekonaniu, by pomóc. Naprawdę, poddawanie się uczuciu nienawiści, rewanżu, poniżania, bo nas poniżyli: samemu człowiekowi temu się podającemu, szkodzi.
To samo zresztą odnosi się - choćby i na własnym podwórku, jeżeli poszłoby się w poniżanie, irracjonalne rzucanie inwektyw, wytykanie błędów faktycznych i wyimaginowanych wobec tych, których na własnym podwórku chcecie ocenić, co do ich pracy. Tą drogą - możecie spotkać się Koledzy, jedynie z potraktowaniem na sposób "zarządzania emocjami", czyli "trzeba dać się wyszumieć, niemniej trudno zajmować się konstruktywną krytyką w takich realiach".
Cóż, tak więc, podsumowując, z racji różnicy doświadczeń, czy kto "był na miejscu czy nie", to rozumiem, że jest jakaś różnica w skali. Nie napiszę, że smucę się bardzo ze spadku Gieksy, ale na pewno odstaję w skali uczuć. Nie wyłączam przy tym obiektywnego myślenia, oceny. Nie tęsknię też do szybkiego powrotu GKS-u do ligi. Nie wykluczam też, że tą pokerową zagrywką Raków załatwił sobie ułatwienie i zamiast Sosnowca, to Katowice dostaną pieniądze od Rakowa - i co: wściekłość zaś rozszerzy się na nich, zamiast logicznej oceny sytuacji? (jakkolwiek, kto wie, może ta pokerowa zagrywka, o ile była, obrócić się i przeciw Rakowowi - trudno przewidzieć, jak pokieruje się rozwścieczona, rozgoryczona teraz odpowiedź z Katowic, liczyć mogli na spacyfikowanie oporu, na to, że "podają namiastkę Ekstraklasy w Katowicach", ale złość w Katowicach może spowodować odrzucenie i tego). To jednak są problemy nie Zagłębia, to problemy Katowic. Ciekaw tylko jestem, czym dalej tutaj będą się Zacni Forumowicze zajmować. Jakkolwiek wiem, że euforii tej po spadku GKS-u nie zabraknie - ale może uda się, że nie będzie to Forum emanacji obecnie jedynie tej euforii. Pozdrawiam, dobrej nocy życzę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-18, 9:07 pm

Bez urazy ale jakże widać że Kolegom przebywającym na emigracji „łatwiej” oceniać różne rzeczy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2019-05-18, 9:55 pm

novack napisał(a):"Murowany kandydat" "Ekstraklasa albo śmierć" ...


Może zmienią nazwę (już kiedyś to zrobili ) np Katowickie Koty 01 (dowolna cyfra 01,02 itp ,jeden kot ma podobno 9 żyć)

Kolego Blajpios przyznam szczerze ,nie przebrnąłem :redface: ,to nie chodzi o nienawiść (bo takie wrażenie odniosłem ,że o to koledze chodziło ) tylko o sprawiedliwość DZIEJOWĄ ;-) Tak jak August napisał -cytat -"A mnie Sławku o to chodzi w jaki sposób upodlił nasz klub Dziurowicz a za nim radochę mieli kibolem Gieksy. Niech im wszystkim jajca szczezną jak podchodzili do nas. To wszystko wcześniej czy później wraca."-Dokładnie ,i do takich sytuacji nie wpisujmy/nie pasują słowa "tolerancja" i "wybacz bliźniemu " i "odpuść mu jego winy " ;-) Taka nasza słabość ,wybaczysz ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2019-05-18, 10:17 pm

novack napisał(a):Dziś prawdziwych cyganów już nie ma...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez SCORPARO 2019-05-18, 10:19 pm

http://www.90minut.pl/news/296/news2960 ... enera.html

Kilka godzin po meczu, a w taborze cygańskim zawrzało ...


... a u nas BETONY mają się dobrze...
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników