Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-03-25, 1:52 pm

http://twojezaglebie.pl/miejski-klub-mu ... c-dotacje/
U nas to zapewne niemożliwe. Ciekawe, czy kontrakty Turnarigów i Mozlerów podpadają pod złe wydatkowanie, lub inną niegospodarność?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2019-03-25, 6:20 pm

myślałem, że Zagłębie gra słabo ale reprezentacja przebija naszą drużynę o dwie kasy, to co zaprezentowali ze słabiutką Austrią i Lotwą nie napawa optymizmem.Ma rację Brzęczek, że grupa jest bardzo wyrównana bo wszyscy prezentują poziom 3 ligi.W Łotwie grali zawodnicy naszej ligi, a u nas gwiazdy, Bayern, Milan i wiele innych klubów, które w naszej lidze mistrzostwo by zdobywali co sezon.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-03-25, 7:47 pm

Gdy szukaliśmy nowego trenera pojawiały się głosy ze Brzęczek byłby dobry . Ja uważałem ze jest za słaby na Zagłębie i dalej tak uważam .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-03-26, 3:30 pm

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110

To u nas współpracuje się z Ruchem ?! ;-(
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-03-26, 4:53 pm

Tomcjo napisał(a):http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24585237,podwojne-uderzenie-w-gang-kiboli-psychofans-przejeto-narkotyki.html#s=BoxLoSoNavLink&a=183&c=110

To u nas współpracuje się z Ruchem ?! ;-(
Tu są wręcz pytania, które można postawić być może w dziale Przyszłość Zagłębia - a na pewno przekraczają dział prasy.
Czy ludzie poruszający się co najmniej na pograniczu przestępczości zorganizowanej wykorzystując fałszywie hasła kibicowania Ruchowi i niszcząc markę tego klubu - to mogą być określani jako "Ruch Chorzów"?
No i dalej. Co znaczy Zagłębie Sosnowiec, co znaczy u nas?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-03-26, 5:19 pm

https://youtu.be/8z9Sucoh80c
To wiele wyjaśnia, Arkadiusz Janusz ubrany w garnitur, legitymizuje PZDW, a jako urzędnik, prezydent, na oficjalnych spotkaniach potrafił zaprezentować się w dziurawych portkach.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-03-26, 9:45 pm

No i - zaległa cisza...
Póki co więc - może dwa artykuły związane z Zagłębiem faktycznie. Aż dziw, że nie zauważone tutaj, zwłaszcza drugi, który związany jest z Ż. Udovicić'em przecież lubianym ogólnie a przez niektórych wręcz bezkrytycznie uwielbianym. Przyznam, że ostatnio akurat się przekonałem do niego bardziej, czytając jeden czy drugi wywiad, czyli jako do człowieka - tym razem jednak trochę negatywnie odebrałem fragment pewien, albo coś niejasnego jest. O tym jednak w drugim wpisie. Najpierw bowiem artykuł wczorajszy. Wygląda na to, że wariantem na wypadek, gdy nie otrzyma skrócenia kary V. Sanogo — jest G. Gebedawa, który wg relacji miałby jakoś przekonać do siebie podczas sparingu. Jeszcze jeden wniosek mi się nasuwa po sparingu - że nie miał szczęścia D. Ryndak, bo koledzy, którzy go znają przecież dobrze, wiedzą jak gra: albo go nie lubili w trakcie pobytu jego w Niepołomicach albo nie polubili faktu, że odszedł... w każdym razie wymieniony w relacji jest wśród najsłabszych.
LESZEK BŁAŻYŃSKI, Dziennikarz Przeglądu Sportowego w tymże Przeglądzie Sportowym 25 marca 2019 o 07:20 napisał(a):REAKTYWACJA KRÓLA? GABEDAWA OBUDZIŁ SIĘ PODCZAS PRZERWY NA MECZE REPREZENTACJI
Zagłębie Sosnowiec przegrało sparing z pierwszoligowcem, ale obudził się Giorgi Gabedawa.

W meczu kontrolnym z Puszczą Niepołomice (1:2) sosnowiczanie zagrali w eksperymentalnym ustawieniu. W ostatniej kolejce ligowej (z Lechią, 0:1) drużyna rozpoczęła spotkanie bez nominalnego napastnika – w ataku biegał pomocnik Szymon Pawłowski. W sparingu od pierwszych minut z przodu grało aż trzech snajperów: Gabedawa, Vamara Sanogo i Olaf Nowak. Do siatki trafił tylko pierwszy. Gruzin uderzył precyzyjnie piłkę głową, golkiper odbił futbolówkę, ale już zza linii bramkowej. W Sosnowcu mocno liczą na to, że król strzelców ligi gruzińskiej (22 gole) zacznie wreszcie zdobywać bramki w ekstraklasie. Dotychczas w trzech meczach oddał tylko dwa strzały, w tym jeden był celny, otrzymał też trzy kartki (dwie żółte i czerwoną). Jednak przez pewien czas Gruzin leczył uraz mięśnia. Możliwe, że Gabedawa zagra w sobotę w wyjściowym składzie przeciwko Miedzi.

W Zagłębiu czekają także na decyzję Najwyższej Komisji Odwoławczej dotyczącą Sanogo. Za uderzenie Michała Koja Francuz został zdyskwalifikowany na cztery mecze (w trzech już pauzował). Klub liczy na złagodzenie kary. Tą sprawą NKO zajmie się w środę.

Trener Valdas Ivanauskas był rozczarowany postawą niektórych zawodników w sparingu z Puszczą. – Chciałem zobaczyć w akcji piłkarzy, którzy niewiele wcześniej grali w lidze. Mogli się przekonać, ile im jeszcze brakuje. Dla niektórych to są za wysokie progi – mówił rozczarowany Litwin cytowany przez oficjalną stronę klubu. Szkoleniowiec nie chciał zdradzić, kto najbardziej zawiódł. Najsłabiej w sparingu wypadli pozyskani zimą pomocnicy Dawid Ryndak i Giorgi Iwaniszwili. Zwłaszcza z Gruzinem wiązano spore nadzieje. Skrzydłowy miał być następcą Konrada Wrzesińskiego, który odszedł do Kajratu Ałmaty, ale na razie mocno zawodzi.

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... wa/85mwehw
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-03-26, 10:04 pm

Drugi artykuł - to wywiad? Zapis rozmowy? Artykuł po wysłuchaniu zwierzeń? - trudno orzec, ale sygnowany jest przez autora J. Radomskiego, zawiera natomiast głównie opinie, które mają źródło w udostępnianych w artykule wypowiedziach Ż. Udovicić'a. Tu właśnie też mały szkopuł. Mniejsza z tym, że zasługi od biegania w wieku 31 lat przyznaje trenerom z młodości, z Serbii - a nie mówi o zimowym fachowcu z Bundesligi. Przynajmniej na pewno nie jest to nieprawdą w znaczeniu takim, że ci trenerzy z młodości bez dwóch zdań dali podwaliny.
Zastanawia mnie natomiast inna wypowiedź. Czy to coś jednak poknocił redaktor w przekazie? Czy zawodnikowi chodziło specjalnie o taki przekaz, ale nie bezpośrednio w formie wywiadu, tylko, że "ktoś wysłuchał zwierzeń, więc nie wiadomo, co też i przekręcił opisując sytuację"? Czy to jednak znak dużych tarć w Zagłębiu, w zespole i klubie? Czy tylko - trochę wazeliny trenerowi? Mianowicie - przecież pamiętamy ile hałasu było, że nie wystawia go np. D. Dudek jako obrońcy, tylko na pomocy. Dalej - pamiętam "z grubsza", ale przynajmniej z dwa wywiady, w których się żalił, że on obrońca a nie pomocnik - jeden jeszcze tej zimy. No i wystawił go V. Ivanauskas na obronie w pierwszym meczu, ze Śląskiem, kiedy kompletnie zawalił. Stąd - już spodziewałem się, że raczej w takiej sytuacji nie będzie za dużo "gardłował". Tu jednak - wypowiedź, która jest tylko jego woltą, trochę zniesmacza. "Cieszę się, że trener Ivanauskas mnie wystawił jako pomocnika, bo dotąd byłem tylko wystawiany w Polsce jako obrońca, jak i przez większość kariery w Serbii. W pomocy grałem tylko w II lidze w swoim kraju".
Hm. Coś nie pasi.
Jakkolwiek - po ostatnich u mnie plusach, jakie miał: to jedno zgrzytnięcie nie wycofa tego polepszenia zdania o nim, jakie po różnych sytuacjach u mnie nastąpiło.

JAKUB RADOMSKI, Dziennikarz Przeglądu Sportowego w tymże Przeglądzie Sportowym 26 marca 2019 o 09:00 napisał(a):„WARTO BYŁO BIEGAĆ”. UDOVIČIĆ O GRZE W POLSCE, WALCE O UTRZYMANIE I SWOJEJ SZYBKOŚCI
Žarko Udovičić gra w ostatniej w tabeli drużynie ekstraklasy, ale swoją postawą imponuje najlepszym w lidze.

Występując w Serbii, Žarko Udovičić nie przepadał za treningami biegowymi, po których wszyscy zawodnicy mieli dość. Dziś widzi, że dzięki nim dobrze idzie mu w polskiej ekstraklasie. Najlepszy piłkarz Zagłębia Sosnowiec opowiada nam o oryginalnej cieszynce ze spotkania z Koroną, bieganiu z coraz większą prędkością i pochodzącym z pobliskiej miejscowości Filipie Mladenoviciu, którego uważa za najlepszego lewego obrońcę w lidze.

Cieszynka
Wiele osób mnie o nią pyta. Po strzeleniu gola w meczu z Koroną wykonałem gest, sugerujący, by sędziowie sprawdzili wszystko w systemie VAR. To nie była żadna prowokacja, nie chodziło mi o krytykę sędziów, czy PZPN-u. To po prostu mój spontaniczny pomysł. Chodziło tylko i wyłącznie o żart, nawiązujący do tego, że wcześniej wiele razy nie mieliśmy szczęścia do decyzji, podejmowanych po analizie VAR. Dopiero w meczu z Lechią było nieco inaczej, nie uznano im gola.
Uważam, że sędziowie w Polsce są lepsi niż w Serbii, gdzie wcześniej grałem. Sądzę też, że system VAR generalnie jest potrzebny i robi więcej dobrego niż złego. Ale do dziś mam w głowie sytuację z jednego ze spotkań w rundzie jesiennej. Znaleźliśmy się w polu karnym przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny dla nas. Wydawało mi się, że sytuacja jest ewidentna. Nastąpiła jednak analiza VAR. Arbiter podbiegł do ekranu, analizował sytuację, po czym odwołał karnego. Nie mogłem w to uwierzyć. Byłem obok niego, zapytałem, o co chodzi, a on mówi: „Karny oczywiście był, ale przepraszam, muszę wrócić do wcześniejszej sytuacji”. Okazało się, że 50 metrów od pola karnego nasz napastnik, zdaniem arbitrów, popełnił faul. Jeszcze raz powtórzę – VAR to generalnie dobra rzecz dla piłki, ale sytuacje takie jak ta trochę psują tę grę.

Bieganie
W meczu z Legią Warszawa przebiegłem 13,34 km, co jest najlepszym indywidualnym wynikiem w sezonie. W ostatnim spotkaniu z Lechią ten dystans był niewiele gorszy. Czasami przeglądam statystyki i wiem, że jestem też wysoko w klasyfikacji, pokazującej średnią liczbę sprintów na mecz. Znajomi czasami się śmieją i pytają: „Jak to jest, że masz już 31 lat, a mimo to w wielu spotkaniach przebiegasz najwięcej z drużyny i biegasz najszybciej?”.
Muszę w tym miejscu podziękować trenerom, którzy prowadzili mnie w Serbii – w Napredaku Kruševac i Mladosti Lučani. Byli przedstawicielami starej szkoły piłkarskiej i koncentrowali się na bieganiu. Jeden z nich regularnie kazał nam biegać po górach. Drugi wymyślił inny trening. Polegał na tym, że mieliśmy 15 razy przebiegać kilometr. „Nie musicie dawać z siebie wszystkiego. Tempo ma być takie, żebyście trochę się zmęczyli” - mówił szkoleniowiec. Trening nie należał do najtrudniejszych, ale kolejnego dnia kazał nam robić 14 powtórzeń, później 13 i jednocześnie stopniowo zwiększał tempo. Po dwóch tygodniach musieliśmy przeciec kilometr na maksa, sprintem, mając w nogach zajęcia biegowe z poprzednich dni. Mieliśmy dość. Nie przepadałem za takimi treningami, w Polsce żaden trener nie miał podobnych pomysłów, ale dziś widzę, ile one mi dały. Czuję się świetnie i wydaje mi się, że jestem jeszcze w stanie pograć w piłkę z pięć lat na dość wysokim poziomie.

Utrzymanie
Nasza sytuacja ciągle wygląda bardzo źle. Zajmujemy ostatnie miejsce, mamy sporą stratę do bezpiecznej pozycji. Uważam jednak, że gra Zagłębia w tym roku długimi fragmentami jest przyzwoita. Czasami brakuje nam szczęścia, jak przeciwko Lechii, gdy dwa razy trafiliśmy w poprzeczkę. Niestety, przydarzają nam się banalne błędy w obronie, podobnie jak w rundzie jesiennej. Kluczem do utrzymania będą mecze wyjazdowe. Niby w Zabrzu i Krakowie nie wyglądało to źle, ale jednak nie zdobyliśmy żadnego punktu. Po takim meczu, jak ten z Koroną, wygranym 4:1, musimy przynajmniej remisować w następnej kolejce. Jestem przekonany, że stać nas na wyrównaną walkę z każdym.
Cieszę się, że trener Valdas Ivanauskas przesunął mnie z lewej obrony na bok pomocy. Przez większość kariery w Serbii byłem obrońcą, tak też ustawiano mnie w Zagłębiu. Na boku pomocy grałem tylko w II lidze w swoim kraju. Występując na skrzydle, mogę dać bardzo dużo drużynie w ataku. Gram bliżej Szymona Pawłowskiego, z którym świetnie się rozumiem. Mam nadzieję, że nasza współpraca pozwoli Zagłębiu utrzymać się w lidze. Będziemy o to walczyć ze wszystkich sił. Nie wyobrażam sobie, że znów gram w I lidze. Wystarczy.

Mladenović
Moim zdaniem jest w tej chwili najlepszym lewym obrońcą w ekstraklasie. Gra świetnie. Miałem nadzieję, że w sobotę zagramy przeciwko sobie, rozmawialiśmy nawet o tym, ale w meczu z Wisłą Płock dostał żółtą kartkę, przez którą musiał pauzować w Sosnowcu.
Pochodzę z miejscowości Užice , a Filip jest z Čačaka. Te miasta są od siebie oddalone o 45 minut jazdy samochodem. Spotkaliśmy się Boracu Čačak, gdzie Filip zaczynał przygodę z piłką na poziomie seniorskim, a ja walczyłem o profesjonalny kontrakt. To była wtedy bardzo mocna drużyna, występowała nawet w europejskich pucharach, gdzie rozgrywała dwumecz z Ajaksem Amsterdam. Trenerem był Milovan Rajevac, który później pracował z reprezentacją Ghany, a w Boracu występował też znany z polskiej ligi Mirko Poledica.
W Boracu z Filipem razem trenowaliśmy, a w kolejnych sezonach graliśmy przeciwko sobie. Nie wspominam tych spotkań za dobrze, bo występował w Crvenej Zveździe, a ja w słabszej drużynie, Napredaku, więc to on był górą. A gdy pierwszy raz mierzyliśmy się w Polsce, Lechia w Gdańsku pokonała nas 4:1. Szkoda, że w sobotę nie zagraliśmy przeciwko sobie. Filip znów jest w drużynie, która ma argumenty, by walczyć o mistrzostwo kraju. Pokazała to przeciwko nam. Życzę mu jak najlepiej.

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ec/4pflebb
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2019-03-27, 12:11 pm

Tomcjo napisał(a):http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24585237,podwojne-uderzenie-w-gang-kiboli-psychofans-przejeto-narkotyki.html#s=BoxLoSoNavLink&a=183&c=110

To u nas współpracuje się z Ruchem ?! ;-(


Od dawna. Dziwi mnie Twoje zdziwienie.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-03-30, 8:18 am

Tytuł w Sporcie “Górnik przegrał z VARem”
O jakie biedne robaczki . A jak wygrał dzięki VARupcji to było ok . Zreszta karnych nie było tylko sędzia dupa odgwizdał . A swoją drogą pierwszy z nich przeciw Zagłębiu to byłby podyktowany na 100% a eksperci długo udowadniali ze nie ma żadnych kontrowersji bo obrońca położył rękę na ramieniu napastnika i nachuchał mu do ucha .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-03-30, 8:48 am

https://sportdziennik.pl/bez-rozgrzewki ... -katowice/
Artykuł o gejksie . Skąd się biorą ich problemy w piłce ale tez hokeju i siatkówce . Nie mamy co się cieszyć bo pewne elementy zarządzania klubem są u nas tez podobne a po spadku mogą się nasilić . Uczmy się na błędach innych
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-04-01, 7:33 am

Nestor sosnowieckich kibiców Honorowym Kierownikiem Drużyny Zagłębia Sosnowiec
Jak poinformowała strona oficjalna strona Zagłębia Sosnowiec, klub planuje w najbliższym czasie uhonorować jednego z najbardziej doświadczonych kibiców sosnowieckiej drużyny tytułem Honorowego Kierownika Drużyny. Jak się dowiedzieliśmy, osoba ta jest niejaki Tadeusz Wiśniewski. Informację te potwierdza Dyrektor Sportowy Robert Tomczyk: „Od lat monitorujemy fora sosnowieckich kibiców. Naszą uwagę wśród kibiców przykuł szczególnie Pan Tadeusz Wiśniewski. Z Jego wypowiedzi wynika, że jest to osoba bardzo emocjonalnie związana z naszym klubem i jego historią niemalże od momentu pierwszego awansu ówczesnej Stali Sosnowiec a co za tym idzie jest chodzącą kopalnia informacji na temat dziejów klubu. Co szczególnie godne podkreślenia, Pan Tadeusz Wiśniewski jest osobą niezwykle ciepłą i pełną wiary niezależnie od losów drużyny. Pragnę również zaznaczyć, że wypowiedzi Pana Wiśniewskiego są nierzadko cytowane zawodnikom w szatni przez Dyrektora Stanka niemalże przed każdym meczem co niewątpliwie wpływa na ich morale i postawę na boisku, zwłaszcza w tej rundzie. Nie pomylę się stwierdzając wręcz, że każdy punkt dobyty przez Zagłębie jest również dziełem pana Tadeusza Wiśniewskiego. Z naszych informacji wynika, że Pan Tadeusz Wiśniewski mieszka od lat pod Warszawą, niemniej w najbliższym czasie pragniemy się skontaktować aby przy okazji któregoś z wiosennych meczy oficjalnie nadać wspomniany tytuł. Nie wykluczamy również, że być może uda się namówić Pana Tadeusza Wiśniewskiego na cykl artykułów, które byłyby publikowane na naszej stronie: ekstraklasowe dzieje Zagłębia Sosnowiec. Na koniec pragnę dodać, że gdyby wszyscy – zwłaszcza forumowi – kibice byli tak pełni optymizmu i wsparcia jak Pan Kazimierz Wiśniewski, w naszej ocenie miejsce Zagłębia w tabeli byłoby dziś dużo lepsze. Nie chcę tutaj wymieniać wszystkich ale naszą szczególną uwagę przykuwają wypowiedzi osoby o nicku
„August”.
Jest to naszym zdaniem osoba pełna pesymizmu a przy tym ignorancji, niezrozumienia i braku elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania naszego klubu o dużej dawce niechęci wobec zaangażowania naszych działaczy.”. Dodał Dyrektor Tomczyk.
http://twojezaglebie.pl/twoje-info/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez tork 2019-04-01, 7:42 am

Niezłe. Prawie się dałem nabrać :niezle: .
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2019-04-01, 8:49 am

Biedny August :lol: Ale widzę, że o pozostałych "kundlach nieznających się na piłce nożnej" już zapomnieli ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-04-01, 1:04 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników