Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-11, 10:23 am

Nie napisałeś jeszcze: Winiarski - 2,9%. Rudi się ucieszy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-10-11, 10:42 am

August napisał(a):Nie napisałeś jeszcze: Winiarski - 2,9%. Rudi się ucieszy.

Jeszcze by mnie satysfakcjonowała sytuacja gdyby każdy ,powtarzam każdy kandydat na prezydenta miast po przegranych wyborach nie mógł być radnym ,po prostu aby sobie odpoczął od "ratowania miasta" ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-10-11, 10:44 am

Nie spodziewałem się, że może być druga tura, widać ostatnie wydarzenia, chociaż konsekwentnie pomijane przez "media", trochę odbiły się na Arkadiuszu.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-11, 10:47 am

django napisał(a):Nie spodziewałem się, że może być druga tura, widać ostatnie wydarzenia, chociaż konsekwentnie pomijane przez "media", trochę odbiły się na Arkadiuszu.

Tak jak napisałem wcześniej. Jeszcze góra kilka miesięcy a byłoby jeszcze ciekawiej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-10-11, 10:58 am

Niestety żaden z kontrkandydatów nie ma takich umiejętności autopromocji jak Arkadiusz. Welon kandyduje bo jej kazali, jedzie na poparciu partii matki i jak osiągnie za dobry wynik to Malikowa ją zakopie spowrotem. Winiarski i Niedziela mają pomysły na kampanię na poziomie namiocikow na Patelni. Arkadiusz nie ma z kim przegrać.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-10-11, 11:01 am

Cóż, jeżeli chodzi o budowę obiecaną przez A. Chęcińskiego, to z punktu widzenia nie tyle zainteresowanych fanów sportu, co z punktu widzenia całokształtu mieszkańców - nie wiem, czy nie należy mówić nie tyle o straszeniu kosztami, co o przestrzeganiu.
Natomiast co do tych artykułów - cóż, zakładam, że Kol. Tomcjo wkleił całość notatki. Pasowałoby to do informacji sprzed kilku dni, która wyglądała zdaje się podobnie. W każdym razie - skądinąd chyba (choć może też z Wyborczej, tylko drukowanej?) Kol. August podaje wynik K. Winiarskiego (dzięki za ewnet. wyjaśnienie). W każdym razie - jakkolwiek - to wygląda na to, że najbardziej, to trzeba przypomnieć Kolegom, przestrzec, nazwać: nie dajcie się nabierać. Teraz to nie są informacje, to jest walka przedwyborcza. Wiarygodne sondaże na temat wyborów sondażownie publikują raz jeden jedyny - tzw. exit pool, czyli sondaż na bazie wychodzących ogłaszany w dniu wyborów, przed oficjalnymi wynikami. Wtedy naprawdę starają się wychwycić jak najdokładniej, bo to im buduje prestiż, to jest wynik, którego trafność ma największą skuteczność - dociera szeroko. Inne sondaże - jak i w wielu innych dziedzinach - są zamawiane, powstają w określonych warunkach, trzeba naprawdę doczytać, by z nich wyciągnąć część wiarygodną, na którą się składa także znajomość ograniczeń. Nie łudźmy się więc za dużo.
To raz. Dwa - ta notatka dostępna w internecie, jak przed paru dniami - wygląda na napisaną paskudnie (albo na paskudnych sondażach opartą) - czyli walka przedwyborcza a nie informacja. Choćby właśnie to, że podaje się wyniki trojga (nie trzech, nie trzech!!! zapamiętajcie na przyszłość) kandydatów. Przy czym - podaje się ulubieńca cacusia, oraz bynajmniej nie tego, który jest uważany za głównego kontrkandydata.
Co do sondażu zamawianego... Tym razem pochwalę Wyborczą, za... za to, że podała, iż to sondaż przez nich zamówiony. Co prawda nie pamiętam, czy to nie jest aby wprost wymóg prawa. Tyle. Oczywiście, nie powiem, że sondaż na pewno się myli, nie tylko że nie powiem wprost zmanipulowano to czy tamto. Jak się doczyta dokładniej warunki itp "małym druczkiem" pewnie wszystko jest zgodne, jak np choćby zaznaczenie że próbka niereprezentatywna (przy czym reprezentatywna to też lepiej brzmi niż jest, ludzie za dużo sobie wyobrażają).
Jest więcej jeszcze - i jeżeli faktycznie tak jest, to sytuacja jest naprawdę smutna, choćby dlatego, że w wypadku, iż te sondaże byłyby zamawiane - nie ma wyraźnej o tym informacji a nie mam zdrowia/czasu szukać głęboko.
PRZEJRZAŁEM NA STRONACH KILKU BUKMACHERÓW.
Fortuna - to pokazuje publiczności choćby i tutaj: czy warto walczyć o dobre kojarzenie Sosnowca w innych regionach i jak dbać i czy nie przejmować się, tylko zacisnąć zęby. Fortuna nie przewiduje (w internecie bez logowania) zakładów dla Prezydenta Sosnowca. Są nie tylko dla Radomia, ale nawet dla Opola, Kielc, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Elbląga, Bielska-Białej, Bełchatowa, Gliwic czyli miast mniej ludnych od Sosnowca (a może jeszcze jakieś mniejsze przeoczyłem). No, ale to są "w opinii publicznej" ważne, nie jakiś tam Sosnowiec?
Natomiast - nie wiem już co gorsze, choć zastrzegam, przeglądam nielogowany ani wcześniej rejestrowany (gdyby zapamiętywali IP, choć wątpię), bo nie miałem ochoty się rejestrować. Nadto - stacjonarnie też może to inaczej wyglądać, choć bardziej podejrzewam, że logowanie może coś zmieniać. Nawet na to - nie stawiam za dużo, raczej będzie w internecie tak saomo, ale tak na wszelki wypadek zastrzegam.
Otóż - ta manipulacja, czy nierzetelność jakby była na poziomie bukmacherów, jakkolwiek pamiętamy - to może być też kwestia, że zamówione przez jakąś opcję (acz nie widać "na pierwszy rzut oka" informacji".
OTÓŻ:
STS jak i LVbet PODAJĄ TYLKO TYCH TROJE KANDYDATÓW A NIE CAŁĄ LISTĘ KANDYDUJĄCYCH (A. Chęciński, T. Niedziela, G. Welon, w dodatku przyjmują na dokładnie takie same notowania obie sondażownie a w dodatku LVbet ma błąd w imieniu kandydatki a STS może się ratuje tym tylko, że wszystkim podaje tylko pierwszą literę imienia)!

Zastrzegam - wszystkich danych może tu nie ma. Jakkolwiek - jednak wygląda to jednak "średnio uczciwa informacja i/lub sondaż.
Natomiast - w tym wszystkim nadzieją napawa to, że są szanse na drugą turę - i to trochę mobilizuje. Zresztą - to może być np. liczenie GW, dlaczego zamówiła sondaż: obawiają się, że elektorat, który ich interesuje się zdemobilizuje, więc trzeba zmobilizować. Cóż. W dodatku podawane przez Was przykłady miałkości kandydatów i/lub kampanii (co może świadczyć też o miałkości kandydata, albo po prostu o braku środków) - też zasmucają. W każdym razie - ponieważ nie widać, by powszechnie aplauzem był przyjmowany w tym, co robi obecny Prezydent Sosnowca, to byłoby smutne, gdyby do drugiej tury nie doszło. Co innego - gdy nie ma wątpliwości, około połowy ludzi jednoznacznie ocenia pozytywnie wyraźnie urzędującego, to wtedy można rozważać, że to nie nieszczęście, gdy wygrał w I turze ( a może nawet dobrze).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-11, 11:16 am

django napisał(a): Arkadiusz nie ma z kim przegrać.

Zgadza się. Niemniej biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze niedawno Jose Arkadio przegrałby w cuglach a teraz możemy mieć do czynienia z 2 turą, a co wynika ze znacznego spadku poparcia, można się zastanawiać jak na dalsze działania Chęcińskiego po wyborach będzie miał wpływ wynika wyborów i spadające poparcie. Trzeba zaznaczyć, że Chęciński - w razie zwycięstwa - rozpocznie max. przedostatnią z dwóch możliwych 5-letnich kadencji. Zakładam, że facet jest jeszcze dość młody aby myśleć o jeszcze 10-letnich rządach. 5 lata kadencji to niby sporo, ale dajmy na to ewentualne rozpoczęcie tak dużej i rozłożonej w czasie inwestycji jaką ma być budowa ZPS tylko w tym zakresie może wpływać na ocenę kolejnej kadencji Chęcińskiego. Nawet gdyby nas było stać na taką inwestycje i nie zagrażałaby ona miejskim finansom.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-10-16, 5:54 pm

zaglebie.eu


Cała prawda o Zagłębiu
Valdas Ivanauskas ma już za sobą pierwsze spotkanie z polskimi mediami. Oprócz nowego trenera Zagłębia w konferencji prasowej wziął także udział Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego klubu oraz Robertas Poskus, asystent Ivanauskasa.

Nie ma drugiego dna...

- Może zacznę od tego, że nie ma żadnego drugiego dna, jeżeli chodzi o rozstanie z poprzednim trenerem - rozpoczął konferencję prezes Marcin Jaroszewski. - Dlatego od razu uprzedzam, ponieważ dochodziło do mnie wiele wątpliwości i zapytań. Pierwsze słowa chęci opuszczenia klubu padły z ust trenera Dariusza Dudka, myślę że po długich dyskusjach doszliśmy do wniosku, że tak po prostu musi być. Doszliśmy do klasycznego porozumienia stron. Odniosę się też do licznych zarzutów w stosunku do nas, które padają. Nie tylko do tych internetowych, ponieważ nigdy się do nich nie odnosiłem. Chodzi o sytuację z Gdańska, gdzie rzekomo po meczu miało dojść do ostrego konfliktu między trenerem, a dyrektorem sportowym, ale i również jakiś zachowań pozasportowych związanych z drużyną. Byłem na miejscu, był także współwłaściciel Grzegorz Książek. Po prostu przed meczem zawodnicy przyszli do nas z prośbą, aby po spotkaniu zostać jedną noc w Gdańsku, ponieważ mają sobie wiele rzeczy do wyjaśnienia. Chcieli wspólnie zjeść kolację integracyjną. Po meczu z Lechią przyjechaliśmy do hotelu, a po kolacji zawodnicy za zamkniętymi drzwiami usiedli sobie razem. Rano na śniadaniu nie było oznak żadnej kłótni.

Doświadczenie i multi-kulti

Prezes Jaroszewski opowiedział także o kulisach zmiany na stanowisko szkoleniowca Zagłębia. - Pierwszą część rozmów z trenerem rozpoczęliśmy tego samego dnia w klubie. Następnego dnia po prostu ogłosiliśmy, że trener już nie będzie pracował. Oto cała prawda. O żadnych konfliktach i tego typu sytuacjach nie może być mowy. Zresztą, nawet gdyby takie rzeczy miały miejsce, to wiecie, że nie jestem osobą, która to ukrywa. Tak jak kiedyś było w Głogowie, chociaż sensacji w tym bym się nie doszukiwał. Myślałem nawet, żeby w ogóle tego nie komentować, bo za chwilę dojdziemy do granicy absurdu. Nie ukrywam, że rozpatrywaliśmy wiele propozycji kandydatur, jednak konkretnie rozmawialiśmy tylko z dwoma. Był to trener Tomasz Kaczmarek i Valdas Ivanauskas. Myślę, że zdecydowało doświadczenie, a także dobre poruszanie się w strefie multi kulti, ponieważ trener posługuje się czterema językami, pracował w wielu krajach, a my rzeczywiście mamy wielu obcokrajowców w naszej szatni. Mamy również informacje od naszych znajomych i ludzi, z którymi współpracujemy odnośnie osoby trenera Ivanauskasa i stąd decyzja, aby doświadczony szkoleniowiec rozpoczął z nami pracę. Zdecydował, że podejmie się pracy w Zagłębiu Sosnowiec, dlatego bardzo mu z tego miejsca dziękuję.

Trener zna przyczynę słabości drużyny

- Dzień dobry - tak z mediami przywitał się na konferencji trener Valdas Ivanauskas. - Bardzo mi to miło słyszeć z ust prezesa. Sytuacja klubu nie jest beznadziejna. Rozmawiałem z zawodnikami i widzę w tym wszystkim szansę, aby zrealizować postawiony przed nami cel. Zeszły rok w klubie był bardzo dobry. Zagłębie wywalczyło awans, jednak teraz musimy sobie zdać sprawę, że Ekstraklasa to już nie jest pierwsza liga. Widzę ogromny potencjał w tej drużynie, żeby została w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niektórzy zawodnicy jeszcze nie przeskoczyli mentalnie na ten wyższy poziom. Mam nadzieję, że do meczu troszeczkę się to już zmieni. Mentalność to jest jedna sprawa. Możesz być silny i chcesz coś wykonać, a mimo wszystko nie możesz. Po dzisiejszych i wczorajszych rozmowach z zawodnikami, którzy sami się otworzyli, znamy przyczynę, jednak nie będziemy szczegółowo teraz o niej mówić. Oglądałem ostatnich 5 meczów w wykonaniu Zagłębia. Uważam, że przy braku pecha powinniśmy mieć przynajmniej o 4 punkty więcej - skwitował całą sprawę litewski szkoleniowiec Zagłębia.
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez kanciak 2018-10-17, 11:07 am

Zagłębie Sosnowiec w szponach menedżerów? Nie tak szybko

Wojciech Todur
17 października 2018 | 10:09

Przy okazji transferowej roszady w Zagłębiu Sosnowiec uporczywie wraca wątek, jakoby klub ze Stadionu Ludowego drenował jeden z menedżerów. "Ma w drużynie 13 piłkarzy!" - powtarzają wtajemniczeni.

Po okresie rządów trenera Dariusza Dudka na Kresowej nastał czas Valdasa Ivanauskaska. Litwin na pewno będzie szukał wzmocnień zespołu. Prezes Marcin Jaroszewski mówi o trzech, może czterech solidnych transferach. Ale to dopiero zimą. A do zimy jeszcze daleko, więc czekać na nowych z utęsknieniem nie można. Żeby realnie liczyć się w walce o utrzymanie, punktować trzeba już teraz.

Czy zawodnicy, którzy obecnie znajdują się w kadrze Zagłębia gwarantują zwycięstwa? Czas pokaże. Może Ivanauskas wykrzesze z nich ogień, który mocno przygasł po serii słabych spotkań?

Czas rozliczeń przyjdzie szybko

Czy Dariusz Dudek padł ofiarą polityki transferowej klubu? Też trudno postawić taką tezę. W ostatnich miesiącach pytaliśmy trenera o decyzje personalne wiele razy i za każdym razem powtarzał, że podpisuje się pod nimi obiema rękami. Nie miał więc prawa narzekać, że nie ma w drużynie wartościowego lewego obrońcy. Że wymienił Szymona Lewickiego na Juniora Torunarigha. Że postawił na Mello. Że zostawił Calluma Rzoncę...

Prezes Jaroszewski mówi, że żaden piłkarz nie został sprowadzony wbrew woli trenera Dudka. Akurat tu może się mylić, bo naszym zdaniem jednego piłkarza Dudek nie chciał. I w sumie wydaje nam się, że popełnił wtedy błąd. Szkoleniowiec chciał bowiem odstrzelić testowanego Niemca Michaela Heinlotha, który akurat na tle innych obrońców prezentuje się korzystnie.

Jaroszewski ocenił dla nas inne letnie transfery. Za trafione z miejsca uznał wspomnianego już Heinlotha oraz Szymona Pawłowskiego. Słoweńca Dejana Vokicia oraz Brazylijczyka Mello zaliczył do tych, którzy tak naprawdę nie dostali jeszcze szansy, by pokazać na co ich stać.

Piotr Polczak ma być tym, „który być może się dłużej adaptuje”. Ta opinia akurat nas nie przekonuje. Polczak to doświadczony zawodnik, który miał scementować obronę, a nie wyczyniać w niej dzikie harce. – Na początku nie dość, że nie miał szczęścia, to miał jeszcze pecha. A my nie byliśmy na tyle mądrzy i silni, żeby go wesprzeć. – ocenia Jaroszewski. Na pewno zawodzą – także zdaniem prezesa – Adam Kokoszka i Junior. Tu również wraca – nietrafiająca do nas myśl – że być może potrzebują więcej czasu na adaptację. Czas rozliczeń przyjedzie szybko i wtedy przekonamy się, który z wymienionych, i zawodzących na razie piłkarzy, zapracuje na szacunek i zaufanie kibiców.

Stanek „kozłem ofiarnym”

I teraz czas przejść do sedna. Kto stoi za polityką transferową Zagłębia? Kibice zrobili „kozłem ofiarnym” Roberta Stanka, dyrektora sportowego klubu i trenera bramkarzy w sztabie Dudka.

Stanek jest dziś łatwym celem. Zagłębie zawodzi. Nowi grają przeciętnie. Warto jednak pamiętać, że to również Stanek budował kolejne drużyny, które niemal rok po roku awansowały z drugiej do ligi do ekstraklasy. Zagłębie nawet, jak po drodze pozostawało na kolejny sezon w drugiej, czy pierwszej lidze, to zawsze na podium. Wywalczyło również miejsce w półfinale Pucharu Polski. Czy jeżeli polityką transferową kierowałby przypadek, to klub osiągnąłby takie wyniki?

Stanek na pewno nie jest ulubieńcem wszystkich trenerów, z którymi współpracował. Znamy przynajmniej trzech, którzy uważają, że maczał palce przy ich odejściu. Faktem jest jednak, że mimo zmian, Zagłębie pięło się coraz wyżej. W piłkarskim świecie, którym zbyt często rządzi pośpiech i emocjonalne decyzje, trenerów i dyrektorów sportowych zmienia się często. Zbyt często, żeby mówić o przemyślanym planie na lata. Zagłębie – przynajmniej w połowie – tej złej tendencji jednak się wymyka.

Na Stadionie Ludowym decyzji transferowych nie podejmie sam Stanek. Jaroszewski zapewnia, że każda decyzja jest konsultowana z nim oraz z trenerem. Do tego grona dołącza jeszcze jedna osoba opiniująca. Wspomniane osoby zawsze mają omawiać i analizować kilka transferowych opcji...

Nic do ukrycia

I teraz najważniejsze. Wpływy menedżerów. Dyrektor sportowy to przyczółek, który chce zdobyć każda agencja menedżerska. Dyrektor może bowiem uchylić drzwi do klubowej kasy, która przez konta piłkarzy popłynie do osób, które zarządzają ich karierami. Najgorsze co może się stać, to zakontraktować liczne grono zawodników pochodzących od jednego menedżera. Powstaje wtedy takie małe „państwo w państwie”, a piłkarskim okrętem dużo trudniej sterować. W Sosnowcu już to w przeszłości przerabiali i zawsze kończyło się to porażkami i plotkami o nieczystych interesach na linii – agencja menedżerska – osoby zarządzające klubem.

Teraz plotkuje się o tym, że jest podobnie. Wtajemniczani mówią, że menedżer Daniel Weber ma w Zagłębiu aż 13 piłkarzy! Zapytaliśmy o to prezesa Jaroszewskiego. Odpowiedział, że Weber nie ma w Zagłębiu żadnego gracza. Stwierdził, że jest gotowy pokazać nam wszystkie kontrakty po wcześniejszym zasłonięciu sum w nich zawartych. Jaroszewski po kolei wyliczał nam, który menedżer stoi za którym zawodnikiem. Webera nie wymienił ani razu, ale cztery razy wskazał na współpracującego z nim Marcina Michalaka. – Te niepokojące plotki dochodzą rzecz jasna również do uszu prezydenta i sosnowieckich radnych. Za każdym razem odpowiadam przyjdźcie do klubu. Spójrzcie w dokumenty. Nie mamy nic do ukrycia – przekonuje Jaroszewski.
kanciak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-10-17, 11:48 am

Gdyby Jaroszewski cały czas prowadził równie otwarta politykę informacyjna to połowy kwasów udałoby się uniknąć . Niestety on woli kręcić a kibiców traktować jak zło konieczne
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-10-17, 11:58 am

Żenujący artykuł na zamówienie rodem - wypisz wymaluj - jak artykuły na zamówienie Partii w "Trybunie Ludu" Bądź "Trybunie Robotniczej."
Dowiadujemy się, że Dudek jednak miał wpływ na transfery poza testowanym Heinlothem czyli widział gościa w akcji ale go nie chciał. Ale mimo, że decyzje transferowe były podejmowane wspólnie przez Prezesa Dajrektora i trenera Heinloth jednak został. To co, grali w marynarza i wypadło, że zostaje? Dudek przykładowo nie widział Torunarighi w żadnym sparingu przed podpisaniem kontraktu ale się zgodził. Dlaczego ? tego Pan Wojtek nie wyjaśnia. Poza tym Pan Wojtek przyjmuje w ciemno tezę, że Prezes prawdy nie powiedział tylko w przypadku Heinlotha.
Można się też dowiedzieć, że biedny Stanek jest teraz kozłem ofiarnym a przecież zawdzięczamy mu dwa awanse. Co prawda pisze o ogólnie o nieprzemyślanych tendencjach w klubach do szybkiego zwalniania trenerów jednocześnie podkreślając, że nasi w połowie tym schematom sie wymyka. A dlaczego, uzasadnienia już nie ma tym bardziej, że sam pisze, że w przypadku co najmniej trzech trenerów, za ich zwolnieniem stał Stanek. Szkoda, że w przypadku Derbina Pan Wojciech nie zadał sobie trudu aby wyjasnić czego dotyczył spół między Arturem a Don Roberto.
Sprawa menago jest dosyć zabawna. Pan Wojtek przyjmuje uzasadnie Prezesa, który twierdzi, że gościu o nazwisku Weber nie ma żadnego swojego zawodnika w Zagłębiu a wspomina bezkrytycznie, że czterech jest od współpracownika Webera nazwiskiem Michalak. Pan Wojtek nie wyjaśnia przy tym na czym polega współpraca obu Panów. A szkoda bo bez problemu mozna ustalić, że obaj działają razem w ramach agencji INNfootbal
A z samej strony agenncji samej agencji można się dowiedzieć, że w Zagłębiu jest pięciu zawodników tj. Jędrych, Wrzesińaki, Polczak, Vokić, Torunarigha:
http://innfootball.co/
Oczywiście Prezes może pokazać kontrakty, na których nie będzie ze strony agencji nazwiska Weber ale nie zmienia to postaci rzeczy, że tylko z tej jednej agencji jest sporo grajków. I niewykluczone, że jakby pogrzebać glębiej to znalazłyby się inne kwiatki. W każdym razie kłamstwo Prezesa dosyć prymitywne a Pan Todur, cóż, w najlepszym razie naiwny kretyn, choć raczej prymitywny realizator na zamówienie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-10-17, 12:00 pm

Wysokość odstępnego za Papszuna jest jawna i ogólnie komentowana, a "zadośćuczynienie" dla Dudka wypłacane z kasy miejskiego klubu już nie?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Piotrek34 2018-10-17, 1:01 pm

Gazeta pod dupą jaroszewskiego się pali to teraz na pomoc wzywa kolegów po fachu żeby mu tą dupę uratować. Każdy kumający kibic Zagłębia i nie tylko wie o co tym wszystkim chodzi. No - poza nami, bo my się nie znamy na kibicowaniu :)
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2018-10-17, 1:09 pm

QRWA NIE WIERZE !!!!! kolega po piorze chce Nam powiedziec ze czarne jest biale a biale jeszcze bielsze. Kurcze jaka szkoda marcinku ze nie masz nikogo w C+ , no ale tak tam sa LUDZIE OD NAS :lol: :lol: :lol:

RYSZARD LWIE SERCE stanek JEST wIELKI dla rEDAKTORA Todura , ZAL :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-10-17, 1:58 pm

August napisał(a):Żenujący artykuł na zamówienie rodem - wypisz wymaluj - jak artykuły na zamówienie Partii w "Trybunie Ludu" Bądź "Trybunie Robotniczej."
Dowiadujemy się, że Dudek jednak miał wpływ na transfery poza testowanym Heinlothem czyli widział gościa w akcji ale go nie chciał. Ale mimo, że decyzje transferowe były podejmowane wspólnie przez Prezesa Dajrektora i trenera Heinloth jednak został. To co, grali w marynarza i wypadło, że zostaje? Dudek przykładowo nie widział Torunarighi w żadnym sparingu przed podpisaniem kontraktu ale się zgodził. Dlaczego ? tego Pan Wojtek nie wyjaśnia. Poza tym Pan Wojtek przyjmuje w ciemno tezę, że Prezes prawdy nie powiedział tylko w przypadku Heinlotha.
Można się też dowiedzieć, że biedny Stanek jest teraz kozłem ofiarnym a przecież zawdzięczamy mu dwa awanse. Co prawda pisze o ogólnie o nieprzemyślanych tendencjach w klubach do szybkiego zwalniania trenerów jednocześnie podkreślając, że nasi w połowie tym schematom sie wymyka. A dlaczego, uzasadnienia już nie ma tym bardziej, że sam pisze, że w przypadku co najmniej trzech trenerów, za ich zwolnieniem stał Stanek. Szkoda, że w przypadku Derbina Pan Wojciech nie zadał sobie trudu aby wyjasnić czego dotyczył spół między Arturem a Don Roberto.
Sprawa menago jest dosyć zabawna. Pan Wojtek przyjmuje uzasadnie Prezesa, który twierdzi, że gościu o nazwisku Weber nie ma żadnego swojego zawodnika w Zagłębiu a wspomina bezkrytycznie, że czterech jest od współpracownika Webera nazwiskiem Michalak. Pan Wojtek nie wyjaśnia przy tym na czym polega współpraca obu Panów. A szkoda bo bez problemu mozna ustalić, że obaj działają razem w ramach agencji INNfootbal
A z samej strony agenncji samej agencji można się dowiedzieć, że w Zagłębiu jest pięciu zawodników tj. Jędrych, Wrzesińaki, Polczak, Vokić, Torunarigha:
http://innfootball.co/
Oczywiście Prezes może pokazać kontrakty, na których nie będzie ze strony agencji nazwiska Weber ale nie zmienia to postaci rzeczy, że tylko z tej jednej agencji jest sporo grajków. I niewykluczone, że jakby pogrzebać glębiej to znalazłyby się inne kwiatki. W każdym razie kłamstwo Prezesa dosyć prymitywne a Pan Todur, cóż, w najlepszym razie naiwny kretyn, choć raczej prymitywny realizator na zamówienie.


Todur pisze o 4 zawodnikach od jednego menadźera, a Ty znalazłeś 5 z jednej agencji, wychodzi praktycznie na to samo. Czy to Ci daje tytuł, aby gościa nazywać prymitywem i kretynem ? Tylko dlatego, że odważył się stanąć w obronie Stanka, który zresztą zgodnie z żądaniami wielu, nie jest już 3 w 1, a jedynie dyrektorem sportowym. Nie piszcie tu bajek, bo jak był awans, to Stanek wtedy był pomijany, a Dudek wychwalany. Jeśli już to za transfery odpowiadali wspólnie co najmniej Dudek, Stanek, Jaroszewski. I prawda też jest taka, że w ostatnich sezonach zespół piął się w górę, po dobrej końcówce zeszłego sezonu, były same ochy i achy. A teraz parę porażek i "kibice" się odwracają. A co, myśleliście, że będziemy grać o mistrza ? Ludzie, zejdźcie na ziemię, awansowaliśmy dzięki trenerom, ale i korzystnemu układowi tabeli, niejako ponad stan. A tu jedna, dwa remisy, czy porażki i już płaczecie, jakby ten klub od wieków grał w ekstraklasie. A za pół roku, będzie płacz, jak to dobrze życzyliście Klubowi, tylko ten Stanek/Jaroszewski/Chęciński wszystko spieprzyli. No, a jak oni odejdą, to Zagłębie, będzie rzeką mlekiem i miodem płynącą, tym wielkim klubem, który przed 2013 r. lał te wszystkie Foto_Higieny Gać i inne Orły Ząbkowice, i komu to przeszkadzało ? Przyszedł tercet i spieprzył awans do ekstraklasy, przecież bez nich bylibyśmy potęgą na miarę co najmniej Zagłębia lat 60. Teraz sobie hejtujcie. Bo na tym forum już od kilku lat jest w modzie tylko jeden punkt widzenia (z krótką przerwą na czerwiec 2018).
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron