Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-05-22, 2:50 am

Właśnie na stronach TVP Sport natrafiłem na ciekawą wypowiedź kibica, podpisującego się jako Kuba Żywko, ale pomimo zdrobnionej formy imienia, mam wrażenie, że to mogą być dane osobiste faktycznego jakiegoś kibica Legii piszącego ten tekst "Dlaczego rzucam Ekstraklasę". Nie cytuję całości, bo to obszerny tekst, ale choćby znajduję tam fragment "żywcem" taki, jak pisywałem tu bodaj od samego początku przez te kilkanaście lat:
Kuba Żywko na stronach tvpsport w tekście Kibic Legii ma dość! Dlaczego rzucam Ekstraklasę? napisał(a):(...)Dopóki "ruch kibicowski" na polskich stadionach nie zinternalizuje wiedzy, że w jego interesie jest koegzystencja wszystkich fanów i że na naszych trybunach powinny być – osobne – strefy dla poszczególnych grup, to będziemy tylko o jeden odpał stadionowego watażki od tragedii znanych z Anglii lat 80.(...)

Niemniej tekst jest analizą bardzo obszerną, nie tylko wielu aspektów ale całościową, gdzie - przykładowo - między innymi choćby i to jeszcze można przeczytać:
(...)Od kilku lat zastanawiam się, czego władcy krajowej piłki chcą bardziej – doprowadzenia do wybuchu frustracji fanów, który pozwoliłby im pozbyć się hurtem wszystkich niepożądanych z trybun? A może zwyczajnego powolnego zniechęcenia wszystkich zaangażowanych emocjonalnie w ligę? W jednym i w drugim przypadku krokiem następnym byłoby zapełnienie trybun rodzinami z dziećmi, które z radością będą wydawać setki złotych na bilety i niejadalne kiełbaski, oklaskiwać wszechstronnie nieutalentowanych piłkarzy i cieszyć się, że mogą oglądać tak cudowne widowiska. W końcu, jak raczyła stwierdzić w kontekście narzekań na niskie temperatury była dyrektor ds. komunikacji Ekstraklasy SA, "na skokach jakoś wszyscy dają radę. Na stojąco"!(...)

Albo - też chyba brzmiący mi nieobco - taki fragment:
(...)Kibice są boleśnie świadomi niedociągnięć organizacyjnych klubów, ale często milczą. Łapią się każdego promyka nadziei, każdego gładkiego wywiadu nowego decydenta i każdej zmiany warty w piłkarskich władzach. "Teraz musi być lepiej, przecież gorzej się nie da" – wmawiają sobie, a krajowy futbol co chwila udowadnia im, że nie ma takiego dna, w które nie dałoby się zapukać od spodu.(...)

Całość tekstu: http://sport.tvp.pl/37290340/kibic-legi ... kstraklase
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-05-22, 5:02 am

I najważniejsze co dowiedzieliśmy się od Pana Prezesa, to że Ludowy dostanie licencję na ekstraklapę i chyba jeszcze jedno, że kto z wypożyczonych zostanie zależy od klasy rozgrywkowej w której w przyszłym roku wystąpi Zagłębie. Nie wiem jak jest w ekstraklasie z wymogiem dot. zawodników bez paszportu UE, ale gdyby takiego wymogu nie było, to odpada problem Alexa i Żarko, a to już samo w sobie byłoby wzmocnieniem.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-05-22, 5:30 am

I jeszcze to, że kadra która.... zostanie (będą starania o zatrzymanie wypożyczonych) plus 2-3 wzmocnienia. Na tę chwilę to ważny przekaz dla grajków. Ale też ciekawa była puenta Łapińskiego odnośnie gotowości tej kadry do gry w e.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-05-22, 6:56 am

Obiecane 2,3 wzmocnienia to śpiewka od kiedy dziennikarz został prezesem
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-05-22, 7:57 am

Na więcej i tak nas nie stać, a jak pokazało życie, rewolucje w składzie pomagają ale z duużym opóźnieniem, a przerwa letnia jest wyjątkowo krótka, więc niech to będą tylko 3 wzmocnienia, ale naprawde konkretne, unikniemy rewolucji i kwasów w szatni.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-05-22, 9:37 am

novack napisał(a):Nie wiem jak jest w ekstraklasie z wymogiem dot. zawodników bez paszportu UE, ale gdyby takiego wymogu nie było, to odpada problem Alexa i Żarko, a to już samo w sobie byłoby wzmocnieniem.

W Ekstraklasie może jednocześnie na boisku grać 2 obcokrajowców bez paszportu UE ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-05-22, 9:40 am

I pewnie nie ma wymogu młodzieżowca.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-05-22, 9:49 am

Panowie - krok po kroczku układa nam się to wszystko fajnie - będziemy
mieli dobra ekipę do grania w Ex
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-05-22, 9:52 am

Panowie. Awansu jeszcze nie mamy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-05-22, 9:58 am

August napisał(a):Panowie. Awansu jeszcze nie mamy.

O właśnie ;-) Więc również proponuję skorzystać z lodu w domowych zamrażarkach :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-05-22, 10:02 am

Ja wiem że to do mnie Panowie - Ja jestem optymistą i w Niedzielę te
najbliższą będę się cieszył a Wy nie wiem co ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-05-22, 10:18 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Ja wiem że to do mnie Panowie - Ja jestem optymistą

Nie tyle do Pana ci do tych, którzy już się widzą wyżej. Podzielam jak najbardziej Pański optymizm niemniej proszę o jeszcze trochę cieepliwości i pokory.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-05-22, 12:57 pm

Szanowny Auguście - pokory to u nas jest dostatek - jednak co by nie mówić
to nam się troszkę spieszy - aby być świadkiem " dwa w jednym" to znaczy
Extra + Nowy Stadion dla Zagłębia Sosnowiec nie jest to jeszcze galop ale
chcemy się jeszcze troszkę podelektować.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-05-22, 7:13 pm

Polecam przeczytać cały artykuł. Obyśmy nigdy nie szli taką drogą i z takimi wałkami jak Sandecja.... Nie dziwi mnie, że oni zlecieli z Ekstraklasy z hukiem.
http://weszlo.com/2018/05/21/spadek-poc ... a-wierzch/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2018-05-23, 7:02 am

jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack