Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Marketing klubu

Postprzez Persymona 2007-12-08, 12:55 am

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ w naszym klubie marketing stoi na nędznym poziomie,z tego co wiem są ludzie odpowiedzialni za marketing ale jak do tond nie zrobili nic aby przyciągnąć ludzi na trybuny,bilety są strasznie drogie,na ulicach nie ma plakatów informujących kiedy o której godzinie i z kim gra Zagłębie.

Ale przejdę do rzeczy,chciałbym abyśmy my kibice ułatwili klubowi prace.Także piszcie wszystkie swoje propozycje, może jedna z nich przyciągnie ludzi na stadion...

Moje propozycje to:
-Rozwieszanie duże ilości plakatów(to prawie nic nie kosztuje) i banerów.
-Obniżenie cen biletów,w Górniku się sprawdziło,czemu u Nas ma się nie sprawdzić?!Wychowajmy nowe, młode, pokolenie kibiców w przyszłości to może się bardzo opłacić
-Wykonajmy jakiś krok do kibiców z innych miast Zagłębia Dąbrowskiego,aby czuli się oni związani z Zagłębiem,rozwieszać tam plakaty,banery itp.
-Medialne akcje,np.Zabranie dzieci z domu dziecka na mecz,to na pewno nie przeszło by bez echa w prasie,mediach i dzięki temu możemy sobie wyrobić dobrą markę.
-Niech klub stworzy jakiś sklep z pamiątkami,wprowadzi oficjalne koszulki dla kibiców itp.
-Losowanie nagród dla posiadaczy karnetów,ale to mus być jakaś porządna nagroda,klub na pewno dogadał by się z firmą która mogła by za sponsorować nagrodę.(Ne Lechu był do wygrania samochód a na Ruchu o ile się nie mylę jakaś wypasiona konsola)
-Stworzenie jakiegoś oficjalnego baru kibiców Zagłębia Sosnowiec,gdzie kibice od czasu do czasu mieli by możliwość do porozmawiania z piłkarzami,prezesami.
-Rozwieszanie plakatów w szkołach
Nie przychodzą mi do głowy już żadne pomysły,ale może ktoś inny ma więcej lepszych pomysłów...
Ostatnio edytowano 2007-12-09, 11:01 am przez Persymona, łącznie edytowano 1 raz
Persymona
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2007-07-07, 7:16 pm


Postprzez Adams1906 2007-12-08, 8:19 am

Ja jestem za plakatami , jakiś grafik robi plakat (na komputerze) wstawia na forum/stronke, każdy drukuje kilka plakatów i rozwiesza u siebie `na` dzielnicy , i to napewno coś da, bo sa jeszcze ludzie którzy nie mają internetu , i trudniej im się dowiedzieć kiedy jest mecz (oczywiście zostaje TeleGazeta :P) , plakaty są dobre (chociaż to klub powinien je rozwieszać ale cóż) , co do cen , to ceny powinny być 30 złotych na Vip`y , 15 zlotych na STAWIKI i nie powinno byc osobnych stawików i zegara , wtedy były by ceny adekwatne do gry , miejsca w tabeli , bo mamy jedne z najwyższych cen biletów w lidze :(
Wiem że w niektórych klubach , kobiety wchodzą za darmo , u nas też moim zdaniem powinno być coś takiego , przynajmniej na mecze z Odrą czy na Puchary , nie mówie o Wiśle bo jak by każdy facet wzioł swoją kobiete `gratis` to nie było by gdzie wejść , ale na takie spotkania jak z Odrą kobiety powinny wejść za free !
Co tydzień , drużyna mogła by jeździć do szkół (np. po 2 zawodników) i namawiać na jakimś apelu do zjawieniu się na stadionie :)
Oficjalny Bar Zagłębia (tak jak jest w Warszawie , byłem w 2 barach obwieszonych w szalikach ,których kibice zbierają się , świętują i oglądają mecze Legi) , żeby móc jednoczyć kibiców , zawodnicy mogli by tam przyjeżdżać raz na miesiąc , spotykać się z zawodnikami :)
I myśle że powinny być specjalne autobusy z miast Zagłębia , które przed meczem za darmo dowożą na mecz , można zacząć od jednego na jedno miasto , moze potem się to rozwinie, autobus obklejony w reklamy , Zagłebia , może i Warka coś by sypneła ;)
Narazie nie mam pomysłów , jak coś wymyśle napisze !


ps. Good Idea sam mialem założyć taki temat , jakiś czas temu !


Pozdrawiam

Adam$
Ostatnio edytowano 2007-12-08, 8:34 pm przez Adams1906, łącznie edytowano 1 raz
Adams1906
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2007-05-05, 2:39 pm
Lokalizacja: Kazimierz Górniczy

Postprzez AjriSSS 2007-12-08, 10:57 am

Po różnych szkołach się włóczyłem i w internecie szukałem ale do tej pory nie dowiedziałem się co to jest MERKETING
AjriSSS
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2006-10-18, 1:51 pm

Postprzez Adams1906 2007-12-08, 12:43 pm

AjriSSS napisał(a):Po różnych szkołach się włóczyłem i w internecie szukałem ale do tej pory nie dowiedziałem się co to jest MERKETING


Jezu każdemu się zdażają pomyłki :| żal .
chodziło mu zapewne o Marketing , a Ty odrazu musisz się czepiać !
Adams1906
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2007-05-05, 2:39 pm
Lokalizacja: Kazimierz Górniczy

Postprzez psv 2007-12-08, 1:28 pm

Myślę że bardzo dobrym pomysłem jest zapraszanie szkół podstawowych. Co mecz inną i nie w ilości 10 biletów ale ok. co najmiej 60 - 100 co mecz inną szkołę. Warto też zapraszać szkoły z miast całego Zagłębia Dąbrowskiego. Takie dzieciaki jak załapią to na następny mecz przyciągną rodziców a o to przecież chodzi. Oczywiście dobrze by było aby przyjazd szkoły był autokarem na koszt klubu.
Bilety dla domów dziecka p;owinny być stałym punktem, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, bo na tych dzieciakach nie wolno zarabiać
psv
 
Posty: 325
Dołączył(a): 2007-02-22, 10:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Postprzez michaelus 2007-12-08, 2:32 pm

Pomysły dobre. Ale nie liczyłbym na wiele. Obniżenie cen biletów? To z czego Nasz klub będzie się utrzymywła jeśli nawet nie ma praw do ani jednego grosza ze sprzedaży pamiątek klubowych...
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Smazu 2007-12-08, 8:15 pm

Marketing?To takie coś jest w Zagłębiu? :o
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Postprzez Adams1906 2007-12-08, 8:29 pm

Moim zdaniem to co zapłaciliśmy za te bilety na te 3 mecze u siebie , powinno zostać oddane na oprawy , bo jedynie to mogło cieszyc w tych meczach w zasadzie to w jednym ... ehh brak mi słów , wszystkie pomysły odeszły po tym co dziś zobaczyłem na boisku ;]
Adams1906
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2007-05-05, 2:39 pm
Lokalizacja: Kazimierz Górniczy

Postprzez Mr. M 2007-12-09, 10:12 am

W klubie nie ma marketingu jako takiego. Są co najwyżej działania z PR-u żeby poprawić wizerunek klubu po aferze. A to i tak bardzo mierne.
Dziwi mnie że taki byznesmen jak Pan Szatan tego nie widzi.
Mr. M
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2007-08-07, 5:12 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Postprzez MarcelZS 2007-12-09, 11:24 am

Klub i jego struktury personalne powstało przed rundą jesienną, głównym problemem było czy zagramy i gdzie zagramy i czy aby napewno będzie miał kto zagrać. Sytuacja organizacyjna wyszła na prostą w momencie powrotu na Ludowy - który daje sznase budowy jakielkolwiek strategi marketingowej ... sposnorzy, reklamy, spotkania, wpływy z biletów, konkursy i wszytko to o czym piszesie powyżej. - Jest to może forma obrony stanu obecnego ... ale by ocenić działalność martetingowa poczekałbym do pierwszego meczu wiosennego z Ruchem ... jest czas by przygotować strategię działania, wydrebnić grupy docelowe, oraz dobrać środki i narzędzia marketingowe.

Kibice nie są jedyną grupą, nad którą winnien pracować i zapewne pracue Zarząd i Dyrektor ... to władze lokalne, jakie by nie były muszą uczestniczyć w życiu klubu - i cała grupa małych, średnich i korporacyjnych sposnsorów ... jest nad czym pracować - ale jestem przekonany że jest się od kogo uczyć i czerpać wzroce.

Klub misi działac zgodnie z prawidłami rynkowymi to musi być przedsiębiorstwo, którego przedmiotem działalności jest kreowania widowiska sportowego - jakim są zawody piłkarskie. - choć pewnie wielu z nas nie do końca akceptuje piknikowy nastrój na trybunach, to wydaje się że innego kierunku już nie ma.
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Postprzez turku 2007-12-09, 4:17 pm

michaelus napisał(a):Pomysły dobre. Ale nie liczyłbym na wiele. Obniżenie cen biletów? To z czego Nasz klub będzie się utrzymywła jeśli nawet nie ma praw do ani jednego grosza ze sprzedaży pamiątek klubowych...


W ekonomii jest cos takiego jak krzywa popytu i podaży. A także elastyczność cenowa popytu i podaży. Chodzi o to by krzywa popytu i podazy przecięły sie w pewnym punkcie przy pewnej cenie. Cena ta wtedy jest najkorzystniejsza z punktu widzenia zysków. Co do kosztów to sądze że koszty na mecz nie wiele sie zwiększają wraz zw wzrostem ilości kibiców na trybunach. Może minimalnie (ochrona). Powinno się ustalić taka cenę biletu aby te krzywe się przecieły. Bo skoro bilety na odre kosztowały średnio 25zł i było 2500 kibiców z czego pewnie 85% to kartetowcy to wynika z tego że Zagłębie na biletach zarobiło ok 15000zł (licze pi razy drzwi bez kalkulatora). Jesli cena średnia biletu wyniosłaby 15zł a przyszło by tak jak 7000 z czego 4000 - 5000 bez karnetu to zarobki Zagłebia wyniosłyby ok. 50000zł

A takie obliczenia krzywej popytu i podazy oraz właściwej ceny można prostymi wzorami ekonometrycznymi zrobić co może kosztować max 1000zł.


I na tym ma własnie polegać dostosywanie cen do poziomu przeciwnika i poziomu naszej gry.

Bo im tansze ilety tym więcej kibiców, tym lepsza gra naszych (12 zawodnik) i wyższe dochody.

Niech mnie Zagłębie zatrudni do swojego marketingu będą brał nieiwele a zyski sie zwiekszą :)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Postprzez Adams1906 2007-12-09, 4:49 pm

Turku , popieram , tańsze bilety , ale większy zysk , paranoja , a jednak :P
Więcej osób , tańsze bilety , ale większe zyski :)

ps. Zagłębie Cię nie zatrudni , zatrudnić Cię może co najwyżej P.Szatan :)
Adams1906
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2007-05-05, 2:39 pm
Lokalizacja: Kazimierz Górniczy

Postprzez turku 2007-12-09, 5:39 pm

Dawac mi tu szybko nr faksu do Pana Szatana. Zaraz mu CV wysyłam :)
A swoja drogą żeby tak góra wykorzystywała nasze tj. kibiców pomysły bo przeciez burza mózgów jest jednym z najlepszych sposobów szukania pomysłów a w przypadku tego forum i najtnszym. Wystarczy przeczytac co piszemy.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Postprzez Adams1906 2007-12-09, 6:03 pm

Ale przecież wygodniej jest nie czytać , i nic sobie z tego nie robić ...
Adams1906
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2007-05-05, 2:39 pm
Lokalizacja: Kazimierz Górniczy

Postprzez Shiri 2007-12-09, 9:45 pm

Turku napisałeś bardzo mądrze a poza tym ja mam dokładnie takie same zdanie na ten temat tak jak Ty, bo w sumie to jest logiczne :) Drogie bilety tylko odstraszają kibiców a jak będzie chciało się wybrać więcej osób niż jedna na mecz to dla takiej rodziny będzie to dość spory wydatek. A jeszcze najgorsze jest to, że ta cena biletów ma się nijak do umiejętności naszych piłkarzy, jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli. Nawet gdyby anulowaliby nam ujemne punkty to i tak nic by się nie zmieniło. Górnik Zabrze jakoś potrafi zachęcić kibiców (i nie piszcie, żebym w takim razie szła sobie na Górnik skoro tam jest taniej i są wyżej w tabeli ) tylko po prostu mam na myśli to, że my mamy jedne z najdroższych biletów co jest niedorzeczne. Mam nadzieję, że na wiosnę się to zmieni i że zarząd pójdzie po rozum do głowy, bo jak nie to coraz mniej ludzi zacznie przychodzić na mecze i przez to klub wiele straci tzn. nie tylko kasę ale i kibiców. Gdyby były tańsze bilety to szybciej by się im zwróciło za stadion oraz byłby większy doping.
Shiri
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2007-03-01, 9:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: paw25