Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Postprzez Leżak 2008-09-16, 10:36 am

W Zagłębiu niema czegoś takiego jak marketing i oby jak najszybciej sie to zakończyło, i dobija mnie kompletne olewanie kibiców Zagłębia którzy mieszkają dalej od stadionu (między DG a Zawierciem, Będzinem a Siewierzem) nawet plakatu relkamującego mecz tam niema kto powiesić :/ dla porównania powiem że w całej wielkopolsce przy drogach krajowych stoja billboardy promujący mecze Lecha
Leżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2005-02-27, 11:06 am
Lokalizacja: ja nie wiem


Postprzez YOOSHKY 2008-09-16, 1:37 pm

Leżak napisał(a):dla porównania powiem że w całej wielkopolsce przy drogach krajowych stoja billboardy promujący mecze Lecha

LOL!
Klub nie chce dać paru stów (bo nie ma ponoć) na miesiąc na serwer dla serwisu internetowego (tego) a Ty chcesz billboardy za kilka tysięcy tygodniowo....
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Postprzez Blajpios 2008-09-16, 3:10 pm

mario1 napisał(a):(...)
[ Dodano: 2008-09-16, 12:20 am ]
Blajpios, bedziesz sie mogl wnukom pochwalic jaki to madry kiedys byles zanim Cie alzchaimer(?)nie dorwal :)

przepraszam za off topic, ale Kol. mario1 tyle dodał radości - więc pozwalam sobie cosik "ad vocem" wtrącić, postaram się krótko. Bo to naprawdę - i rozsądna odpowiedź, jako że trudno się spodziewać jakichś innych profitów rzeczywiście - i co gorsza, jest pytanie, czy to chwalenie się po latach będzie mogło obejmować nawet i to, że ktoś z mądrości skorzystał... przy tym tu "wałkowanym temacie", marketingu, zachodzą poważne obawy, że nie... To dlatego ta wypowiedź dodała mi radości, bo jednak - okazuje się, gdy nie wydaje się, że na coś się przyda takie dzielenie myśleniem, to jednak jakąś satysfakcję da się znaleźć. I to - ważną. Bo to przecież - dla tej przyszłości, młodych: i wyjeżdżają ludzie "na roboty np. do Anglii" i pracuje się, budując np. Zagłębie itd. Bylebym tylko zdążył się pochwalić, nim Alzheimer złapie mnie na tyle, że nie będę już wiedział, co to chwalić się, że to akurat sobą mogę się pochwalić i czy w ogóle mam komu czy nie mam! *
Na wszelki więc wypadek, od razu, póki mnie nie złapał jeszcze:
Dzięki. Pozdrawiam!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez Bartos 2008-09-16, 8:28 pm

YOOSHKY napisał(a):
Leżak napisał(a):dla porównania powiem że w całej wielkopolsce przy drogach krajowych stoja billboardy promujący mecze Lecha

LOL!
Klub nie chce dać paru stów (bo nie ma ponoć) na miesiąc na serwer dla serwisu internetowego (tego) a Ty chcesz billboardy za kilka tysięcy tygodniowo....


podobno jest jeszcze gorzej ....

największym marketingiem i promocją klubu jest strona www 100% Zagłębie
To dzięki niej 95% osób wie o Zagłębiu i o tym co się w klubie dzieje i kiedy są jakieś mecze.
Chłopaki jeżdżą po całej Polsce szykują materiały, zdjęcia, filmy, relacje na żywo
a teraz Szatan każe im płacić za hotel w Szczecinie - a dokładniej "KurczakMan" każe im samym pokrywać koszty transportu i ew. noclegu

jeśli to prawda to Szatan jest dla mnie całkiem pusty!
To człowiek, który może się co najwyższej gonić ... z kurami po kurniku.

Lepiej niech odejdzie bo każdy rok z Szatanem to rok w piekle!
Każdy rok Szatana przy władzy to rok stracony, to rok mniej na znalezienie sensownego właściciela klubu.
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez Raul75 2008-09-16, 8:56 pm

Bartos napisał(a):
YOOSHKY napisał(a):
Leżak napisał(a):dla porównania powiem że w całej wielkopolsce przy drogach krajowych stoja billboardy promujący mecze Lecha

LOL!
Klub nie chce dać paru stów (bo nie ma ponoć) na miesiąc na serwer dla serwisu internetowego (tego) a Ty chcesz billboardy za kilka tysięcy tygodniowo....


podobno jest jeszcze gorzej ....

największym marketingiem i promocją klubu jest strona www 100% Zagłębie
To dzięki niej 95% osób wie o Zagłębiu i o tym co się w klubie dzieje i kiedy są jakieś mecze.
Chłopaki jeżdżą po całej Polsce szykują materiały, zdjęcia, filmy, relacje na żywo
a teraz Szatan każe im płacić za hotel w Szczecinie - a dokładniej "KurczakMan" każe im samym pokrywać koszty transportu i ew. noclegu

jeśli to prawda to Szatan jest dla mnie całkiem pusty!
To człowiek, który może się co najwyższej gonić ... z kurami po kurniku.

Lepiej niech odejdzie bo każdy rok z Szatanem to rok w piekle!
Każdy rok Szatana przy władzy to rok stracony, to rok mniej na znalezienie sensownego właściciela klubu.

zanim go wyrzucisz proponuję abys znalazł kogoś na jego miejsce. Inaczej lecimy na dno. Gorzka prawda; bez kasy nie ma grania. Proste i bolesne zarazem.
Raul75
 
Posty: 262
Dołączył(a): 2007-05-04, 8:01 pm

Postprzez August 2008-09-16, 8:57 pm

Bartos napisał(a):
YOOSHKY napisał(a):
Leżak napisał(a):dla porównania powiem że w całej wielkopolsce przy drogach krajowych stoja billboardy promujący mecze Lecha

LOL!
Klub nie chce dać paru stów (bo nie ma ponoć) na miesiąc na serwer dla serwisu internetowego (tego) a Ty chcesz billboardy za kilka tysięcy tygodniowo....


podobno jest jeszcze gorzej ....

największym marketingiem i promocją klubu jest strona www 100% Zagłębie
To dzięki niej 95% osób wie o Zagłębiu i o tym co się w klubie dzieje i kiedy są jakieś mecze.
Chłopaki jeżdżą po całej Polsce szykują materiały, zdjęcia, filmy, relacje na żywo
a teraz Szatan każe im płacić za hotel w Szczecinie - a dokładniej "KurczakMan" każe im samym pokrywać koszty transportu i ew. noclegu
jeśli to prawda to Szatan jest dla mnie całkiem pusty!
To człowiek, który może się co najwyższej gonić ... z kurami po kurniku.

Lepiej niech odejdzie bo każdy rok z Szatanem to rok w piekle!
Każdy rok Szatana przy władzy to rok stracony, to rok mniej na znalezienie sensownego właściciela klubu.


Jeśli to prawda to dla mnie oznacza, że Szatan to kawał marnego gnojka, a nie dobroczyńca Zagłębia. I stawiam publicznie pytanie. Co się stało z pieniędzmi z Ekstraklasy (od Ergom, Canalu + , Spółki Ekstraklasa). Wszystkie rozpieprzyli ? Nie wierzę.
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Postprzez Bartos 2008-09-16, 9:32 pm

Raul75 napisał(a):zanim go wyrzucisz proponuję abys znalazł kogoś na jego miejsce. Inaczej lecimy na dno. Gorzka prawda; bez kasy nie ma grania. Proste i bolesne zarazem.


Wiesz co ... sam dokładnie to samo powtarzałem innym przez rok
przypomniała mi się sytuacja sprzed półtora roku, kiedy nikt nie chciał odkupić Zagłębia od włochów i łaskawie zrobił to Szatan ... Wmawiałem sobie, że tylko on tak naprawdę chce przejąć Zagłębie i tylko on może coś pomóc i zdziałać.

Teraz widzę jak bardzo się myliłem.

Weźcie przykład naszego jutrzejszego rywala Pogoni.

Oni mieli dokładnie ten sam problem co my...
Klub w podobnej wielkości mieście i klub, który jest nie tylko wizytówką miasta ale całego regionu. Miasto nie chciało pomóc, sponsorów nie było i oddawali klub w ręce pseudo-biznesmenów ...
A kibice co roku powtarzali to samo ... jacy Ci właściciele są to są ale to jedyni, którzy cokolwiek mogą zrobić i pomoć

I najpierw oddano klub w ręce jakiegoś Turka (Bekdasa), który ich "wyturkał" i sprzedał akcje innemu specjaliście Szwedowi Gordonowi ... za czasów Gordona Pogoń podupadła i została sprzedana Ptakom, którzy zrobili sobie najpierw Piotrcovie Szczecin a pozniej sambe i tym samym pośmiewisko na całą Polskę i nie tylko.
I po co było na siłe trzymać tych nieudaczników?


W końcu kibice mieli dość ... Powstała nowa Pogoń - taka naprawdę Szczecińska (a nie jakaś Piotrcovia Szczecin jak to zrobił Ptak). Pare m-cy temu mieli dużo honoru i nie przyjeli u siebie nawet takiego biznesmena jak Drzymała, ktory po tym całkiem sprzedał Dyskobolie GW a wczesniej chciał ja tylko przenieść, zmienić nazwę i dalej zarządzać ale w innym miejście.

Teraz kibice maja swoja prawdziwą szczecińską Pogoń ... i przypuszczam, że są z niej bardziej dumni mimo gry w II lidze niż z jakiejś tam Piotrcovi czy Dyskopolo Szczecin w ekstraklasie.

Nie wiem jak Wy ale ja chodziłem i bede chodził na Zagłębie obojetnie czy będzie w IV, III czy w I lidze.
Ważne za to aby nasz klub miał stabilną i sensowną strukturę oraz budżet. Aby był sensownie zarządzany i się cały czas rozwijał.
Niestety przy Szatanie nie ma na to szans!!!
Każdy rok z nim to rok w stracony, zmarnowany :(
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez Raul75 2008-09-16, 11:31 pm

Bartos; no dobrze zgadzam się z Twoimi argumentami ale proszę też o obiektywizm. Czyż nie tam dawno mieliśmy checę z jakimś tak kotrakiem? Czy po erze krainy mlekiem i miodem płynącej (patrz: ergom) nie nastał czas wielkiej smuty? Czy to nie Szatan w ostatniej chwili nie wyciągnął w stronę klubu ręki i nie zainwestowal swoich jakby nie patrzeć pieniędzy? Gdybyśmy kibicowsko byli tak mocni jak piszesz to wtedy był ten moment aby przejąć sprawy w swoje ręce. Niestety ale rzeczywistość jest smutna, bo w naszym Zagłębiu szeroko rozumianym geograficznie nie ma tzw " mody na Zagłębie Sosnowiec jako klub regionu" A tylko takie rozwiązanie pozwoli na scalenie wokół klubu pilkarskiego ale naprawdę mocnego. Niestety ale w obecnej II lidze można tylko liczyć na prawdziwych zapaleńców także z tego forum. Jak pokazuje przykład ekstraklasy tylko bogaci mają coraz więcej; biednym ciągle wiatr w oczy. Nikt z mocnym kapitałem nie zainteresuje się dziś Zagłębiem, bo ma zbyt dużo do wyboru spośród klubów ekstraklasy. Tam jest telewizja, reklamy, wywiady, sprawozdania w dziennikach i tv. Nam daleko do tego poziomu dlatego moim zdaniem tylko unia regionalnych inwestorów, sponsorów, mniejszych darczyńców pozwoli osiągnąć najwyższy poziom ligowy. Ale tylko zakładając, że oprócz klubu do wszytkiego włączy się miasto wraz z innymi zainteresowanymi zwiękaszniem znaczenia Zagłębia Dąbrowskiego.
Raul75
 
Posty: 262
Dołączył(a): 2007-05-04, 8:01 pm

Postprzez Przemek26 2008-09-17, 6:52 am

Bartos napisał(a):podobno jest jeszcze gorzej ....

największym marketingiem i promocją klubu jest strona www 100% Zagłębie
To dzięki niej 95% osób wie o Zagłębiu i o tym co się w klubie dzieje i kiedy są jakieś mecze.
Chłopaki jeżdżą po całej Polsce szykują materiały, zdjęcia, filmy, relacje na żywo
a teraz Szatan każe im płacić za hotel w Szczecinie - a dokładniej "KurczakMan" każe im samym pokrywać koszty transportu i ew. noclegu


jeśli to prawda to Szatan jest dla mnie całkiem pusty!
To człowiek, który może się co najwyższej gonić ... z kurami po kurniku.

Lepiej niech odejdzie bo każdy rok z Szatanem to rok w piekle!
Każdy rok Szatana przy władzy to rok stracony, to rok mniej na znalezienie sensownego właściciela klubu.


Nie zamierzam bronić Szatana, ale jedno co ten chłop potrafi to to jak uniknąc czegoś czego nie musi.

No bo tak:
YOOSHKY napisał(a):Strona była i ciągle jest naszą i tylko naszą inicjatywą, powstała tylko z naszej pracy (ukłony w kierunku założycieli i osób które pracowały parę latek na jej pozytywną opinię - myślę że ciągle pozytywną nawet po niedawnych próbach podważenia tej opinii). Nie istnieje coś takiego jak budżet serwisu w szczegóły się nie zagłębiam... W związku z czym porównania nietrafione. Jest to strona od kibiców dla kibiców. Każdy z nas pracuje i poświęcaj jej swój wolny czas, dlatego czasem krew zalewa jak się czyta wymagania co poniektórych (Bartos nie piję tu bynajmniej do Ciebie).


Gdzies wcześniej pisało że będąc w OE trzeba było mnieć oficjalną stronę więc się podpięli.

Nie dziwię się że nie daja kasy na serwis, skoro tak naprawdę to nie jest oficjalny serwis klubu.
Szatan cwaniak , wie gdzie uciąć koszty.

A tak poza tym , na świecie mało kiedy zdarza się że właścicielem jest klubu jest ktoś ze świata piłki.
Są to przedewszystkim MANGEROWIE , szefowie wielkich firm, którzy zamieniają klub maszynkę do zarabiania kasy. A u nas. Jakim cudem Szatan utrzymał swój biznesik to chyba jego sodka tajemnica.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez MartinZS 2008-09-17, 7:40 am

delete
Ostatnio edytowano 2013-05-09, 8:28 pm przez MartinZS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MartinZS
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-12-22, 2:36 pm

Postprzez turku 2008-09-17, 1:25 pm

12 wrzesnia dostałem gazetę "express sosnowiecki" czy coś takiego.
No to myślę poczytam o Zagłębiu w dziale sport.
A tu co... Cała strona poświęcona meczowi czarnych ze szczakowianką oraz szczakowianki z aks niwka.

CZyli wychodzi na to że gazeta mieniąca się gazeta sosnowicką bardziej jest zainteresowana losami szczakowianki w okregówce niz Zagłębia.
Jedyny fragment poświęcony naszemu Zagłebiu był w formie telegrafu na 4 linijki o tym żę nowym trnerem został Čopjak oczywiście przez "C" z kpiącym podsumowaniem że skoro trener został zatrudniony na rok z opcją przedłużenia kontraktu w przypadku awansu to juz teraz powinniśmy soię zastanawiać kto będzie trenerem w przyszłym sezonie.

Czyli zamiast konkrentego artykułu na temat najbliższego meczu z lechią czy może na temat zmiany trenera jest szydzący fragmencik

Ja sie pytam CZEMU??

Czy Zagłębia nawet nie stać na to by w sosnowieckiej gazecie być traktowane normalnie i z szacunkiem. CZy od Zagłebia wazniejsi są czarni niwka i szczakowianka?

Kto odpowiada za takie dziadostwo w tym klubie.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Postprzez Zibi83 2008-09-17, 1:44 pm

Martius napisał(a):Dlaczego władze naszego klubu nie dogadają się z tym Sosnowieckim radiem żeby informowali o meczach Naszego Zagłębia ?


To Radio w tej chwili jest takie Sosnowieckie że siedzibę ma w Sosnowcu i nic więcej.
Ale próba promocji klubu na antenie radia ESKA Śłąsk nie jest złym pomysłem.

Nowa oferta "marketingowa" Zagłębia co do sponsoringu wygląda o wiele lepiej niż porzednia.
Zibi83
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2005-09-27, 2:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MartinZS 2008-09-17, 2:08 pm

delete
Ostatnio edytowano 2013-05-09, 8:27 pm przez MartinZS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MartinZS
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-12-22, 2:36 pm

Postprzez OLiver 2008-09-17, 6:09 pm

Jakby w Sosnowcu byla lokalna stacja to moze zaglebie by sie moglo "reklamowac" ,ale niestety tak nie jest.Eska to siec ogolnopolska.
OLiver
 
Posty: 262
Dołączył(a): 2003-02-09, 12:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez August 2008-09-19, 8:43 am

Ostatnio czytałem w GW, że w Wodzislawiu istnieje coś takiego jak Rada Patronacka w skład ktorej wchodzą politycy związani z miastem. Może by tak i u nas spróbować stworzyc coś takiego. Wprawdzie większość parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego to wg mnie - za przeproszeniem - d...y wołowe, nie odgrywające żadnej roli prócz maszynek do głosowania, ale kilka osób by się znalazło (Dolniak, może Klepacz, ktoś z Europarlamentarzystów, Górski, Prezydent Miasta i (lub) któryś z jego zastępców). W końcu jak podają media, Allianz zostal sprowadzony do Zabrza przez ówczesnego posła PiS (obecneo po Prezesa klubu) Jędrycha.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników