Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-26, 7:20 pm

RUDI napisał(a):
August napisał(a):Ulotka jest formalnie od karolowego stowarzyszenia.

No ale z tego co pisze kolega novack to jest tam program wyborczy a nie np. statut lub opis działalności stowarzyszenia ,żeby Karolek się czasami nie ,,przewiózł,,a w trybie wyborczym sądy działają chyba szybciej .

Na prawie wyborczym się nie znam więc nie wiem czy jest to jakieś obejście prawa czy nie. To, że jest to kryptoreklama Winiarskiego pod płaszczykiem stowarzyszenia Winiarskiego to jest jasne jak słońce. A też znalazłem ulotkę w skrzynce więc widzę, że Karolus zaczyna ostro działać. I nie chodzi o to czy ma rację czy nie. Jest to po prostu taka a nie inna strategia polityczna. Mnie to nie dziwi, zresztą wspominalem o tym już kilka miesięcy temu. Prawda jest taka, że gdybym był cynicznym politykiem prącym do miejskiego koryta to też bezlitośnie wykorzystywałbym sprawę tak dużej inwestycji licząc na poparcie tej części społeczeństwa, której nie interesuje sport zawodowy w Mieście. A takich jest z pewnością sporo. Wzbudzanie strachu przed inwestycją i ewentualną katastrofą finansową Miasta to świetna broń wyborcza. Tym bardziej jest to chwytliwe hasło ponieważ Jose Arkadio i jego służby tak się przygotowują do przedsięwzięcia że nadal nie wiemy za ile i skąd, kiedy itd. A to jest woda na młyn dla tych właśnie, którym np. piłkarskie Zagłębie jest obojętne.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2018-07-26, 7:23 pm

W roku 2018 po stronie dochodów miasta Sosnowca znalazło się ponad 956,9 mln zł, z czego 864,7 mln zł to dochody bieżące, a 92 mln zł stanowią dochody majątkowe. Natomiast wydatki zaplanowano na nieco ponad miliard złotych, z czego 825,5 mln zł to wydatki bieżące, a 198 mln zł to wydatki majątkowe. Oznacza to, że deficyt budżetu miasta wynosi ponad 66 mln złotych.

Mam rozumieć, że budowa nowego Stadionu tak bardzo zdewastuje budżet naszego miasta, że trzeba będzie zlikwidować Sosnowiec jak tą gminę gdzieś tam w Polsce co ją niedawno PiS zlikwidował za długi?

Rata roczna 20.000.000 zł to dokładnie 2,02% dochodów rocznych miasta. To ja z żoną spłacam kredyt hipoteczny, który został rozłożony na 30 lat i wynosi około 4,2% naszych dochodów i jakoś nikt głodny w domu nie chodzi a i w długi nie wpadamy. Więc proszę Was, przestańcie zachowywać się jak Winiarski lub Niedziela....
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-26, 7:44 pm

Adam1906 napisał(a):Rata roczna 20.000.000 zł to dokładnie 2,02% dochodów rocznych miasta. To ja z żoną spłacam kredyt hipoteczny, który został rozłożony na 30 lat i wynosi około 4,2% naszych dochodów i jakoś nikt głodny w domu nie chodzi a i w długi nie wpadamy. Więc proszę Was, przestańcie zachowywać się jak Winiarski lub Niedziela....

Ale właśnie takich argumentów - póki co - brakuje ze strony Jose Arkadio. Jakiejkolwiek symulalcji, która pokaże, że Miastu nie grozi zagłada finansowa czy też zaniechanie inwestycji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2018-07-26, 8:30 pm

August napisał(a):Ale właśnie takich argumentów - póki co - brakuje ze strony Jose Arkadio. Jakiejkolwiek symulalcji, która pokaże, że Miastu nie grozi zagłada finansowa czy też zaniechanie inwestycji.

I tu sie całkowicie z Tobą zgadzam. Podałem jako przykład mój kredyt hipoteczny wzięty na 30 lat, którego spłata stanowi 4,2% naszych dochodów w rodzinie, żeby pokazać, iż kwota 20.000.000 zł (będąca przecież sumą niewyobrażalną dla zwykłego mieszkańca Sosnowca) to już tylko 2,02% budżetu miasta!

Jeżeli 4,2% straty w budżecie domowym nie spowodowało żadnych plag egipskich, to dlaczego 2,02% w skali budżetu Sosnowca miałoby spowodować bankructwo miasta???
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez django 2018-07-26, 9:16 pm

Myślę, że tu nie chodzi o bankructwo, tylko o bardzo poważne ograniczenie możliwości inwestycyjnych miasta w perspektywie znacznego ograniczenia środków z UE na te cele w nowym budżecie unijnym. Nawiązując do analogii z budżetem domowym wygląda to tak: już teraz nie starcza nam od 1 do 1 (deficyt), dodatkowo wiemy, że za chwilę nie będzie nam starczać jeszcze bardziej, bo żona jest na wylocie z roboty (brak środków unijnych). Mimo tego postanawiamy sobie kupić na raty zajebisty 100-calowy telewizor (ZPS). I to kupujemy go świadomie wybierając najdroższą możliwą ofertę (zewnętrzna spółka). Może nie zbankrutujemy, ale za chwilę będziemy musieli bardzo mocno zacisnąć pasa. I jak nam się zepsuje auto, to nie będziemy mieli za co naprawić. Nie wyślemy dzieci na studia. Jak zachorujemy, to nie będziemy mieli za co się leczyć. Myślę, że nikt normalny by tak nie postąpił mając do wydania swoje pieniądze. No chyba, że wydaje cudze, wtedy ma to sens.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez RUDI 2018-07-26, 9:35 pm

Ale ja już kiedyś pisałem ze gość sam jest zadłużony (nie tylko kredytem hipotecznym ) gdzie jego dochody pozwalają spłacić zadłużenie w ciągu dwóch/trzech lat ,spłaca te kredyty od kilku lat i chyba jest mu z tym dobrze ? a zarzuca miastu kredyty zaciągnięte na inwestycje .I żeby ktoś nie powiedział że spłaca ze swoich ,tak samo jego dochód jak wydatki miasta są pokrywane z dochodów miasta ,jest on pracownikiem ,,budżetówki ,, dieta radnego też musi być opłacana z czegoś co najpierw trzeba wytworzyć i sprzedać ,wymiernie.Gościowi miasto płaci a gdy sam chciał iść na swoje (zacząć działalność) to dziwnie mu się nie udaje i wykazuje straty w działalności. A może boi się o to ze zlikwidują mu stanowisko pracy ? bo miasta nie będzie ,,stać,, na utrzymaniu tylu etatów w szkołach i nauczyciele będą jeździć od szkoły do szkoły a ktoś okazać się może bardziej dyspozycyjny .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-26, 9:53 pm

RUDI napisał(a):Ale ja już kiedyś pisałem ze gość sam jest zadłużony (nie tylko kredytem hipotecznym ) gdzie jego dochody pozwalają spłacić zadłużenie w ciągu dwóch/trzech lat ,spłaca te kredyty od kilku lat i chyba jest mu z tym dobrze

Rudi. Ty chyba za dużo pał od Winiarskiego w szkole zebrałeś ;-) albo jeszcze co innego się stało bo jak czytam Twoje posty o Karolu to aż czuję gęstą atmosferę przed monitorem. Ja też mam kredyt(choć tylko hipoteczny) i to w większej sumie niż u Karola wszystkie razem wzięte. Jeśli coś mu w tej sprawie można zarzucić to tyle że nie podał przeznaczenia żadnego z kredytów a powinien. Natomiast jakikolwiek kredyt zaciągnięty w banku nie hest rzeczą naganną i wcale nie musi śwuadczyć o niegospodarności danej osoby. Jak widać sprawa budowy-primo- ZPS-u będzie budzić emocje. Secundo, to nie jest aż tak czarno-białe jakby się mogło wydawać. Tertio, czekam na merytoryczne kontrargumenty ze strony Jose Arkadio w stosunku do zarzutów Winiarskiego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez django 2018-07-26, 9:59 pm

Jestem daleki od oceniania człowieka na podstawie suchych informacji z jego oświadczenia majątkowego. Idąc jednak tym tropem mogłoby się okazać, że Winiarski ma większe prawo krytykować budowę stadionu, niż Chęciński podejmować decyzję o jego budowie. Bo o ile Winiarski coś tam próbował robić we własnym biznesie, to jedynym doświadczeniem Chęcińskiego oprócz budżetówki jest praca w firmie ojca.

Różnica jest też taka, że jeśli wyborcy uznają, że Winiarski nie zasługuje na kolejną kadencję, to jego kredyt stanie się jego prywatnym problemem. Z kredytem zaciągniętym przez Chęcińskiego będą się bujać wszyscy sosnowiczanie, długo po tym, jak sam Chęciński wyląduje na ciepłej posadce w spółce miejskiej któregoś z miast ościennych.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez django 2018-07-26, 10:10 pm

August napisał(a):czekam na merytoryczne kontrargumenty ze strony Jose Arkadio w stosunku do zarzutów Winiarskiego.


Obawiam się, że się nie doczekasz.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez RUDI 2018-07-26, 10:44 pm

August nie dostałem ,bo faceta znam tylko z dyskusji z nim na forach ,wytykam hipokryzje kredyt domowy dobry ,kredyt inwestycyjny dla miasta be (i przypominam że to Winiarski zarzucił jaka rata będzie ,i przypominam także co jest do wglądu na Gazeta Sosnowiec gdy też podawał jakieś sumy a internauta po dociekliwych pytaniach nie doczekał się odpowiedzi) Może Arkadio czeka z odpowiedzią na kampanie?
django napisał(a):Bo o ile Winiarski coś tam próbował robić we własnym biznesie, to jedynym doświadczeniem Chęcińskiego oprócz budżetówki jest praca w firmie ojca.

To przeczytaj co to za biznes Winiarskiego ,a co masz do firmy ojca Checinskiego ?(nie znam firmy) jakas firma opłacana z budżetu (KGHM,ORLEN) ? Masz coś do firm rodzinnych ?A z tymi kredytami zaciągniętymi przez jednych prezydentów buja się wielu następców w wielu miastach ,nie wiem dlaczego chciałbyś zrobić jakąś enklawę z Sosnowca w Polsce ,miasta nie zadłużonego nawet na złotówkę (też o tym marzę ale to raczej niemożliwe).I możecie różnie odbierać moje wpisy o Winiarskim ,ale dla mnie jest niewiarygodny i jest hipokryta .Nie wie dlaczego chwalicie kredyty domowe a nie pochwalicie kredytu zaciągniętego na coś w mieście ? (tak to odebrałem) kredyt zaciągnięty np.na budowę największej biblioteki w Polsce ,lub szkoły morskiej Winiarski by na pewno poparł ale stadionu już nie bo tu może ugrać parę procent głosów i przy obsadzaniu komisji w przyszłej radzie miejskiej dostanie fuchę ,mojego głosu na pewno nie dostanie (i to nie ze względu na odbicie dziewczyny czy pał w szkole).Może skończmy tą dyskusje ,sosnowiczanie rozstrzygną który wariant zwycięży .
Ps i jeszcze ma u mnie ,,+,,za to lawirowanie po różnych partiach ,dlatego że szukał jeleni na opłacanie kampanii ?
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Marketing klubu

Postprzez django 2018-07-27, 12:20 am

RUDI napisał(a): To przeczytaj co to za biznes Winiarskiego ,a co masz do firmy ojca Checinskiego ?(nie znam firmy) jakas firma opłacana z budżetu (KGHM,ORLEN) ? Masz coś do firm rodzinnych ?


Sens tego, co napisałem sprowadzał się do kwestii lustracyjnych - jeżeli już lustrujesz to każdego, a nie tylko tych, z którymi się nie zgadzasz..

RUDI napisał(a):A z tymi kredytami zaciągniętymi przez jednych prezydentów buja się wielu następców w wielu miastach ,nie wiem dlaczego chciałbyś zrobić jakąś enklawę z Sosnowca w Polsce ,miasta nie zadłużonego nawet na złotówkę (też o tym marzę ale to raczej niemożliwe)


Sosnowiec tylko w ostatnich kilku latach zadłużył się na około 200 milionów złotych. Składa się na to budowa szpitala, ale przede wszystkim kredyt z Europejskiego Banku Rozwoju na 150 baniek. To z tych pieniędzy i środków unijnych Chęciński robi teraz remonty. Sugeruję również zajrzenie do Długoletniej Prognozy Finansowej. Nie ma tam praktycznie żadnych nowych inwestycji, bo wszystkie środki ma pochłonąć budowa ZPS. A funkcjonowanie miasta to jeszcze parę innych rzeczy oprócz obiektów, którymi będzie zainteresowana bardzo niewielka grupa mieszkańców.

RUDI napisał(a):Nie wie dlaczego chwalicie kredyty domowe a nie pochwalicie kredytu zaciągniętego na coś w mieście ? (tak to odebrałem)


Przeczytaj proszę jeszcze raz mój post, w którym przez analogię do budżetu domowego staram się wyjaśnić jak to wygląda z ZPS.

RUDI napisał(a):bo tu może ugrać parę procent głosów i przy obsadzaniu komisji w przyszłej radzie miejskiej dostanie fuchę


Fuch nie ma w komisjach tylko w UM i spółkach miejskich. Gdyby Winiarski liczył na fuchę to dołączyłby po prostu do fanklubu Chęcińskiego. I zapewniam Cię, że wtedy byłby ustawiony i on i jego rodzina. Zdecydowanie lepiej ustawiony niż jest na pensyjce radnego. Bez problemu spłaciłby te kredyty, o których cały czas piszesz.

I żeby było jasne, nie jestem w żadnym komitecie poparcia Winiarskiego. Na przykład pomysł na ZPS mam zupełnie inny niż on.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-27, 7:11 am

RUDI napisał(a):August nie dostałem ,bo faceta znam tylko z dyskusji z nim na forach ,wytykam hipokryzje kredyt domowy dobry ,kredyt inwestycyjny dla miasta be (i przypominam że to Winiarski zarzucił jaka rata będzie ,i przypominam także co jest do wglądu na Gazeta Sosnowiec gdy też podawał jakieś sumy a internauta po dociekliwych pytaniach nie doczekał się odpowiedzi) Może Arkadio czeka z odpowiedzią na kampanie?

Wiesz, po prostu widzę, że dość mocno ambiwalentnie skupiasz się na jednym gościu i da się przy tym wyczuć dość sporą nerwowość. Mimo, że nie jest to jedyny kontrkandydat Jose Arkadio. Chyba, że wynika to z poczucia, że jest to jedyny gość, który może cokolwiek przynajmniej spróbować zagrozić Chęcińskiemu. A niezależnie co by nie sądzić o Winiarskim uważam, że bardzo dobrze jeśli Jose Arkadio będzie miał większą niż się wydawało konkurencję bo to po prostu zdrowa sytuacja. Swoja drogą zajrzałem również z ciekawości na oświadczenie kandydata od komuchów i gdyby tak oceniać po treści takich oświadczeń to gościu ma zdecydowanie najlepsze od pozostałych dwóch. Dość spore środki pieniężne, kilka nieruchomości, parę fajnych fuch czy też pełnionych funkcji a przy tym żadnych zobowiązań. Znaczy się nie gołodupiec a przy tym zaradny i gospodarny. Tyle, że to tak nie gra. Niemniej żeby było jasne. Cenię i szanuje twoje wpisy Rudi. I cieszę się na podejmowaną polemikę. Ja uważam, że w przypadku osób światłych zawsze ona wniesie coś konstruktywnego do posiadanych poglądów.

django napisał(a):Na przykład pomysł na ZPS mam zupełnie inny niż on.

Zajrzałem sobie na stronkę tego stowarzyszenia, które promuje Karola i mam również wątpliwości co do proponowanych rozwiązań niezależnie od stopnia realności ich realizacji. Choćby to, że w przypadku pozostania przy Ludowym sens budowy lodowiska i hali czy też w przypadku pozostania przy Zimowym samej hali wydaje mi się pozbawione sensu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-27, 11:26 am

django napisał(a):
August napisał(a):czekam na merytoryczne kontrargumenty ze strony Jose Arkadio w stosunku do zarzutów Winiarskiego.


Obawiam się, że się nie doczekasz.

A jednak jakiś kontratak ze strony Chęcińskiego nastąpił. gdyby ktoś miał możliwość aby wkleić całość artykułu:
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez django 2018-07-27, 11:40 am

Ale jest coś merytorycznego? Bo jak czytam tytuł, że z syrenki nie zrobimy mercedesa, to spodziewam się powtarzanych do tej pory sloganów.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2018-07-27, 11:53 am

Z tą syrenką to akurat jest przywołany przykład Wembley, które kilka lat temu zostało zrównane z ziemią. Jose Arkadio twierdzi, że obecnie miasto bez specjalnego wysiłku spłaca zobowiązania jeszcze z czasów Sprawdzonego. Rocznie wszelkie zobowiązania spłacamy kwotą 37 mln zł (z odsetkami). Checiński twierdzi, ze Miasto stać na wybudowanie ZPS. Wg niego wiąże się to ze spłatą w wys. ok. 15 mln rocznie. Przytacza poniekąd argument Adama (jakby czytał) o poziomie w stosunku do dochodów ok. 2%. Ale też wskazuje, że koszt budowy będzie wynosił ok. 200 mln zł ale bez odsetek. Wliczając te podaje kwote ok. 250-270 mln zł co ma dawać 8 zł w przeliczeniu na mieszkańca miesięcznie. Podnosi, że bez sensu jest inwestować w podupadłe obiekty a w przypadku Ludowego nie wiadomo jaki grunt kryje się po wałami. Podaje tez ze w 2018 r. Miasto na inwestycje wyda ok. 200 mln zł a w całej kadencji 500 mln zł. Poza tym w artykule wskazuje na inwestycje, które powstały i które (poza ZPS) sa planowane. O niewykorzystanym ze względu na oszczędne gsopodarowanie) kredycie z EBI. No i zarzuca Winiarskiemu , ze ten od lat kresli wizje upadku finansowego Miasta. To tak w skrócie. Najlepiej móc przeczytać artykuł w całości samemu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników