Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Postprzez m3lm4k 2008-09-30, 7:42 pm

A propo GW, z glownej strony:
Obrazek

i link do artykulu:
http://czado.blox.pl/2008/09/Najlepszy- ... -ever.html

EDITED BY YOOSHKY:
Cytujemy artykuły bo lubią znikać!!!!

Paweł Czado na swoim blogu w GW napisał(a):Najlepszy hymn klubowy ever

Każdy szanujący się klub piłkarski ma swój hymn.

Są hymny dostojne i skoczne, monumentalne i kameralne, patetyczne i swojskie; są hymny wyrykiwane i śpiewane z zadumą; hymny podczas których milknie się ze wzruszenia i takie na które nie zwraca się uwagi; hymny dojrzałe i infantylne; hymny uwiebiane i znienawidzone; hymny, które są powodem do dumy i takie przez które człowiek spóźnia się na mecz, żeby ich przypadkiem nie słyszeć; hymny komponowane przez znanych kibiców-artystów i hymny nieznanego autorstwa; są hymny kicze i hymny cacuszka; są takie hymny, że aż krew szybciej płynie z wrażenia i takie, że lepiej przesiąść się ze wstydem do sektora gości; hymny pamiętające początki miejscowego futbolu i hymny-młodziaki; hymny, które stały się hymnami ”przez samo się” i hymny, które stały się hymnami, bo takie były odgórne decyzje klubowych zarządów. Słowem są hymny lepsze i gorsze, hymny udane i nieudane.

Mój ulubiony hymn klubowy? Jest taki. Ujął mnie melanżem bezpretensjonalności, prostoty i rozbuchanej energii. To hymn nieoficjalny, lecz kiedy działacze puszczają go przed meczami przez megafony, lud reaguje bardzo spontanicznie. Prosta melodia, bardzo prosty tekst - to sumuje się w przekaz zawierający gigantyczne emocje. A refren to wręcz ”majstersztyk kibicowskiej twórczości”. Właściwie śmiało mogę w tym miejscu użyć słowa "przebój". Zdarzyło mi się nawet parę razy nucić ten hymn w samochodzie, kiedy wracałem z meczu do domu. Bo w ucho wpada wyjątkowo!

Niektórzy powiedzą, że to utwór niskich lotów artystycznych. Może tak, może nie. Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie: po jego wysłuchaniu/wyśpiewaniu/wyryczeniu kibice/piłkarze daliby się pokroić za klub jeszcze bardziej niż daliby się pokroić zazwyczaj;-)

Marcin Babko, najlepszy specjalista od muzyki rockowej jakiego znam, w jednym z tekstów określił kiedyś zespół Horrorshow (to wykonawcy hymnu), jako "zespół ska grający tę muzykę na sposób punkowy". Utwór moim zdaniem dobrze oddaje więc charakter klubu, któremu jest poświęcony. Stylistyką rzeczywiście bardziej pasuje do Jarocina niż do auli uniwersyteckiej. Po prostu: od "working class" dla "working class"...
Ostatnio edytowano 2008-09-30, 8:33 pm przez m3lm4k, łącznie edytowano 1 raz
m3lm4k
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2006-07-28, 10:48 am


Postprzez flex 2008-09-30, 8:15 pm

m3lm4k napisał(a):A propo GW, z glownej strony:
Obrazek

i link do artykulu:
http://czado.blox.pl/2008/09/Najlepszy- ... -ever.html

Właśnie czytałem i jestem w szoku. Nie wiem jak to odebrać ? Prowokacja ?
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Postprzez August 2008-09-30, 9:17 pm

Chcąc nie chcąc, z uwagi na to, że link do arytkułu widniał na stronie głównej Gazeta.pl przez kilkadziesiąt minut sprawia, że Mr Czado zrobił dla poprawy wizerunku klubu więcej niz nasi marketingowcy w ogóle.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Postprzez Blajpios 2008-10-01, 12:14 am

August napisał(a):Chcąc nie chcąc, z uwagi na to, że link do arytkułu widniał na stronie głównej Gazeta.pl przez kilkadziesiąt minut sprawia, że Mr Czado zrobił dla poprawy wizerunku klubu więcej niz nasi marketingowcy w ogóle.

Właśnie. Można jeszcze próbować żartobliwie tłumaczyć - "chce chłopina się do nowych, kuratorskich czasów dostosować". Niemniej, tak już serio: jeżeli nie jest to jakieś ukryte zagranie, prowokacja - a nie wygląda - to tym bardziej trzeba docenić, że przecież wielbicielem Zagłębia raczej nie jest. A przecież ten krok pozytywnego budowania marki Zagłębia zrobił, przekraczając może nawet osobiste niechęci. Podczas gdy... zagłębiowscy marketingowcy nie potrafią takich skutecznych środków znaleźć...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez Przemek26 2008-10-03, 7:42 am

YOOSHKY napisał(a):Chcemy wskrzesić tzw. "Wywiad tygodnia" który był prowadzony kiedyś przez Adama i cieszył się sporym zaiteresowaniem.
Zasada podobna jak parę lat temu:
1. Zgłaszajcie swoje propozycje rozmówcy na adres: yooshky@zaglebie.sosnowiec.pl
2. Osoba która otrzyma najwięcej Waszych głosów zostanie wytypowana do wywiadu tygodnia.
3. Jeśli wytypowana osoba nie wyrazi chęci wzięcia udziału w wywiadzie, wybierzemy następną z listy itd.
4. Swoje typy można zgłaszać w każdym momencie na podany wyżej e-mail.
5. Po wytypowaniu rozmówcy będziemy przez tydzień zbierać pytania od Was również drogą e-mailową.

Wywiad odbędzie się oczywiście w wersji wideo.

Zapraszam do dyskusji na temat w/w zasad (to tylko propozycja).

EDIT:
Punkt 3 wykreślamy bo zdarzenie takie nie może mieć miejsca..
3. Jeśli wytypowana osoba nie wyrazi chęci wzięcia udziału w wywiadzie, wybierzemy następną z listy itd.
Jednak zainteresowania nie ma żadnego. Tylko jeden e-mail przez trzy dni.



Ludzie piszecie/piszemy sekti komentarzey, pomysłów , płaczów i bzdetów w różnych tematach.

Jest szansa na to żeby usłyszeć odpowiedzi na nurtujące każdego z Nas pytania.
A tu wszyscy wszechwiedzący forumowicze, milczą , jeden mail.
ŻENADA

Ruszcie się , na początek przeczepmy Szatana i Hytrego. KJażdy z Nas ma napewno sporo pytań zastrzeżeń, aluzji.
Więc piszcie do YOOSHK'ego prozozycję rozmówców.
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez kaka1x 2008-10-03, 8:18 pm

Prośba do zarządu o uznanie hymnu "Dzieli nas wiele spraw".Do tej pory nie
wiedziałem że nasz hymn jest nieoficjalny,natychmiast klub musi go uznać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaka1x
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2008-07-01, 12:55 pm

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2008-10-04, 2:47 pm

Musze stwierdzic ,ze nie moge nic powiedziec o tresci tego utworu jako, ze
nie ma u mnie w ogóle głosu inaczej nie słysze tego dzieła.
Na mnie robia wrazenie dwa hymny- pierwszy Wisła Krakow - Jak długo na Wawelu
drugi Liverpoll - You will never walk alone ....
Czy My mozemy miec cos podobnego ? Kiedys myslałem o tym moze zwrócic sie
z ta sprawa do Sosnowiaka/Zagłębiaka z Niwki - Pana Jacka Cygana- Co o tym myslicie ?
Wszedłem na strone - Jacek Cygan - kompozytor - mozna korespondowac tylko mysle
iz powinien sie zwrocic do Pana Jacka - moze Prezydent Miasta - przypomnijcie sobie
koncert w Centrum Sosnowca z udziałem kompozytora i Pana Materny.
Pozdrawiam Tadeusz

[ Dodano: 2008-10-04, 5:11 pm ]
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

hymn

Postprzez cezaros_prowokator 2008-10-04, 3:16 pm

Tadziu przestan "jak dlugo na wawelu...." to takie leniwe i z dupy wziete disco polo
"dzieli nas wiele spraw" -tylko jeden sensowny wybor na hymn
cezaros_prowokator
Żółta kartka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2006-05-14, 10:42 am

Postprzez OLiver 2008-10-04, 4:23 pm

Z tym Cyganem nie bylo by glupie ,z tym ,ze moze on i urodzil sie w Sosnowcu ale czy jego nazwijmy to patriotyzm lokalny nie upadl.Mieszka w wawie chyba ! ma rodzine i raczej z sosnowcem juz go nic nie laczy i watpie by cos by mu sie chcialo napisac dla kibicow z sosnowca ,chyba ze za kase,bo watpie ze za darmo!
OLiver
 
Posty: 262
Dołączył(a): 2003-02-09, 12:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Przemek26 2008-10-04, 8:52 pm

A co KU***z ludźmi którzy maja karnety. Drugi mecz z obniżonymi cenami biletów. I pewnie płaczki jeszcze nie raz będa nawoływac do obniżek , a gaminie którzy kupili karnety !!!!????
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez hugon 2008-10-08, 9:53 am

Co za bzdury jeden hymn jest i nie potrzeba innego , inne piosenki i owszem czemu nie
hugon
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2005-01-28, 1:33 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Postprzez AdrianDG 2008-10-08, 12:56 pm

na mecz z Tychami bilety po 8 i 12 zeta
AdrianDG
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2007-04-10, 10:44 am

Postprzez jls 2008-10-27, 11:02 am

Po meczu z Tychami widać jak można za małe pieniądze zorganizować i zdopingować kibiców do przyjścia na mecz. Wystarczy wydrukowć odpowiednią ilość plakatów, przeprowadzić reklamę w internecie, dodatkowo można jeszcze uruchomić samochody z aparaturą nagłaśniającą.
Akcję propagandową przeprowadzili kibice [zarząd o tym zapomnial].
Aby wyciągnąć z tego nauczkę zarząd powinien skontaktować się z tymi kibicami chętnymi do takich akcji i wspomóż ich jakimiś środkami finansowymi [do rozliczenia].
Czyż trzeba więcej ?
Wystarczą tylko dobre chęci zarządu, resztę zrobią kibice.
Chociaż na duży plus dla zarządu zasługuje podziękowanie za tą akcję na stronie głównej.
APEL do ZARZĄDU!!
WŁĄCZCIE SIĘ W AKCJĘ KIBICÓW,
a efekty będą jeszcze lepsze.
BRAWO KIBICE TAK TRZYMAĆ.
GDZIE WIARA TAM POMYŚLNOŚĆ.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Przemek26 2008-10-27, 3:04 pm

jls napisał(a):Po meczu z Tychami widać jak można za małe pieniądze zorganizować i zdopingować kibiców do przyjścia na mecz. Wystarczy wydrukowć odpowiednią ilość plakatów, przeprowadzić reklamę w internecie, dodatkowo można jeszcze uruchomić samochody z aparaturą nagłaśniającą.
Akcję propagandową przeprowadzili kibice [zarząd o tym zapomnial].
Aby wyciągnąć z tego nauczkę zarząd powinien skontaktować się z tymi kibicami chętnymi do takich akcji i wspomóż ich jakimiś środkami finansowymi [do rozliczenia].
Czyż trzeba więcej ?
Wystarczą tylko dobre chęci zarządu, resztę zrobią kibice.
Chociaż na duży plus dla zarządu zasługuje podziękowanie za tą akcję na stronie głównej.
APEL do ZARZĄDU!!
WŁĄCZCIE SIĘ W AKCJĘ KIBICÓW,
a efekty będą jeszcze lepsze.
BRAWO KIBICE TAK TRZYMAĆ.
GDZIE WIARA TAM POMYŚLNOŚĆ.


I niestety Masz Rację.
To Kibice poświęcili swój czas i pieniądze na transy na mostach wiaduktach , bramach itp.
To kibice drukowali i rozwieszali plakaty od jednego końca do drugiego końca obszarów Zagłebia Dąbrowskiego.
A CO ZROBIŁ ZARZĄD?????????
Przemek26
 
Posty: 3225
Dołączył(a): 2005-10-15, 10:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Niwka

Postprzez Smazu 2008-10-27, 3:10 pm

Przemek26 napisał(a): A CO ZROBIŁ ZARZĄD?????????

Wziął kase i czeka jak kibice zrobią to za nich drugi raz...
Z biletów klub dostał ~40.000 zł więc jak wyda pare tysiów a zarobi drugi raz tyle to chyba nic się nie stanie?Czysta matematyka...
LEGIA - BIELSKO - ZAGŁĘBIE
Smazu
Moderator
 
Posty: 1231
Dołączył(a): 2006-06-03, 2:51 pm
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników