Korupcja w Polskiej piłce

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Postprzez tom_bedzin 2008-03-28, 11:19 am

ok dzięki również popieram zarząd
pozdrawiam
tom_bedzin
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2007-07-26, 9:47 pm


Postprzez psv 2008-03-28, 11:28 am

Jak dwa tygodnie temu Zagłębie pokonało Legię to siedzieli buki siedziały cicho i liczyły kasę, w środę przy okazji meczu reprezentacji też siedzą cicho, to sobie teraz k***a mordę naszym Zagłębiem wycierają. Nie zdziwiłbym się jeżeli chodziłoby o expert, przecież to sponsor jebanych sprzedawczyków z miodowej.

Zarząd jeszcze dziś powinien podać jebany pzpn do sądu o pomówienie i nie cackać się z nimi
psv
 
Posty: 325
Dołączył(a): 2007-02-22, 10:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogoń

Postprzez Arek W 2008-03-28, 11:38 am

Jeśli u buków było 0-3 do przerwy a końcowy 1-3 a przedstawiciele tego motłochu z PZPN byli na meczu to raczej jesteśmy pogrzebani.
Bo jedna drużyna wyniku nie ustawiła
Ci którzy ewentualnie to zrobili robią z Zagłębia pośmiewisko na całą Polskę
Arek W
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2006-04-04, 2:41 pm
Lokalizacja: Zagórze

Postprzez Bartos 2008-03-28, 12:08 pm

to ja tez cos powiem

1) kazdy wiedzial juz przed meczem z ŁKSem, ze czesc druzyny ... delikanie mowiac nie jest z Orzeszkiem (a stare powiedzenie mowi: "Kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam")

2) chcialem Wam wszystkim przypomniec pare słów Tochela z wywiadu, który był juz omawiany parę razy - http://www.sport.pl/pilka/1,82315,4352102.html

"Wojciech Todur: Namawiał Pan kiedyś piłkarza do kupna meczu?

Krzysztof Tochel (trener Zagłębia od maja 2002 do kwietnia 2006 roku): Zapewniam, że nie! Akceptowałem jednak ten proceder i uznaję, że to był mój największy błąd. Dobrzy znajomi, przyjaciele odwrócili się ode mnie. Wielu uważa, że to ja nakręcałem korupcję, że to moje zeznania obciążyły klub. A to nieprawda! O tym, że mecz jest kupiony, dowiadywałem się najczęściej po ostatnim gwizdku. Przychodził wtedy do mnie wyznaczony przedstawiciel drużyny po "składkę na sędziego". Zdarzyło się dwa, trzy razy, że o tym, iż mecz jest kupiony, wiedziałem jeszcze przed spotkaniem. Prosiłem wtedy, żeby zostało to między mną i wtajemniczonymi piłkarzami. Nie chciałem wyjść na idiotę przed resztą drużyny i motywować zespół do walki przed ustawionym meczem.

Nieraz pytałem piłkarzy: "Po co to robicie, przecież i tak jesteśmy lepsi". Teraz przypuszczam, że chcieli mieć pewność, bo wynik obstawili w zakładach bukmacherskich.
Dochodziło do tego, że piłkarze proponowali zrzutkę na sędziego nawet po czystym meczu! "Bo w przyszłości może nam być potrzebny" - tłumaczyli mi.

Wszyscy piłkarze Zagłębia byli zamieszani w korupcję?

- Mogę powiedzieć, że zespół podzielił się na dwie grupy [młodsi, czyli niewtajemniczeni, mieli swoją szatnię, a starzy, czyli grupa decyzyjna, swoją - przyp. red.]
. Zapewniam, że za korupcyjnym procederem nie stał zarząd klubu [ale wiedzieli o nim dyrektor Wojciech R. i kierownik drużyny - przyp.red.]. Najgorsze jest to, że ten system korupcji, który ogarnął kluby, jest powszechny w polskim futbolu.

Czy jakiś mecz Zagłębie sprzedało?

- (chwila milczenia)... Tak, nie mogę jednak mówić o szczegółach. Pamiętam przypadek, gdy w związku z bardzo słabą grą w przerwie meczu zagroziłem piłkarzom karami finansowymi. Oni tylko szyderczo zaśmiali mi się w twarz. Domyśliłem się potem, że i tak im było wszystko jedno, bo sprzedali ten mecz!
Innym razem ktoś nam doniósł, że widział radę drużyny o drugiej w nocy w pewnym lokalu, jak dobijała interesu z obcymi. Chcieliśmy to dokładnie wyjaśnić, ale nasz informator stwierdził, że nie będzie robił smrodu...

Przysięgam na życie swoich najbliższych: za żadnym takim meczem jako trener nie stałem! Jeden z doświadczonych szkoleniowców powiedział mi kiedyś, że piłkarze są jak prostytutki - na koniec sprzedadzą siebie i trenera. Dziś się pod tym podpisuję! Zdarzało się, że prezes Giancarlo Motto pytał mnie, skąd te dziwne serie porażek, i nie wiedziałem, co mu odpowiedzieć..."


hmmmm .... czy Wy nie czujecie jakiejs analogii obecnej sytuacji ze slowami tochela?
Kazdy lepiej zorientowany wie, kto moglbyc w radzie starszych. Ja dodam tylko, ze 4 piłkarzy z Zagłębia trenowanego jeszcze przez Tochela grało w pierwszej polowie meczu z ŁKSem. Nic nikomu nie zarzucam - ale mam takie a nie inne skojarzenia i to wlasnie pisze.
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez jls 2008-03-28, 12:09 pm

Jeszcze raz potwierdza się to, i to w sposób bardzo rażący, o czym pisałem cały czas.
Chodzi mianowicie o sprawę informacji pojawiających się na stronie Zagłębia, na temat sytuacji w klubie oraz działań mających tą sytuację poprawić.
Więcej milczenia, potulności i uległości a będziemy na pierwszym planie informacji dziennikarskich i związkowych w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Należy bardziej zdecydowanie eksponować swoje działania, mające na celu oczyszczenie klubu z pomówień i podawania nieprawdy przez media, oraz kłaść większy nacisk na obronę dobrego imienia klubu, vide Widzew, Zagłębie L., itp.
Postępując tak jak do tej pory widzimy tego opłakane skutki.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kamilwacek 2008-03-28, 12:20 pm

Ja nie wierze że zawodnicy Zagłębia sprzedali ten mecz bo gdyby tak się okazało to pewnie pzpn by nas wykluczył ze struktór i musielibyśmy zaczynać od b-klasy i nie będe mówił co powinniśmy zrobić zawodnikom gdyby się okazało najgorsze jak to robią inni na forum bo nie wierze że po tym wszystkim nasi zawodnicy jeszcze sprzedali.
I tak z naszego klubu śmieje się cała Polska.
kamilwacek
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-12-19, 11:44 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mayday77 2008-03-28, 1:18 pm

Źródło: SportoweFakty.pl

W piątek pojawiła się informacja, że mecz 22. kolejki Orange Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a ŁKS Łódź mógł zostać ustawiony. Wydział Dyscypliny wystąpi do prokuratury o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Co na to Zagłębie Sosnowiec? - To jest nagonka ze strony PZPN! - mówi Sportowym Faktom Adam Makar, rzecznik prasowy klubu z Sosnowca.



Spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem gości 3:1 i była to pierwsza wygrana ŁKS od ósmego grudnia poprzedniego roku. Według firm bukmacherskich spotkanie było ustawione, bo właśnie taki wynik był bardzo często obstawiany w zakładach i nie były to małe kwoty.

Czy rzeczywiście spotkanie było ustawione? - Jedna wielka bzdura! - tak o tych rewelacjach mówi rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec. - Myślę, że jest to nagonka ze strony PZPN i uważam, iż wszystko jest to robione ku temu, aby Zagłębie Sosnowiec było ostatnim ukaranym klubem. Natomiast samo ustawienie meczu z ŁKS jest jedną wielką bzdurą i na pewno nie miało miejsca - mówi Makar, który dodał, że o całej sprawie klub dowiaduje się z mediów. - Od PZPN nie dostaliśmy żadnego oficjalnego pisma i o wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów - zakończył rzecznik prasowy Zagłębia.
mayday77
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-03-05, 6:44 pm
Lokalizacja: Będzin-Syberka

Postprzez flex 2008-03-28, 1:20 pm

jls napisał(a):Więcej milczenia, potulności i uległości a będziemy na pierwszym planie informacji dziennikarskich i związkowych w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Należy bardziej zdecydowanie eksponować swoje działania, mające na celu oczyszczenie klubu z pomówień i podawania nieprawdy przez media, oraz kłaść większy nacisk na obronę dobrego imienia klubu, vide Widzew, Zagłębie L., itp.
Postępując tak jak do tej pory widzimy tego opłakane skutki.

Tylko co to da ? Myślisz, że takie medialne deklaracje jakoś wpłyną na decyzje dotyczące kar ? Jakoś nie chcę wierzyć. Bardziej starałbym się rozwiązać problem wewnątrz klubu.
Piłkarze są dobrymi aktorami, ale da się też stwierdzić na podstawie gry komu zależy na danym wyniku.
kamilwacek napisał(a):Ja nie wierze że zawodnicy Zagłębia sprzedali ten mecz bo gdyby tak się okazało to pewnie pzpn by nas wykluczył ze struktór i musielibyśmy zaczynać od b-klasy i nie będe mówił co powinniśmy zrobić zawodnikom gdyby się okazało najgorsze jak to robią inni na forum bo nie wierze że po tym wszystkim nasi zawodnicy jeszcze sprzedali.
I tak z naszego klubu śmieje się cała Polska.

Ty jeszcze się łudzisz, że wszystkim zawodnikom na sercu leży dobro klubu ?
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Postprzez kobra 2008-03-28, 1:22 pm

A czy to czasami nie jest tak żeby wyciszyć sprawę Widzewa,Lubina,Cracowi i innych,to puszcza się w mediach fałszywą informację,którą przez jakiś czas będą się fascynować redaktorki przeciwne naszemu klubowi.Najlepiej się dokłada słabszemu.
Czemu nie wezmą się za reprezentację,czy nie sprzedała meczu USA.Teraz każdy wynik może być podważony.Najlepszym rozwiązaniem jest rozwalić korupcyjny PZPN.
kobra
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2007-04-23, 1:43 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez flex 2008-03-28, 1:39 pm

kobra napisał(a):A czy to czasami nie jest tak żeby wyciszyć sprawę Widzewa,Lubina,Cracowi i innych,to puszcza się w mediach fałszywą informację,którą przez jakiś czas będą się fascynować redaktorki przeciwne naszemu klubowi.Najlepiej się dokłada słabszemu.

Też tak może być. Łatwo przewidzieć reakcję mediów na takiego niusa. Jednak nie wiem czy informacja o kolejnym wątku korupcyjnym może pomóc w jakiś sposób innym klubom zamieszanym w korupcję. No chyba, że strategia PZPN jest teraz taka, żeby pokazać jak najwięcej korupcji i zaproponować jako jedyne słuszne rozwiązanie ABOLICJĘ.
Oczywiście za wykroczenia z pewnego okresu. Także jeśli udałoby się udowodnić komuś winę za ostatni mecz Zagłębie - ŁKS to nie byłaby już ona objęta abolicją.
Jak to jest w rzeczywistości to wiedzą tylko chyba sami zainteresowani, ale nie ma co liczyć, że oni sami puszczą parę z ust.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Postprzez LucasUSA 2008-03-28, 1:52 pm

Na razie nie znamy faktow - nietypowe wyniki zdarzaja sie, bukmacherzy zyskuja i traca - ale jezeli firma wylapie podejrzanie duza liczbe zakladow na nietypowy wynik - coz, ma prawo podejrzewac ustawienie wyniku. Powtorze - nie wiemy, ilu "szczesliwcow" ustawilo taki wynik i za jakie stawki. Podobno ktos zgarnal 90000 zlotych! Nie zgarnia sie takiej stawki obstawiajac zlotowke na fuksa! I ciekawe ile bylo podobnych wygranych! Buki musza miec mocne dowodu - bo taka afera w nich tez uderza, zazwyczaj siedza cicho.

A poza tym 3 brameczki wpadajace "w pospiechu" tuz przed przerwa - nie smierdzi wam to??? Pisza, ze ktos obstawial wynik 0:3 do przerwy i 1:3 koncowy....

Kto z was po tym calym syfie jaki funkcjonowal w naszym klubie zareczy, ze pilkarzyki nie chcieli zwolnic trenera i przy okazji zarobic "pare" groszy? Na uczciwosc ja bym tej zlotowki nawet nie postawil!

A nasz rzecznik niech tonuje swoje wypowiedzi, bo konfrontacja z PZPN i tak nic nie da. Opinia publiczna ma juz swoje zdanie niestety...
LucasUSA
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 2003-09-26, 4:14 am
Lokalizacja: New Jersey

Postprzez kret75 2008-03-28, 2:23 pm

http://sport.interia.pl/news/ustawiony- ... oe,1083321

"Ustawiony" mecz w OE?

Zarząd Zagłębia Sosnowiec w wydanym oświadczeniu wyraził "głębokie oburzenie w związku z pojawiającymi się w prasie zarzutami o możliwość ustawienia wyniku meczu Orange Ekstraklasy Zagłębie - ŁKS-em Łódź (1:3)". Zaskoczenie doniesieniami medialnymi wyraził również nowy prezes ŁKS Andrzej Pożarlik.

- Nasz klub już został surowo ukarany za korupcyjny proceder w poprzednich sezonach i możemy z pełną stanowczością stwierdzić, że w obecnym sezonie Zagłębie jest wolne od korupcji i wynik sportowy osiągany przez drużynę jest uwarunkowany wyłącznie sportową rywalizacją - napisali działacze Zagłębia.

- Jesteśmy przekonani, że po rozpatrzeniu sprawy przez wrocławską prokuraturę stanie się jasne, że oskarżenia firm bukmacherskich pod adresem Zagłębia okażą się całkowicie bezpodstawne. Wyrażamy także nasze zdziwienie ze względu na przyczynę zajęcia się meczem Zagłębie - ŁKS przez Wydział Dyscypliny. Czy teraz każdy mecz, w którym padnie rezultat powodujący konieczność wypłacenia przez firmy bukmacherskie wysokich wygranych zostanie zakwestionowany i uznany za nieuczciwy? Czy może jest to celowe działanie wymierzone w nasz klub, który po ukaraniu za korupcję oczyścił się z wszystkich osób uwikłanych w przestępczy proceder? - napisano w oświadczeniu Zagłębia.

- Sytuacja jest zupełnie niezrozumiała i chora. Oba kluby walczą o utrzymanie w lidze i żaden nie mógł sobie pozwolić na porażkę. Piłkarze żadnego z nich nie mogli odpuścić - zapewnił z kolei Pożarlik.

Zagłębie przegrało mecz 22. kolejki Orange Ekstraklasy z ŁKS 1:3 (0:3), a honorową bramkę Zagłębie zdobyło w 83. minucie. Łodzian poprowadził w tym spotkaniu nowy trener - Marek Chojnacki. Porażka z ŁKS przypieczętowała z kolei los szkoleniowca Zagłębia Andrzeja Orzeszka. Po świętach stracił stanowisko na rzecz Piotra Pierścionka.

Szef Wydziału Dyscypliny Adam Gilarski zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Wydziału - 3 kwietnia, członkowie tego gremium zajmą się sprawą tego spotkania. - Zostało już wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie tego spotkania - przyznał szef WD PZPN.

Zagłębie Sosnowiec zostało zdegradowane przez Wydział Dyscypliny PZPN za udział w działaniach korupcyjnych. Jego piłkarze grają więc tylko o to, czy spadną do drugiej, czy trzeciej ligi.

Informacji o wysokich wypłatach za zakłady na mecz Zagłębia z ŁKS nie potwierdzili przedstawiciele dwóch firm bukmacherskich.

- To spotkanie nie wzbudzało naszych podejrzeń - powiedział Łukasz Seweryniak z działu marketingu firmy Totolotek. - Mecz cieszył się przeciętnym zainteresowaniem grających, a poza tym większość naszych klientów stawiała na wygraną Zagłębia. Gdyby działo się coś podejrzanego,

niecodziennego, np. pojawiły się zakłady za spore sumy, nasz system momentalnie by to wychwycił i zareagowalibyśmy np. zablokowaniem spotkania. W tym przypadku nie było to konieczne.


Seweryniak dodał również, że w ofercie jego firmy nie było zakładów na konkretny wynik tego meczu.

- U nas również nie działo się nic podejrzanego. Nie zaobserwowaliśmy większego zainteresowania spotkaniem Zagłębia Sosnowiec z ŁKS. Mieliśmy już pytania od dziennikarzy w tej sprawie, interesowano się również meczem drugiej ligi Śląsk Wrocław - Znicz Pruszków (0:3), ale w obu przypadkach nie możemy potwierdzić medialnych spekulacji - poinformowano w firmie


Fortuna.

Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez django 2008-03-28, 2:43 pm

http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=87096

Zagłębie odrzuca oskarżenia

Wydział Dyscypliny PZPN potwierdza oskarżenia firm bukmacherskich i zarzuca Zagłębiu Sosnowiec ustawienie wyniku ostatniego meczu ligowego z ŁKS Łódź (1:3) - To stek bzdur - komentują całą sprawę ludzie związani z klubem.

- Nieoficjalne stanowisko klubu jest takie, że to jeden wielki stek bzdur - komentuje całą sprawę rzecznik prasowy Zagłębia Adam Makar. - Nie wiem komu jest potrzebne stawianie takich bezpodstawnych oskarżeń, które uderzają w klub. Coś takiego na pewno nie miało miejsca.

Również były trener Zagłębia Andrzej Orzeszek, który pracę stracił właśnie po przegranym meczu z ŁKS-em nie wierzy w winę zawodników. - Nie mieści mi się w głowie, żeby coś takiego mogło mieć miejsce. Mocno wierzę w to, że tamto spotkanie przegraliśmy po uczciwej walce.

Całą sprawą zaskoczony jest także grający w tamtym meczu Dawid Skrzypek. - To spadło na mnie jak grom z jasnego nieba - twierdzi piłkarz. - Dla mnie to jest jakaś abstrakcja. ŁKS miał dużo sytuacji i mógł nam strzelić więcej niż trzy bramki, więc nie rozumiem skarg kierowanych do PZPN przez firmy bukmacherskie. Jedynym wytłumaczeniem naszej porażki jest słabsza postawa tego dnia, a dobra dyspozycja łodzian.

Przypomnijmy, że Zagłębie zostało zdegradowane właśnie za udział w aferze korupcyjnej. W klubie przeprowadzono jednak czystki i pozbyto się ludzi zamieszanych w tamten proceder - Po tym co nas spotkało, na pewno nikt nie próbowałby takich rzeczy - mówi Skrzypek. - Ja przynajmniej mam czyste ręce. Czy mogę ręczyć za moich kolegów z drużyny? Ręczyć czasami nie można nawet za własną żonę, ale wierzę w to, że nic takiego nie miało miejsca.

Zarząd Zagłębia Sosnowiec zareagował na te oskarżenia wystosowując oświadczenie na łamach oficjalnej strony internetowej klubu. Poniżej publikujemy jego treść.

"Zarząd Zagłębia Sosnowiec pragnie wyrazić głębokie oburzenie w związku z pojawiającymi się w prasie zarzutami o możliwość "ustawienia" wyniku meczu 23. kolejki Orange Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a ŁKS-em Łódź. Nasz klub już został surowo ukarany za korupcyjny proceder w poprzednich sezonach i możemy z pełną stanowczością stwierdzić, że w obecnym sezonie Zagłębie jest wolne od korupcji i wynik sportowy osiągany przez drużynę jest uwarunkowany tylko i wyłącznie sportową rywalizacją. Jesteśmy przekonani, że po rozpatrzeniu sprawy przez wrocławską prokuraturę stanie się jasne, że oskarżenia firm bukmacherskich pod adresem Zagłębia okażą się całkowicie bezpodstawne. Wyrażamy także nasze zdziwienie ze względu na przyczynę zajęcia się meczem Zagłębie - ŁKS przez Wydział Dyscypliny. Czy teraz każdy mecz, w którym padnie rezultat powodujący konieczność wypłacenia przez firmy bukmacherskie wysokich wygranych zostanie zakwestionowany i uznany za nieuczciwy? Czy może jest to celowe działanie wymierzone w nasz klub, który po ukaraniu za korupcję oczyścił się z wszystkich osób uwikłanych w przestępczy proceder"

(Piotr Tafil/ASInfo/zaglebie.sosnowiec.pl)
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez przech 2008-03-28, 2:59 pm

a moze zaglebie kupi mecz w grodzisku? bo przeciez duzy kurs : - )
przech
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2007-04-15, 2:17 pm

Postprzez KoloCenter 2008-03-28, 3:03 pm

Piłkarze to prostytutki - dobrze to Tochel ujął.
KoloCenter
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2006-07-19, 12:14 pm
Lokalizacja: Os. Piastów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników